Tajlandia – Bangkok

Wycieczka 3 dniowa  „Bangkok i okolice” z polskim przewodnikiem.

Dostępna z Phuket, Kao Lak, Krabi oraz Bangkoku i Pattaya

Historia Królestwa Tajlandii opowiedziana na tle najwspanialszych świątyń i średniowiecznych ruin. Pałac Królewski. Tętniąca orientalnym życiem, tysiącem kolorów, smaków i zapachów China Town, Pływający market. Przejazd Koleją Śmierci przez most na rzece Kwai. Najbardziej kontrowersyjna świątynia Tajlandii – z dzikimi tygrysami, które mozna pogłaskać.

 

Program wycieczki

Dzień 1. Ayutthaya (L). od rana do wieczora

  1. Przyjazd/ przylot do Bangkoku. Przejazd do Ayutthaya, oddalonej ok. 80 km od Bangkoku (ok. 1h jazdy mini busem). Po przyjeździe a przed rozpoczęciem zwiedzania czas na śniadanie, kawę i prysznic po podróży.

Zwiedzanie śwątyń i średniowiecznyoch ruin w dawnej stolicy Tajlandii – Ayutthaya, wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

To pierwszy etap podróży w czasie. Mini bus zabierze Was do średniowiecznej stolicy Tajlandii, gdzie wraz z polskim przewodnikiem poznacie historię Imperium Syjamu. Przejdziecie przez średniowieczne ruiny klasztorów i świątyń – krużganki, schodki, arkady – podziwiając architekturę kiedyś największego miasta na świecie. Klimat ruin bardzo przypomina kmerski Angkor Wat w Kambodży. Dowiemy się o upadku tej metropolii obleganej przez armię birmańskich wojowników na słoniach bojowych. Zjemy lunch w miejscowej makaroniarni.

  1. Późnym popołudniem powrót do Bangkoku. Zakwaterownie w pięknym, małym, klimatycznym hoteliku w sercu Chińskiej Dzielnicy. Czas wolny.

Hotel ulokowany jest w klimatycznej części, China Town w Bangkoku. Pokoje z orientalnym wystrojem, czyste łazienki, minibar, sejf, wifi. Przed hotelem jest sklep spożywczy i mała kawiarenka. Ulica, która budzi się o zmroku, tętni życiem niemal do świtu oferując potrawy od najdziwniejszych, przygotowywanych wprost na ulicy do ekskluzywnych, w eleganckich restauracjach. Kramy z owocami, najlepsze sklepy ze złotem w kraju i targowisko – to wszystko znajdziecie tuż przy hotelu.

Dzień 2. – Bangkok. (S/L) – zwiedzanie od 7:00 do 12:30.

  1. Wczesnym rankiem spacer wzdłuż rokładających się tu właśnie kramów Sampengu, jak codzień od 1782 roku. Przejdziemy przez China Town do stacji tramwaju wodnego nad rzeką Chao Praya (ok. 15 minut)

Bangkok jest miastem, w którym sieć komunikacji wodnej jest bardzo rozbudowana. Tramwaj wodny to najszybszy i ciekawy środek lokomocji. Omijając korki, można szybko przedostać się w wiele miejsc Bangkoku nie tracąc panoramy miasta.

  1. Zwiedzanie świątyni Wat Arun.

Świątynia zdobiona recznie wykonanymi płytkami ceramicznymi, jeden z symboli Bangkoku, zwana również Świątynią Zachodu Słońca (Temple of a Down) – od imienia Aruna – hinduskiego boga zachodzącego słońca.

  1. Zwiedzanie świątyni Wat Po.

Świątynia Leżącego Buddy jest największą w stolicy (95 pagod) i najstarszą istniejącą (XVI wiek) W przeszłości był tu pierwszy otwarty uniwersytet w kraju. Uczono między innymi medycyny, literatury, astrologii i masażu. Słynna z największego w Tajlandii posągu Leżącego Buddy: długiego na 46 metrów i wysokiego na 15 metrów.

  1. Spacer do Grand Palace.

Przejście,ok. 15 minut aleją wzdłuż targowiska amuletów. Tajowie są bardzo zabobonni i wierzą w dobroczynne działanie zabezpieczających talizmanów. Aby ich moc rzeczywiście działała, powinny mieć zaklętą w sobie ochronną mantrę.

  1. Zwiedzanie kompleksu Grand Palace i Świątyni Szmaragdowego Buddy.

Kompleks świątyń i budynków królewskich, główna atrakcja turystyczna Bangkoku, którą trzeba zobaczyć. Słynna z obecności posągu Buddy, zwanego Szmaragdowym, ale w rzeczywistości wykutym z jadeitu. Posąg jest ubrany w szaty w zależności od pory roku: 3 różne szaty na porę gorącą, deszczową i suchą. Jedyną osobą w Królestwie, która ma prawo podejść do posągu i zmienić szaty jest Król. Opowiemy tu kolejny rozdział historii Tajlandii o dynastii Chakrii, aż panującego przez osatnie 65 lat Króla Bhumibola Adulyadeja – Ramy IX

  1. Lunch w lokalnej jadłodajni i powrót łodzią do Chińskiej Dzielnicy. Wolne popołudnie.

Po obejrzeniu najciekawszych świątyń Bangkoku i przepłynięciu tramwajem wodnym, zanim upał przybrał na sile, a tłumy innych turystów rozpoczeło zwiedzanie, jesteście z powrotem w hotelu. Nasz przewodnik podpowie, „co, gdzie i jak”, abyście wykorzystali popołudniowy czas według własnych zainteresowań i upodobań – centra handlowe, targ podróbek, zwiedzanie, jedzenie, nocne rozrywki – jedna z największych metropolii świata ma do zaoferowania nieskończenie wiele atrakcji. Poczuj klimat „One Night in Bangkok”

Dzień 3 – Kanchanaburi – historie z II wojny i Kolej Śmierci. (S/L) od rana do wieczora
  1. Pływający targ.

Targowisko na wodzie – dziesiątki drewnianych łodzi oferuje różnorodne produkty: świeże owoce, warzywa, pamiątki, wyroby rękodzieła, przyprawy. Wsiądziemy na małą łódź i przepłyniemy kanałami pośród sprzedawców na łodziach. Można kupić pamiątki, owoce i znakomite naleśniki kokosowe – oczywiście ceny są jak na Krupówkach

  1. Most na rzece Kwai i Kolej Śmierci.

Zbudowana w latach 1942-1943 przez Japończyków jako strategiczna, alternatywna dla drogi morskiej, przeprawa przez Półwysep Malajski. Budowana przez jeńców wojennych, wycinających trakt przez skaliste zbocza i dziką dżunglę, pochłonęła 100 tys ofiar, stąd nazwa Kolej Śmierci. Podczas podróży pociągiem (ok. 1,5 h) jest okazja do zobaczenia meandrów rzeki Kwai, pól ryzowych, upraw i zwykłego wiejskiego zycia. Otrzymacie pamiątkowy dyplom przejazdu Koleją Śmierci.

Trasa przejazdu obejmuje słynny most na rzece Kwai; przy którym znajduje się Muzeum historyczne. Będziecie mieli okazję przejść po moście. Przewodnik opowie o niezwykłych umiejętnościach politycznych Tajów, które uchroniły kraj jako jedyny w regionie od podległości kolonialnej i zniszczeń wojennych

  1. Lunch w lokalnej restauracji – zestaw prostych dań kuchni tajskiej
  2. Świątynia Tygrysa – opcja dla chętnych.

Założona w 1994 roku, w dżungli, począkowo jako saktuarium dla zranionych i zagrożonych zwierząt, prowadzona przez klasztor mnichów buddyjskich. W 1999 roku trafił tam pierwszy tygrys i od tej pory świątynia przyjęła zwyczajową nazwę „Świątynia Tygrysa”.

Miejsce jest bardzo kontrowersyjne, odkąd okazało się, że tygrysy i ich dobro nie zawsze wygrywa z chęcią zysku. Międzynarodowa Organizacja ds Zagrożonych Gatunków i Handlu Zwierzętami, w toku prowadzonego w latach 2005-2008 śledztwa wykazała, że tygrysy są nielegalnie rozmnażane i sprzedawane do Laosu, a warunki ich życia, opieki w Świątyni nie zawsze spełniają stosowne normy. Są podejrzenia o przemoc fizyczną stosowaną wobec tych zwierząt oraz stosowanie narkotyków, aby zobojętnić dzikie koty i umożliwić turystom dotykanie ich i fotografowanie się. Działalność mnichów w Świątyni Tygrysa została też bardzo negatywnie skomentowana przez National Geographic.

Z drugiej strony świątynia jest odwiedzana codziennie przez kilkuset turystów, którzy chcą sami wyrobić sobie zdanie na temat panujących tu warunków i mieć, być może jedyną, okazję w życiu aby fotografować z bliska i dotykać dzikie tygrysy. Wrażenia z wizyty bywają skrajne: od zachwytu do zniesmaczenia.

Dajemy Państwu możliwość wyboru, czy chcecie odwiedzić tygrysy, czy nie. Mamy przygotowany czas i kierowca zawiezie chętnych do Światyni. Bilet wstępu (600 THB bez zdjęć, 1000 THB ze zdjęciami) pokrywają chętni we własnym zakresie. Osoby, które nie zdecydują się na zwiedzanie świątyni, zostają nad rzeką Kwai, mając czas na kawę i lody, oraz zakupy drobnych pamiątek. Decyzję można podjąć na miejscu.

  1. Przejazd z Kanchanaburi do Bangkoku: do hotelu, na lotnisko lub dworzec autobusowy.


W cenie pakietu:

2 noclegi w urokliwym hotelu w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem; hotel nie oferuje dostawek do pokoi;

3 wycieczki z polskim przewodnikiem wg opisu powyżej; w cenie wycieczek wszystkie zaplanowane przejazdy, bilety wstępu (z wyjątkiem wstępu do Świątyni Tygrysa);

2 śniadania w hotelu i 3 lunche w lokalnych restauracjach – lunche są prostymi posiłkami kuchni tajskiej;

 

W cenie nie ma:

przejazdu/ przelotu Phuket-Bangkok: nocny autobus kosztuje ok. 15 euro w 1 stronę w klasie I (standardowa szerokość siedzeń) i 30 euro w 1 stronę w klasie VIP (szerokie siedzenia).

– kolacji we wszystkie dni; śniadania w dniu przyjazdu/przylotu do Bangkoku;

– opłaty wstępu do Świątyni Tygrysa (zwiedzanie jest opcjonalne)

 

Terminy wycieczki (od 1 listopada) we wtorek-czwartek:

Informacje praktyczne:
  1. Przejazd nocnym autobusem do Bangkoku zajmuje 12 godzin. Wybierając tę opcję, wyjazd na wycieczkę rozpoczyna się w poniedziałek późnym popołudniem. Autobus odjeżdża z dworca na Phuket o 18:00. Powrót z Bangkoku jest w piątek rano ok. 7:00 na dworcu w Phuket. Koszt przejazdu w jedną stronę do 500-1200 THB zależnie od standardu i przewoźnika.
  2. Autobus jest nowoczesnym, dwupoziomowym autokarem o takim samym standardzie, jaki znamy z Europy – klimatyzowanym i z toaletą i oferuje 2 warianty: klasę I i VIP. Różnica dotyczy szerokości siedzenia: klasa I to siedzenia takie, jakie są zwyczajowo w autokarze; VIP są szersze (ale nie wystarczająco szerokie dla np. mamy z małym dzieckiem). Autokar bez względu na klasę jedzie tą samą trasą i w tym samym czasie. W czasie około12 godzin jazdy jest 1 zaplanowany przystanek (około północy) na dużej stacji benzynowej, gdzie można coś zjeść. Autokar nie zatrzymuje się na żądanie w trakcie jazdy (np. na dodatkową toaletę). Toaleta w autokarze bywa ciasna i brudna. Na podróż autokarem koniecznie trzeba się zaopatrzyć w coś ciepłego do ubrania, gdyż często klimatyzacja jest ustawiona na bardzo niską temperaturę. Podróż jest odbierana przez wielu turystów i nas samych jako uciążliwa – polecamy podróż do Bangkoku samolotem.
  3. Przelot na trasie Phuket – Bangkok trwa 1,5h i odbywa się w pierwszy dzień wycieczki rano – do wyboru są 2 loty między 6:00 a 6:30 rano z Phuket, tanimi liniami Air Asia lub Bangkok Airways. Ceny przelotu zależą od przewoźnika i konkretnej daty, czasami cena jest tylko trochę wyższa od ceny biletu autobusowego . Bilet może być zakupiony na życzenie klienta przez organizatora wycieczki lub kupiony samodzielnie przez klienta – pod warunkiem, że będzie to właściwy lot.
  4. Trasę Phuket – Bangkok – Phuket można pokonać również w jedną stronę samolotem, w drugą autobusem – w takim wariancie polecamy lot do Bangkoku a powrót autobusem.
  5. Hotel w Bangkoku nie oferuje dostawek do pokoi. Przy nieparzystej liczbie osób trzeba dopłacić do pokoju jednoosobowego (3600 THB) lub zapytać o możliwość dzielenia pokoju z innym gościem wycieczki, bez dodatkowych opłat
  6. Do wszystkich światyń obowiązuje odpowiedni ubiór – tzn. odzież zakrywająca uda, ramiona i z małym dekoltem.
  7. Najbardziej restrykcyjnym pod względem ubioru miejscem jest Grand Palace (2. dzień zwiedzania), gdzie ubranie musi zakrywać kolana (być poniżej kolan), rękawy sięgać do łokci, nie obcisłe. Nie mogą to być chusty zakrywające nieodpowiedni ubiór, dlatego prosimy o przygotowanie się. Mozliwe jest wypożyczenie czystego stroju, na miejscu w świątyni, (za kaucją 400THB gotówką w odliczonej kwocie) co pozwala unikać noszenia ubrań. Ze względu na otwartą przestrzeń w Grand Palace bardzo zalecamy wzięcie okrycia na głowę lub jeszcze lepiej parasola, aby chronić się przed przegrzaniem
  8. W Bangkoku widzi się ostrzeżenia przed kieszonkowcami, prosimy o zachowanie ostrożności przy wyciąganiu pliku banknotów lub zostawianiu otwartej torebki. Poziom własnej ochrony i rzeczywiste zagrożenie nie muszą być jednak większe niż zwyczajowo w Polsce.
  9. Co zabrać ze sobą:
    1. do autokaru (bywa zimno): małą poduszkę, bluzę z długim rękawem, skarpetki;
    2. odpowiedni ubiór do świątyń i wygodne, przewiewne obuwie;
    3. stosowną ochronę przed słońcem – w Bangkoku jest goręcej niż nad morzem;
    4. koszulki na przebranie – w razie spocenia lub zmoknięcia, aby nie siedzieć w mokrym ubraniu podczas jazdy klimatyzowanym busem;
    5. lokalne pieniądze na zakupy, napiwki, kolacje;
    6. aparat fotograficzny;
    7. paszport, polisę ubezpieczeniową;

 

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , , , , ,