to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Malta na weekend listopadowy!


Zapraszamy na weekend listopadowy na Maltę. Nowa oferta loty na Maltę z Krakowa i Wrocławia.

Cena: 1679 PLN – 7 dni BB
Oferta oparta na przelocie typu lowcost, cena wymaga potwierdzenia oraz możne ulec zmianie.

Termin: 10.11 do 17.11.2013

Hotel Primera 3*

Hotel Primera znajduje się kilka metrów od centrum Bugibby w okolicy kawiarni sklepy nadmorska promenada dostęp do plaży kamienistej około 200m w pobliżu płatna plaża LIDO

82 Pokoje Klimatyzowane i wyposażone zostały w minibar i telewizję satelitarną.

Hotel posiada basen na dachu oraz drink bar.

Hotel rodzinny . Bardzo ciekawa propozycja dla klientów szukających dobrej bazy wypadowej do zwiedzania.

Wiele osób na Malcie nurkuje przede wszystkim na wrakach. Niektórzy zachwycają się grotami na Gozo. Wszyscy wracają zadowoleni, Malta i Gozo nie mogą rozczarować. Przeczytaj relację naszych klientów.

Poniżej znajdą Państwo propozycje pakietów nurkowań na Malcie. Uzależnione są od miejsca zakwaterowania.

Malta posiada szeroką i zróżnicowaną ofertę miejsc do nurkowania, od łagodnych raf (5-30 metrów), jaskiń dla początkujących, po głębsze i bardziej ryzykowne opcje dla bardziej doświadczonych wielbicieli jaskiń. Nie możemy także zapomnieć o tym, że mamy kilka światowej klasy wraków nurkowych na głębokości od 15 do 40 metrów, które są dostępne z brzegu i łodzi.

Wielu naszych nurków powraca do nas rok po roku, gdyż odkryli oni prawdziwe skarby nurkowe.

NURKOWANIE PRZY ZAKWATEROWANIU W REJONIE QAWRY (ZATOKA ST PAULS)

Pakiety nurkowe z brzegu
Pojedyncze nurkowanie – 33 Euro
Pojedyncze nurkowanie z pełnym sprzętem – 43 Euro
4 nurkowania – 114 Euro
4 nurkowania z pełnym sprzętem – 150 Euro
6 nurkowania – 162 Euro
6 nurkowania z pełnym sprzętem – 216 Euro
10 nurkowania – 258 Euro
10 nurkowania z pełnym sprzętem – 338 Euro
Powyżej 10 nurkowań – 25,80 Euro za nurkowanie

Dopłaty do pakietu
Nurkowanie nocne – 12 Euro
Nurkowanie z łodzi
– Północ Malty – 18 Euro za nurkowanie
– Comino 2 nurkowania – 36 Euro
– Gozo 2 nurkowania min 6 osób – 40 Euro

Pakiet 3 wyspy – 319 Euro
10 nurkowań
– 2 nurkowania w rejonie Comino
– 2 nurkowania w rejonie Gozo
– 4 nurkowania w rejonie Malty

MIEJSCA NURKOWE – GOZO

Coral Cave
Płynąc przez obszar zwany ogrodami możemy dotrzeć do niewielkiego klinowatego pęknięcia w ścianie skalnego występu opadającego 25 metrów w głąb błękitu. Podążając w dół i w lewo, na głębokości 18 metrów natrafimy na ogromną szczelinę otwierającą Koralową Jaskinię. Sufit jaskini posiada znakomite okazy twardych korali oraz koników morskich często poszukujących schronienia w tym miejscu.

Inland Sea
Wystarczy chwilę popłynąć przez tak zwane morze śródlądowe, aby za chwilę delikatnie zanurkować na maksymalną głębokość 25 metrów w okolice jaskini. Płynąc przez ogromny tunel wapiennego klifu, głęboko błękitny kolor pod sam koniec oprawiony jest skalnymi pęknięciami. Trasa wyprowadza nas na otwarte morze oraz pięć dziesięciometrowy uskok. Eksploracja zarówno prawej jak i lewej ściany oferuje fantastyczne życie morskie, co niesie satysfakcję każdemu nurkowi.

Crocodile Rock
Obserwowana z lądu ta przybrzeżna skała kształtem przypomina krokodyla. Nurkowanie może być wykonywane z brzegu, ale częściej odbywa się z łodzi. Zanurzenie zaczyna się od płytkiej od 6 do 8 metrów pod wodą laguny. zaledwie po kilku metrach wpływamy nad stromy uskok o głębokości wynoszącej do 45 metrów. Nurkując wzdłuż ściany możemy cieszyć się towarzystwem grouperów, ławic salemy, serioli i tuńczyka.

Ta’Cenc Cliffs
Miejsce znajduje się pod najwyższym klifem w Gozo. Lawirując pomiędzy rozsianymi po morzu głazami możemy napotkać homary i wiele barwnych ślimaków.

Blue Hole
Znana na całym świecie Błękitna Jama położona jest na zachodnim brzegu Gozo w miejscu zwanym Dwejra. Wejście do laguny oferuje nurkom różnorodne możliwości osobom prezentującym każdy poziom umiejętności. Oszałamiające jaskinie, fantastyczne ściany i krystalicznie czyste lazurowe wody zasłużenie zdobyły opinie jednego z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie.

Xwejni
Struktura kilku pozostałych tradycyjnych solnych basenów przypominająca mozaikę stanowi jedynie preludium dla wrażeń pochodzących z tego miejsca. W czasie nurkowania, klucząc wzdłuż kanałów możemy cieszyć się z obserwacji różnorodnego życia morskiego, między innymi węgorzy, ośmiornic, rozgwiazd, muren czy jeżowców.

Double Arch Reef
Nurkowanie z brzegu warte jest każdego ruchu płetwą. Nazwa tego spektakularnego miejsca pochodzi od unikalnej geologicznej formacji, gdzie dwa łuki, jeden nad drugim, przeszywają przybrzeżną rafę. Ze względu na swoje położenie, obfituje w tysiące dascylusów oraz ławice przeróżnych leszczy. Często, przy odpowiednich prądach mamy szansę natknąć się na ogromne ławice polujących barakud.

Catherdral Cave (The Blue Dome)
Dana jaskinia znajduje się w dolinie Ghasri. Nurkowanie może odbywać się z brzegu aczkolwiek wymaga przejścia kilku wykutych w skale stromych stopni. U wylotu doliny, na głębokości 18 metrów znajdziemy duże wejście prowadzące do kopulastego sklepienia zwanego Katedrą. Wewnątrz znajdują się głazy pokryte kolorową gąbką i miękkim koralem. W trakcie nurkowania mamy sposobność wynurzenia się bezpośrednio pod kopułą, gdzie będziemy otoczeni elektryzującym, niebieskim światłem pochodzącym z podwodnego przejścia. Jest to miejsce zdecydowanie godne wysiłku.

Reqqa Reef
Nurkowanie odbywa się wzdłuż głębokiej na 40 metrów ściany. Dalszy ciąg ma na rafie występującej na stałym lądzie, której najpłytsza część znajduje się 18 metrów pod powierzchnią wody. Ogromne głazy opierające się o ścianę klifu sprawiają wrażenie umieszczonych tam umyślnie. Stanowią doskonałe schronienie dla grouperów,
denteksów, ośmiornic i skrzydlic.

Billinghurst Cave
Jaskinia Billinghurst znajduje się na północnej stronie wyspy. Szczyt wejścia do jaskini znajduje się zaledwie kilka metrów pod powierzchnią, a jego dno jest na 27 metrach. Wystarczy jeden odważny krok ze szczytu klifu nad jaskinią i już możemy płynąć przez pięć dziesięciometrową jaskinię podziwiając mnóstwo wielobarwnych gąbek, miękkiego koralu czy virgin lace coral. Możliwe jest wynurzenie się w końcowej części tunelu aczkolwiek tak głęboką eksplorację zaleca się jedynie doświadczonym nurkom z odpowiednim ekwipunkiem.

Xlendi Bay
Xlendi jest jednym z ośrodków turystycznych Gozo. Zatoka znajduje się na końcu długiego wąskiego wcięcia osłoniętego od północy stromym klifem. Południowa część obfituje w bary, kawiarnie, restauracje i hotele. Tunel przebiega przez klify i prowadzi do otwartego morza. Nurkowanie zaczyna się w zatoce na głębokości 9 metrów. Płynąc przez tunel mający wspaniałe wejście, możemy spotkać barweny i kolorowe kabryle
żywiące się z posadzki tunelu licznymi garbikami i neonami. Koniec tunelu zwabi nas intensywnie błękitnym światłem pochodzącym z wyjścia. Na zewnątrz natkniemy się na głazy i rafę o kształcie piramidy obfitujące w barakudy.

Fessej Rock
Ogromny szczyt wznosi się z głębokości sześćdziesięciu metrów. Nurkując z łodzi, nabieramy głębokości okrążając skałę w towarzystwie barakud i wszechobecnych grouperów.

Xlendi Wreck
Jest to dawny prom MV Xlendi, kóry został zatopiony i umieszczony na głębokości 40m. Jego wielkość jest imponująca, a fakt, iż wylądował do góry dnem może zaskoczyć nie jednego nurka. Przebywając na takiej głębokości należy wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia efektu narkozy azotowej.

MIEJSCA NURKOWE – MALTA

Cirkewwa – Aktualnie najczęściej odwiedzane miejsce na Malcie, ma wiele różnych miejsc do nurkowań i każde z nich jest na własny sposób wyjątkowe. Należą do nich:

M.V. Rozi

Ten wspaniały wrak leży na 36 metrach głębokości i 70 metrów od momentu wejścia. Początkowo zatopiony jako atrakcja dla wycieczek łodziami podwodnymi, obecnie zajmuje on szczególne miejsce w sercach nurków. Często w otoczeniu możemy spotkać śródziemnomorskie ryby wszystkich kształtów i rozmiarów. To są nurkowania, o których nie da się zapomnieć jeśli odwiedzasz nasze brzegi.

The Madonna

To znane podwodne miejsce znajduje się tuż przy 17 metrowej ścianie rafy, która jest jedną z głównych atrakcji na liście odwiedzających. W jednej z grot umieszczony został wiele lat temu posążek Madonny, na szczęście dla nurków. Cała rafa jest niezwykle żywa i kolorowa, pełna ryb i korali.

The Arch

Płynąc delikatnie w prawo od miejsca wejścia możemy natknąć się na niesamowity podwodny okaz. Po zawaleniu się sklepienia jaskini odsłonięta została piękna aureola zanurzona w morzu. Często odwiedzają ją ławice barakud. Szczyt łuku znajduje się na 9 metrze pod powierzchnią, a piaskowe dno znajdziemy na 18 metrze.

Anchor Bay

Czasem określane jako wioska Popeye, miejsce osiągalne jest przez wąską szczelinę w kamiennej ścianie. Jest to płytkie miejsce o maksymalnej głębokości wynoszącej około 17 metrów. Jego główną atrakcją jest jaskinia z wejściem w klifie na głębokości 6 metrów. Wewnątrz, możemy wynurzyć się w jednej z kilku komnat. Jest to idealna okazja do spróbowania tego rodzaju nurkowania dla mniej doświadczonych osób.

Qawra Point

Płytkie nurkowanie wzdłuż kolorowych skalnych formacji rafy. Można zanurzyć się również głębiej po zewnętrznej stronie rafy osiągając głębokość do 36 metrów

Blue Grotto

Dane nurkowe miejsce, wraz z Cirkewwą w północnej części Malty, zalicza się do jednego z najczęściej odwiedzanych miejsc na wyspie. Oferuje nurkowania na wszystkich poziomach doświadczenia. Długo przed pojawieniem się wraku Um El Faroud okolica była główną atrakcją. Zakres głębokości wynosi od 4 do 40 metrów. Blue Grotto, oferując ogromne zróżnicowanie jest zdolne zadowolić każdego entuzjastę podwodnego świata.

Um-El-Faroud

Statek powstał jako frachtowiec, zbudowany w Sunderland w Anglii. Po kupnie i przeistoczeniu na libijski tankowiec stał się ofiarą tragicznej eksplozji w suchym doku w trakcie jego naprawy. Został zatopiony przy odcinku wybrzeża zwanym Błękitne Grotto w celu upamiętnienia śmierci dziewięciu osób na skutek

Bell Cave

Wejście do jaskini znajduje się w dolnym otworze na głębokości 22 metrów, po pokonaniu którego nurek kieruje się do komina do wyjścia w szczelinie w ścianie rafy

The Left Wall

Zaczyna opadać od 9 do 33 metra pod powierzchnią wody. Doskonała ściana do nurkowania z bogatym życiem morskim od początku do samego jej końca.

Right Reef

Uwodzicielsko wije się od wylotu doliny falując od powierzchni do 30 metrów głębokości. Nie można chcieć więcej.

Ghar Lapsi

Ta piękna część maltańskiego wybrzeża jest ulubionym kąpieliskiem mieszkańców. To wspaniałe, malownicze miejsce z wzbierającą wodą w zacienionych jaskiniach jest idealne aby schronić się przed palącym słonecznym słońcem. Nurków na pewno zachęci sieć płytkich jaskiń i łagodnie opadająca rafa w krystalicznie czystych wodach i piaszczystym dnem na głębokości na 15 metrów.

HMS Maori

Ten niszczyciel z okresu II wojny światowej spoczywa w piasku na 17 metrach z najwyższą częścią zachowanej konstrukcji sięgającej 9 metra. Znajdując się 70 metrów od wybrzeża w Sliema Creek oferuje widok na wspaniały Fort St Elmo. Duża część statku pogrzebana jest w piaszczystym dnie, jednak po 50 latach spoczywania w płytkim miejscu nadal stanowi wyjątkowo interesujące miejsce do nurkowania.

The Odilia

Położone w centrum zatoki Kalkara jest jednym z najbardziej znanych starożytnych miast Malty. Znajduje się tylko 12 metrów pod wodą i jest osłonięte przed wpływem złej pogody. Ograniczona widoczność nie umniejsza rozmiaru i historii tej ruiny.

X139 Waterlighter

Do niedawna dany okręt uznawany był za usługową barkę storpedowaną w czasie II wojny światowej będąc zacumowaną w porcie. Aktualnie wiadomo, iż barka jest w rzeczywistości okrętem o historycznej wartości, gdyż jest jednym z ostatnich przykładów floty włączonej do wojsk lądowych w trakcie kampanii Gallipoli. Obecnie spoczywa w horyzontalnej pozycji, mając dziób na 6 metrach oraz rufę na 24 metach pod powierzchnią wody.

Tug St.Michael and Tug No.10 – Holowniki St. Michael i Nr 10

Zatopione w zatoce Marsascala dostatecznie blisko siebie, aby mogły być obejrzane w trakcie jednego zanurzenia. Numer 10 jest mniejszą jednostką, spoczywa na 19 metrach, St. Michael znajduje się na 21 metrze.

MIEJSCA NURKOWE DOSTĘPNE Z ŁODZI – MALTA I GOZO

St Paul’s Island

Krótki rejs statkiem z zatoki Św. Pawła i możemy rozpocząć eksplorację rafy wokół tej niewielkiej wyspy, która uchodzi za miejsce, gdzie rozbił się statek Św. Pawła i tak przyniósł chrześcijaństwo do Malty. Zaczynając od 5 metrów możemy zejść maksymalnie na głębokość 25 metrów śledząc ścianę rafy i skaliste dno morskie.

Lahrax Point

Nurkowanie zaczyna się, gdy łódź zostanie zakotwiczona w pobliżu zawalonej jaskini będącej jedną ze spektakularnych atrakcji. Głębokość waha się w granicach 5 do 25 metrów. Zanurzenie zazwyczaj kończy się eksploracją wnętrza wywianego otworu utworzonego przez silne zimowe maltańskie sztormy.

Comino Caves

Zawsze popularna wśród odwiedzających okoliczne brzegi sieć płytkich grot i jaskiń zachwyci każdego. Jednym z najważniejszych elementów jest czas karmienia ławic leszczy tłoczących się przy każdym z nurków oferujących nawet najmniejszą przekąskę.

Crystal Lagoon

Miejsce idealne do fotografowania, gdzie białe piaszczyste dno odbija ciepłe promienie słoneczne przebijające się przez wodę morza śródziemnego.

Lantern Point

Po opuszczeniu kotwicy na mieliznę, nurkowanie zazwyczaj zaczyna się zanurzaniem w tunelu prowadzącym od 5 do 17 metra pod powierzchnię. Następnie możemy natknąć się na masywne głazy oferujące jeszcze więcej wrażeń. Wracając w kierunku ściany rafy opadającej na głębokość 45 metrów, możemy dostrzec barakudy i duże moreny.

Cominotto Reef

W danym miejscu nurkowanie z łodzi oferuje liczne gatunki ryb, takich jak korys, mątwa, strzyż i zatrzęsienie garbików wśród traw posedonii.

Alex’s cave – Jaskinia Aleksa
Jest to bardzo przyjemne miejsce, które oferuje eksplorację tunelu jeśli tylko cofniemy się 35 metrów w kierunku skalnej ściany. Może posłużyć jako pierwsze doświadczenie w nurkowaniu jaskiniowym dla średnio zaawansowanych nurków.

Bristol Blenheim Bomber

Zestrzelony w trakcie podejścia nad Maltą w trakcie II wojny światowej, obecnie zalega na piaszczystym dnie 42 metrów pod powierzchnią. Jeśli zanurzymy się od strony linii strzału przed naszymi oczami pojawi się spektakularny widok. Jeśli jest to Wasza pierwsza wizyta w tym miejscu, pozostanie ona na długo w Waszej pamięci.

The Imperial Eagle

Po rozpoczęciu życia na wodach Tamizy w Londynie, statek przez wiele lat służył jako prom między Maltą a Gozo. Będąc przywiązany przez długi czas w Grand Harbour, został w końcu zatopiony pół mili od Qawra Point i spoczywa na głębokości 40 metrów z dziobem skierowanym w piękny zaułek rafy. W tym miejscu znajduje się również pomnik Chrystusa z Ascension a bardzo stara kotwica tuż obok podwodnego łuku.

Torpedo Ship

Włoska łódź torpedowa natrafiła na minę w czasie II wojny światowej. Osiadła na głębokości 40 metrów. Rozrzucone fragmenty w promieniu 50 metrów w towarzystwie szczątków samolotów i innych jednostek wojennych stanowią przykład tragicznych skutków kontaktu okrętu z miną morską.

HMS Hellespont

Ten drewniany parowiec kołowy wpłynął na minę w czasie II wojny światowej w trakcie służby. Natychmiast zatonął i osiadł na dnie w pozycji pionowej na 41 metrze. Oszałamiający wrak przetrwał w nienaruszonym stanie.

St. Angelo

Wyławiacz min z okresu II wojny światowej, który zatonął po eksplozji jednej z nich w drodze do Grand Harbour. Obecnie spoczywa 53 metry pod wodą.

HMS Stubborn

Zalegając w niemal pionowej pozycji na 57 metrze piaszczystego dna jest nietkniętym przykładem brytyjskiej łodzi podwodnej S Klasy. Oczekuje na nurków posiadających niezbędne umiejętności i doświadczenie. Po wielu latach służby, sławny HMS Stubborn, mający wybitną historię w marynarce został zatopiony zaledwie dwie mile od północno-wschodniego brzegu Malty. W celu uniknięcia zbędnego ryzyka, nie zaleca się nurkowania z pojedynczą butlą.

The Polynesian

Francuski frachtowiec zatonął w czasie I wojny światowej. 145 metrowy okręt spoczywa na głębokości od 53 do 70 metrów. Wrakowi nadano nazwę „Statek Talerzy” z powodu liczby znajdujących się na nim przedmiotów. Jest to kolejne miejsce wymagające odpowiedniego przygotowania ze względu na głębokość.

HMS Southwold

Brytyjski niszczyciel trafił na minę w czasie II wojny światowej. Wielokrotne próby uratowania okrętu okazały się daremne z powodu silnego ataku samolotów wroga. Spoczywa w dwóch częściach na głębokości od 60 do 75 metrów na piaszczystym dnie po stronie południowego wejścia do Grand Harbour.

Bristol Beau Fighter

Brytyjski samolot leży na dnie na 40 metrze zestrzelony w drodze na Maltę w czasie II wojny światowej.

Munxar Cave

Wejście do jaskini znajduje się na głębokości 15 metrów, na powierzchni rafy. Prowadzi w kierunku szerokiego otworu z wyjściem zanurzonym 40 metrów pod wodą.

Imgieles Reef

Grzbiet rafy znajduje się na głębokości 18 metrów i łagodnie opada do 40 metrów. Dookoła rafy możemy znaleźć niezliczoną ilość powojennych szczątków i wraków.

Delimara Cave

Do jaskini możemy się dostać od boku rafy na głębokości 21 metrów. Wewnątrz przekształca się w szerokie kominowate przejście prowadzące do wyjścia na 9 metrze.

Munxar Reef

Rafa zaczyna się na 15 metrze i opada do 45 metrów pod lustrem wody. Dana rafa bogata jest w roślinność morską. Znajduje się tam również pęknięcie na szczycie prowadzące do jaskini dostępnej w trakcie jednego zanurzenia.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , ,