Palau nurkowanie z Polakami 30.03 – 08.04.2016

palau2Nurkowania wokół wysp Palau uznawane są za jedne z najlepszych na świecie, głównie ze względu na różnorodność i bogactwo życia podwodnego. Nurkuje się tu także na wrakach z II Wojny Światowej, w jaskiniach i słynnej Blue Hole. W marcu spotyka się rekiny w okresie godowym, manty, wielkie ławice ryb pelagicznych, barrakud. Często spotyka się żółwie szylkretowe i zielone. Rafy są niezniszczone, bogactwo gatunków i rozmiary koralowców zapierają dech w piersiach. W kilku miejscach można napotkać bardzo silne prądy, dzięki czemu nurkowania obfitują w spotkania z dużymi gatunkami pelagicznymi i drapieżcami.
Podczas wyjazdu warto poświecić chwilę na snorkeling w Jeziorze Meduz, jednym z kilku słonych jezior na wyspach. Jest ono szczególne, bowiem meduzy je zamieszkujące nie są parzące, co zostało spowodowane bardzo długim okresem izolacji.
Wyspy z reguły omijane są przez tajfuny, więc warunki do nurkowania są dobre przez cały rok.

Termin wyjazdu: 30.03 – 08.04.2016
Cena:
– 1800  USD/osoba nurkująca w pokoju Standard (jedno podwójne łóżko)
– 1920  USD/osoba nurkująca w pokoju dwuosobowym Deluxe (dwa oddzielne łóżka)
+ przelot międzynarodowy od ok. 5200 PLN/osoba

Proponowane przeloty:
30 marca:      Warszawa – Paryż 15:45 – 18:10
Paryż – Seul     21:00 – 15:00 + 1 (lądowanie 31 marca)
31 marca:       Seul – Koror     20:50 – 01:45 +1 (lądowanie 1 kwietnia)
08 kwietnia:  Koror – Seul     02:55 – 08:05
Seul – Paryż     09:20 – 14:10
Paryż – Warszawa 15:55 – 18:10.

Ramowy program wyjazdu:

Dzień 1, 30 marca 2016
Spotkanie na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, odprawa biletowo – bagażowa i przelot przez Paryż do Seulu.

Dzień 2, 31 marca 2016
Po przylocie do Seulu przesiadka do samolotu do Koror.

Dzień 3, 01 kwietnia 2016
Po przylocie na miejsce powitanie przez miejscowego kontrahenta i transfer do hotelu Palau Central 3* BB. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie. Nocleg. Późne śniadanie i dzień nurkowy przy house reef (godzina do ustalenia na miejscu). Obiad i kolacja we własnym zakresie. Nocleg.

Dzień 4 – 8  , 02 – 06 kwietnia 2016
Nurkowania wokół archipelagu Palau. W sumie 11 nurkowań z łodzi (w tym jedno w Chandelier Cave). Dodatkowo, wycieczka na snorkeling w Jellyfish Lake. Poza pakietem nurkowań z łodzi nielimitowane nurkowania przy Sam’s Macro Wall. Podczas dni nurkowych lunch i napoje. Kolacje we własnym zakresie. Noclegi w hotelu.

Dzień 9, 07 kwietnia 2016
Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na odpoczynek i wycieczki po okolicy. Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Dzień 10, 08 kwietnia 2016
Nad ranem wymeldowanie. Transfer na lotnisko i odlot do Seulu. Po przylocie na miejsce przesiadka do samolotu do Paryża i dalej do Warszawy. Po wylądowaniu na lotnisku im. F. Chopina pożegnanie i koniec imprezy.

Zakwaterowanie w Hotelu Palau Central 3*

Termin wyjazdu: 30.03 – 08.04.2016
Cena:
– 1800  USD/osoba nurkująca w pokoju Standard (jedno podwójne łóżko)
– 1920  USD/osoba nurkująca w pokoju dwuosobowym Deluxe (dwa oddzielne łóżka)
+ przelot międzynarodowy od ok. 5200 PLN/osoba

W cenie:
– zakwaterowanie w hotelu Palau Central 3* w pokoju dwuosobowym
– transfery
– śniadania w hotelu
– 11 nurkowań z łodzi, w tym 1 w Chandelier Cave
– nielimitowane nurkowania przy Sam’s Macro Wall (house reef)
– wycieczka snorkelingowa do Jellyfish Lake
– lunche i napoje podczas dni nurkowych
– obsługa przewodników nurkowych
– butla, balast
– Nitrox dla osób z uprawnieniami
– opieka polskiego instruktora (leci razem z grupą)
– ubezpieczenie turystyczne AXA (KL 30 000 EUR).

Dodatkowe opłaty:
– opłata za nurkowanie, podatki portowe (płatne na miejscu w gotówce) – 200,00 USD/osoba
– kolacje i lunch w dniu wylotu z Palau
– opłata wylotowa (płatna na miejscu w gotówce) – 50,00 USD/osoba
– wycieczki fakultatywne
– inne osobiste wydatki.

 

Wybrane miejsca nurkowe:
Ulong Channel
Miejsce to jest często uznawane za najlepsze miejsce nurkowe na Palau. Nurkuje się tu w prądzie przy pięknych ścianach koralowców kamiennych (madreporowych), porośniętych także miękkimi gatunkami, mija się duże grupy rekinów i innych ryb pelagicznych, ogromne małże, imponujące koralowce „sałatowe”. W rafie kryją się wielki wargacze i niezliczona ilość ryb rafowych.

Siaes Tunnel
Miejsce to dostarcza emocji podczas nurkowania w naturalnie oświetlonym tunelu, którego ściany porośnięte są kamiennymi i miękkimi koralowcami, zamieszkałymi przez liczne gatunki bezkręgowców. U wylotu tunelu często spotyka się rekiny białopłetwe i ławice ostroboków.

Shark City
Miejsce na południowy zachód od Ulong Channel. Nurkowanie przy ścianie, która opada do 50 m. Silne prądy przyciągają duże gatunki pelagiczne – szare rekiny rafowe, żarłacze bycze i rekiny młoty. Spotyka się tu także orlenie i wielkie ławice papugoryb (z rodzaju bumphead).

Chandelier Cave
To fantastyczny system jaskiń, złożony z pięciu komór, w których stalaktyty i stalagmity tworzą wrażenie „żyrandoli” (stąd nazwa). Wejście jest szerokie i dobrze oświetlone, jednak głębsza penetracja wymaga posiadania latarki. Należy trzymać się blisko przewodnika, żeby nie zgubić drogi.

Teshio Maru
Statek, który został zatopiony 30 marca 1944 roku na północ od portu Malakal, kiedy starał się uciec z wewnętrznej laguny. Ten japoński statek towarowy spoczywa teraz na sterburcie na głębokości 25 m. Ma 100 m długości i jest najciekawszym wrakiem na Palau.

Jake Sea Plane
To samolot rozpoznawczy, który najprawdopodobniej rozbił się przy starcie. Spoczywa na dnie w jednym kawałku i jest świetnym obiektem do fotografowania. Występuje tu lekki prąd i widoczność jest zwykle doskonała. Wrak zamieszkują liczne gatunki mięczaków, często widać tu ośmiornice, mątwy, ślimaki nagoskrzelne. Pobliska rafa jest schronieniem dla młodych osobników wielu gatunków ryb rafowych.

Blue Corner
Miejsce to jest najsłynniejszym nurkowiskiem na Palau i zostało uznane za najlepsze miejsce nurkowe na świecie. Słynie z bardzo silnych prądów, w których licznie przemieszczają się rekiny, ostroboki, napoleony, lucjany i barrakudy. Do nurkowania tutaj niezbędne są haki rafowe i większe doświadczenie.

German Channel
Kanał ten został stworzony podczas niemieckiej okupacji (1899 – 1914), by ułatwić transport fosfatów, które były tu wydobywane. Dzisiaj kanał ten jest znany ze spotkań z mantami oraz rekinami biało- i czarnopłetwymi.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl