to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Wyjazd nurkowy na Maltę i Gozo 08 – 15 czerwca 2013

malta-2.jpg08 – 15 czerwca 2013 wyjazd nurkowy na Maltę i Gozo

Archipelag Maltański składa się z trzech słonecznych wysp: Malty, Gozo i Comino (plus dwie niezamieszkane romantyczne wysepki Caminotto i Filfla) i naprawdę trudno zdecydować, która jest ładniejsza, ciekawsza, czy ma więcej do zaoferowania. Warto odwiedzić wszystkie trzy, bo każda jest inna – Malta pyszni się swoimi skarbami historii jak paw; Gozo żyje swoim własnym, spokojnym rytmem, czekając na turystów, którzy zejdą z przetartych szlaków i dotrą do mniej znanych zakątków; a Comino zaprasza wszystkich fanów sportów wodnych, aby nie tylko relaksowali się w czasie spacerów po wyspie, ale też odwiedzili piękne turkusowe morze wokół niej, wraz ze słynną Błękitną Laguną.

Nurkowanie

Malta z nurkowego punktu widzenia to doskonały wybór, zarówno dla nurków rekreacyjnych chcących podziwiać bogatą faunę i florę śródziemnomorską, jak i dla nurków technicznych, których interesuje eksploracja głęboko położonych wraków. Najciekawsze miejsca nurkowe znajdują się wokół wyspy Gozo, chociaż nawet dla tych, którzy nie zdecydują się opuścić wyspy Malty nie zabraknie atrakcji – będą mogli np. zanurkować w porcie Valletty i zwiedzić wrak niszczyciela HMS Maori, zachowany w doskonałym stanie i będący domem ogromnej ilości ryb.

Wokół Malty występuje wielka różnorodność podwodnych formacji skalnych – kaniony, tunele, jaskinie, kominy, baseny… Jest nawet wewnętrzne morze – Inland Sea oraz bardzo spektakularny łuk – Blue Hole. Zostały one uznane za jedne z najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie. Wiele jaskiń wymaga specjalistycznego przygotowania i posiadania odpowiednich uprawnień nurkowych ze względu na wysoki stopień trudności eksploracji i dużą głębokość.

W czasie II Wojny Światowej Malta bardzo ucierpiała z powodu zmasowanego ataku z powietrza i dlatego dziś wody wokół niej kryją mnóstwo wraków statków, łodzi podwodnych a nawet jeden samolot. Położone są na różnych głębokościach, tak więc dostępne są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, technicznych nurków.

Warunki nurkowe na Malcie są dobre praktycznie przez cały rok, choć najlepiej odwiedzić ją w okresie od lutego do czerwca, po zakończeniu pory deszczowej występującej zimą oraz przed rozpoczęciem gorącego śródziemnomorskiego lata. Widoczność sięga przeważnie 18-25 metrów, maksymalnie 30 metrów. Temperatura wody od maja do października wynosi około 20°C, a w zimie 15°C.

Ramowy program wyjazdu:

Dzień 1, 8 czerwca

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie, odprawa biletowo – bagażowa i przelot samolotem czarterowym na Maltę. Po przylocie na miejsce transfer do hotelu Canifor 3*. Reszta dnia (w zależności od godziny przylotu) do dyspozycji uczestników. Kolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 2, 9 czerwca – nurkowania w rejonie Cirkewwa

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowania.

Nurkowanie 1: Check dive, sprawdzenie ekwipunku. Pierwsze nurkowanie na rafie, do głębokości max. 25 m.

Nurkowanie 2: Nurkowanie do wraku MV Rozi, 35-metrowy wrak holownika, max. głębokość 35 m.

Po zakończeniu nurkowań powrót do hotelu. Czas na odświeżenie się przed kolacją. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3, 10 czerwca

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowania.

Nurkowanie 1: Dla bardziej doświadczonych – wrak Imperial Eagle, prom wożący kiedyś pasażerów z Malty na Gozo. Max. głębokość 42 m. Obok wielka statua Chrystusa!

Dla mniej doświadczonych – nurkowanie na rafie przy St. Paul’s Island – max. głębokość 25 m.

Nurkowanie 2: Comino Caves, rozgałęziony system płytkich jaskiń, tuneli i łuków skalnych, maksymalna głębokość 15 m, bardzo piękne nurkowanie!

Po zakończeniu nurkowań powrót do hotelu. Czas na odświeżenie się przed kolacją. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4, 11 czerwca – nurkowania w rejonie Blue Grotto

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowania.

Nurkowanie 1: Wrak Um El Faroud, tankowiec o długości 110 m, max. głębokość 36 m. Oglądamy zewnętrzną cześć wraku, w kierunku od dziobu do rufy.

Nurkowanie 2: Ponownie Um El Faroud, penetracja wnętrza części rufowej. Dla tych, którzy wolą coś płytszego, drugi nurek rafowy z małą jaskinią.

Po zakończeniu nurkowań powrót do hotelu. Czas na odświeżenie się przed kolacją. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5, 12 czerwca

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowania.

Nurkowanie 1: nurkowanie z łodzi do wraku samolotu Blenheim Bomber. Wrak leży przy wybrzeżu Delimara, na południu wyspy. Wyprawa tam wymaga nieco więcej zabiegów logistycznych. Mogą występować tu silne prądy, nurkowanie polecane dla bardziej zaawansowanych nurków. Max. głębokość 40 m.

Nurkowanie 2: nurkowanie z brzegu (miejsce do ustalenia – zależne od warunków pogodowych). Maksymalna głębokość 25 m.

Po zakończeniu nurkowań powrót do hotelu. Czas na odświeżenie się przed kolacją. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6, 13 czerwca

Śniadanie w hotelu (lub śniadanie w formie suchego prowiantu, do zabrania ze sobą na prom). Wczesny wyjazd z bazy, o 06:45. O 07:30 przeprawa promem na Gozo.

Nurkowanie 1: Pierwsze nurkowanie w Crystal Cave i The Blue Hole, dwie piękne groty skalne odległe o kilkadziesiąt metrów jedna od drugiej.

Nurkowanie 2: Inland Sea, zanurzamy się w słonym jeziorku w środku wyspy i długim tunelem wypływamy na otwarte morze (ponad 100 m!), początek tunelu na głębokości 3 m, wylot na 23 m w środku pionowej skalnej ściany.

Po zakończeniu nurkowań powrót do hotelu. Czas na odświeżenie się przed kolacją. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7, 14 czerwca

Śniadanie i kolacja w hotelu. Wyjazd na całodzienną wycieczkę do La Valetty (wyjazd z hotelu około 09:00, wyjazd z Valetty około 16:30). Podczas wycieczki zwiedzanie Valetty i Mdiny.

Dzień 8, 15 czerwca

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy. Po przylocie na miejsce pożegnanie i koniec imprezy.

Cena za osobę: 2320 PLN  LAST MINUTE 1500 PLN

W cenie:

• przelot na trasie Warszawa – Malta – Warszawa

• zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym

• wyżywienie 2 razy dziennie (śniadania i obiadokolacje w formie bufetu)

• transfer lotnisko – hotel – lotnisko

• wycieczka do La Valetty

• opieka instruktora (instruktor leci razem z grupą)

• ubezpieczenie turystyczne.

Dodatkowe opłaty:

• ubezpieczenie nurkowe

• pakiet nurkowy opisany w programie (10 nurkowań – butle, balast, przewodnik, wycieczka promem na Gozo i wynajętą łodzią na  Comino, niezbędne transfery) – 360 EUR/osoba

• inne osobiste wydatki.

Proponowane zakwaterowanie:

Hotel Canifor 3* (kategoria maltańska 4*)

http://www.canifor.com/top_menu/CaniforHotel/tabid/1399/Default.aspx

Hotel położony w spokojnej okolicy, do skalisto-żwirowej plaży ok. 200 m, do centrum z barami, sklepami i restauracjami ok. 400 m. Przystanek autobusowy oddalony o ok. 50 m.

Hotel oferuje 170 pokoi na 6 piętrach. Klimatyzowany hol powitalny z recepcją, winda, sala TV, kącik internetowy (za opłatą), 2 klimatyzowane restauracje, 2 bary, kawiarnia. Na zewnątrz basen ze słodką wodą, taras słoneczny, bar przy basenie. Leżaki, materace i parasole przy basenie bez opłaty. Ręczniki kąpielowe za opłatą.

Wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

Dla dzieci oddzielny brodzik, łóżeczko dla dziecka do lat 2 bez opłaty.

Pokoje dwuosobowe z balkonem, wyposażone w telefon, klimatyzację, lodówkę (za opłatą), TV-Sat, sejf (za opłatą), wannę, WC, suszarkę.

W hotelu 3 razy w tygodniu muzyka na żywo. Możliwość rozrywki w centrum miejscowości. Sport: mała siłownia, whirlpool, kryty basen. Za opłatą: bilard, sauna.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: