Tajlandia – Phi Phi 2 dni

Zapraszamy na dwudniowy rejs nurkowy z noclegiem na wyspie Phi Phi. W programie 5 nurkowań oraz sporo czasu na rajskiej Phi Phi – na spacery po plaży, opalanie, zwiedzanie. Wieczór spędzimy w knajpce nad brzegiem morza.

 

Opis rejsu 2 dniowego na Phi Phi

Dzień pierwszy. Rano wszyscy uczestnicy odebrani są z hoteli mini busem i przewiezieni do portu, w którym przesiadają się na prom i przepływają na Phi Phi Don. Na wyspie uczestnicy meldują się w hotelu oddalonym od portu o około 100m. Koło godziny 13:30 spotykamy się w centrum nurkowym tuż przy porcie i łodzią  nurkową wypływamy na 2 nurkowania. Pomiędzy nurkowaniami na łodzi serwowany jest lunch. Przed godziną 18:00 wracamy na kilka minut do portu Phi Phi Don. Po godzinie 18:00 rozpoczyna się trzecie – nocne nurkowanie w okolicy Phi Phi Don. Po nurkowaniu powrót do hotelu na kolację w formie szwedzkiego stołu.

W czasie nurkowań popołudniowych osoba nienurkująca płynie na wycieczkę do Jaskini Wikingów i na Niebiańską Plażę.

Dzień drugi. Rano śniadanie w hotelu. O godzinie 8:00 spotkanie w centrum nurkowym. Koło godziny 8:30 wypływamy na dwa nurkowania. Pomiędzy nurkowaniami na łodzi serwowany jest lunch. Wracamy koło godziny 13:30 do portu Phi Phi Don. O godzinie 14:30 wsiadamy na prom i wracamy na Phuket. Uczestnicy odbierani są z portu na Phuket mini busem i przewiezieni do hoteli.

 


Wyżywienie: na łodzi jest woda i ciepłe i zimne napoje oraz lunch. W hotelu kolacja oraz śniadanie.

Cena: 289 Euro dla osoby nurkującej, 119 Euro dla osoby nienurkującej.

Cena zawiera: Przejazdy i transfery z/do hotelu na Phuket, przejazd promem z Phuket na Phi Phi i z powrotem, 1 nocleg w hotelu na Phi Phi Don, w pokoju dwuosobowym. Wyżywienie wymienione w programie: S-śniadnanie, L-lunch, K-kolacja. Nurkowania: 5 nurkowań z łodzi: butla 12 l z powietrzem, balast, opieka przewodnika. Dla osoby nienurkującej: zamiast nurkowań wycieczka popołudniowa łodzią: zwiedzanie jaskini, Maya Bay – plaży z filmu „Niebiańska plaża”, snorkelling.

Phi Phi składa się z czterech wysp.
Największa Phi Phi Don jest jedyną zamieszkałą, na niej mieszczą się hotele, restauracje i sklepy. Noc na Phi Phi jest niezapomnianym przeżyciem hippisowskiego klimatu, tańców z ogniami w knajpkach, mieszczących sie tuz przy plaży i noclegiem w bungalowach, z których każdy ma widok na morze jednej z dwóch głębokich zatok, prawie stykających sie w środku Phi Phi Don. Brak ruchu kołowego, barów z dziewczynkami, zgiełku nocnego życia obecnych prawie wszędzie indziej w Tajlandii, jest na pewno powodem, żeby zatrzymać się tutaj na noc. Polecamy nasze rejsy dwudniowe  z noclegiem na Phi Phi.

 


Phi Phi

Phi Phi Lay słynie z Maya Bay, na której jest „Niebiańska Plaża”, gdzie kręcono film pod tym samym tytułem, z Leonardo di Caprio w jednej z głównych ról . Dwie małe wysepki Koh Bida Nok i Koh Bida Nai są najlepszymi nurkowiskami wokół Phi Phi i jednymi z lepszych blisko Phuket. Możliwe jest także nurkowanie praktycznie dookoła Phi Phi Don i Lay, które to nurkowiska mają dno na ok 20 m, a powyżej skalistą ścianę porośnięta głównie twardym koralem. W wielu miejscach Phi Phi są podwodne jaskinie, niektóre małe i łatwe inne o złożonych porozgałęzianych systemach. Nurkowania jaskiniowe nie są tu głębokie jednak miejscami wymagają przeszkolenia i odpowiedniego sprzętu. Penetracja jaskini Wang Long jest możliwa na prawie kilometr od wejścia, a miejscami konieczne jest przeniesienie sprzętu nad wodą jaskiniowym korytarzem.

 


Koh Bida Nok – położona bardziej na południu jest większa i przypomina nieco Koh Doc Mai. Jej południowo – zachodnia ściana opada pod wodą do 30-40m i jest miejscem w którym można spotkać rekiny rafowe, duże ryby w ławicach, czasami orlenie lub nawet rekiny wielorybie. Strona południowo – wschodnia oferuje wspaniałe przepływy i korytarze pomiędzy głazami porośniętym koralami. Część północno wschodnia rozpoczyna się płytką zatoką w której można uczyć się nurkowania, albo kończyć nurkowanie zaawansowanej grupy. W części wschodniej spotyka się często rekiny lamparcie, żółwie, ośmiornice, i pełna gamę ryb rafowych.

 


Koh Bida Nai – położona pomiędzy Bida Nok a Phi Phi Lay jest najlepszym miejscem do spotkania rekinów brodatych (lamparcich). Niewiele jest takich dni w roku, kiedy ich tu nie ma. Wspaniała rafa o fantazyjnych kształtach – nazwana zresztą Fantasy Reef – daje możliwość podziwiania niezwykłego bogactwa miękkich korali i setek gatunków ich mieszkańców. Strona wschodnia wydaje się być ciekawsza, pomimo że zachodnia jest głębsza i jako bardziej zacieniona daje schronienie większej ilości krewetek, krabów i ślimaków. Koniki morskie rezydują od kilku lat w północnej części Bida Nai.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: