Meksyk – Cozumel i Playa del Carmen

clipboard01.jpgwyjazdy indywidualne i grupowe na życzenie

Zobacz relacje z poprzedniego wyjazdu

Tequila, sombrera, mariachi… Ale to nie wszystko, bo Meksyk to także Mekka dla nurków – rafy wokół Wyspy Cozumel, żółwie w Morzu Karaibskim i tajemnicze cenoty z krystalicznie czystą wodą. To wszystko zobaczymy podczas wspólnego wyjazdu. Zapoznamy się także z bogatą kulturą tego ciekawego kraju – odwiedzimy ruiny miast Majów i kolonialne osady…

Będziemy mieszkać zarówno na luksusowym Cozumelu, jak też w niezwykle urokliwej Playa del Carmen.

Ramowy program wyjazdu – dostosowujemy do indywidualnych wymagań

Dzień 1

Przelot przez Paryż i Mexico City do Cancun. Po przylocie na miejsce spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu Hacienda del Caribe w Playa del Carmen, zakwaterowanie, nocleg w hotelu.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu transfer promem na Cozumel. Po dotarciu na miejsce transfer do hotelu Fontan Cozumel. Reszta dnia wolna. Nocleg w hotelu.

Dzień 3 – 5

Pobyt na Cozumel. Śniadania w hotelu. Podczas pobytu pakiet 6 nurkowań (2 nurkowania dziennie, butle i balast, przewodnik).

Dzień 6

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu transfer do przystani promowej i przepłynięcie do Playa de Carmen, a następnie przejście do hotelu El Tukan z wyżywieniem do wyboru BB (tylko śniadania), all inclusive lub premium all inclusive (poniżej opis). Reszta dnia wolna. Lunch, kolacja, nocleg w hotelu (lub posiłki we własnym zakresie, zgodnie z wybraną opcją).

Dzień 7- 14

Pobyt w Playa del Carmen. W trakcie pobytu 6 nurkowań w cenotach (2 nurkowania dziennie, butle, balast, latarki, przewodnik, transfery, napoje i luch – box). Wyżywienie w hotelu wg wybranej opcji. Noclegi w hotelu. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (lista z cenami poniżej).

Dzień 15

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Cancun. Odprawa biletowo – bagażowa i przelot przez do Amsterdamu.

Dzień 16

Po przylocie do Amsterdamu przesiadka do samolotu do Warszawy. Po przylocie na lotnisko Okęcie pożegnanie i koniec imprezy.

Cena kalkulowana przy wyjazdach od 2 osób

Ceny całego pakietu dla osób nurkujących – do wyboru wyżywienie w Playa del Carmen:

ze śniadaniami w El Tukan w Playa del Carmen: 2195 USD + ok. 3900 PLN za przelot
z all inclusive w El Tukan w Playa del Carmen: 2335 USD + ok. 3900 PLN za przelot
z premium all inclusive w El Tukan w Playa del Carmen: 2555 USD + ok. 3900 PLN za przelot

Ceny pakietu dla osób nie nurkujących – do wyboru wyżywienie w Playa del Carmen:

ze śniadaniami w El Tukan w Playa del Carmen: 1585 USD + ok. 3900 PLN
z all inclusive w El Tukan w Playa del Carmen: 1765 USD + ok. 3900 PLN
z premium all inclusive w El Tukan w Playa del Carmen: 1975 USD + ok. 3900 PLN

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 320 USD.


Cena kalkulowana dla grupy minimum 20 osób.

Ceny całego pakietu dla osób nurkujących – do wyboru wyżywienie w Playa del Carmen:

ze śniadaniami w El Tukan w Playa del Carmen: 2120 USD + ok. 2700 – 3900 PLN za przelot
z all inclusive w El Tukan w Playa del Carmen: 2210 USD + ok. 2700 – 3900 PLN za przelot
z premium all inclusive w El Tukan w Playa del Carmen: 2420 USD + ok. 2700 – 3900 PLN za przelot

Ceny pakietu dla osób nie nurkujących – do wyboru wyżywienie w Playa del Carmen:

ze śniadaniami w El Tukan w Playa del Carmen: 1550 USD + ok. 2700 – 3900 PLN
z all inclusive w El Tukan w Playa del Carmen: 1640 USD + ok. 2700 – 3900 PLN
z premium all inclusive w El Tukan w Playa del Carmen: 1850 USD + ok. 2700 – 3900 PLN

Proponowane przeloty przedstawiamy po podaniu imienia i nazwiska do wstępnej rezerwacji

W cenie:
– przelot Warszawa – Cancun – Warszawa
– transfery
– zakwaterowanie w hotelach wymienionych w programie w pokojach dwuosobowych
– wyżywienie zgodnie z programem i wybraną opcją
– 6 nurkowań na Cozumel (butle, balast, przewodnik)
– 6 nurkowań w cenotach (w tym nurkowanie w cenocie Aktun Ha i w Grand Cenote; w cenie transfery, butle, balast, przewodnik, latarki, napoje i lunch box)
– ubezpieczenie organizatora turystyki
– ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowe opłaty:
– zwyczajowe napiwki
– wycieczki fakultatywne (lista i ceny poniżej)
– ubezpieczenie nurkowe
– wypożyczenie sprzętu do nurkowania: 15 USD/nurkowanie/osoba w cenotach; 20 USD/nurkowanie/osoba na Cozumel

Lista dostępnych wycieczek fakultatywnych:

CHICHEN ITZA – IKKIL – VALLADOLID

Całodniowa wyprawa do prekolumbijskiego miasta założonego przez Majów – Chichen Itza, wpisanego w roku 1988 na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a 7 lipca 2007 ogłoszonego jednym z siedmiu cudów świata. Wyjątkowe połączenie architektury Majów i Tolteków. Zwiedzanie: Piramida Kukulkana, Obserwatorium Astronomiczne, Boisko do Gry w Pelotę, Świątynia Tysiąca Kolumn, Świątynia Jaguara, Świątynia Wojowników, Święta Studnia. Czas wolny na zakupy rzemiosła i pamiątek. Przejazd do Ikkil. Kąpiel i wypoczynek w naturalnym słodkowodnym basenie wapiennym – cenote. Obiad w restauracji. Powrót do hotelu z przystankiem w kolonialnym mieście Valladolid. Cena 95 USD/osoba.

TULUM

Wycieczka do przepięknych ruin miasta Majów malowniczo położonych na karaibskim klifie. Zwiedzanie Świątyni Fresków, Świątyni Zstępującego Boga, Świątyni Wiatru i prekolumbijskich domów mieszkalnych: Dom Kolumn, Dom Halach Uinic, Dom Chultuna. Możliwość kąpieli w turkusowym morzu i krótki wypoczynek na plaży. Cena zawiera: transport z/do hotelu, woda mineralna, bilety wstępu, opiekę  polskojęzycznego  przewodnika w trakcie trwania wycieczki. Cena 67 USD/osoba.

TULUM I TACBE HA

To wycieczka do przepięknych ruin miasta Majów malowniczo położonych na karaibskim klifie. Zwiedzanie Świątyni Fresków, Świątyni Zstępującego Boga, Światyni Wiatru i prekolumbijskich domów mieszkalnych: Dom Kolumn, Dom Halach Uinic, Dom Chultuna. Następnie przejazd przez dżunglę do systemu podwodnych jaskiń Tacbe Ha. Pływanie z maską i fajką w wapiennym basenie wypełnionym krystalicznie czystą słodką wodą o temperaturze 240C. Podziwianie podwodnego świata stalaktytów i stalagmitów. Przejazd do Akumal i snorkelling na rafie koralowej z żółwiami. Obiad w typowej meksykańskiej restauracji w Playa del Carmen. Powrót do hotelu. Cena 115 USD/osoba.

JEEP SAFARI – SIAN KAAN

Wyprawa samochodami terenowymi do wioski rybackiej Punta Allen, znajdującej się na terenie pięknego rezerwatu biosfery Sian Kaan wpisanego na Listę UNESCO. Rejs łódkami motorowymi po rezerwacie. Podziwianie przepięknej nadmorskiej fauny, ptactwa wodnego, jak również możliwość obserwacji delfinów i żółwi w ich środowisku naturalnym. Pływanie i snorkelling w wodach Morza Karaibskiego. Obserwacja podwodnego życia rafy koralowej. Powrót do miasteczka. Obiad. Odpoczynek. Powrót jeepami do miejsca zakwaterowania. Cena 125 USD/osoba.

WYSPA CONTOY

Przejazd do Cancun. Wypłynięcie na Wyspę Contoy na pokładzie repliki historycznej karaweli Krzysztofa Kolumba. Snorkelling na rafach koralowych, a nastepnie spacer po wyspie i czas wolny na odpoczynek na dziewiczych plażach. Posiłek ze świeżych owoców morza i grillowanej ryby, któremu towarzyszy wino i napoje orzeźwiające. Powrót do Cancun wśród tropikalnej muzyki i zabawy. Cena 110 USD/osoba.

Proponowane hotele:

Hotel Hacienda del Caribe 4* BB w Playa del Carmen
www.haciendadelcaribe.com

Hotel znajduje się w centrum Playa del Carmen, kilkadziesiąt metów od słynnej „piątej alei”, biegnącej nad samym brzegiem Morza Karaibskiego. Z lotniska w Cancun do hotelu jedzie się około 45 minut. Obiekt ten jest idealny na spedzenie jednej nocy przed przeprawą promem na Cozumel oraz dla tych, którzy lubią mieszkać w mieście, w bliskości deptaków ze sklepami, barami i restauracjami.

Pokoje hotelowe wyposażone są w klimatyzację, TV, telefon, sejf i łazienkę z szuszarką do włosów. Goście mogą korzystać z restauracji i patio z basenem.

Hotel Fontan Cozumel 4*
BB na Cozumelu
www.fontancozumel.com

Hotel został gruntownie odnowiony w 2007 roku. Położony jest w północnej części wyspy, niedaleko od miasta z jego atrakcjami – barami, restauracjami, sklepami. Wszystkie 43 klimatyzowane pokoje posiadają widok na morze. Każdy też posiada balkon lub taras.

W hotelu znajduje się restauracja, serwująca dania kuchni międzynarodowej oraz bar.

Hotel dedykowany dla nurków. Przy obiekcie znajduje się centrum nurkowe Aldora Diving, oferujące nurkowania z łodzi i możliwość przechowywania sprzętu.

Hotel El Tukan 3,5* BB lub all incusive w Playa del Carmen
www.tukanhotels.com

Ten niewielki hotel położony jest w centrum Playa del Carmen (ok. 65 km od Cancun) przy głównym deptaku – Piątej Alei. Plaża położona jest w odległości ok. 200 metrów od hotelu (Playa Avenida to jedna przecznica od plaży). Hotel położony jest w rewelacyjnym miejscu. Z jednej strony, przy samej Playa Avenida, gdzie znajduje sie całe życie nocne, a z drugiej strony w nieco cichszej części, gdzie można odpocząć.

Kompleks hotelowy składa się z kilku budynków obrośniętych bujną, tropikalną roślinnością, która tworzy też centralnie położony ogród. W hotelu znajdują się 133 bardzo przyjemne pokoje, wszystkie wyposażone w klimatyzację, sufitowy wentylator, TV satelitarną i kablową, łazienkę z prysznicem, dostęp do Internetu, balkon lub taras.  Sejf dostępny za dodatkową opłatą.

Można wykupić same śniadania i stołować się w knajpkach na 5 Aleji (drogo) lub taniej w dalszych uliczkach. Można także skorzystać z all inclusive w przystępnych cenach.

Goście, którzy wykupią opcję all inclusive, mogą korzystać z kilku restauracji i barów:
– “La Ceiba”, serwująca śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu (także bar),


– “La Cruz de mi Parroquia”, oddalona nieco od hotelu, restauracja a’la carte (także bar),

 

 


– “Tukan Beach Club” – bar na plaży, w którym serwowane są jedynie drinki.

 

 

Ci, którzy wykupią opcję premium all inclusive, dodatkowo mogą korzystać z:
– “Tulipanes” przy Piatej Alei, w której podawane są śniadania, obiady i kolacje, jest także oddzielny bar,


– “Living” – bar znajdujący się tuż przy Piątej Alei, oferujący rozmaite drinki i przekąski.

 

 

W hotelu można ponadto korzystać z basenu, miejsca do opalania, plaży z leżakami i parasolami (bezpłatne dla gości hotelowych).

Za dodatkową dopłatą możliwe także zakwaterowanie przy hotelu przy samej plaży:

real-playa-del-carmen-11) Hotel Real Playa del Carmen 4* all inclusive – super położenie w centrum Playa del Carmen

OPIS HOTELU: Real Playa Del Carmen usytuowany jest przy Piątej Alei, popularnej eleganckiej ulicy miasta, gdzie mieszczą się liczne restauracje, bary i dyskoteki. Do pięknej, zagospodarowanej plaży jest kilkaset metrów – hotel zapewnia bezpłatny transport. Wygodne pokoje utrzymane są w stylu meksykańskim. Polecamy ten hotel między innymi ze względu na bogatą ofertę All Inclusive.

LOKALIZACJA HOTELU: 400 m od plaży, w centrum miejscowości.

WYPOSAŻENIE HOTELU: liczba pokoi: 135, restauracje: 2, bary: 3, baseny odkryte: 1, bar na plaży, snack bar, lobby, pralnia/czyszczenie chemiczne (płatne), internet (płatny), recepcja 24h, sklep z pamiątkami, sala TV, taras słoneczny, parking, ogród, wypożyczalnia rowerów, informacja turystyczna, trafika, opieka lekarska (płatna), parasole przy basenie, leżaki przy basenie.

PLAŻA: prywatna, piaszczysta, łagodne zejście, bar service, zagospodarowana, parasole, leżaki, ręczniki.

WYŻYWIENIE: pakiet All Inclusive.

ALL INCLUSIVE ZAWIERA: śniadanie, lunch i kolację, przekąski między posiłkami, napoje bezalkoholowe, lokalne i wybrane importowane alkohole, wieczory tematyczne, korzystane z restauracji a’la carte (poza potrawami z homara) – wymagana rezerwacja, transport na plażę, tenis ziemny, wypożyczenie rowerów na 3h, bogaty program animacji, snorkeling, kajaki. All Inclusive 24 h.

SPORT I FITNESS: koszykówka, wodny aerobik, tenis ziemny, tenis stołowy, masaże (płatne), joga, aerobik, SPA (płatne), rowery, bilard, zabiegi lecznicze (płatne).

SPORT NA PLAŻY: snorkeling, siatkówka, kajaki.

ROZRYWKA: muzyka na żywo, dzienne animacje, wieczorne animacje, program artystyczny.

DLA DZIECI: opiekunka (płatna), brodzik, plac zabaw, animacje.

DODATKOWE INFORMACJE: transport na plażę co 30 minut między 9.00 a 18.00. Obsługa kelnerska wokół basenu i pakiety dla nowożeńców.

WYPOSAŻENIE POKOI: klimatyzacja indywidualnie sterowana, telewizja satelitarna, sejf (płatny), telefon, łazienka z prysznicem

porto-real-resort-52) super hotel przy samej plaży – Gran Porto Real Resort & Spa 5* all inlcusive

OPIS HOTELU: Gran Porto Real Resort & Spa jest najlepszym hotelem 5-gwiazdkowym w Playa del Carmen ze świetną obsługą i wyjątkowym wystrojem wnętrz. Architektura dwupiętrowego budynku przywodzi na myśl styl meksykańskich hacjend. Hotel jest doskonale położony przy samej plaży, pośród czarujących ogrodów tropikalnych. Jest to świetne miejsce do wypoczynku w luksusowych warunkach, z możliwością aktywnego spędzania czasu. Jedną przecznicę od hotelu znajduje się słynna 5 Avenida – deptak, przy którym znajduje się mnóstwo sklepów z pamiątkami, straganów z rzemiosłem ludowym, znanych restauracji. Można tam poczuć przyjemną międzynarodową atmosferę karaibskiego kurortu.

LOKALIZACJA HOTELU: plaża – przy hotelu, lotnisko – 30 km.

WYPOSAŻENIE HOTELU: restauracje: 3, bary: 5, baseny odkryte: 1, recepcja 24h, taras słoneczny, ogród, wypożyczalnia rowerów, amfiteatr, salon urody, opieka lekarska, parasole przy basenie, leżaki przy basenie.

WYPOSAŻENIE POKOI: klimatyzacja, telewizja, sejf, mini bar, internet, lodówka, telefon (płatny), taras/balkon, radio/muzyka, suszarka do włosów, wentylator, łazienka.

SPORT I FITNESS: siatkówka, nauka nurkowania, tenis ziemny, joga, jacuzzi, aerobik, SPA (płatne), sauna, rowery, bilard, mini golf, siłownia, łaźnia parowa.

DLA DZIECI: opiekunka (płatna), mini klub, basen.

WYŻYWIENIE: pakiet All Inclusive.

DODATKOWE INFORMACJE: Gran Porto Real Resort & Spa jest najlepszym hotelem 5-gwiazdkowym w Playa del Carmen ze świetną obsługą i wyjątkowym wystrojem wnętrza. Architektura dwupiętrowego budynku przywodzi na myśl styl meksykańskich haciend. Hotel jest doskonale położony przy samej plaży, pośród czarujących ogrodów tropikalnych. Jest to świetne miejsce do wypoczynku w luksusowych warunkach, z możliwością aktywnego spędzania czasu. Jedną przecznicę od hotelu znajduje się słynna 5 Avenida – deptak, przy którym znajduje się mnóstwo sklepów z pamiątkami, straganów z rzemiosłem ludowym, znanych restauracji. Można tam poczuć przyjemną międzynarodową atmosferę karaibskiego kurortu.

PLAŻA: piaszczysta, prywatna

POŁOŻENIE: ok. 30 min. samochodem od lotniska w Cancun, w pobliżu centrum Playa del Carmen.

WYŻYWIENIE:  all inclusive

SPORT: sportu wodne: rowery wodne, kajaki, sprzęt do nurkowania (snorkeling) sala gimnastyczna, rowery, gry planszowe, animacja, aerobik, korty tenisowe (również nocą), Spa

DLA DZIECI: basen, klub dla dzieci, opieka nad dziećmi

INFORMACJE DODATKOWE: wieczorne pokazy i wieczory tematyczne

3) tańszy hotel przy samej plaży Hotel Reef Playa Car 4* all inclusive

Przeczytaj relację z naszego poprzedniego wyjazdu do Meksyku!

 

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , ,