to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Wyprawa grupowa na Kostarykę 1-15.11.2012

KOSTARYKAogrody Ameryki…  1.11 – 15.11.2012
Data pobytu: 2 listopad – 14 listopad 20012

 

Kostaryka to małe, demokratyczne i pokojowo nastawione państwo, położone w Ameryce Środkowej, granicząc od północy z Nikaraguą, a od południa z Panamą. Od wschodu oblewana jest wodami Morza Karaibskiego, a od zachodu Oceanu Spokojnego. Kostaryka znana jest ze szczególnej dbałości o środowisko naturalne i pokój w regionie. Jest to jedyny kraj, który nie posiada sił zbrojnych, a duży procent dochodu przeznaczany jest na edukację, służbę zdrowia oraz ochronę środowiska. Prywatne i państwowe parki narodowe oraz różnego rodzaju rezerwaty zajmują ok. 27 % powierzchni całego kraju, sytuując ją w zdecydowanej czołówce światowej. Na niewielkim obszarze kraju (ok. 50,7 tys. km2) mieści się ponad 20 parków narodowych oraz wiele rezerwatów przyrody. Pod ochroną znajdują się dziewicze lasy tropikalne kryjące malownicze wodospady i liczne gatunki płazów, gadów, ptaków i ssaków (papugi, tukany, leniwce, małpy kapucynki i wyjce), wulkany oraz dzikie, malownicze plaże. Kostaryka ze względu na swoje bogactwo flory i fauny (850 gatunków ptaków, 250 gatunków ssaków i ok. 6% wszystkich zidentyfikowanych na świecie gatunków fauny i flory), nazywana jest Ogrodami Ameryki. Szczyci się jednym z najbardziej progresywnych systemów parków narodowych na świecie. W jej granicach znajdują się reprezentanci gatunków roślin i zwierząt obu Ameryk oraz gatunki typowo endemiczne.

W Kostaryce panuje klimat podrównikowy wilgotny, na terenach górskich temperatury są umiarkowane (23 – 26°C), a na nizinach klimat jest bardziej gorący (temp. sięgają 30°C). Wyróżnia się 2 pory: deszczową od maja do października oraz suchą od listopada do kwietnia.

Liczba ludności Kostaryki wynosi ponad 4 mln, z czego ponad 80% to ludność biała, a pozostałą część tworzą Metysi, Murzyni i Mulaci. Kostarykańczycy, w większości wyznający Katolicyzm, to naród ciepły, radosny i otwarty dla turystów.

Stolicą kraju jest San Jose, niezwykłe, tętniące życiem miasto, będące doskonałą bazą wypadową do zwiedzania.

Proponujemy pakiet pobyt i nurkowanie w najlepszych miejscach na północy Kostaryki, po stronie Pacyfiku. Można tam spotkać dużo dużych ryb. Najlepsze miejsca nurkowe znajdują przy wyspach Catalina oraz Bats, gdzie można spotkać żarłacze tępogłowe, płaszczki, orlenie, manty, delfiny oraz rekiny wielorybie.

CENA ZA OSOBĘ Z ALL INCLUSIVE (w cenie są podatki, transfery, pełne wyżywienie) 2770 $ Cena dla osoby towarzyszącej z all inclusive: 2170 $

W cenie jest całodzienna wycieczka do wulkanu Arenal wiodąca przez malownicze doliny, przeprawa przez rzekę I przez las deszczowy.

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym
 • wyżywienie all inclusive
 • transfer z lotniska w Liberii
 • 16 nurkowań – 8 dni – nurkowania z łodzi
 • całodniową wycieczkę na wulkan Arenal
 • ubezpieczenie organizatora turystyki

Cena nie zawiera:

 • przelotu (około 4700 PLN – przez terytorium USA – potrzebna jest wiza)
 • nurkowań na Catalina’s Island (dopłata do pakietu za 2 nurkowania 60 USD) oraz na Bats Island (dopłata do pakietu za 2 nurkowania 85 USD)
 • ubezpieczenia turystyczno – nurkowego od 3,25 PLN za dzień, od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji

Dopłata do wyjątkowych i wymagających miejsc nurkowych:

 • Wyspy Catalinas dopłata za 2 nurkowania 60 USD za dzień
 • Wyspy Murcielagos Murcielagos = Bat Island, dopłata za 2 nurkowania  85 USD za dzień
 • Wstęp do parku narodowego 15 USD

Istnieje też możliwość zatrzymania się na 1-2 dni w USA – wszystko do uzgodnienia…

Ocotal Beach Resort

Proponujemy Państwu zakwaterowanie w kameralnym ośrodku przy przepięknej plaży,  proponowanej typowo dla nurków. Do dyspozycji gości są 3 baseny oraz klimatyzowane 42 pokoje i 17 apartamentów z łazienkami, klimatyzacją, wentylatorem, TV, telefonem, sejfem, tarasem lub balkonem z widokiem na morze. Apartamenty posiadają dodatkowo jacuzzi lub prywatny basen. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia rowerów oraz kajaków, jest także możliwość gry w tenisa oraz siatkówkę. Dla amatorów wędkarstwa to również istny raj…

Resort Ocotal Beach Resort znajduje się w odległości 235 km od lotniska w San Jose i 25 km od lotniska w Liberii.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: