Tajlania – Angkor Wat

angkor_wat.jpgW tym pakiecie zapraszamy do odwiedzenia jednego z najbardziej „uduchowionych” miejsc na ziemi, gdzie świat żywych i umarłych spotykają się w jednym miejscu. Angkor został zbudowany w oparciu o konstelacje gwiezdne i pełen jest świętych symboli. Poczuj atmosferę starożytnych miejsc i zobacz na własne oczy, do czego zdolna jest siła dzikiej przyrody.

Termin: pakiet dostępny cały rok.

angkor.jpg

Świątynie w Angkor zbudowane przez cywilizację Khmer między rokiem 802 a 1220, reprezentują jedno z najbardziej zadziwiających i najwytrzymalszych osiągnięć architektonicznych. Dzisiejszy Angkor to ponad 100 kamiennych świątyń. Angkor Wat, największa i najbardziej znana ze świątyń, zbudowana została na początku XII w. ku czci hinduskiego boga Wisznu. W przeciwieństwie do innych w Angkor, świątynia Ta Prohm zostawiono w takim stanie, w jakim została odnaleziona. Jest to przykład ogromnej siły przyrody, która postawiła tu swoisty pomnik. Częściowo zabezpieczono budynek przed niszczącą siłą drzew. Wężowate korzenie drzewa wpychają się pomiędzy kamienie budowli tworząc jedynyw w swoim rodzaju widok.

Organizacja zwiedzania: Zwiedzanie miejsc zgodnie z harmonogramem opisanym poniżej. Podczas wszystkich wycieczek zapewniony anglojęzyczny przewodnik. Do wszystkich miejsc zapewniony transfer klimatyzowanymi mini busami. W cenie lunch. Wycieczki całodniowe trwają od ok. 8:00 do 19:00. Wycieczka półdniowa trwa od 14:00 do 19:00.

Dojazd: Z Phuket do Bangkoku nocnym autokarem. Z Bangkoku do Sieam Reap i z powrotem samolotem.
Inną możliwością jest przelot do Kuala Lumpur i dalej kolejnego dnia do Siem Reap – ostatnio tą trasą jest taniej

Zarezerwuj pakiet, zadaj nam pytanie lub zadzwoń 22 614 00 00 odpowiemy natychmiast

Podaj planowany czas wyjazdu, prześlemy aktualny stan miejsc oraz proponowane przeloty

Cena pakietu: 220 USD

Cena zawiera: zakwaterowanie w hotelu w Siem Raep w pokoju dwuosobowym, wyżywienie: śniadania w hotelu, w dniu 1 i 2 lunch i kolacja, wycieczki opisane w planie imprezy, transfery z/do hotelu i na miejsca zwiedzania,

Cena nie zawiera:
Przejazdu z Phuket do Bangkoku autokarem (ok. 2000 B/ 166 zł). Przelotu na trasie Bangkok – Siem Reap – Bangkok (około 10 000 B / 830 zł) lub przelotu przez Kuala Lumpur (około 300zł), wizy kambodżańskiej, opłaty wyjazdowej na lotnisku w Kambodży, biletów wstępów do obiektów i na atrakcje (ok 40usd).

Plan imprezy:

Dzień 1
Przylot na lotnisko w Siem Reap i transfer do hotelu. Przerwa na lunch. Zwiedzanie XII w. stolicy Angkor Thom: Brama Południowa z ogromnymi płaskorzeźbami, Dziedziniec, Świątynia Phimeanakas, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla i Świątynia Bayon (niezwykłe 54 wieże, ozdobione ponad 200 uśmiechniętymi twarzami Avolokitesvary – Wspólczującego Buddy). Tam oglądamy zachód słońca. Powrót do hotelu.

Dzień 2
Zwiedzanie świątyni Preah Khan. Zbudowana przez krola Jayavarmana VII, podobnie jak Ta Prohm, składa się z labiryntu korytarzy wśród powalonych kamieni, trzymanych jakby w morderczym uścisku korzeni i lian tropikalnego lasu. Ta Prohm jest obecnie zamknięta, a trwająca konserwacja próbuje wygrać wyścig z niszczycielską siłą natury. Kontynuując zwiedzanie, dochodzimy do Neak Pean, fontanny zbudowanej na rzucie kwadratu z czterema basenami, symbolizującymi rajskie jezioro. Kolejno odwiedzamy świątynie Ta Som oraz Srah Srang, bez wątpienia używane w przeszłosci do kąpieli rytualnych. Powrót do hotelu.

Dzień3
Zwiedzanie pływającej wioski na jeziorze Tonle Sap. Po połuniu przelot do Bangkoku.

Podaj planowany czas wyjazdu, prześlemy aktualny stan miejsc oraz proponowane przeloty

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: