to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Meksyk wyprawa 1-13 grudzien 2013

cenoty1.jpgMexico 1.12.2013 – 13.12.1013
Zapraszamy na wyprawę, która spełni Wasze najśmielsze oczekiwania.
Zabierzemy Was do kraju, który zadziwia zarówno na lądzie, jak i pod wodą. To tutaj zanurkujecie w Cenotach, gdzie nieograniczona widoczność i gra światła tworzą magiczne wrażenie. Czeka na Was niecodzienny program lądowy: zwiedzanie rowerami archeologicznej strefy Coba, Rio Lagarto i rejs wśród lasów namorzynowych z dużymi szansami spotkania różowych flamingów, Valladolid i nietypowa kolacja na meksykańskiej hali targowej… Do tego słońce, tequila i tańce przy akompaniamencie wszechobecnych Mariachi!

Cena:
2950 usd + przelot ok. 3500 pln.
(Możliwość rezerwacji biletu we własnym zakresie)
Terminy płatności:
I rata 1000 usd. przy rezerwacji.
(przy wpłacie do 31 grudnia 2012
przysługuje zniżka „first minute”).
II rata kwota pln – 1 marca 2013.
III rata 1000usd – 1 czerwca 2013
IV rata – dopełnienie płatności – 1 września

Zniżki:
Stały Klient: 50 usd,
First minute: 150 usd,
Osoba nienurkująca: 500 usd

Cena obejmuje:
· przeloty samolotami rejsowymi;
· nurkowania wg opisanego programu (2 nurkowania Playa, 2 nurkowania Cozumel (+prom), 8 nurkowań Cenoty, butle z powietrzem, balast, opieka lokalnego przewodnika nurkowego / instruktora); na miejscu za dopłatą możliwość wymiany nurkowań rafowych na jaskiniowe.
· program zwiedzania wg opisu wraz z biletami wstępu i lokalnym
przewodnikiem;
· noclegi w hotelach 3* i 4* w pokojach dwuosobowych podczas objazdówki, w Playa – Hotel 4* (możliwość zakwaterowania w pokoju SNG za dopłatą)
· śniadania, obiady, kolacje podczas zwiedzania;
· podczas pobytu w Playa del Carmen – pakiet all inclusive;
· przejazdy klimatyzowanym busem lub autokarem podczas zwiedzania i transferów;
· opieka polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania;
· opieka polskiego instruktora nurkowania podczas trwania całej wyprawy;
· ubezpieczenie KL i NW obejmujące nurkowania.

Cena nie obejmuje:
· sprzętu nurkowego innego niż wymieniony (możliwość wypożyczenia na miejscu); redukcji INT – DIN;
· napiwków dla kierowców i przewodnika w trakcie zwiedzania i
przewodników nurkowych – łącznie ok. 50 usd

Plan wyprawy:
Dzien 1
Przelot z Polski (Warszawa), przez miasto europejskie, do Cancun, zakwaterowanie w hotelu, kolacja.
Dzien 2
Śniadanie, przejazd do strefy archeologicznej Coba – zwiedzanie strefy taksówkami rowerowymi lub rowerami. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do Valladolid – miasteczko kolonialne – zapraszamy na nietypową kolację na hali targowej . Nocleg w hotelu Valladolid.
Dzien 3
Śniadanie, przejazd do Rio Lagartos – rejs po lasach namorzynowych, gdzie podziwiamy faunę i florę – przede wszystkim różowe flamingi, obiad w lokalnej restauracji, czas wolny na kąpiele błotne. Przejazd do hotelu w Meridzie, kolacja.
Dzien 4
Śniadanie, zwiedzanie hacjendy sizalowej Sotuta de Peon – poznanie dawnego procesu wyrabiania nitki sizalowej, zwiedzanie typowej hacjendy, obiad, kąpiel w Cenocie, zwiedzanie kolonialnego miasteczka Izamal. Powrót do hotelu w Meridzie, kolacja.
Dzien 5
Śniadanie, zwiedzanie Uxmal – Królestwa Majów. Przejazd do Playa del Carmen do hotelu 4* Occidental Allegro Playacar z All inclusive.
Dzien 6
Playa Del Carmen. 2 nurkowania – Playa Del Carmen.
Dzien 7
Playa Del Carmen. 2 nurkowania Cenoty. Cenoty to słodkowodne systemy podwodnych jaskiń i pieczar w samym środku meksykańskiej dżungli. Doskonała widoczność, gra świateł, niesamowite formy stalaktytów i stalagmitów na pewno długo pozostaną w pamięci. Po
południu wycieczka do Tulum.
Dzien 8
Playa Del Carmen. Cozumel – 2 nurkowania na drugiej co do wielkości rafie koralowej na świecie.
Dzien 9-10
Playa Del Carmen , 3 nurkowania Cenoty.
Dzien 11
Playa Del Carmen, czas wolny; dla chętnych opcjonalnie nurkowania lub wycieczka do Chichenitza.
Dzien 12-13
Playa Del Carmen, wolne przedpołudnie. Wieczorny wylot do Polski, przylot do Polski w godzinach popołudniowych dnia następnego.
*Program wyprawy może nieznacznie ulec zmianie ze względu na przeloty.

Informacje dodatkowe:
Playa del Carmen
Znajduje się na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Jukatan rozdzielającego wody Zatoki Meksykańskiej i Morza Karaibskiego. Miasto leży przy Wielkiej Rafie Barierowej ciągnącej się przez 320km, od północnego końca Jukatanu, aż do wybrzeżyBelize i Hondurasu.
Playa del Carmen to kurort słynny z kilometrów pięknych plaż i turkusowych wód, doskonałe miejsce do nurkowania na bogatej rafie koralowej. Morze Karaibskie jest niezwykle atrakcyjne dla nurków ze względu na doskonałą przejrzystość dochodzącą do 50 metrów oraz niezwykle barwne życie rafy koralowej . Silny prąd płynący w kanale pomiędzy wyspą Cozumel a lądem dostarcza nieustannie czystej wody użyźniając przy okazji rafę.

Cenoty
Cenoty, to słodkowodne systemy podwodnych jaskiń i pieczar w samym środku meksykańskiej dżungli. Doskonała widoczność, krystalicznie czysta woda, bajkowa gra świateł i niesamowite formy stalaktytów i stalagmitów na pewno na długo pozostaną w Waszej pamięci. Można w nich nurkować w pełnym sprzęcie, jak i pływać po powierzchni z maską, fajką i płetwami. Woda, która wypełnia jaskinie obecnie, to częściowo słona woda morska, ale w większości świeża deszczówka. Ponieważ mają one różną gęstość i ciężar, nie mieszają się. W miejscu gdzie styka się woda słona ze słodką można zaobserwować charakterystyczną „oleistość”, zwaną halokliną. Jest to naturalny efekt łączenia się dwóch systemów wodnych.

Jak powstały Cenoty?
Podczas ostatniego zlodowacenia (około 1,5 miliona lat temu) wygląd Jukatanu
zupełnie się zmienił. Czapy lodowe na biegunach powiększyły się, a poziom morza
obniżył się o około 100 m. W tym czasie, woda deszczowa rzeźbiła pieczary w
wapiennym podłożu, robiąc miejsce dla powstawania stalaktytów i stalagmitów.
Kiedy lód zaczął ponownie topnieć, poziom morza wzrósł i jaskinie zostały zalane
wodą. W miejscach, w których podziemne strumienie wymyły glebę, zapadły się
sklepienia jaskiń. W ten właśnie sposób powstały słynne jukatańskie Cenoty.

Cozumel
Wyspa ma 48 km długości i 16 km szerokości. Zdecydowana większość stałych mieszkańców mieszka w San Miguel, położnym na zachodnim wybrzeżu. Pozostała część wyspy to płaska nizina z gęstą szatą roślinną. Cozumel to popularny wśród amatorów nurkowania ośrodek turystyczny. Wyspa posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę.

Uxmal
Zostało założone w okresie renesansu Majów (prawdopodobnie pomiędzy 987-1007 r.). Należało, obok Chichén Itzá i Mayapan do głównych miast-państw cywilizacji Majów w okresie Nowego Państwa. Zostało opuszczone w XV w. Wśród ruin zachowały się liczne zabytki zaliczane do stylu Puuc. Wśród nich znajdują się:
· piramida schodkowa ze Świątynią Czarownika, która znajduję się na placu wokół którego
wzniesiono kompleks zabudowań zawierający 74 małe pomieszczenia, zwany Domem Mniszek.
Fasady tych budowli posiadają bogatą dekorację w postaci wyobrażeń boga Chaca, węży, plecionek.
· Pałac Gubernatora – niski, długi budynek wzniesiony ok. 987 r. najprawdopodobniej był pałacem królewskim.
· Dom Żółwi – zbudowany w północnej części tarasu pod Pałacem Gubernatora. Nazwę swoją
zawdzięcza dekoracji zdobiącej fryz budynku.
· ponadto zachowały się ruiny budowli zwanych Domem Starej Kobiety oraz boisko do gry w
pelotę.

Izamal
W okresie prekolumbijskim miasto było jednym z ważnych ośrodków kultury Majów. Rozmiary budowli i rozbudowana sieć dróg sacbé świadczą o potędze politycznej i religijnej miasta. Pod koniec epoki postklasycznej (XV w.) miasto zostało opuszczone, tak że w momencie przybycia Hiszpanów było praktycznie niezamieszkane. W XVI w. Hiszpanie zbudowali na szczycie piramidy kościół i klasztor franciszkanów Convento de San Antonio de Padua. W 1993 roku klasztor odwiedził Jan Paweł II.

Rio Lagartos
Rio Lagartos to miasto w stanie Jukatan w Meksyku. Miasto leży 42 kilometrów na północ od Tizimín. To tutaj można podziwiać niezwykłe flamingi. Rio Lagartos znajduje się w sercu laguny Rio Lagartos, który jest częścią rezerwatu przyrody. To sprawia, że jest idealnym miejscem do obserwacji ptaków.

Coba
Coba jest jednym z bardziej imponujących miejsc na Jukatanie. Starożytne miasto Majów zbudowane między pięcioma jeziorami na przestrzeni 80 km kwadratowych. Do centrum prowadziło 50 sacbe (system dróg). Białe starożytne drogi przywodziły do tego miasta mnóstwo ludzi z dalekich zakątków Jukatanu. Jedna z sacbe ma 62 mile długości, jest najdłuższą drogą w świecie Majów. Sacbe, oznacza „białe drogi” zbudowane z kamieni, które były pokryte białą zaprawą. Na Jukatanie w tym miejscu słodka woda jest rzadkością; nic też dziwnego, że właśnie tutaj Majowie zbudowali swoje potężne centrum. Ruiny Majów w Coba są wyjątkowe, zostały udostępnione dla zainteresowanych kulturą Majów i chociaż nie były rekonstruowane wyglądają imponująco i są pełne świętego uroku.

Hotel Flamingo Cancun 3*
Hotel Flamingo Cancún położony jest przy piaszczystej plaży, jedynie 20 minut od centrum miasta i lotniska. W pobliży są liczne atrakcje, które oferuje to miasto.

Hotel Valladolid Mason el Marques 3*
Hotel znajduje się w centrum miasta Valladolid. Na jego terenie znajduje się restauracja, bar przy basenie i bar/salon klubowy. Bezpłatne bezprzewodowe połączenie internetowe jest dostępne w miejscach publicznych. Pokoje są klimatyzowane i posiadają balkony.

Hotel Mision Merida 4*
Hotel łączy w sobie kolonialną architekturę z nowoczesnością. Jest to znakomicie zlokalizowany hotel. Posiada 154 komfortowe pokoje oraz basen. Dodatkowo można spędzić czas wolny pokazując umiejętności wokalne w Barze Karaoke znajdującym się na terenie hotelu.

Hotel Occidental Allegro Playacar 4*
Hotel położony przy plaży, 5 min od miasteczka Playa del Carmen, 45 km od lotniska. Dzięki
egzotycznej architekturze bungalowów utrzymanych w polinezyjskim stylu kompleks hotelowy ma charakter sielskiej osady na tropikalnej wyspie. Posiada 4 baseny odkryte, 2 lobby, bar na plaży.
Pokoje są klimatyzowane, posiadają: TV satelitarną, lodówkę, łazienki z wanną lub prysznicem.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: