to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Sylwester Raja Ampat – Indonezja – Papua

Raja Ampat – Indonezja-Papua

Sylwester 2013/2014
26.12.2013 – 11.01.2014

Raja Ampat Papua Zachodnia – Indonezja.
Uznawane za najwspanialsze rafy na Ziemi! Sezon trwa tu: 365 dni Widoczność: 20-40m ! Temperatura wody 25-28 C

 

Przepiękne plaże, niesamowita przyroda, spokój, relaks, poza zgiełkiem cywilizacji!
Zanurkuj za ostatnią granicą wciąż odkrywanego świata!
Najbogatsze rafy na Ziemi!
Odkryjesz świat na nowo!
Przepiękne plaże, niesamoita przyroda, spokój, relaks, poza zgiełkiem cywilizacji!
Rekiny, manty, wieloryby, delfiny, rafy tuż przy plaży, ściany, ogrody koralowe, gatunki endemiczne, koniki morskie, ośmiornce mimetyczne, papugoryby (bumphead) nielimitowane nurkowania z łodzi i brzegu, fantastyczny snorkling.

Wylot 26/12/2013

Warszawa – Amsterdam 12:55-15:00

Amsterdam – Dżakarta 20:50 – 18:10+1 (jest 5 godzin różnicy w czasie czyli lot trwa ok 16 h )

Powrót:

10/01/2014

Dżakarta – Amsterdam 19:25 – 05:55+1 ( ok. 15 h lotu)

Amsterdam – Warszawa 10:05 – 12:00 11/01/2014

Raja Ampat – 4 Króli

Tutejsze rafy zostały odkryte dla nurków zaledwie około dziesięciu lat temu. Eksplorowane są jeszcze krócej. Niewiele osób dociera w to miejsce, a ruch turystyczny ciągle jest niewielki. W ostatnich latach wyspy te zostały uznane za światowe centrum morskiej bioróżnorodności. Nurkowanie w rejonie Raja Ampat jest niesamowite. Na tutejszych rafach zadziwia wszystko od maleńkich koników morskich: (barbiganti, denise i pontohi) wspaniałe, majestatyczne manty, po ośmiornicę posiadającą mimetyczne zdolności upodabniania się do najróżniejszych innch gatunków (Thaumoctopus mimicus). Pod wodą będziemy mieć także okazję spotkać wielkie ławice ryb, olbrzymie gorgonie, stada bumphead parrot fishy, manty, żółwie, rekiny (black tip, grey reef, white tip reef sharks) oraz rzadkiego i niesamowitego rekina wobbegong z rzędu rekinów dywanowych (patrz foto poniżej)! Egzotyczne? Tajemnicza? Fascynująca? Na pewno tak! Raja Ampat archipelag w skłąd którego wchodzą Czterej Królowie: Misool, Salawati, Batanta i Waigeo i ponad 1500 innych wysepek. Wszystkie zbudowane z wapieni a odwiedzających zachwycają znajdujące się tu zielone stożki wystające ponad powierzchnię lazurowego morza. Strome, schodkowe ściany skał kształtowane są przez wiatr i wodę. Nie znajdziecie 2 takich samych wysp i wysepek, tak samo jak nie będzie dwóch takich samych miejsc nurkowych. Za to łagodne, koloru wanilii plaże są idealne do spędzania czasu pomiędzy nurkowaniami. Jednak to co najwspanialsze skrywa się pod wodą – gdzie odnajdziemy najbardziej niesamowite stworzenia w niewiarygodnej obfitości. Zakwaterowanie Piękne drewniane domki tuż nad wodą postawione na przepięknej piaszczystej plaży gdzie piasek jest niczym biały proszek w pobliżu bujnego lasu, tuż przy najbogatszej rafie świata.

Nielimitowana ilość nurkowań! 3 z łodzi dziennie, lub z brzegu – prosto z domku, wspaniałe nurkowania nocne! Pobyt z tu to więcej niż tylko okazja do ucieczki od cywilizacji, to także bezpośredni wkład w ochronę lokalnej społeczności i ochrony środowiska morskiego. Właściciele szczycą się tym że większość tutejszych ośrodków została zbudowana z lokalnych materiałów, które zostały zakupione od lokalnych mieszkańców oferując również zatrudnienie osób z lokalnych społeczności w tym samym czasie. Na chwilę obecną ponad 89% pracowników stanową Papuasi, wielu z nich dawniej zajmowała się połowem ryb za pomocą dynamitu, a także łowieniem rekinów. Turystyka w tym Reginie skierowana jest na zmniejszenie wpływu człowieka na świat przyrody, biorąc odpowiedzialność za jej ochronę. Jedziemy do miejsca położonego w Cieśninie Dampier, najlepszej lokalizacji w Raja Ampat, tuż przy najbardziej zróżnicowanej rafy koralowej gwarantujące niezrównane nurkowania. To tu w kwietniu 2012 roku Dr. G. Allen ustanowił światowy rekord, opisując 374 różnych gatunków. Jest to nie tylko najbogatsze miejsce nurkowe na świecie, ale również doskonałe dla snorkelling.

Cena zawiera:
* przelot z Warszawy
* 10 noclegów w pokojach dwuosobowych
* nurkowania – opcje do wyboru
* napoje bezalkoholowe
* butle, balast
* opiekę polskiego instruktora
* transfery
* ubezpieczenie podróżne
* wyżywienie
* WiFi
* Nitrox
* lokalne pozwolenie na nurkowanie
* lokalne podatki

Cena

2095 euro + ok. 5500 zł przeloty: pobyt + wyżywienie+ pakiet 15-ciu nurkowań.

1925 euro + ok. 5500 zł przeloty: pobyt + wyżywienie+ pakiet 10-ciu nurkowań.

2395 euro + ok. 5500 zł przeloty: pobyt + wyżywienie + nurkowania nielimitowane!

1595 euro + ok. 5500 zł przeloty: pobyt + wyżywienie: osoby nienurkujące

Dodatkowo płatne:
* Wypożyczenie sprzętu nurkowego (z wyjątkiem butli i balastu)
* Wyżywienie inne niż w ofercie
* Ubezpieczenie nurkowe Ergo Hestia Charter: ok.100 zł
* Napiwki (sugerowane 100 USD)
* Wiza 25 USD
* Opłata za pozwolenie na nurkowanie w Parku: 85 euro
* wycieczka na wyspie – czerwone papugi, “dobrowolny” datek na ich ochronę 20 euro

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , ,