to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Kuba – Ekskluzywny rejs katamaranem!

  Termin wyprawy: 17-29 styczeń 2013

Podczas ostatniej wyprawy Kuba i nurkowania na Kubie zachwyciły nas tak bardzo, że musieliśmy powtórzyć to wydarzenia. Karaiby, a zwłaszcza okolice Kuby są miejscem idealnym na wypoczynek zarówno dla miłośników plażowania jak i nurkowania. Temperatura wody w Morzu Karaibskim wynosi od 26 do 30 stopni, piasek jest śnieżnobiały, do tego wspaniałe krajobrazy, morze koloru lazurowego i seledynowego, morska bryza, palmy, mochito, drinki, rum i cygara. Czyli to wszystko z czego słynie Kuba, w tym niezwykły i niepowtarzalny kubański klimat. Fascynujące miejsce: kulturowo, politycznie i oczywiście przyrodniczo.


Podczas rejsu katamaranem czeka nas cudowny wypoczynek z dala od zgiełku miast i kurortów. Katamaran dopływa do miejsc często niedostępnych dla żaglówek i innych jednostek dlatego też nurkowania odbywają się w na prawdę unikatowych miejscach. Dziewicze rafy nieskalane obecnością człowieka.


Występują tu liczne barakudy, spotkaliśmy również rekiny rafowe, rekiny pielęgniarze, ogończe, tarpony, żółwie, delfiny, olbrzymie strzępiele. Zadziwiają zwłaszcza gąbki, korale i gorgonie, przybierające najróżniejsze kształty i kolory. Nurkuje się w kanionach, labiryntach, potężnych pionowych ścianach.

Podczas całego rejsu serwowane jest przepyszne wyżywienie.

Typowy program dzienny rano przekąska, pierwsze nurkowanie, śniadanie, drugie nurkowanie, lunch (pizza), trzecie nurkowanie, dwa razy podczas rejsu nocne nurkowanie jako czwarte, obfita kolacja :) Posiłki są bardzo urozmaicone, ze świeżych owoców, owocami morza, mięsa, z dodatkami kuchni kubańskiej, warzywami. Na śniadanie codziennie koktajl mleczno – lodowo – owocowy, pyszny kubański ser, jajka pod różnymi postaciami.

Do dyspozycji gości woda z lodówki, lód do drinków, kawa i herbata bez ograniczeń.

Planowany program safari:

Dzień 1
Rozpoczęcie podróży w Warszawie lub Berlinie.

Dzień 2: Hawana
Przylot do Hawany. Transfer do Hotelu. Dzień wolny w Hawanie. Zwiedzanie stolicy Kuby. Przejazd turystycznym, otwartym autobusem po najważniejszych miejscach Hawany.

Historia miasta rozpoczyna się w XVI wieku. Obecnie centrum polityczne i kulturalne kraju. Będąc na Kubie koniecznie należy przespacerować się uliczkami Starej Hawany (od 1982 na liście światowego dziedzictwa UNESCO), a także deptakiem wzdłuż oceanu. Warto odwiedzić Muzeum Rumu, Muzeum Miasta, dla zainteresowanych tą tematyką również Muzeum Rewolucji. Interesującym punktem wycieczki może stać się również fortecy po drugiej stronie kanału, skąd rozpościera się przepiękny widok nie tylko na starówkę Hawany, ale również w dalszym planie na nową jej część. A już na pewno należy przejechać się pojazdem z lat pięćdziesiątych (tutaj jeżdżących jako zwykłe taksówki), rikszą albo słynnym coco taxi :)

Dzień 3 safari nurkowe
Zbiórka w Hotelu o 8.00, przejazd malowniczą trasą do Cienfuegos, miasta odkrytego w czasie drugiej wyprawy Kolumba, gdzie czekać będzie nasz katamaran. Ok. godz. 12 przyjazd do Cienfuegos, przywitanie przez załogę. Odprawa na łodzi, wypłynięcie. Po 2 godzinach check dive: jedno lub dwa nurkowania na głębokość 8-12 metrów
w okolicy Rancha de la Luna.

Dzień 4
Dalszy rejs do Cayo Trabuko. Trzy nurkowania przy pionowych ścianach, wśród płaszczek i żółwi. Wieczorem przepłynięcie do Cayo Sigua.

Dzień 5
Trzy nurkowania w Cayo Sigua – pionowe ściany, kaniony i Blue Hole. Wieczorem przepłynięcie do Punta del Este.

Dzień 6
Podróż do Cayo Largo. Dwa nurkowania w Cayo Largo (jednym z miejsc nurkowych jest Aquario, nazwa bardzo sugestywna). W tym rejonie nurkowym występują charakterystyczne rafy barierowe, grzbiety koralowe i tunele, które na głębokości około 18 m zmieniają się w piaszczyste stoki. W niektórych miejscach formacje koralowe tworzą prawdziwe góry morskie i ściany opadające aż do głębokości 50 m. Ryby koralowe zastępują większe ławice hemulonów, lucjanów dorastających do wielkości 15-90 cm. Występują tu również zebrasy, sapiny, a także żółwie, tarponie, płaszczki i orlenie. W koralowych zakamarkach skrywa się mnóstwo langust, zielone mureny, na piaszczystych odcinkach dna można znaleźć kolonie skrzydelników wielkich (Strombus giga). Malowniczy zachód słońca i wieczór na brzegu w Cayo Largo. W planie wizyta na żółwiej fermie, na Wyspie Legwanów i Plaży Syren. Nurkowanie nocne w Aquario. Zakotwiczenie w pobliżu wyspy Cayo Largo.

Dzień 7
Rankiem przypłynięcie do Cayo Rosario. Dwa nurkowania na rafach, gdzie niezwykle urozmaicone ukształtowanie dna tworzy prawdziwe labirynty koralowe, w których można spotkać duże perki marmurkowe, lucjany, ławice ostroboków i nierzadko rekiny pielęgniarze. Przystanek na bezludnej wyspie Cayo Rosario i piknik na plaży: świeże ryby i homary z grilla. Powrót do Cayo Largo. Nurkowanie nocne. Wieczorem transfer do Cayo Guano.

Dzień 8
Rankiem przypłynięcie do Banco de Jagua – jednego z najlepszych miejsc nurkowych na karaibskim wybrzeżu Kuby. Dwa nurkowania w rejonie, gdzie prawie zawsze można spotkać rekiny. Wszystkie nurkowania są wykonywane w silnych prądach, dlatego też w tym miejscu nurkować mogą osoby posiadające co najmniej stopień Advanced. Wieczorem – pożegnalna kolacja na pokładzie. Rejs do Cienfuegos. Uwaga: nurkowanie w Banco de Jagua jest uzależnione od warunków atmosferycznych i może być zastąpione przez nurkowanie na rafach i wrakach w Rancho Luna.

Dzień 9 Trynidad
Po śniadaniu wykwaterowanie z łodzi i przejazd do Trynidadu – zabytkowego miasta uważanego za najpiękniejsze kolonialne miasto na Kubie. Spacer po przepięknych uliczkach starego miasta, możliwość zakupu pamiątek na targu rękodzieła kubańskiego. Przystanek w barze Canchanchara, koniecznie trzeba zakosztować wyjątkowych drinków: Canchanchara z miodu, cytryny, cukru trzcinowego lodu i kubańskiego rumu. Zakwaterowanie w hotelu 3*** lub prywatnych kwaterach. Kolacja i wyjście do dyskoteki La Cueva mieszczącej się w naturalnej jaskini.

Dzień 10 – Park Narodowy Guanayara – przepiękne krajobrazy
Śniadanie, wycieczka do Parku Narodowego: Guanayara i rezerwatu przyrody Topes de Callantes zwiedzanie dawnej plantacji trzciny cukrowej i niegdysiejszych communitates – małych wspólnot i bogatych posiadłości plantatorów, (UNESCO). Jaskinie, rwące strumienie, wodospady, groty, kaniony, naturalne baseny z krystalicznie czystą wodą otoczone górami. Piękne, górskie widoki. Kolacja.

Dzień 11: podwodne jaskinie – CENOTES
Śniadanie, wyjazd o 8 rano. Podróż (ok 2,5 h) do Playa Larga, najpiękniejsze cenoty na Kubie: 2 nurkowania w jaskiniach. Transfer do Havany.

Dzień 12
Wylot z Havany w godzinach wieczornych.

Dzień 13
Ze względu na zmianę czasu przylot do Warszawy i powrót do domu.

 

Cena 2682 USD
+ cena za bilet lotniczy na Kubę ok 4200 PLN (zależne od momentu założenia rezerwacji)

 

Cena zawiera:

 • 3 noclegi w Hotelu 4**** w Hawanie
 • 2 noclegi w Hotelu 3*** lub kwaterach prywatnych z wyżywieniem HB (śniadanie + obiadokolacja)
 • zwiedzanie Kuby – wycieczki ujęte w programie
 • Safari nurkowe: 6 dni (6 nocy) pełne wyżywienie FB na łodzi, ilość nurkowań 16 (w tym 2 nocne)
 • 2 nurkowania w kubańskich Cenotes
 • opiekę polskiego instruktora
 • transfery
 • ubezpieczenie podróżne

Cena nie zawiera:

 • Kubańskie opłaty wizowe i lotniskowe: ok 200 zł
 • Opłata portowa (podatek) 150 USD
 • Ubezpieczenie nurkowe Ergo Hestia Charter: ok.100 zł
 • Wyżywienie inne niż w ofercie
 • Pozostałe napoje na łodzi (kawa, herbata, woda gratis)
 • Napiwki dla załogi (sugerowane 100 USD)
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w Hawanie
 • Ewentualnie wypożyczenie sprzętu nurkowego (z wyjątkiem butli i balastu)
 • Ewentualnie taksówki w Hawanie

Wymagania:

 • Paszport ważny co najmniej 3 miesiące od daty powrotu (czyli ważny minimum do maja 2013)
 • Uprawnienia nurkowe
 • Istnieje możliwość zrobienia kursu podstawowego podczas rejsu
 • Latarka
 • Bojak i kompas na parę
 • Kieszonkowe
Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , ,