Wyjazd grupowy na Kubę – program 2

no_shark.gifOferujemy unikalną „gwarancję rekinów”: w wypadku, że na Jardines nie zobaczycie żadnego rekina, zwrócimy Wam wszystkie pieniądze, także cenę biletu lotniczego oraz wydatki w barze za cały pobyt.

Nazwa Ogrody Królowej (z hiszpańskiego Jardines de la Reina, po angielsku Gardens of the Queen) pochodzi od Krzysztofa Kolumba, który w roku 1492 odkrył ten archipelag i nadał mu imię po hiszpańskiej królowej Izabeli Kastylijskiej. W roku 1996 zostało cały archipelag uznany parkiem morskim, a dziś jest największym rezerwatem morskim całych Karaibów. Jest to obszar zamknięty, gdzie zabronione jest łowienie ryb w celach komercyjnych, a dokąd ma umożliwiony wstęp maksymalnie 350 nurków rocznie.

Można tu znaleźć nieuszkodzone tereny nurkowe z tradycyjnymi formacjami koralowymi od ścianek spadających do głębokości ponad 50 m przetkane kanionami oraz jaskiniami, aż po płytkie ogrody koralowe… i to wszystko pełne życia. Na niektórych tutejszych miejscach nie jest niczym niezwykłym spotkać 15 rekinów za jednym razem…

Oprócz rekinów karaibskich spotykamy tu również ich mniejszych krewnych – rekiny błękitne oraz rekiny kato. Miejscowi divemasterzy czasami pieszczą się z rekinami (jeden z nich ma na prawej ręce 19 ściegów…). Na dnie można spotkać dwumetrowe płaszczki, a także nurse shark. Czasami można spotkać rekina wielorybiego (ale tego nie obiecujemy).

Na na całym tym archipelagu znajduje się tylko jedna baza nurkowa – pływający hotel Tortuga. Do dyspozycji jest 7 kabin dwu, trzy i 4 osobowych (każda ma własny prysznic i toaletę), klimatyzowana jadalnia, telefon satelitarny, dwa kompresory BAUER, bar… no i oczywiście łódź dla nurków służąca do dziennych wyjazdów na któreś z 50 miejsc do nurkowania. Na Tortudze jest dostępny WI-FI, ale jego prędkość nie jest oszałamiająca.

wyzywienie.jpgOprócz pływającego hotelu można mieszkać na dwóch jachtach – na łodzi Explorador (8 osób), aktualnie pływającej pod nazwą La Reina lub na Caballones (10 osób) lub Halcyon (12 osób). Dzięki temu, że tylko jedno centrum nurkowe ma pozwolenie na nurkowanie w całym archipelagu, pod wodą nie ma tłoku.

Wielbiciele ryb i owoców morza będą zachwyceni. 90% jedzenia tworzą ryby i langusty (zwykle w danym dniu złowione). UWAGA! Jedzenie na tym safari to najlepsze jedzenie ze wszystkich safari, w jakich miałam przyjemność uczestniczyć. Dla osób mających ochotę na coś innego czekają kurczaki, pasty i pizze oraz dania wegetariańskie, a także sałatki i owoce. Na desery proponujemy ciasto rumowe.

Poniżej program nr 2 – 1940 euro + przelot – samo safari – dla nurków, którzy nie mają czasu lub ochoty na zwiedzanie

Dzień 1 – wylot z Polski, przylot do Hawany (ach ta cudowna zmiana czasów, lądujemy tego samego dnia), transfer do hotelu 4*, zakwaterowanie i kolacja. Szansa na pierwsze Mohito lub Cuba Libre :)

Dzień 2 – śniadanie, czas wolny w Hawanie, kolacja w hotelu.

Dzień 3 – poranny transfer do portu Jucaro, zakwaterowanie na łódź i wypłynięcie na safari w kierunku Jardines de la Reina, kolacja. W czasie safari pełne wyżywienie – śniadanie, obiad, kolacja.

Caballones, luksusowy jacht dla 10 osób został całkowicie odnowiony w 2006 roku. Na pokładzie znajduje się 5 klimatyzowanych kabin dwuosobowych, 5 łazienek oraz duży pokład, gdzie kucharz serwuje posiłki.

La Reina, wygodny jacht dla 8 osób został odnowiony w 2006 roku, posiada 4 klimatyzowane pokoje i 4 łazienki.

Halcyon, duży jacht dla 12 osób. Zaletą jest bardzo wygodny salon, wadą brak łazienki w każdej kajucie – na 2 kajuty przypada 1 łazienka.

Więcej informacji na temat safari znajduje się na naszej stronie poświęconej Jardines de la Reina.

plywanie-na-rekinie.jpgDzień 4 – safari nurkowe Jardines de la Reina (2-3 nurkowania dziennie), pełne wyżywienie
Dzień 5 – safari nurkowe Jardines de la Reina (2-3 nurkowania dziennie), pełne wyżywienie
Dzień 6 – safari nurkowe Jardines de la Reina (2-3 nurkowania dziennie), pełne wyżywienie
Dzień 7 – safari nurkowe Jardines de la Reina (2-3 nurkowania dziennie), pełne wyżywienie
Dzień 8 – safari nurkowe Jardines de la Reina (2-3 nurkowania dziennie), pełne wyżywienie

Dzień 9 – rano przypłynięcie do portu Júcaro, ostatnie chwile na Kubie, transfer na lotnisko, wieczorem odlot do Polski.

Dzień 10 – lądowanie w Warszawie.

Na Kubie obowiązującą walutą jest peso kubańskie niewymienialne (CUP), 1 CUP = 100 centavos, zwane „moneda nacional” lub też „peso cubano” oraz peso kubańskie wymienialne (CUC), 1 CUC = 100 centavos, oficjalnie nazywane „peso convertible”, a potocznie „chavito”. Sugeruję zabranie euro, gdyż dolary po wycofaniu z obrotu w 2004 roku zostałe objęte podatkiem od wymiany. Przelicznik: 1 euro = 1,2 CUC, za 1 USD można po przeliczeniu i 10% podatku uzyskac 0,80 CUC. Karty kredytowe amerykańskie nie działają, inne też nie zawsze.

Cena programu nr 2 – 1940 euro + przelot – samo safari – dla nurków, którzy nie mają czasu lub ochoty na zwiedzanie

Cena zawiera:
wszelkie transfery z lotniska na łodzie i do hotelu,
safari Jardines de la Reina – do 15 nurkowań, pełne wyżywienie, 2 litry wody butelkowanej, kawa i herbata do posiłków, soki do śniadania, codziennie drink popołudniu po ostatnim nurkowaniu
opłatę parkową 150 euro
2 noclegi w Hawanie w hotelu Panorama 4* / Presidente 4* ze śniadaniem i obiadokolacją lub za dodatkową opłata 20 euro za noc w Parque Central 5* w samym centrum Hawany ze śniadaniem
opiekę rezydenta na miejscu
ubezpieczenie organizatora turystyki

Cena nie zawiera:
przelotu (wyceniany w momencie zgłaszania się ok. 3300 – 4300 PLN)
obowiązkowego ubezpieczenia (od 3,25 PLN za dzień)
karty turysty 22 EURO (możemy załatwić lub osobiście w ambasadzie Kuby)
opłaty wylotowej z Kuby 25 CUC
zwyczajowych napiwków (na safari Jardines de la Reina 50-60 CUC)

Potrzebujesz dodatkowej zachęty? Przeczytaj artykuł w Magazynie Nurkowanie lub obejrzyj film z Jardines de la Reina z National Geographic.

mojitoo.jpgZobacz też naszą relację z ostatniego wyjazdu -> więcej…

Dane potrzebne do rezerwacji:
imię i nazwisko
data urodzenia
adres zamieszkania
telefon

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , , , , , ,