RPA i Mozambik – najlepsze miejsca nurkowe

tiger.jpgProgram 3 – najlepsze nurkowanie RPA i Mozambik + zwiedzanie

Jest to najlepszy program na nurkowania w RPA i Mozambiku wraz z programem zwiedzania. Będziemy nurkować w Mozambiku z gigantycznymi mantami, rekinami wielorybimi i ogromnymi żółwiami. W RPA pojedziemy na safari na spotkanie Wielkiej Piątki: lwa, bawołu, słonia, nosorożca i leoparda. Zajrzymy do kopalni złota.

map-divesites.jpgW RPA zanurkujemy w najlepszych miejscach, uznawanych za topowe miejsca nurkowe wg. wszelkich rankingów: Sodwana Bay z rekinami wielorybimi, Aliwal Shoal z guitar sharks, mantami i delfinami, Protea Banks słynne z Zambezi (bull) sharks, Ragged-Tooth oraz rekinów młotów.

Pełny program:

Dzień 1 Johannesburg – Inhambane – Mozambik / RPA – Mozambik
Przylot do Johannesburga, przesiadka na samolot do Inhambane w Mozambiku, po wylądowaniu transfer do hotelu, czas wolny, nocleg w Casa Barry w Mozambiku.

rpa-mozambik4.jpgDzień 2 odpoczynek i możliwość nurkowania w Mozambiku
Po śniadaniu osoby nurkujące mogą nurkować z gigantycznymi mantami, rekinami wielorybimi, wielorybami i wielkimi morskimi żółwiami, osoby nienurkujące mogą korzystać z plaży lub wybrać się na snorkling z nurkami, zakwaterowanie w Casa Barry w Mozambiku.

plaszczka.jpgDzień 3 odpoczynek i możliwość nurkowania w Mozambiku
Po śniadaniu osoby nurkujące mogą nurkować z gigantycznymi mantami, rekinami wielorybimi, wielorybami i wielkimi morskimi żółwiami, osoby nienurkujące mogą korzystać z plaży lub wybrać się na snorkling z nurkami, zakwaterowanie w Casa Barry w Mozambiku.

manta3.jpgDzień 4 odpoczynek i możliwość nurkowania w Mozambiku
Po śniadaniu osoby nurkujące mogą nurkować z gigantycznymi mantami, rekinami wielorybimi, wielorybami i wielkimi morskimi żółwiami, osoby nienurkujące mogą korzystać z plaży lub wybrać się na snorkling z nurkami, zakwaterowanie w Casa Barry w Mozambiku.

Dzień 5 Inhambane – Maputo – Komatiport / Mozambik – RPA
Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek i przerwę po nurkowaniu, po południu transfer na lotnisko i przelot do stolicy Mozambiku – Maputo, po wylądowaniu przejazd do Komatiport w RPA, położonego 5 km od granicy z Mozambikiem, nocleg w Trees Too w RPA.

wielka-piatka.jpgDzień 6 Kruger Park w RPA
Po śniadaniu wjazd do Parku Krugera i całodzienne safari w poszukiwaniu „Wielkiej Piątki„: lwa, bawołu, słonia, nosorożca i leoparda oraz prawie wszystkich spotykanych w Afryce zwierząt, nocleg w lodge w Hazyview.

panoramic-route.jpgDzień 7 Panoramic Route RPA
Wcześnie rano wyruszamy na trasę tzw. Panoramicznej Drogi rozciągającej się wzdłuż przełomu rzeki Blade po jego zachodniej stronie. Wśród wielu punktów widokowych, przy których możemy się zatrzymać podziwiając ta okolicę najbardziej znany nazywa się Okno Pana Boga, niewiele dalej oglądamy Bourke’s Luck Potholes (wyrzeźbione przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde). Do najbardziej spektakularnych należny widok na trzy cylindryczne wzgórza nazywane Trzema Siostrami oraz kanion rzeki Blyde.

Odwiedzamy również pionierskie miasteczko Pilgrim’s Rest, gdzie były odkryte pierwsze złoża złota w RPA. Miasteczko jest żywym skansenem epoki pionierów i poszukiwaczy złota i często gości uczestników zawodów poszukiwaczy złota.

sodwana.jpgDzień 8 Swaziland – Sodwana Bay
Po śniadaniu wyruszamy do Swazilandu i po kilku godzinach przekraczamy znowu granice z RPA. Po południu dojeżdżamy do Sodwana Bay, najpopularniejszej destynacji dla nurków południowo-afrykańskich. Nocleg w Sodwana Bay.

Dzień 9 Sodwana Bay
– dzień przeznaczony na nurkowanie pośród przepięknej rafy koralowej w Sodwana Bay. Popołudniu przejazd do rezerwatu rozlewisk wodnych St Lucia.

rekin-mlot.jpgDzień 10 ALIWAL SHOAL
Nurkowanie w Aliwal Shoal, miejscu słynnym z występowania ogromnych ilości rekinów Młotów, Żarłaczy Tygrysich i rekinów Zambezi. Nocleg w Umkomaas.

Dzień 11 PROTEA BANKS
Nurkowanie w PROTEA BANKS. Można tu spotkać dużą ilość Ragged-Tooth, Blacktip oraz Zambezi. Latem, czyli od października, można tu spotkać rekiny Tygrysie i Zambezi, jak również duża ławice rekinów Młotów. Po nurkowaniu, transfer do Balito, nocleg w guest house.

Dzień 12 Johanesburg, Pretoria
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Johanesburga i Pretorii, transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Cena programu nr 3 – najlepsze nurkowanie RPA i Mozambik + zwiedzanie – 1995 euro

Cena zawiera:
– 11 noclegów, zakwaterowanie w lodgach i guest housach 2-4*
– 11 śniadań, 1 kolacja
– wszelkie transfery, na trasie ze zwiedzaniem w klimatyzowanym mikrobusie
– opiekę polskiego przewodnika

Cena nie zawiera:
– biletów lotniczych z Polski do RPA i z powrotem (poniżej)
– lunchów (ok 8 euro) i kolacji (ok 16 euro) oraz napojów
– opłat wizowych do Mozambiku – ok 25 USD
– kosztów nurkowania (poniżej)
– opłat wstępu do parków i zwiedzanych obiektów (Kruger Park 16 euro, Sodwana Bay 2 euro za dzień, St. Lucia rejs łodzią 12 euro)
– przelotów wewnętrznych Johannesburg – Inhambane, Inhambane – Maputo (poniżej)

Przeloty: prosimy o info, z jakiego miasta wycenić przelot
przelot do RPA i z powrotem możliwy z Polski lub z krajów europejskich ok 2800 – 3500 PLN
przeloty lokalne – wszystkie przeloty ok 440 euro:
Johannesburg – Inhambane: poniedziałek, środa, piątek (10:55 – 12:35) i niedziela (11:00 – 12:45)
Inhambane – Maputo : poniedziałek, środa, piątek i niedziela

Ceny nurkowań w RPA i Mozambiku:
– nurkowania dzienne ok 30 – 40 euro
– nurkowanie nocne ok 45 euro (włącznie z latarką)
– nurkowanie z rekinami w klatce ok 150 euro razem z lunchem

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl