to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Wyprawa – Palau 01-14.04.2014

5Taniec mant, ściana Cousteau, jezioro meduz – czyli nurki z górnej półki :)

Wyspy Palau wyglądają jak kędzierzawe, zielone czapy na wpół zanurzone w przejrzystym oceanie, każda osadzona na skalnej podstawce i otoczona wianuszkiem błyszczącego piasku. Pomiędzy wyspami mieści się wszystko, o czym nurkowie mogą zamarzyć: płytkie rafy, pionowe ściany, obszerne, dobrze oświetlone jaskinie, „błękitne dziury”, ponad 1500 gatunków ryb i 500 rodzajów koralowców!
W dobie powszechnie dostępnego Internetu wystarczy wpisać w Google „film z nurkowania na Palau” i natychmiast pojawiają się bajeczne krajobrazy, stada barrakud, rekiny w wielu gatunkach i rozmiarach oraz najbardziej zjawiskowe ryby świata – manty.
Widoczność w wodach Oceanu Spokojnego waha się między 15 a 40 metrów, co przy temperaturze wody 27 stopni i całym tym podwodnym bogactwie pozwala kompletnie zapomnieć o upływie czasu w trakcie nurkowania… Ale – bez obaw – będzie z nami najlepsza ekipa doświadczonych, miejscowych przewodników z Fish’n’Fins!
Zapraszamy Was do raju, rozsławionego przez Jacques’a Cousteau, który uznał tutejszą Ngemelis za najlepszą na świecie ścianę nurkową.
Na rafach Palau czas się zatrzymał. Zobaczymy tam nietknięte, najbardziej widowiskowe miejsca nurkowe na Ziemi: German Channel, w którym zahaczymy się na rafie w oczekiwaniu na taniec mant, patrolowany przez rekiny Blue Corner, Siaes Tunel porośnięty spektakularnymi gorgoniami, podwodna jaskinia Blue Hole i wraki z okresu drugiej wojny światowej.
Podczas czternastodniowego wyjazdu wystarczy czasu także na zwiedzanie – całe szczęście, bo warto zanurzyć się z maską i fajką w Jeziorze Meduz – unikalnym miejscu występowania tych pozbawionych parzydełek stworzeń. Popływamy  kajakami oceanicznymi i wyruszymy na wycieczkę do tropikalnej dżungli, w poszukiwaniu malowniczych wodospadów.
Łagodny klimat, znakomicie przygotowana na przyjęcie gości baza hotelowa, nieoblegane przez turystów miejsca nurkowe pozwolą Wam odpocząć i odkryć urok miejsc wyjątkowych i dostępnych dla niewielu…

Program wyprawy

Dzień 1 –  01.04 (wtorek) Wylot z Warszawy do Seulu (przez miasto europejskie). Posiłki w samolotach.
Dzień 2 – 02.04 Przylot do Seulu koło południa. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Popołudniowe wyjście na miasto. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.
Dzień 3 – 03.04 Śniadanie, zwiedzanie Seulu wraz z lunchem. Wieczorny przelot do Koror (20:55-1:55), przejazd do hotelu Sea Passion 4*, zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z widokiem na morze. Nocleg.
Dzień 4 – 04.04 Odsypianie :) Późne śniadanie, popołudniowa wycieczka kajakowa. Lunch.
Dzień 5 – 05.04 Śniadanie, 3 nurkowania z łodzi. Niewielki lunch pomiędzy nurkowaniami.
Dzień 6 – 06.04 Śniadanie, 3 nurkowania z łodzi. Niewielki lunch pomiędzy nurkowaniami.
Dzień 7 – 07.04 Śniadanie, 3 nurkowania. Niewielki lunch pomiędzy nurkowaniami.
Dzień 8 – 08.04 Śniadanie. Jezioro Meduz – śródlądowe jezioro, odcięte przed wiekami od oceanu, zawiera wyjątkowy ekosystem – w jego wodach żyją gigantyczne ławice meduz. Ten gatunek przez lata ewolucji zatracił parzydełka, dzięki czemu można wśród nich snorklować całkowicie bezpiecznie. Lunch.
Dzień 9 – 09.04 Śniadanie, 3 nurkowania. Niewielki lunch pomiędzy nurkowaniami.
Dzień 10 – 10.04 Śniadanie, 3 nurkowania z łodzi. Niewielki lunch pomiędzy nurkowaniami. Opcjonalnie: Nocna wyprawa kajakami na dziewicze plaże i degustacja miejscowego wina pod palmami.
Dzień 11 – 11.04 Śniadanie, 3 nurkowania. Niewielki lunch pomiędzy nurkowaniami.
Dzień 12 – 12.04 Śniadanie, dzień wolny. Możliwość zrealizowania dodatkowych nurkowań, wycieczek kajakowych lub lądowych (min. samochodami terenowymi), wyprawy na merliny, wizyty w delfinarium.
Dzień 13 – 13.04 Śniadanie. Całodniowa wycieczka po wyspie. Lunch. Wylot z wyspy w nocy (02:55). Posiłki w samolotach.
Dzień 14 – 14.04 Przylot do Polski (21:25).

* program wyprawy może ulec zmianie, ze względu na konfigurację przelotów.

CENA:  3450 usd + przelot (ok. 4500pln)
Zniżka First Minute: 100 usd
Zniżka Stały Klient: 100 usd
Zniżka dla nondivera: 600 usd

I rata: wpłata do 17 września 500 usd + kwota przelotu w PLN (przysługuje zniżka first minute)
II rata: wpłata do 1 grudnia w wysokości 1500 usd
III rata: wpłata do 1 lutego – dopełnienie płatności (zniżki odejmowane są od ostatniej raty)

W cenie:
•    przeloty samolotami rejsowymi wg opisanej trasy,
•    transfery z i na lotnisko klimatyzowanymi busami (dotyczy Palau)
•    nurkowania wg opisanego programu (transfery do miejsc nurkowych, 18 nurkowań z łodzi, butle, pasy balastowe, opieka lokalnych przewodników nurkowania)
•    nitroks 32%
•    program zwiedzania wg opisu wraz z biletami wstępu:
– snorkeling w Jeziorze Meduz
– wycieczka kajakowa
– całodniowa wycieczka lądowa
•    10 noclegów w Sea Passion Hotel 4*, w pokojach dwuosobowych oceanview,
•    śniadania,
•    woda i niewielki lunch podczas wypłynięć łodzią i wycieczek,
•    1 nocleg tranzytowy w Seulu wraz z transferami, śniadaniem i kolacją,
•    city tour z lunchem – Seul,
•    opieka polskiej kadry  podczas trwania całego wyjazdu,
•    ubezpieczenie KL i NW obejmujące nurkowania.

Cena nie zawiera:
•    posiłków nie wymienionych w programie
•    napiwków
•    opłat wizowych, wylotowych (ok. 50 usd)
•    zezwoleń (płatne na miejscu w związku z możliwością drobnych zmian w programie ze względu na pogodę, poziom wyszkolenia uczestników, ilość wypłynięć na Peleliu itd): Jellyfish Lake: 102 usd, Peleliu: 32 usd, opłata paliwowa przy wypłynięciu na Peleliu 25 usd/ wypłynięcie / osoba

Opcjonalnie:

•    nocna wyprawa kajakami z poczęstunkiem – 195 usd / osoba
•    wypożyczenie sprzętu nurkowego na miejscu: 45 usd komplet / dziennie (35 usd bez komputera)
•    dodatkowy dzień nurkowy: 130 usd (2 nurkowania), 165 usd (trzy nurkowania)
•    całodniowa wycieczka samochodami terenowymi; 130 usd
•    pobyt na łodzi (z lunchem): 75usd / dzień

PLAN DNIA NURKOWEGO:

8:00 zbiórka przed hotelem
8:30-8:45 wypłynięcie łodzi
9:30 pierwsze nurkowanie
10:15/10:30 – 11:45 przerwa na powierzchni
11:45 drugie nurkowanie
12:30/12:45 – przerwa obiadowa na plaży na Rock Islands
po obiedzie trzecie nurkowanie
powrót do portu 15.30/16.30.

Nurkowania
Łodzie safari odwiedzają te same miejsca, na które wypływają jednodniowe wyprawy. Dzięki bliskości miejsc nurkowych można wykonać kilka nurkowań dziennie, nie tracąc czasu na długie dopłynięcia. Wygodnie, blisko, bardzo szybkimi łodziami (zabierzcie wiatrówki, na łodzi rzeczywiście WIEJE – zresztą sami zobaczcie na filmiku)
Blue Corner – niesamowite miejsce! Nie jest to łatwe nurkowanie, silny prąd może zmienić się w każdej chwili, jednak bajeczne formacje koralowe oraz „zupa rybna” naokoło gwarantują satysfakcję z zaliczenia unikalnego doświadczenia nurkowego. Nurkowanie można zacząć od Blue Hole – wielkiej jaskini z dwoma wejściami o szerokości 5 i 27 metrów. W toni unoszą się rekiny w olbrzymiej ilości i  różnorodności  gatunków.

German Channel – wschodnia część wyspy Ngemelis. Wyjątkowe miejsca gdzie częściowo otwarty górą tunel przecina rafę barierową między wyspą Ngemelis, a wyspą Ngercheu. Powstał w okresie, gdy wyspy były pod niemiecką okupacją (1899-1914). Kanał łączy lagunę wewnętrzną z otwartym oceanem. Teren bogaty w  formacje twardych korali. Od strony laguny piaszczyste dno z miękkimi koralami, które upodobały sobie manty.

Turtle Wall – południowa ściana wyspy Ngemelis. Najpiękniejsze nurkowanie między 13 a 20 metrem. Prąd może się pojawić, jednak przeważnie jest słaby. Nazwa tego miejsca nie mija się z rzeczywistością, spotykamy tu dziesiątki żółwi! Żółwie jedzące, śpiące, pływające, pozujące i uciekające  weźcie aparaty fotograficzne i bądźcie gotowi na wykonanie dowolnego ujęcia!  Na ścianie wielkie skupiska miękkich korali, do tego możemy spotkać Emperor Angelfish, Clownfish, Turtles, White Tip  i Nurse Sharks.

New Drop Off – jedno z topowych miejsc, na zachód od German Channel, widoczność 15-40m – zależnie od falowania, może pojawić się silny prąd. Dwie wielkie ściany stykają się, tworząc ostre załamanie, aby potem opaść ostro do głębokości 150 metrów. Teren patrolowany przez Grey Sharks, pojawiają się też ławice barakud oraz Snnapers’ów. Na ścianach setki gorgonii i miękkich korali, a pomiędzy nimi błazenki pilnujące swoich anemonów. Łatwo się tu zapomnieć…

Chandelier Cave – nurkowanie jaskiniowe w  systemie pięciu  wielkich, połączonych komór. Jaskinie na Palau zawdzięczamy wulkanicznej aktywności dna oceanicznego, procesom, które spowodowały utworzenie wysp archipelagu. Obecnie jaskinie są w większej części wypełnione wodą. Często
napotykamy ślady burzliwej historii bitew toczących się tutaj podczas II wojny światowej.

Wycieczka Lądowa

Poznamy wyspę jadąc wygodnym minibusem poprzez piaszczyste drogi wyspy Babeldaod, oferujące panoramiczne widoki najwyższego szczytu Palau. Będziemy przeprawiać się rzeką z przystankami na odpoczynek przy górskich strumieniach, a na końcu przeprawy zatrzymamy się pod zachwycającym wodospadem, spadającym z wysokości 24 metrów. Historię starożytnej cywilizacji Palau będziemy studiować oglądając kamienne monolity. Chętni mogą odwiedzić pomniki i czołgi z czasów drugiej wojny światowej lub zatrzymać się w muzeach w mieście.

Hotel – Sea Passion 4*

Hotel zbudowany w 2009 roku; posiada własną plażę, basen, bar na plaży, restaurację, mini Spa, centrum sportów wodnych.
W pokojach: klimatyzacja, telewizor, lodówka, suszarka, zestaw kosmetyków, łóżka małżeńskie lub dzielone.
Internet dostępny w recepcji.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , ,