to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Malediwy wyprawa 28 listopada – 11 grudnia 2012

nurkowanie_malediwy-10Malediwy kojarzą się nam wszystkim z rajskimi i malowniczymi wysepkami porośniętymi bujną roślinnością oraz z błękitnymi lagunami i luksusowymi resortami.

Ale Malediwy to nie tylko bujna tropikalna zieleń, palmy kokosowe i wspaniałe plaże, których biel kontrastuje z lazurowym morzem. To również, a dla nurków, przede wszystkim – możliwość spotkania z mantami, rekinami wielorybimi, orleniami i różnymi rodzajami rekinów rafowych i oceanicznych.

Dopełnieniem tych niezapomnianych wakacji będzie kilkudniowa wizyta na Sri Lance – kraju uśmiechniętych ludzi, pysznej herbaty i pięknych świątyń.

PLAN WYJAZDU:

Dzień 1 Wylot z Polski.

Dzień 2 Przylot do Colombo (Sri Lanka), wyjazd do Sigiryia. W drodze lunch oraz przystanek w ośrodku dla osieroconych słoni w Pinnawala – karmienie i pokaz tresury słoni. Kolacja i nocleg w Sigiriya.

Dzień 3 Po śniadaniu ruszamy do Polonnaruwa miasta będącego stolicą Sri Lanki na przełomie wieku XI-XII. Lunch. Popołudniowa wyprawa do monolitu skalnego Sigiriya wznoszącego się na wysokość 200m. Zwiedzanie twierdzy będącej miejscem schronienia legendarnego króla Kasiappa i jego podwładnych w V w.n.e. Skała była tajną twierdzą ufortyfikowanego miasta o łącznej powierzchni 70 hektarów. U podnóża skały biegnie fosa, wał obronny i rozległe ogrody, w tym słynne ogrody wodne. Wspinając się na szczyt po spiralnych schodach – po drodze, w skalnym nawisie, zwanym również „galerią”, można podziwiać cieszące się światową sławą freski „Boskich Służących” Sigiriyi, przedstawiające postacie kobiece wyłaniające się z obłoków. Freski te zostały namalowane naturalnymi pigmentami na gipsowej ścianie. Ze skały roztacza się zapierający dech w piersiach, widok okolicy. Opcjonalna przejażdżka na słoniu. Kolacja w hotelu, nocleg.

Dzień 4 Po śniadaniu wspinaczka do wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO – Skalnej Świątyni w Dambulli. Świątynia była darem króla Walagambahu dla mnichów buddyjskich (I w. p.n.e.), a obecnie jest uznawana za jedną z najbardziej imponujących świątyń skalnych Sri Lanki. Jest to kompleks pięciu jaskiń z malowidłami ściennymi i sufitowymi o powierzchni 2000 m2 – największa z odkrytych do tej pory na świecie powierzchnia malowideł. W jaskiniach zobaczyć można 150 przedstawień Buddy, spośród których największym jest mierząca 14 metrów, wyrzeźbiona w skale postać Buddy leżącego. Lunch. W Male zatrzymamy się na plantacji przypraw, z których bogactwa słynie Sri Lanka. Wieczorem zwiedzanie świątyni Dalada Maligawa, w której znajduje się ząb Buddy. Jest to jedno z największych sanktuariów buddyzmu. Następnie pokaz tradycyjnych tańców Kandy i pokaz chodzenia po ogniu. Kolacja i nocleg w Kandy.

Dzień 5 Po śniadaniu wizyta w Ogrodzie Botanicznym w Peradeniya. Lunch. Kolacja i nocleg w Mount Lavinia.

Dzień 6 Śniadanie. Przelot na Malediwy (Male), zakwaterowanie na łodzi, kolacja – początek safari.

Dzień 7 – 12 Safari nurkowe, 3 nurkowania dziennie. Pobyt na ekskluzywnej łodzi Carpe Diem. Pełne wyżywienie.

Dzień 13 Koniec safari, po śniadaniu zejście z łodzi, wylot do Polski

Dzień 14 Powrót do Polski.

Istnieje możliwość wzięcia udziału w samym safari.

Cena: 3250 $ + 4000 PLN

Zniżki:
Osoba nienurkująca: 100$
Program bez Sri Lanki: 600$

Terminy wpłat:
I – do 15.05.2012 – 4000PLN (obowiązuje zniżka first minute)
II – do 28.06.2012 – 1500 $
III – do 28.09.2012 – dopełnienie płatności
Cena zawiera:

 • przelot na trasie Warszawa – Colombo – Male – Warszawa samolotami rejsowymi
 • opiekę polskiego instruktora podczas całego wyjazdu
 • ubezpieczenie KL i NW obejmujące nurkowania

SRI LANKA

 • program turystyczny wraz z biletami wstępu do zwiedzanych obiektów
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • na całej trasie przejazdy klimatyzowanym busem
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika
 • śniadania, lunche oraz kolacje
 • zakwaterowanie w hotelach 3-4* w pokojach dwuosobowych

MALEDIWY

 • 7-dniowe safari na łodzi Carpe Diem
 • zakwaterowanie w kajutach typu standard: 2 osobowych (łóżko piętrowe)
 • pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje, przekąski), napoje bezalkoholowe
 • wieczór barbeque
 • 2 – 3 nurkowania dziennie – zależnie od warunków pogodowych
 • 1 nurkowanie nocne w trakcie safari
 • opiekę 3 przewodników lokalnych podczas nurkowań
 • butle z powietrzem i balast

Cena nie zawiera:

 • sprzętu nurkowego nie uwzględnionego w cenie: jacket, automat, skafander – możliwość wypożyczenia na łodzi Carpe Diem (dodatkowo obowiązkowy jest komputer nurkowy oraz bojka sygnalizacyjna), redukcji DIN – INT.
 • obowiązkowego napiwku dla załogi lodzi (min. 70 $)
 • opcjonalnego nitroksu (pakiet 7 dniowy: 100 $)
 • podczas safari alkohol i napoje typu cola są dodatkowo płatne
 • opłat za używanie aparatów i kamer podczas zwiedzania niektórych obiektów na Sri Lance –opłata dodatkowa do tej pory pojawiła się tylko w Kandy Temple i wynosi ok. 5euro za kamerę.

Dopłata do kajut innych niż standard:
· high standard (dwie kajuty): 70 $ / osoba
· de luxe (jedna kajuta): 250 $ / osoba

Ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń)!!!

ŁÓDŹ CARPE DIEM

Łódź Carpe Diem posiada pełne zaplecze przystosowane dla wygody płetwonurków, to doskonała, 35-metrowa luksusowa łódź motorowa. Została wybudowana latem 2008r, dzięki temu mamy do dyspozycji nowy, pięknie wykończony (salon w drewnie) jacht, na którym spędzimy niezapomniane chwile. Pozwala ona na efektywne i komfortowe prowadzenie safari nurkowego, a równocześnie zapewnia komfortowy pobyt i wypoczynek. Na łodzi znajdują się 3 pokłady. W głównym barze serwowana jest przez 24godziny kawa, herbata, woda, oraz za dodatkową opłatą, możliwe jest zakupienie pełnej oferty win, likierów oraz koktajli. Sala do wypoczynku, czasem zamieniana na parkiet taneczny wyposażona jest również w duży telewizor z możliwością odtwarzania filmów DVD. Na zewnątrz do dyspozycji mamy kącik wypoczynkowy, gdzie można wypić popołudniową kawę równocześnie podziwiając nieziemski kolory Oceanu Indyjskiego. Duże pomieszczenie przeznaczone na spożywanie wspaniałych posiłków, jest tak usytuowane, aby równocześnie zapewnić nam możliwość podziwiania malowniczych malediwskich wysp w trakcie smakowania wyśmienitych dań przygotowanych przez Mistrza Kuchni. Jadłospis zawiera dania europejskie jak również specjalności kuchni malediwskiej oraz tajskiej. Z górnego pokłady schody zaprowadzą nas jeszcze wyżej – na Pokład Słoneczny, gdzie można zażywać kąpieli w ciepłych promieniach malediwskiego słońca. Podczas safari naszej łodzi towarzyszy mała łódź dhoni – to nasze nurkowe zaplecze techniczne, na niej będzie przechowywany i serwisowany nasz sprzęt. Asysta dhoni służy precyzyjnemu zrzucaniu i podejmowaniu nurków w odpowiednim miejscu, a także komfortowi Gości – na czas nabijania butli dhoni
oddala się, by hałasem nie zakłócać odpoczynku Gości.

Pokład dolny: 6 kabin dwuosobowych dla gości, wyposażonych w okno (20x15cm), toaletę, prysznic z ciepłą wodą, ręcznik mały oraz ręcznik kąpielowy, klimatyzację.

Pokład główny: 2 kabiny o wyższym standardzie, wyposażone w okno (50x70cm), toaletę, prysznic z ciepłą wodą, ręcznik mały oraz ręcznik kąpielowy, klimatyzację.
Salon. Miejsce przygotowane na briefingi przed nurkowaniem.

Pokład górny: 2 kabiny luksusowe, wyposażone w okno (50x70cm), toaletę, prysznic z ciepłą wodą, ręcznik mały oraz ręcznik kąpielowy, klimatyzację.
Pomieszczenie z Internetem.
Kącik wypoczynkowy.
Duże pomieszczenie przeznaczone na spożywanie posiłków.

Harmonogram posiłków:
6.30 – kawa, herbata, ciastka
8.00 – 10.00 śniadanie
13.00 – 14.30 obiad
19.00 – 21.00 kolacja
Dodatkowo dwa razy dziennie przekąski z kuchni tajskiej oraz malediwskiej.

Archipelag Malediwów leży na Oceanie Indyjskim, na południowy zachód od Indii i Sri Lanki. Malediwy są jednym z najbardziej niezwykłych państw na świecie jeśli chodzi o ukształtowanie terenu. Obejmują one ponad 2 tysiące wysp zgrupowanych w 19 atoli, ciągnących się przez blisko 900 km! Łańcuch wysp stanowi wierzchołek wąskiego grzbietu oceanicznego wynurzającego się nad powierzchnię na zaledwie 2 metry. Na Malediwach uprawia się proso, kukurydze, kokosy i banany, a główną gałęzią gospodarki jest rybołówstwo, w tym głównie połowy tuńczyków i makreli. Wyspy zamieszkałe są przez narody południowoindyjskie, arabów oraz syngalezyjczyków wyznania muzułmańskiego lub sunnickiego. Klimat jest równikowy, gorący i wilgotny. Średnia roczna temperatura powietrza w stolicy wynosi 30 st. C!

Spotkamy tu całe bogactwo rafowego świata, w tym wiele gatunków ryb dobrze nam znanych z Morza Czerwonego, jednak często prezentujących się w zupełnie innym kolorze! Zobaczymy błękitno-fioletowe błazenki, jaskrawo żółte nadymki i fletnice. Barakudy, tuńczyki i strzępiele zaprezentują się nam w swoich maksymalnych rozmiarach. Naszymi towarzyszami podczas podwodnych spacerów będą manty, rekiny oraz żółwie morskie.

Odwiedzimy również lokalne wysepki, a dla miłośników łowienia ryb istnieje możliwość wypłynięcia na dzienne lub nocne wędkowanie. Osoby zainteresowane proszone są o wcześniejsze zgłoszenie.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , ,