Blue Lagoon Resort – pobyt i nurkowanie na Truk

truk-mapa1Większość osób wyjeżdża na Truk na nurkowania na wrakach, dostępnych jest około 40 wraków leżących na głębokościach między 12 a 64 metry, ponad połowa z nich jest dostępna dla nurków rekreacyjnych. Możliwe są także nurkowania z rekinami.

Nurkowanie na Truk jest stosunkowo łatwe, temperatura wody 28-29 stopni, widoczność około 30 metrów, niewielkie prądy. Można nurkować cały rok, nie ma sezonu monsunowego.

Temperatura powietrza wynosi około 30 stopni, nieco chłodniej jest między grudniem a kwietniem. Praktycznie codziennie pada przelotnie, następnie pojawia się piękne słońce.

Zakwaterowanie w Blue Lagoon Resort

Ośrodek ten położony jest na głównej wyspie Truk- Moen. Roztacza się z niego wspaniały widok na Lagunę Truk.

Pokoje rozmieszczone w dwupiętrowych budynkach wspaniale komponują się z tropikalną scenerią. Wszystkie z 54 pokoi są nowocześnie urządzone, dysponują klimatyzacją i balkonami. Na terenie hotelu znajduje się centrum nurkowe. Osoby nienurkujące także znajdą zajęcie.  Można się wybrać na wycieczkę po miejscach związanych z historią II wojny światowej, poznać lepiej miejscową kulturę, odpocząć na malutkiej wysepce, wypożyczyć kajaki, czy też połowić ryby :)

Baza Nurkowa znajduje się przy hotelu

Wody Truk Lagoon są spokojne i idealnie nadają się na całoroczne nurkowanie,prawie w ogóle nie występują tu prądy. Duża,chroniona laguna należącą do Truk to idealny, naturalny port. Wraki są teraz oficjalnym, podwodnym muzeum, a wraz z upływem czasu przekształciły się one w sztuczne rafy. Na Truk znajduje się wiele pozostałości po II wojnie światowej. Japońskie tunele, bunkry i inne kompleksy obronne.

Truk to najlepsze miejsce na świecie do nurkowania wrakowego.

Cena za osobę za 7 NOCY pobytu w pokoju standardowym i 10 nurkowan – 1099 USD

Cena za osobę za 7 NOCY pobytu w pokoju deluxe suite i 10 nurkowan – 1299 USD

Cena zawiera:
7 noclegów w wybranym pokoju 2-osobowym
5 dni nurkowych – 10 nurkowań
butle i balast
opiekę przewodnika nurkowego
wszystkie podatki, w tym TAX 5% z Truk
transfer lotnisko – hotel – lotnisko
ubezpieczenie organizatora turystyki

Cena nie zawiera:
przelotu na Truk, wyceniamy w momencie zgłoszenia, wyżywienia (możliwe na mieście lub w hotelu, ceny w hotelu śniadanie ok. 13 USD, Lunch 14 USD, kolacje 27 USD, w tym nielimitowana herbata i napoje niegazowane), ubezpieczenia turystyczno-nurkowego od 3,25 PLN za dzień, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3%, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozwolenia na nurkowanie na Truk 30 USD płatnego na miejscu, nitroxu 10 euro za butlę, trymiksu.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , ,