Nurkowanie z rekinami w Szkocji: 09-17.08.2017

długoszpar nurkowanie w Szkocji

Cena: od 1920 EUR za osobę

Termin: 9-17.08.2017

DŁUGOSZPAR w języku ang. BASKING SHARK jest największą rybą w Szkocji i drugą co do wielkości rybą w całym oceanie. Te olbrzymy rosną do 10 metrów długości i ważą do kilku ton. Ich paszcza ma metr szerokości, są całkowicie niegroźne, żywią się tylko drobnym planktonem. Filtrują 1,5 milionów litrów wody na godzinę.

Zachodnie wybrzeże SZKOCJI ze swoją czystą wodą i kwitnącym planktonem są miejscem występowania rekinów długoszparych, które migrują tu wiosną aby się żywić oraz łączyć w pary. W okresie od maja do września wody Szkocji ogrzewają się, plankton kwitnie w dużych ilościach, jest to wymarzone miejsce dla rekinów słonecznych jak inaczej brzmi ich nazwa.

Ponadto zobaczymy kolonię szarych fok, delfiny, bieliki, maskonury i przy sprzyjającym szczęściu walenie i morświny.

Pływać będziemy łodzią z profesjonalną miejscową załogą, która przez cztery dni poszukiwać będzie dla nas długoszparów ponadto pokaże nam wszystkie miejsca godne uwagi w pobliżu wyspy COLL. Z długoszparami będziemy pływać z maską i rurką, będziemy również nurkować z akwalungiem w miejscach ciekawych nurkowo.

Na koniec trzydniowa wycieczka po przepięknej wyspie SKYE, a tam kolorowe jeziorka Fairy Pools, słynny zamieszkany do dziś od 800 lat zamek Dunvegan oraz dwa wspaniałe trekkingi na Półwyspie Trotternish w północno wschodniej części wyspy- Quiraing oraz Old Man of Storr.

PROGRAM:

09.08: Wylot z Polski do Edynburga.

Przejazd autem na zachodnie wybrzeże Szkocji do miasta Oban. Nocujemy w hotelu w Oban.

10.08: Wypływamy z Oban na wyspę Isle of Coll, przepływać będziemy przez malowniczą cieśninę Sound of Mull wypatrując po drodze fok, morświnów, bielików i waleni.

Po zakwaterowaniu w bunkhouse lub hotelu wypływamy w morze, najpierw port, gdzie woda jest przeźroczysta, płytka z piaszczystym pięknym dnem, zamieszkana tutaj przez kolonię szarych fok. Ponadto ślimaki, skorupiaki i anemony. Następnie morze, gdzie szukać będziemy długoszparów. Możemy też zobaczyć delfiny, płetwale karłowate, morświny, a być może nawet orki.

Wyspa sama w sobie jest malownicza, po pływaniu łodzią będzie czas na odpoczynek, spacer po pięknych plażach..

11.08: Od rana wypływamy w morze w poszukiwaniu długoszparów, ponadto szansa spotkania: delfinów oraz płetwali karłowatych.

Późnym popołudniem w planie nurkowanie przy porcie, z świetną widocznością do 15 metrów, pod wodą czeka nas piaszczyste dno i gęsto porośnięte słupy pomostów m.in. listownicami i miękkimi koralami, ponadto mnóstwo ryb, skorupiaków i ślimaków. Istny raj dla podwodnych fotografów.

12.08: Kolejny dzień to dalsze poszukiwanie i pływanie z długoszparami. Tego dnia odwiedzimy ponadto wyspę Lunga aby zobaczyć ptaki maskonury oraz wyspę Staffa gdzie zwiedzimy jaskinię Fingals Cave. Jaskinia ta o długości 60 metrów zbudowana jest z bazaltowych kolumn tworzących niespotykany obraz nad i pod wodą, chętni z maską i rurką będą mogli wpłynąć do jaskini aby podziwiać tą niezwykłą formację.

13.08: Ostatni dzień wypłynięcia w morze w poszukiwaniu długoszparów przez pół dnia, następnie jeśli będzie dobra pogoda zwiedzimy południowe wybrzeże Mull z przepięknymi plażami i klifami.

Ponadto mogą występować mimo lata zorze polarne!

14.08: Rano opuszczamy wyspę, następnie przejazd na wyspę Skye, do miejscowości Carbost. Wycieczka do malowniczych jeziorek Fairy Pools (2h marszu). Nocujemy w hotelu w Portree lub w okolicach.

15.08: Półwysep Trotternish i krótki trekking do wystającego malowniczo głazu Old Man of Storr (3,8 km marszu). Następnie wycieczka do zamku Dunvegan. Nocujemy w hotelu w Portree lub w okolicach.

16.08: Półwysep Trotternish i malowniczy trekking w Quiraing (6 km marszu). Powrót do Edynburga. Nocujemy w hotelu.

17.08: Wylot do Polski.

Basking_Shark

Cena zawiera:

– 4 dni pływania łodzią, snorkeling z rekinami i fokami;

– jedno nurkowanie ze sprzętem planowane po południu zgodnie z prognozą pogody i warunkami;

– podczas pływania zwiedzanie wymienionych w programie wysp i jaskiń etc;

– opieka profesjonalnej miejscowej załogi;

– 4 noce w bunkhouse, w zbiorowych pokojach z piętrowymi łóżkami na wyspie Coll**;

– 1 noc w hotelu w dwuosobowym pokoju w Oban;

– 2 noce w hotelu w dwuosobowych pokojach na wyspie Skye;

– 1 noc w Edynburgu;

– transfery prywatnym busem;

– opiekę polskiego przewodnika i instruktora nurkowego;

– ubezpieczenie turystyczne KL i NNW.

Cena nie zawiera:

– wyżywienia;

– **zakwaterowania w dwuosobowych pokojach w hotelu na wyspie Coll- zamiast bunkhouse’u;

– ubezpieczenia nurkowego;

– sprzętu nurkowego;

– biletów wstępu na wyspie Skye;

– przelotu do Edynburga.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , ,