Kuba – Jardines de la Reina

mapa_cuba_satelite.jpgBrak rekinów = zwrot kasy! Oferujemy wam unikalną „gwarancję rekinów”: w wypadku, że na Jardines nie zobaczycie żadnego rekina, zwrócimy Wam wszystkie pieniądze, także cenę biletu lotniczego oraz wydatki w barze za cały pobyt. REZERWUJ już dziś, nic nie ryzykujesz :)

Zobacz też naszą relację z ostatniego wyjazdu -> więcej…

KUBA – Jardines de la Reina – Ogrody Królewskie „Najpiękniejsze miejsce, jakie kiedykolwiek widziałem …”

– Krzysztof Kolumb, KUBA, październik 1492

50 mil południowo od wybrzeża Kuby i 80 mil na północ od Rowu Kajmańskiego znajduje się 150 mil długi archipelag 230 wysp koralowych i mangrowych, trzecia najdłuższa rafa barierowa na świecie. Ta właśnie rafa tworzy granicę szelfu kontynentalnego – na południe obniża się dno morskie aż do Rowu Kajmańskiego, najgłębszego miejsca w Morzu Karaibskim (7 100 m).

jewfish.jpgNazwa Ogrody Królewskie (z hiszpańskiego Jardines de la Reina, po angielsku Gardens of the Queen) pochodzi od Krzysztofa Kolumba, który w roku 1492 odkrył ten archipelag i nadał mu imię po hiszpańskiej królowej Izabely Kastylijskiej. W roku 1996 zostało cały archipelag uznany parkiem morskim, a dziś jest największym rezerwatem morskim całych Karaibów. Jest to obszar zamknięty, gdzie zabronione jest łowienie ryb w celach komercyjnych, a dokąd ma umożliwiony wstęp maksymalnie 350 nurków rocznie – wyloty co tydzień – podaj planowany czas wyjazdu, sprawdzimy kiedy są wolne miejsca.

plaszczka_0.jpgMożna tu znaleźć nieuszkodzone tereny nurkowe z tradycyjnymi formacjami koralowymi od ścianek spadających do głębokości ponad 50 m przetkane kanionami oraz jaskiniami, aż po płytkie ogrody koralowe… i to wszystko pełne życia. Na niektórych tutejszych miejscach nie jest niczym niezwykłym spotkać 15 rekinów za jednym razem…

kuba_1.jpgOprócz rekinów karaibskich spotykamy tu również ich mniejszych krewnych – rekiny błękitne oraz rekiny kato. Miejscowi divematerzy czasami pieszczą się z rekinami (jeden z nich ma na prawej ręce 19 ściegów…). Na dnie można spotkać dwumetrowe płaszczki, a także nurse shark. Czasami można spotkać rekina wielorybiego (ale tego nie obiecujemy)

tortuga.jpgNa na całym tym archipelagu znajduje się tylko jedna baza nurkowa – pływający hotel Tortuga. Do dyspozycji jest 7 kabin dwuosobowych (każda ma własny prysznic i toaletę), klimatyzowana jadalnia, telefon satelitarny, dwa kompresory BAUER, bar… no i oczywiście łódź dla nurków służąca do dziennych wyjazdów na któreś z 50 miejsc do nurkowania.

wyzywienie.jpgOprócz pływającego hotelu można mieszkać na dwóch jachtach – na łodzi Explorador (8 osób), aktualnie pływającej pod nazwą La Reina lub na Caballones (10 osób) lub Halcyon (12 osób). Dzięki temu, że tylko jedno centrum nurkowe ma pozwolenie na nurkowanie w całym archipelagu, pod wodą nie ma tłoku.

Wielbiciele ryb i owoców morza będą zachwyceni. 90% jedzenia tworzą ryby i langusty (zwykle w danym dniu złowione). UWAGA! Jedzenie na tym safari to najlepsze jedzenie ze wszystkich safari, w jakich miałam przyjemność uczestniczyć. Dla osób mających ochotę na coś innego czekają kurczaki, pasty i pizze oraz dania wegetariańskie, a także sałatki i owoce. Na desery proponujemy ciasto rumowe.

Caballones, luksusowy jacht dla 10 osób został całkowicie odnowiony w 2006 roku. Na pokładzie znajduje się 5 klimatyzowanych kabin dwuosobowych, 5 łazienek oraz duży pokład, gdzie kucharz serwuje posiłki. Zaletą tej łodzi jest wygodna część do przebierania się przed nurkowaniem.

La Reina, wygodny jacht dla 8 osób został odnowiony w 2006 roku, posiada 4 klimatyzowane pokoje i 4 łazienki.

Halcyon, duży jacht dla 12 osób. Zaletą jest bardzo wygodny salon, wadą brak łazienki w każdej kajucie – na 2 kajuty przypada 1 łazienka.

Oprócz wyjątkowego nurkowania będziecie mieli możliwość obejrzeć miejsca, gdzie prawdopodobnie przed Wami nikt inny nie był dziesiątki, może setki lat…  Przy odrobinie szczęścia będziecie mogli także obserwować orły morskie, dzikie pelikany, leguany, krokodyle morskie lub ssaki morskie żyjące tylko na tym obszarze – jutie (coś pomiędzy wydrą, a nutrią), ukryte w dzikim poroście mangrowym.

no_shark.gifOferujemy wam unikalną „gwarancję rekinów”: w wypadku, że na Jardines nie zobaczycie żadnego rekina, zwrócimy Wam wszystkie pieniądze, także cenę biletu lotniczego oraz wydatki w barze za cały pobyt.

Jest oczywiste, że tak jak na świecie znikają miejsca cywilizacją jeszcze nie dotknięte, tak rośnie cena takich wycieczek (podobnie, jak obniżane są ceny miejsc już zdewastowanych)… Na pierwszy rzut oka cena wycieczki na Jardines de la Reina może się wydawać dosyć wysoka, w rzeczywistości zależy od punktu widzenia. Np. dzieląc cenę ilością zobaczonych rekinów (n.p. 2330 EUR/60 rekinów = 38 EUR za rekina). Np. w porównaniu z Egiptem za 1000 EUR, gdzie za tydzień spotkamy około 7 rekinów, to wyjdzie wycieczka na Jardines 3 razy taniej. Porównamy ją dalej n.p. z „tanią” Chorwacją, gdzie rekina nie zobaczymy żadnego, potem z matematycznego punktu widzenia wychodzi wycieczka na Jardines znacznie taniej…

Program jest dostosowywany do przelotu. Nurkowanie na Jardines de la Reina jest zawsze od soboty do piątku, pozostałe dni możemy indywidualnie dostosować wg. życzeń. Poniżej przykładowy program z pobytem w Hawanie, istnieje możliwość odwiedzenia Trynidadu itd.

Zarezerwuj safari, zadaj nam pytanie lub zadzwoń 22 614 00 00 odpowiemy natychmiast

Podaj planowany czas wyjazdu, prześlemy aktualny stan miejsc oraz proponowane przeloty

Zobacz też naszą relację z ostatniego wyjazdu -> więcej…

Przykładowy Program – WYLOTY CO TYDZIEŃ CAŁY ROK

Sprawdź też inne opcje programów na Kubie – > 4 opcje

1 dzień wylot z Warszawy i przylot do Havany, transfer do hotelu Panorama 4*

2 dzień Śniadanie w hotelu, potem transfer do portu Júcaro. Zakwaterowanie i wypłynięcie do archipelagu Jardines de la Reina, kolacja, wstępny briefing

3-7 dzień Safari nurkowe w rezerwacie Jardines de la Reina (2-3 nurkowania), pełne wyżywienie

8 dzień Śniadanie. Możliwe jedno nurkowanie, rejs z powrotem do portu Júcaro. Stąd transfer do Havany, zakwaterowanie i kolacja w hotelu Panorama 4*, dowolny program wieczorowy

9 dzień Śniadanie w hotelu, program indywidualny w Havana, transfer na lotnisko i odlot do Europy

10 dzień Przylot do Warszawy

Wyloty co tydzień – podaj planowany czas wyjazdu, sprawdzimy kiedy są wolne miejsca. Pamiętaj, że limit nurków rocznie, to TYLKO 350 osób.

Cena pakietu:
1940 Euro

Cena zawiera:

– transfery Hawana-Jardines de la Reina-Hawana (autokar z klimatyzacją + łódź)
– 6 x zakwaterowanie na  łodzi Calabones/La Reina/Halcon, pełne wyżywienie
– 15 nurkowań
– podczas nurkowania 2 litry wody na osobę i dzień
– wejściówka do parku morskiego Jardines de la Reina 150 euro
– dopłata paliwowa 70 euro
– 2 x nocleg w Hawanie w luksusowym hotelu 4* ze śniadaniem
– transfery z/na lotnisko w Hawanie

Cena nie zawiera:
– napiwek załodze łodzi około 100 CUC
– napoje w barze (napój około 2-4 EUR)
– opłatę turystyczną płaconą na lotnisku przed odlotem 25 CUC
– wizę wejściową 25 CUC
– bilet lotniczy (1000 – 1300 EUR włącznie opłat w zależności od linii lotniczych)
– opłaty za dodatkowy program wg indywidualnych życzeń (zwiedzanie Trinidadu, itd.)

Możliwe zakwaterowanie na najbardziej luksusowej łodzi Avaon za dopłatą 610 euro lub w botelu (hotel na łodzi na safari) za dopłatą 270 euro.
Zniżka dla osób nie nurkujących : 150 EUR

FILM CUBA REEFS – the last Carribbean Refuge (Rafy kubańskie – ostatnie karaibskie schronienie),
audio&video reportaż NATIONAL GEOGRAPHIC w języku angielskim.

Podaj planowany czas wyjazdu, prześlemy aktualny stan miejsc oraz proponowane przeloty

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , ,