to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Wyprawa nurkowa na Maltę i Gozo 14.06 – 21.06.2014

1

Archipelag Maltański składa się z trzech słonecznych wysp: Malty, Gozo i Comino (plus dwie niezamieszkane romantyczne wysepki Caminotto i Filfla) i naprawdę trudno zdecydować, która jest ładniejsza, ciekawsza, czy ma więcej do zaoferowania. Warto odwiedzić wszystkie trzy, bo każda jest inna – Malta pyszni się swoimi skarbami historii jak paw; Gozo żyje swoim własnym, spokojnym rytmem, czekając na turystów, którzy zejdą z przetartych szlaków i dotrą do mniej znanych zakątków; a Comino zaprasza wszystkich fanów sportów wodnych, aby nie tylko relaksowali się w czasie spacerów po wyspie, ale też odwiedzili piękne turkusowe morze wokół niej, wraz ze słynną Błękitną Laguną.

Termin 14.06 -21.06.2014
Cena za osobę od: 570 EUR

Nurkowanie
Malta z nurkowego punktu widzenia to doskonały wybór, zarówno dla nurków rekreacyjnych chcących podziwiać bogatą faunę i florę śródziemnomorską, jak i dla nurków technicznych, których interesuje eksploracja głęboko położonych wraków. Najciekawsze miejsca nurkowe znajdują się wokół wyspy Gozo, chociaż nawet dla tych, którzy nie zdecydują się opuścić wyspy Malty nie zabraknie atrakcji – będą mogli np. zanurkować w porcie Valletty i zwiedzić wrak niszczyciela HMS Maori, zachowany w doskonałym stanie i będący domem ogromnej ilości ryb.

Wokół Malty występuje wielka różnorodność podwodnych formacji skalnych – kaniony, tunele, jaskinie, kominy, baseny… Jest nawet wewnętrzne morze – Inland Sea oraz bardzo spektakularny łuk – Blue Hole. Zostały one uznane za jedne z najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie. Wiele jaskiń wymaga specjalistycznego przygotowania i posiadania odpowiednich uprawnień nurkowych ze względu na wysoki stopień trudności eksploracji i dużą głębokość.

W czasie II Wojny Światowej Malta bardzo ucierpiała z powodu zmasowanego ataku z powietrza i dlatego dziś wody wokół niej kryją mnóstwo wraków statków, łodzi podwodnych a nawet jeden samolot. Położone są na różnych głębokościach, tak więc dostępne są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, technicznych nurków.

Warunki nurkowe na Malcie są dobre praktycznie przez cały rok, choć najlepiej odwiedzić ją w okresie od lutego do czerwca, po zakończeniu pory deszczowej występującej zimą oraz przed rozpoczęciem gorącego śródziemnomorskiego lata. Widoczność sięga przeważnie 18-25 metrów, maksymalnie 30 metrów. Temperatura wody od maja do października wynosi około 20°C, a w zimie 15°C.

Proponowane zakwaterowanie: Hotel Canifor 3* (kategoria maltańska 4*)

Hotel położony w spokojnej okolicy, do skalisto-żwirowej plaży ok. 200 m, do centrum z barami, sklepami i restauracjami ok. 400 m. Przystanek autobusowy oddalony o ok. 50 m.

Hotel oferuje 170 pokoi na 6 piętrach. Klimatyzowany hol powitalny z recepcją, winda, sala TV, kącik internetowy (za opłatą), 2 klimatyzowane restauracje, 2 bary, kawiarnia. Na zewnątrz basen ze słodką wodą, taras słoneczny, bar przy basenie. Leżaki, materace i parasole przy basenie bez opłaty. Ręczniki kąpielowe za opłatą.

Wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

Dla dzieci oddzielny brodzik, łóżeczko dla dziecka do lat 2 bez opłaty.

Pokoje dwuosobowe z balkonem, wyposażone w telefon, klimatyzację, lodówkę (za opłatą), TV-Sat, sejf (za opłatą), wannę, WC, suszarkę.

W hotelu 3 razy w tygodniu muzyka na żywo. Możliwość rozrywki w centrum miejscowości. Sport: mała siłownia, whirlpool, basen. Za opłatą: bilard, sauna.

Naszym zdaniem:  hotel bez specjalnych wygód, standard turystyczny, zasługuje na 3*. Budynek lata młodości ma już za sobą, ale jest zadbany, a pokoje czyste. Idealny na wyjazd nurkowy, podczas którego cały dzień spędza się poza hotelem. Dogodnie położony – blisko centrum nurkowego (8 minut na piechotę) i w pobliżu wielu barów i restauracji.

Dzień 1,
Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie, odprawa biletowo – bagażowa i przelot samolotem czarterowym na Maltę. Po przylocie na miejsce transfer do hotelu Canifor 3*. Reszta dnia do dyspozycji uczestników (w zależności od godziny przylotu). Kolacja w hotelu (w zależności od godziny przylotu). Nocleg.

UWAGA: grupa zostanie podzielona na nurkowania zgodnie z uprawnieniami uczestników wyjazdu. Poniżej program z podziałem na nurkowania dla nurków z uprawnieniami podstawowymi (OWD) i bardziej zaawansowanych (AOWD). Nurkowie techniczni mile widziani, plan nurkowań do ustalenia indywidualnie.

Dzień 2,
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowania.

Nurkowanie 1:
OWD: Check dive, sprawdzenie ekwipunku. Nurkowanie – Madonna. Od 1987 roku w miejscu tym stoi posąg Madonny i sztuczne kwiaty, ufundowane przez lokalny klub nurkowy. Miejsce idealne dla początkujących, max. głębokość 20 m.
AOWD: Check dive, sprawdzenie ekwipunku. Nurkowanie do wraku MV Rozi, 35-metrowy wrak holownika, max. głębokość 35 m.
Nurkowanie 2:
OWD: Arch i Right Reef. Łuk ten jest jaskinią z dużym otworem w suficie. Miejsce popularne, bardzo widokowe. W okolicy znajdują się inne łuki i niewielkie jaskinie.
AOWD: wrak patrolowca P29. Statek został zatopiony w sierpniu 2007 jako atrakcja dla nurków.
Po zakończeniu nurkowań powrót do hotelu. Czas na odświeżenie się przed kolacją. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3,
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowania.

Nurkowanie 1:
OWD: Wrak Um El Faroud, tankowiec o długości 110 m, max. głębokość 36 m. Oglądanie zewnętrznej cześci wraku, w kierunku od dziobu do rufy (bez penetracji).
AOWD: Wrak Um El Faroud (z penetracją).
Nurkowanie 2:
OWD: Ghar Lapsi – jaskinia z wieloma spękaniami w sklepieniu, przez które dostaje się światło. Bardzo spektakularne nurkowanie.
AOWD: Wrak Um El Faroud (z penetracją) LUB  Ghar Lapsi LUB Wied Iz Zurrieq – to nurkowanie rozpoczyna się przy niewielkim nabrzeżu, skąd przepływa się na głębokości ok. 10 m w kierunku otwartego morza. Tan schodzi się na 27 m, gdzie znajduje się jaskinia z 3 wejściami. W środku jest wystarczająco dużo miejsca dla 2 – 3 nurków. Następnie płynie się dalej przy ścianie, gdzie na 25 m jest kolejna jaskinia.
Po zakończeniu nurkowań powrót do hotelu. Czas na odświeżenie się przed kolacją. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4, 29 kwietnia 2014, wtorek
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowania

Nurkowanie 1:
OWD: Comino Island Lantern – jedno z najpopularniejszych miejsc nurkowych przy Comino. Bardzo urozmaicona topografia – tunele, przepłynięcia, jaskinie, wielkie głazy.
AOWD: Wrak Imperial Eagle –  prom wożący kiedyś pasażerów z Malty na Gozo. Max. głębokość 42 m. Obok wielka statua Chrystusa.
Nurkowanie 2:
OWD: Santa Maria Caves (minimalna liczba nurków 6, maksymalna 25) – jedne z najpiękniejszych nurkowań jaskiniowych na świecie. Płytkie jaskinie, niektóre z nich są w części nad i w części pod wodą. Wiele z nich jest połączonych, tworząc spektakularne przepłynięcia.
AOWD: Qawra Point (minimalna liczba nurków 7, maksymalna 25) – miejsce nurkowe dostępne z parkingu. UWAGA: potrzebne buty z grubą podeszwą, bo przy wejściu do wody  znajdują się ostre kamienie. Łagodny, kamienisty stok, prowadzący do ścianki, opadającej na 15 m, zakończonej piaszczysta łachą. Dwie opcje dalszego nurkowania – w lewo do podwodnej łąki i kamiennego łuku lub w prawo, gdzie dno wypłyca się do ok. 8 m. Trasa ta prowadzi do niewielkiej jaskini, zwanej Blow Hole. Można do niej wpłynąć i wynurzyć się na powierzchni.
Po zakończeniu nurkowań powrót do hotelu. Czas na odświeżenie się przed kolacją. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5,
Śniadanie w hotelu (lub śniadanie w formie suchego prowiantu, do zabrania ze sobą na prom). Wczesny wyjazd z bazy, o 06:45. O 07:30 przeprawa promem na Gozo.

Nurkowanie 1:
OWD: Blue Hole – jedno z najpopularniejszych miejsc nurkowych na Malcie. Wejście przez wielki otwór z płytkimi brzegami, zanurzenie na ok. 15 m, gdzie znajduje się okno. Po przepłynięciu przez nie skręca się w prawo, gdzie przepływa się przez kolejne okno, zwane Azure. Po skręcie w lewo dociera się do ściany, opadającej na 50 m.
AOWD: Blue Hole LUB wrak M/V Karwela – łódź została zatopiona w 2006 roku, w celu stworzenia dodatkowej atrakcji nurkowej. Wrak ma 50 m długości, dostępny jest z brzegu, po przepłynięciu nad płaskimi skałami.
Nurkowanie 2:
OWD: Inland Sea (minimalna liczba nurków 7, maksymalna 25) – zanurzenie w słonym jeziorku w środku wyspy, wypłynięcie długim tunelem na otwarte morze (ponad 100 m!), początek tunelu na głębokości 3 m, wylot na 23 m w środku pionowej skalnej ściany.
AOWD: Billinghurst Cave (minimalna liczba nurków 5) – jedna z najdłuższych jaskiń na Gozo, o długości ok. 50 m. Wejście na głębokości 3 m, maksymalna głębokość 30 m. Potrzebna latarka.
Po zakończeniu nurkowań powrót do hotelu. Czas na odświeżenie się przed kolacją. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6,
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowania.

Nurkowanie 1:
OWD: Anchor Bay Cave – zlokalizowana na północy wyspy, max. głębokość 20 m. W jaskini można się wynurzyć i podziwiać sklepienie w kształcie kopuły.
AOWD: Bleinheim Bomber (minimalna liczba nurków 7, maksymalna 16) – głębokość 42 m. Wrak wyłania się szybko podczas zanurzenia. Skrzydła i silniki są w zasadzie nienaruszone, nie ma pokrywy kokpitu. Piękne nurkowanie, atrakcyjności dodaje jeszcze fakt, że jest to jedyny znany wrak tego modelu samolotu na świecie.
Nurkowanie 2:
OWD: Tunnel i Reef L-Ahrax (minimalna liczba nurków 7, maksymalna 25) – nurkowanie z łodzi na północy wyspy. Zanurzenie na ok. 10 m, a następnie wzdłuż łagodnie opadającego dna do ściany. Max. głębokość 28 m. Po przepłynięciu niewielkiego dystansu dociera się do wąskiego korytarza, zakończonego tunelem, którego wylot jest w niewielkim słonym jeziorku.
AOWD: Wraki Zonqor Point – dwa holowniki (Michael i 10) zatopione celowo dla nurków w 1998 r., oddalone od siebie o 50 m. Łatwe nurkowanie, głębokość 18 m.
Po zakończeniu nurkowań powrót do hotelu. Czas na odświeżenie się przed kolacją. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7,
Śniadanie i kolacja w hotelu. Opcjonalnie: wyjazd na całodzienną wycieczkę do La Valetty (wyjazd z hotelu około 09:00, wyjazd z Valetty około 16:30). Podczas wycieczki czas na zwiedzanie Valetty i Mdiny.

Dzień 8,
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy. Po przylocie na miejsce pożegnanie i koniec imprezy.

W cenie:
przelot samolotem czarterowym Air Malta na trasie Warszawa – Malta – Warszawa
zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym
wyżywienie 2 razy dziennie (śniadania i obiadokolacje w formie bufetu)
transfer lotnisko – hotel – lotnisko
opieka instruktora (instruktor leci razem z grupą)
ubezpieczenie turystyczne.

Dodatkowe opłaty:
ubezpieczenie nurkowe – 5,00 EUR/osoba
pakiety nurkowy opisane w programie (10 nurkowań – butle, balast, przewodnik, wycieczka promem na Gozo, 3 nurkowania z łodzi, niezbędne transfery) – OWD: 355,00 EUR/osoba, AOWD: 385,00 EUR/osoba)
wycieczka do Valetty i Mdiny
inne osobiste wydatki.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , ,