MALEDIWY i SRI LANKA 30 kwiecień – 14 maj 2017

Termin: 30 kwiecień – 14 maj 2017

Malediwy to synonim luksusowego wypoczynku. Bajkowe krajobrazy rajskich wysp, otoczonych wspaniałymi plażami i niezwykłe bogactwo podwodnego świata, tworzą obraz jednego z najciekawszych miejsc nurkowych świata. Nurkowania tutaj są zawsze wspaniałą przygodą
i przeżyciem niezwykłym. Obfitość życia dotyczy również największych stworzeń takich jak manty, żółwie i rekiny i raje. Podczas safari mamy szansę spotkania największej ryby świata, rekina wielorybiego! Sri Lanka to nieustanną przygodą i fabryką orientalnych wrażeń. Zobaczyć tu można, położone pośród pokrytych dżunglą wzgórz plantacje herbaty, dziko żyjące słonie i liczne zabytki, które opowiedzą nam historie tego niezwykłego miejsca.

1

Program:

30 kwiecień Dzień 1: Przelot do Colombo.

1 maj Dzień 2:
Na lotnisku spotykamy się z naszym przewodnikiem i ruszamy w kierunku Sigiriya. Po drodze wstąpimy do Pinnawala, gdzie znajduje się sierociniec dla słoni. Będziemy mogli obserwować kąpiel słoni w rzece, oraz ich karmienie. Odwiedzimy również słynne Dambulla Caves. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu w Sigiriya.

2

2 maj Dzień 3: Wcześnie rano rozpoczniemy wejście na Lwią Skalę, gdzie 1500 lat temu samozwańczy król Sri Lanki Kassapa wybudował swój pałac. Powrót do hotelu na śniadanie i relaks w basenie. Po południu czas wolny wykorzystamy na masaż i jeep safari w rezerwacie dzikich słoni.

3

3 maj Dzień 4: Przejazd do dawnej stolicy Sri Lanki, Polonnaruwa. Kolejni władcy hinduski Chola i cejloński Vikkamabahu pozostawili tu wiele zabytków i świątyn, zarówno hinduistycznych, jak i buddyjskich.

4 maj Dzień 5: Przejazd do Kandy. Po drodze odwiedzimy ogród przypraw, gdzie postaramy dowiedzieć się, do czego służą liście curry. Zwiedzimy też wytwórnię batiku(wraz ze sklepem), gdzie zapoznamy się z tradycyjną, unikatową metodą barwienia za pomocą wosku. Nocleg w hotelu w Kandy.

5 maj Dzień 6: Po śniadaniu zwiedzanie jednego z największych i najpiękniejszych na świecie Królewskiego Ogrodu Botanicznego w Peradeniya, następnie przejazd i zwiedzanie tego, z czego Sri Lanka słynie najbardziej: herbacianych plantacji. Zapoznamy się z procesem wytwarzania herbaty i oczywiście zakupimy w bardzo dobrej cenie kilka znakomitych gatunków.

4

6-12 maj Dzień 7-13: Przelot do Male. Zakwaterowanie na łodzi i safari nurkowe. Planowana trasa, safari obejmuje najpiękniejsze miejsca nurkowe atoli Malediwów. Nurkowania prowadzone są z osobnej łodzi tzw. dhoni, gdzie również trzymany jest cały sprzęt nurkowy i gdzie znajduje się kompresor. Dhoni płynie zawsze w pewnej odległości za nami, przez co ładowanie butli i praca kompresora nie jest uciążliwa.

13 maj Dzień 14: Wykwaterowanie z łodzi, w godzinach porannych, po śniadaniu. W zależności od godziny wylotu, przejazd na lotnisko, lub zwiedzanie miasta, bądź plażowanie.

14 maj Dzień 15:
Powrót do Polski i zakończenie wyjazdu.

6

5

Koszt safari na Malediwach 1390 EUR obejmuje:
– transfery lotnisko – łódź
– pobyt na łodzi z pełnym wyżywieniem(bez alkoholu i napojów gazowanych)
– do 17 nurkowań(w tym 2-3 nocne)pod opieką lokalnego przewodnika i polskiego instruktora
– butle 12l i 15l, bez dopłaty
– ubezpieczenie turystyczne

Cena nie obejmuje:
– przelotu Warszawa – Male 2000 – 3200zł
– posiłków niewymienionych, napojów do posiłków
– nitroxu 28%, koszt 70E za całe safari(kurs do zrobienia w czasie safari za 200zł, w tym podręcznik i certyfikat
– ubezpieczenia nurkowego i sprzętu nurkowego
– podatków lotniskowych, o ile niezbędne
– napiwek dla załogi w wysokości 45E jest obligatoryjny i jeśli nie będzie uwag co do jakości obsługi, doliczany będzie do rachunku na łodzi, jak również opłata ekologiczna 6$/noc
Nurkowanie: W czasie safari każdy musi posiadać własny komputer nurkowy oraz min. 1 bojkę sygnalizacyjna 1 na parę nurków. Na zamówienie możliwość nieodpłatnego korzystania z butli 15l. Nitrox 28% jest dostępny odpłatnie, dla osób posiadających niezbędne uprawnienia. Temperatura wody ok. 27-29C

Nasza łódź „Expoler“, to całkowicie nowa(aktualnie jest wykańczana w stoczni), nowoczesna i komfortowa jednostka. Znajduje sie na niej 7 klimatyzowanych kabin, każda z łazienką, dla maksymalnie 16 gości(6 kabin 2 osobowych, oraz obszerna kabina dla 4 osób). Relaks po nurkowaniach, zapewnia obszerny pokład słoneczny, oraz jacuzzi. Nurkowania prowadzone są przez 2 doświadczonych, lokalnych przewodników, w 8 osobowych grupach.

7

Koszt pobytu na Sri Lance 490 Eur obejmuje:
– zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem wg. programu
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
– zakwaterowanie w 2 osobowych pokojach z klimatyzacją
– śniadania i obiado kolacje
– ubezpieczenie turystyczne

Koszt nie obejmuje:
– przelotu do Colombo ok.2000-3000zł(w przypadku uczesnictwa w obu częściach wyjazdów, kupujemy 1 bilet: Warszawa-Colombo-Male-Warszawa).
– posiłków nie wymienionych i napojów do nich
– doadatkowych atakcji: masażu i jeep safari
– napiwków

Koszt pobytu na Sri Lance 490E obejmuje:
– zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem wg. programu
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
– zakwaterowanie w 2 osobowych pokojach z klimatyzacją
– śniadania i obiado-kolację
Koszt nie obejmuje:
– przelotu do Colombo ok. 2000-3000zł(w przypadku uczestnictwa w obu częściach wyjazdów, kupujemy 1 bilet: Warszawa-Colombo-Male-Warszawa).
– posiłków nie wymienionych i napojów do nich
– dodatkowych atrakcji: masażu i jeep safari
– ubezpieczenia turystycznego
– napiwków

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , , , , ,