Zwiedzanie Sri Lanki dodatek do Malediwów

sri-lanka-szlakami-sri-lanki-6

Proponujemy pobyty na Sri Lance oraz zwiedzenie Sri Lanki 5 dni / 4 noce lub 8 dni / 7 nocy połączone z pobytem lub Safari na Sri Lance.

PROGRAM NR 1 – 5 DNI / 4 NOCE

COLOMBO – DAMBULLA – POLONNARUWA – DAMBULLA – SIGIRIYJA – MATALE – KANDY – PINNAWELLA – NUWARA ELIYA – COLOMBO

Dzień 1

Przylot do Colombo, spotkanie z przedstawicielem biura. Przejazd w stronę Polonnaruwa. W drodze zwiedzanie kompleksu jaskiń Cave Temples w Dambulli – słynnej skalnej świątyni pochodzącej z I w. p.n.e. Kompleks jest jednym z najbardziej imponujących na Sri Lance. Składa się on z pięciu grot, w których znajdują się malowidła przedstawiające 150 wizerunków Buddy. Po południu zwiedzanie Polonnaruwy – drugiej stolicy państwa syngalezkiego (od XI do XIII w). Zachowały się tu liczne świątynie oraz ruiny pałacu królewskiego. Zwiedzanie: sala audiencyjna, Gal Viharaya – skalna świątynia z kamiennymi rzeźbami Buddy, Lotus Bath, Parakrama Samudraya oraz słynne miejsca kultu religijnego: świątynia Kiri Vehera, pozostałości świątyni „Zęba Buddy”, kolista świątynia Watadage, hinduska Świątynia Shivy i kamienna księga Galpotha – ważąca 25 kg, z cejlońskimi inskrypcjami pochwalnymi. Kolacja i nocleg w hotelu w Dambulli.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Sigiriyi. Zwiedzanie Lwiej Skały z ruinami starego pałacu króla Kassapa z V w. n.e. Następnie przejazd do Matale i wizyta na plantacji przypraw. Podróż do Kandy. Przejazd przez miasto: sztuczne jezioro z XVIII wieku, lokalny bazar, muzeum, świątynia z relikwiami „Zęba” Buddy. Kandy – wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, było trzecią i ostatnią stolicą państwa syngalezkiego. Miejscowość ta jest celem pielgrzymek wyznawców hinduizmu, buddyzmu, islamu i chrześcijaństwa. Największą atrakcją jest Świątynia Zęba, w której przechowywane są cenne relikwie Zęba Buddy. Po zwiedzaniu kolacja i nocleg w hotelu w Kandy.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Pinnawelli, gdzie znajduje się rządowy sierociniec dla słoni. Obecnie jest tu ponad 40 osobników, w tym nowo narodzone słonie. Wizyta w ogrodzie botanicznym Royal Botanic Garden założonym w 1374 roku. Następnie przejazd do Nuwara Eliya. Ta położona w górach miejscowość nazywana jest „Małą Anglią” ze względu na styl architektury z czasów panowania brytyjskiego. Miejsce słynie z pięknych widoków, licznych dolin, wodospadów, plantacji herbaty i czystego górskiego mikroklimatu. Kolacja i nocleg w hotelu w Nuwara Eliya.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Colombo. Zwiedzanie stolicy. Przejazd przez miasto, podczas którego zobaczymy Muzeum Narodowe, Muzeum Kowil Kadhirajian – świątynię hinduską, Ogrody Cynamonowe. Wizyta w forcie z czasów panowania brytyjskiego, w którym znajdowało się centrum administracyjne oraz garnizon wojskowy. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer do lotnisko, wylot.

Informacje dodatkowe:
Wycieczka obejmuje zakwaterowanie w hotelach 3 i 4* podczas objazdu. Wycieczka obejmuje wyżywienie HB (dwa posiłki) podczas objazdu. Wycieczka obejmuje usługi anglojęzycznego przewodnika podczas objazdu. Istnieje możliwość dopłaty do przewodnkia polskojęzycznego. Impreza możliwa do realizacji dla dowolnej liczby uczestników. Osobom wyjeżdżającym na Sri Lankę na okres krótszy niż 1 miesiąc udzielane są bezpłatne wizy wjazdowe w punkcie granicznym na lotnisku w Colombo. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu w przypadku, gdy zbyt późne lub za wczesne godziny lotu uniemożliwią pełną jego realizację. O wystąpieniu takiej sytuacji klienci będą każdorazowo informowani.

Cena zależy od terminu, prosimy o zapytania.

Zarezerwuj pakiet, zadaj nam pytanie lub zadzwoń 22 614 00 00 odpowiemy natychmiast

Cena zawiera:
transport klimatyzowanym samochodem/autokarem, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zakwaterowanie w hotelach wg oferty, wyżywienie wg oferty, usługi anglojęzycznego przewodnika podczas objazdówki, opiekę anglojęzycznego rezydenta podczas wypoczynku, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

Cena nie zawiera:
dopłaty do usług polskojęzycznego przewodnika podczas objazdu, zezwoleń na fotografowanie/filmowanie, posiłków innych niż wymienione w programie, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji i pakiet SPORT.

PROGRAM NR 2 – 8 DNI / 7 NOCY

COLOMBO – ANURADAPURA – DAMBULLA – POLONNARUWA – DAMBULLA – SIGIRIYJA – MATALE – KANDY – PINNAWELA – KANDY – NUWARA ELIYA – COLOMBO

Dzień 1

Przylot do Colombo, spotkanie z przedstawicielem biura. Zwiedzanie stolicy. Przejazd przez miasto, podczas którego zobaczymy Muzeum Narodowe, Muzeum Kowil Kadhirajian – świątynię hinduską, Ogrody Cynamonowe. Wizyta w forcie z czasów panowania brytyjskiego, w którym znajdowało się centrum administracyjne oraz garnizon wojskowy.  Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd do Anuradhapury.  Anuradhapura to historyczna stolica syngaleskiego państwa, które rozwijało się w okresie od III w. p.n.e. – XI w. n.e. Jest to ważne centrum buddyzmu – historyczne święte miasto, gdzie do dziś rośnie szczep drzewa dodhi (najstarsze na świecie), pod którym Budda wg tradycji osiągnął oświecenie.  Warte zobaczenia są: Mosiężny Pałac z II w. p.n.e. z 1600 kamiennymi kolumnami oraz liczne dagaby w kształcie półkul, m.in.: Thuparama (III w. p.n.e.) i Lankarama (I w. p.n.e.). Znajdują się tu liczne świątynie, jak Isurumuniya (III w. p.n.e.) z posągiem siedzącego Buddy oraz świątynię Zęba Buddy (IV w. n.e.). Anuradhapura została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Wieczorny powrót do Dambulli, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Polonnaruwy – drugiej stolicy państwa syngalezkiego (od XI do XIII w).  Zachowały się tu liczne świątynie oraz ruiny pałacu królewskiego. Zwiedzanie: sala audiencyjna, Gal Viharaya – skalna świątynia z kamiennymi rzeźbami Buddy, Lotus Bath, Parakrama Samudraya oraz słynne miejsca kultu religijnego: świątynia Kiri Vehera, pozostałości świątyni „Zęba Buddy”, kolista świątynia Watadage, hinduska Świątynia Shivy i kamienna księga Galpotha – ważąca 25 kg, z cejlońskimi inskrypcjami pochwalnymi.  Po południu powrót do Dambulli. Zwiedzanie Cave Temple – słynnej skalnej świątyni pochodzącej z I w. p.n. e. Kompleks jest jednym z najbardziej imponujących na Sri Lance. Składa się z pięciu grot, w których znajdują się malowidła przedstawiające 150 wizerunków Buddy.  Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu w Dambulli.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Sigiriyi. Zwiedzanie Lwiej Skały z ruinami starego pałacu króla Kassapa z V w. Następnie przejazd do Matale i wizyta na plantacji przypraw. Dalsza podróż do Kandy. Przejazd przez miasto: sztuczne jezioro z XVIII wieku, lokalny bazar, muzeum, świątynia z relikwiami „Zęba” Buddy.  Kandy – wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, było trzecią i ostatnią stolicą państwa syngalezkiego. Miejscowość ta jest celem pielgrzymek wyznawców hinduizmu, buddyzmu, islamu i chrześcijaństwa. Największą atrakcją jest Świątynia Zęba, w której przechowywane są cenne relikwie Zęba Buddy. Po zwiedzaniu kolacja i nocleg w hotelu w Kandy.

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do Pinnawelli, gdzie znajduje się rządowy sierociniec dla słoni. Obecnie jest tu ponad 40 osobników, w tym nowo narodzone słonie.  W dalszej kolejności wizyta w ogrodzie botanicznym Royal Botanic Garden założonym w 1374 roku. Przejazd do hotelu w Kandy. Kolacja i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd do Nuwara Eliya. Położona w górach miejscowość nazywana jest „Małą Anglią” ze względu na styl architektury z czasów panowania brytyjskiego. Miejsce słynie z pięknych widoków, licznych dolin, wodospadów, plantacji herbaty i czystego górskiego mikroklimatu.  Nocleg i kolacja w hotelu w Nuwara Eliya.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Colombo. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na zakupy i odpoczynek. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8

Transfer na lotnisko w Colombo. Wylot.

Informacje dodatkowe:

Wycieczka obejmuje zakwaterowanie w hotelach 3 i 4*. Istnieje możliwość dopłaty do zakwaterowania w hotelach 5*. Wycieczka obejmuje wyżywienie HB (dwa posiłki). Wycieczka obejmuje usługi anglojęzycznego przewodnika. Istnieje możliwość dopłaty do przewodnkia polskojęzycznego. Impreza możliwa do realizacji dla dowolnej liczby uczestników. Osobom wyjeżdżającym na Sri Lankę na okres krótszy niż 1 miesiąc udzielane są bezpłatne wizy wjazdowe w punkcie granicznym na lotnisku w Colombo. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu w przypadku, gdy zbyt późne lub za wczesne godziny lotu uniemożliwią pełną jego realizację. O wystąpieniu takiej sytuacji klienci będą każdorazowo informowani.

Cena zależy od terminu, prosimy o zapytania.

Zarezerwuj pakiet, zadaj nam pytanie lub zadzwoń 22 614 00 00 odpowiemy natychmiast

Cena zawiera:
transport klimatyzowanym samochodem/autokarem, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zakwaterowanie w hotelach wg oferty, wyżywienie wg oferty, usługi anglojęzycznego przewodnika, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

Cena nie zawiera:
dopłaty do zakwaterowania w hotelach 5*, dopłaty do usług polskojęzycznego przewodnika, zezwoleń na fotografowanie/filmowanie, posiłków innych niż wymienione w programie, napiwków, wydatków własnych, dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , ,