to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Sardynia – nurkowanie z Polakami 05 – 12.09.2015

4Sardynia jest drugą co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym, „zagubioną między Europą a Afryką”, jak powiedział o niej D.H. Lawrence, kiedy trafił na nią w 1921 roku.

CENA: 510,00 EUR/osoba + przelot od ok. 1100,00 PLN/osoba
Termin:  05 – 12.09.2015

Jednym z jej największych walorów jest długość linii brzegowej – 1843 km wspaniałych plaż, zatoczek i skalnych urwisk. Ta rozmaitość wybrzeża, szmaragdowe czyste morze, łagodny klimat i niezwykle gościnni mieszkańcy to czynniki, które przyciągają tu coraz więcej turystów. Najbardziej znanym jest północne wybrzeże – Costa Smeralda. My jednak udajemy się na południe, bo tam znajduje się baza nurkowa, z którą będziemy eksplorować podwodne walory wyspy. Bogactwo świata podwodnego oraz wiele bardzo ciekawych wraków (chociaż nie wszystkie są dostępne dla każdego nurka ze względu na głębokość) wabią miłośników nurkowania.

Prawdziwym skarbem Sardynii jest także jej fantastyczna flora i fauna. Różnorodność roślin, a szczególnie kwiatów, czyni ją kolorową i pachnącą. Smakosze też znajdą tu wiele przyjemności – kuchnia Sardynii liczy sobie ponad 1000 lat., jest to prosta kuchnia pasterzy i rolników, bardzo aromatyczna, w której wykorzystuje się dużo mięty i mirtu.

Na Sardynii warte zobaczenia, poza fortecami i ruinami, pozostawionymi tu przez Genueńczyków i Kartagińczyków oraz gotyckimi i barokowymi hiszpańskimi budowlami, są nuragi – megalityczne warowne wieże obserwacyjne, które pochodzą z połowy II tysiąclecia przed Chrystusem Na wyspie znajduje się ich około 7000. Budowane były bez użycia zaprawy z ociosanych kamieni.

Proponowane zakwaterowanie
Il Locandiere to miejsce stworzone dla turystów, którzy chcą spędzić czas wygodnie i przyjemnie, za niewielką cenę. Pensjonat jest położony na przepięknym wybrzeżu pomiędzy Cagliari a Villasimius. Każdy z domków ma własne wyjście do ogrodu, jest wyposażony w klimatyzację, własną łazienkę, TV i lodówkę. Pokoje sprzątane są codziennie (łącznie z wymianą pościeli).

Il Locandiere dba o środowisko naturalne. W ogrodzie znajdują się jedynie rośliny typowe dla Sardynii, woda jest odzyskiwana, wszystkie śmieci są segregowane.

Pensjonat położony jest zaledwie kilkadziesiąt metrów od turystycznego portu Capitana, gdzie znajduje się baza nurkowa Morgan Diving, z którą nurkujemy.

CENA: 510 EUR/osoba + przelot od ok. 1100 PLN/osoba (o cenie przelotu decyduje wyprzedzenie, z jakim kupi się bilet)
Termin: 05 – 12.09.2015

W cenie:
– przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Cagliari – Warszawa
– transfer lotnisko – hotel – lotnisko
– zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym
– śniadania
– opieka instruktora (leci razem z grupą)
– ubezpieczenie turystyczne AXA.

Dodatkowe opłaty:
– pozostałe posiłki
– pakiet 5 dni nurkowych (nurkowania rekreacyjne)  – 480 EUR/osoba (w cenie: butle, balast, Nitrox 32, przewodnik) lub 400 EUR/osoba (w cenie: butle, balast, przewodnik)
– nurkowanie techniczne – 60 EUR (za wyjątkiem Salpi, Valdivagna, Bengasi i San Marco, które są bardzo daleko od brzegu, ceny między 80 EUR a 130 EUR)
– wycieczki fakultatywne
– zwyczajowe napiwki
– inne osobiste wydatki.

Ceny gazów:
– tlen 9 EUR/m3
– hel 24 EUR/m3
– napełniaie stage’y Nitroxem 50 i tlenem 12 EUR
– 3 l butla z tlenem lub trimixem (do rebreatherów) 10 EUR/butla.

Możliwość wypożyczenia D12, D15, D16, D18, skrzydeł Halcyona, płyt, płetw technicznych automatów głównych i stage’owych.

Wraki
Romagna: głębokość 32/43 m, tankowiec spoczywający na równej stępce. Spektakularny ster i śruba. Dziób oderwany. Statek wpłynął na minę podczas II Wojny Światowej. Bogate życie podwodne i rewelacyjna widoczność. Znakomite miejsce do nurkowania dla zaawansowanych nurków i podwodnych fotografów.
Dziób spoczywa na głębokości 36/43 m, jest zamieszkany przez wielkie kongery i homary.

LT 221: głębokość 36/49 m. Tajemniczy wrak amerykańskiego holownika. Świetnie zachowana maszynownia i śruba.

Łódź ratunkowa z LT 221: głębokość 50/53 m, zatopiony 1,5 mili od wraku LT 221. Zamieszkały przez mnóstwo homarów i innych skorupiaków.

Entella: głębokość 15/20 m, bardzo bogate życie morskie, szczególnie ośmiornice i mureny. Odpowiedni dla początkujących nurków i podwodnych fotografów.

Isonzo: głębokość 40/57 m, fascynujący wrak długości 89 m. Warta odwiedzenia maszynownia oraz wielkie działa na dziobie i rufie wraku. Wrak zamieszkany przez imponujące wargacze. Tylko dla doświadczonych nurków.

Śruba Isonzo: głębokość 40/45 m, pół mili od wraku Isonzo. Nurkowanie do śruby i dwóch torped, które zatopiły statek.

Loredan: głębokość 50/66 m. Bez wątpienia jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących wraków w całym Morzu Śródziemnym, niemal całkowicie porośnięty czerwonymi i żółtymi gorgoniami. Jest wrak statku pasażerskiego  o długości 71 m. Zbudowany w 1936 roku, zatonął w ciągu 2 minut w 1943 r. po ataku brytyjskiej łodzi podwodnej HMS Safari.

Salpi: głębokość 50/60 m. Wrak o statku o długości 115 m spoczywa na dnie w dwóch częściach, w pozycji horyzontalnej, z imponującym działkiem przeciwlotniczym. Przestronna maszynownia. Dziób spoczywa pod kątem 45 stopni w stosunku do rufy, dając wiele możliwości penetracji wraku.

Valdivagna: głębokość 60/75 m. Często występują tu silne prądy, słaba widoczność. Wrak sam w sobie jest piękny, z bakburtą gęsto porośniętą gorgoniami. Wiele możliwości penetracji, imponująca śruba.

Bengasi: głębokość 88/96 m. Prom pasażerski linii Tirrenia, spoczywający na dnie na równej stępce. Wielka ładownia, wypełniona szklankami i filiżankami. Wrak porośnięty ostrygami i wielkimi
gorgoniami na rufie, gdzie także znajduje się duże działko. Dla doświadczonych nurków trimixowych z odpowiednimi uprawnieniami.

San Marco: głębokość 95/107 m. Bardzo trudne techniczne nurkowanie, zarówno ze względu na głębokość, jak i pozycję wraku. Czasami występują tu silne prądy i zdarza się słaba widoczność. Wrak jest niemalże nietknięty i, jak odtąd, odwiedzony przez zaledwie kilku nurków.

Inne miejsca nurkowe
Secca dell’Arco: głębokość 15/20 m, dla początkujących nurków. Nazwa tego miejsca pochodzi od kamiennego łuku, utworzonego z granitowych głazów.

Secca dei Grani, Secca Bassa 17, Graniti: głębokość 15/20 m, dla początkujących nurków. Fantastyczna widoczność, imponujące granitowe głazy i podwodne łąki. Spotyka się tu stada barrakud.

Secca del Romagna, Secca Della Luna, Secca dell’LT, Secca della Chiatta, Secca delle Aragoste: głębokość 38/52 m. Skalne formacje antycznego wybrzeża Cagliari, znanego dawniej tylko lokalnym rybakom. Czasem trudne warunki nurkowe, ale za to spotyka się tu mnóstwo ryb (wargaczy, okoni morskich, barrakud, Mola Mola, tuńczyków), a także delfiny.

Secca di Torre Delle Stelle (Genne e Mari): głębokość 15/36 m, bogate i kolorowe życie morskie. Wielkie granitowe głazy z wieloma przesmykami i korytarzami.

Secca di Capo Boi: głębokość 80/90 m, doskonałe miejsce dla doświadczonych nurków trimixowych. Wielkie homary w księżycowym krajobrazie.

Secca di Santa Caterina, dei Berni e di Libeccio: głębokość 15/40 m, słynne miejsca nurkowe w chronionym parku morskim Villasimius.

Parete dell’Isola dei Cavoli: głębokość 15/40 m, ściana wysepki Cavoli, kompletnie porośnięta gorgoniami.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl