Kuba – wyprawa z Polakami 1-14.03. 2017

kubaKuba największa karaibska wyspa to przede wszystkim białe, dzikie plaże oraz przepiękne, koralowe wysepki rozrzucone pośród szmaragdowego morza. To także jedyna w swoim rodzaju, posiadająca niepowtarzalna atmosferę Havana oraz inne klimatyczne miasteczka i zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco. Kuba to także przepiękne krajobrazy; wielkie doliny, urocze góry ,ciągnące się po horyzont plantacje tytoniu, kawy i trzciny cukrowej (w większości uprawiane i przetwarzane ręcznymi metodami).

Kraj ten zamieszkują niezwykle uśmiechnięci, roztańczeni ludzie słynący z wielkiej gościnności. To także kolebka najlepszych na świecie cygar i najsmaczniejszego rumu.

Program naszego wyjazdu został skonstruowany w taki sposób abyśmy mogli poznać wszystkie powyższe aspekty, zasmakować autentycznej Kuby. Będziemy więc mieszkać z Kubańczykami, jeść z nimi ,bawić się i tańczyć.

Nurkować będziemy w cieplutkim morzu karaibskim oraz słynnych na cały świat cenotach znajdujących się w Zatoce Świń.

Odwiedzimy tętniące życiem, kolorowe miasta oraz daleką, spokojną i „zatrzymaną w czasie” prowincję. Podziwiać będziemy piękno dzikiej przyrody oraz starych, amerykańskich krążowników.

Po długich latach izolacji Kuba w końcu „otwiera się na świat”. Wobec tego jest to już praktycznie ostatni okres w którym możemy oglądać ją w niezmienionej, tak bardzo charakterystycznej formie , który jest dosyć zmienny.

Cena:
Osoba nurkująca; 1650 USD + przelot (ok.3200 PLN)
Osoba nie nurkująca; 1330 USD + przelot (ok.3200 PLN)
Termin: 1-14.03. 2017


Program wyprawy:

Dzień 1)
Przylot do Hawany w godzinach popołudniowych, transfer do Viñales – około 2,5 godziny, zakwaterowanie w casas particular, kolacja.

Dzień 2)
Całodzienna wycieczka na cudowną plażę Cayo Jutias, 55 km od Viñales, na plaży piknik i leżakowanie, po powrocie kolacja w Viñales. Wieczorem wychodzimy do klubu Polo Montanez na koncert, show i salsę.

Dzień 3)
Rano udajemy się konno na plantację tytoniu (konie są małe i spokojne, nie są potrzebne żadne umiejętności ani doświadczenie), zapoznanie się z procesem hodowli tytoniu i produkcji cygar, potem wizyta na plantacji kawy. Po powrocie do cas i odpoczynku obiadokolacja w restauracji z widokiem na całą Dolinę

Dzień 4)
Transfer do Playa Larga – 400 km. Po drodze podziwianie widoków i krótkie postoje w wybranych miejscach. Zakwaterowanie w casas particular przy plaży. Obiadokolacja.

Dzień 5)
2 nurkowania z brzegu, osoby nienurkujące towarzyszą nurkom do centrum nurkowego i mają możliwość snorklingu i plażowania.

Dzień 6)
3 nurkowania, w tym jedno nocne i jedno w jaskini „Cueva de los Peces”. Osoby nienurkujące jak dnia poprzedniego lub opcjonalnie: wizyta na farmie krokodyli i przejażdżka łodzią przez lagunę na wyspę Guama gdzie znajduje się rekonstrukcja wioski indiańskiej – koszt dodatkowej atrakcji 30 usd na osobę. Obiad i kolacja.

 

Dzień 7)
Ostatnie 3 nurkowania –  w jaskini El Brinco ,Los Tunelos i 35 Aniversario. Osoby które nie nurkują- odpoczynek na plaży.

Dzień 8)
Rano wyjazd do Parku Narodowego Salinas i obserwacje dzikich stad flamingów i innego ptactwa wodnego, potem wizyta w Hondones – wiosce w dżungli, obiad i popołudnie w Caleta Buena – pięknym ośrodku nad morską zatoką z  leżakami, restauracją i otwartymi barami – wszystko w cenie. Snorkeling w urokliwym cenocie. Śniadanie,obiad i kolacja.

Dzień 9)
Przejazd w stronę Trinidadu, po drodze krótka wizyta w Cienfuegos nazywanym Perłą Południa, obiad koło plaży Rancho Luna, o 14 wizyta w delfinarium – profesjonalnym i półdzikim (wstęp na show 10 usd od osoby, pływanie z delfinami 50 usd). W Trinidadzie zakwaterowanie w casas particular w centrum miasta. Kolacja w restauracji przy akompaniamencie miejscowych muzyków. Tego i następnego wieczoru koncerty na żywo w Casa de la Musica a dla wytrwałych dyskoteka w jaskini La Cueva.

Dzień 10)
Rano wizyta w Parku Narodowym El Cubano, kąpiel w lagunie pod wodospadem, po obiedzie zwiedzanie Trinidadu i czas wolny. Śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 11)
Transfer do Hawany. Zakwaterowanie w casach particular w dzielnicy CentroHavana, obiadokolacja w restauracji. Wieczorem wyjście do jednego z licznych muzycznych klubów nocnych.

Dzień 12)
Zwiedzanie Hawany z polskojęzycznym przewodnikiem, spacer promenadą Malecon do Starego Miasta, 4 słynne place: Plaza Vieja, de Armas, Catedral i San Fransisco, bary Hemingwaya,  Parque Central, lekki lunch, przejazd amerykańskimi kabrioletami aleją Allende, Plac Rewolucji, Bosque de la Hawana, dzielnica Miramar i Vedado, cmentarz Colon, zakończenie trasy przy hotelu Nacional. Spacer do cas. Wczesnym wieczorem uroczysta, pożegnalna obiadokolacja. Opcjonalne wyjście do jednego z licznych klubów nocnych.

Dzień 13)
Po śniadaniu czas wolny a później transfer na lotnisko.

Zakwaterowanie: w casas particular, w pokojach dwuosobowych. Casy particular to niezależne pokoje przy rodzinach kubańskich. Każdy pokój z łazienką z ciepłą wodą i ręcznikami, klimatyzacją. Pokoje są bardzo czyste a gospodarze starają się zabłysnąć słynną kubańską gościnnością . Jest to okazja poznania „prawdziwej Kuby” i dyskretnemu przyjrzeniu się jak wygląda życie w bardzo różnorodnych miastach i miejscowościach. Cała grupa zajmuje kilka domów, położonych nieopodal siebie przy jeden ulicy.

Wyżywienie:
śniadania to zwykle soki naturalne i owoce tropikalne, chleb, masło, ser lub wędlina, omlet, kawa, mleko. Obiady i kolacje- lokalne potra wy czyli; ryż, czarna lub czerwona fasola, karaibskie warzywa: maniok, batat, malanga, platany, sałatki, ryby krewetki, kurczak lub wieprzowina. Będziemy też degustować langusty.

Transport:
na dłuższe trasy (lotnisko – Playa Larga, Trinidad – Vinales – Hawana) klimatyzowanym autobusem, pozostałe transfery klasycznymi samochodami amerykańskimi.

Nurkowanie:
W Playa Larga 8 nurkowań z brzegu. Do stanowisk dojazd autobusem.
Wszystkie miejsca do nurkowania w Zatoce Świń są dostępne z brzegu a  nurkować można w morzu albo w jaskiniach, które są tutaj nazywane cassimbas. Bramami wejściowymi do tych jaskiń są małe jeziorka w dżungli, zazwyczaj w pobliżu drogi z Playa Larga do Playa Girón.
Zatopionych jaskini pomiędzy Playa Larga i Playa Girón jest kilkadziesiąt a na ich odkryciu i zmapowaniu miały duży podział trzy wyprawy morawskich speleonurków w latach dziewięćdziesiątych zeszłego wieku. Tutaj spędzili pod wodą ponad 800 godzin, wynikiem ich działalności były kilometry zmapowanej przestrzeni podziemnej – i do dziś trwający szacunek i uznanie ze strony kubańskiej. Nie przypadkowo do dziś jaskinie nazywają się Casimba Cuba-Checoslovaquia, Casimba Dagmar (w hołdzie żonie Mirka Lukáša), Casimba Ilona (w hołdzie żonie Petra Pazseka)… Podobnie jak w meksykańskich cenotach woda morska przenika tutaj poprzez krasowe i tektoniczne szczeliny do odległych jaskiń oddalonych kilkaset metrów (czasami nawet i kilka kilometrów) od wybrzeża. W tych jaskiniach potem dochodzi do klasycznej „stratyfikacji wody.” Nurkowanie w morzu jest tu bardzo proste – prawie wszystkie miejsca są oddalone od brzegu mniej niż 100 m, nie ma większych prądów i przez cały rok panuje doskonała widoczność. Nierówny teren – ściany z tunelami, kanały, tarasy i jaskinie obrośnięte są koralowcami, mózgowcami, gorgoniami i dużymi grzybami, wśród których pływają ławice ryb koralowych a także swoje kryjówki mają kraby, langusty, mureny, barakudy. W głębszych partiach można spotkać kolonie czarnych korali. Nurkowanie jest tu na głębokości od 5 do 25 metrów. Znajdują się tu trzy nieduże wraki

Cena zawiera;
– noclegi w specjalnie dla nas wyselekcjonowanych cas palticular
– wszystkie transfery na terenie Kuby
– pakiet 8 nurkowań

Cena nie zawiera;
– wizy/karty turysty 120 PLN
– biletów lotniczych ok.3200 PLN

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , , ,