Victoria podpowiada...

toszczególnie ciekawa oferta

dlategobardzo ją polecamCocos Island safari i zwiedzanie z polską grupą 13/14 – 27/29.10.2016

2Wyspa Kokosowa (hiszp. Isla del Coco) – wyspa na Oceanie Spokojnym, odkryta w 1526 roku przez Hiszpana Joana Cabezasa, około 500 km na zachód od wybrzeża Kostaryki. Wyspa zajmuje powierzchnię 24 km² i w całości stanowi Park Narodowy Wyspy Kokosowej. W 1997 roku park ten wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podobno piraci ukryli na wyspie niewyobrażalny skarb, który do dzisiaj nie został znaleziony…

Wyspa Kokosowa, obok Wysp Galapagos i Wyspy Malpelo, to światowej klasy miejsce do nurkowania z dużymi rybami. Woda tu jest ciepła, 20°C – 28°C. Podczas nurkowania można podziwiać duże ławice makreli, barakud oraz olbrzymie rekiny wielorybie, a także ławice rekinów młotów, poza tym manty, delfiny i walenie. Zawsze też są obecne żółwie, mureny i langusty. Jacques Cousteau, po kilkukrotnych pobytach na wyspie, uznał ja za najlepsze miejsce do nurkowania na świecie.

Rozkład lotów w październiku 2016 nie jest jeszcze znany. Poniższy program bazuje na rozkładach aktualnie obowiązujących.

Ramowy program wyjazdu:

Dzień 1, 13 lub 14 października 2016, czwartek lub piątek
UWAGA: dzień wylotu zależy od wybranego połączenia lotniczego – przy przelocie przez USA wylot tego samego dnia, co lądowanie w San Jose (wieczorem), przy przelocie przez Panamę lub port europejski lądowanie następnego dnia (rano). Spotkanie na lotnisku w Warszawie i przelot przez jeden z portów europejskich i środkowoamerykańskich lub USA do San Jose w Kostaryce. Po przylocie na miejsce spotkanie z miejscowym kontrahentem i transfer do hotelu Indigo www.hotelindigo.com.  Zakwaterowanie w pokojach. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg.

Dzień 2, 15 października 2016, sobota
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wymeldowanie i spotkanie z obsługą łodzi Okeanos Aggressor http://www.aggressor.com/cocosyacht.php (godzina wyjazdu z hotelu uzależniona jest od pływów i jest odpowiednio dostosowywana; dokładny czas wyjazdu zostanie podany w późniejszym terminie). Następnie transfer do portu w Puntarenas (ok. 2 h). Po dotarciu na miejsce zaokrętowanie. Łódź wypływa zaraz po przyjęciu pasażerów na pokład i kieruje się w stronę Wyspy Kokosowej. Pełne wyżywienie na łodzi. Nocleg w kabinach.

Dzień 3, 16 października 2016, niedziela
Śniadanie, obiad i kolacja na łodzi. Dzień na morzu.

Dzień 4, 17 października 2016, poniedziałek
Rozpoczęcie nurkowań wokół Wyspy Kokosowej. 3 – 4 nurkowania dziennie, maksymalnie 3 nurkowania nocne zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami. Posiłki i napoje na łodzi. Noclegi w kabinach.

Dzień 5 – 10, 18 – 23 października 2016,  wtorek – niedziela
Nurkowania wokół Wyspy kokosowej. 3 – 4 nurkowania dziennie, maksymalnie 3 nurkowania nocne zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami. Posiłki i napoje na łodzi. Możliwe wycieczki na ląd (zależne od kapitana). Noclegi w kabinach.

Dzień 11, 24 października 2016, poniedziałek
Śniadanie, obiad i kolacja na łodzi. Dzień na morzu.

Dzień 12, 25 października 2016, wtorek
Dopłynięcie do portu w Puntarenas. O 07:00 zejście z łodzi i dalsza część programu:
dla osób nie przedłużających pobytu w Kostaryce – transfer do hotelu Indigo w San Jose. Zakwaterowanie. Reszta dnia wolna do wykorzystania we własnym zakresie. Lunch i kolacja na własna rękę. Nocleg w hotelu.
dla osób przedłużających pobyt w Kostaryce – spotkanie z miejscowym kontrahentem i transfer w okolice Wulkanu Arenal (ok. 120 km, przejazd trwa ok. 2,5 h). Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu  Arenal Paraiso http://www.arenalparaiso.com/. Lunch i kolacja we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Dzień 13, 26 października 2016, środa
Osoby nie przedłużające pobytu w Kostaryce – śniadanie w hotelu. Czas wolny przed transferem na lotnisko. Lunch we własnym zakresie. Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy (z międzylądowaniami). Przylot następnego dnia, 19 listopada. Koniec imprezy

Osoby przedłużające pobyt w Kostaryce – po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Wulkanu Arenal. Wulkan Arenal jest najbardziej imponującym elementem krajobrazu w północnym regionie Kostaryki. Wznosi się on nas Jeziorem Arenal i jest najaktywniejszym z kostarykańskich wulkanów, regularnie grzmiącym i wyrzucającym od czasu do czasu skały wysoko w niebo. Przed 1968 rokiem zbocza wulkanu pokrywał gęsty, chmurowy las. Wspinacze, którzy wchodzili na szczyt Arenal, relacjonowali, iż w kraterze rosły wysokie drzewa, a oni sami spędzali noce w miejscach, w których ogrzewali się przy niewielkich ujściach pary z głębi wulkanu.
Obecnie zielony obszar znajduje się po wschodniej stronie góry, jest też kilka innych, mniejszych po stronie północnej i południowej. Łatwy trekking u stóp wulkanu pozwala na podziwianie fantastycznego widoku tej „Ognistej Góry”. Trekking rozpoczyna się na jednym ze szlaków blisko wulkanu i biegnie przez las, strumienie zastygłej lawy i obszar zniszczony po erupcji w 1968 roku (obecnie powoli regenerujący się). Trekking trwa ok. 2,5 godziny.
Po zakończeniu wycieczki czas wolny na odpoczynek lub poznawanie okolicy na własną rękę. Lunch we własnym zakresie.
Po południu wizyta przy gorących źródłach Tabacon Resort Hot Springs, znajdujących się w bujnej dolinie po północnej stronie wulkanu. W resorcie znajduje się kilka basenów z wodami termalnymi, wkomponowanymi w pięknie zaaranżowany teren, z widokiem na wulkan, który podgrzewa wodę w rzece. Kolacja w restauracji w resorcie (napoje dodatkowo płatne), a następnie powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 14, 27 października 2016, czwartek
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wymeldowanie i przejazd na rafting na Rzece Sarapiqui. Dystans ok. 12 km. Ta piękna rzeka, przepływająca przez las deszczowy, jest doskonałym wyborem na pierwszy rafting w Kostaryce, która słynie z rzek doskonałych do uprawiania tego sportu. Otoczenie jest spektakularne, bystrza o średnim stopniu trudności i dużo dzikiej zwierzyny wokół. Górny odcinek rzeki charakteryzuje się obecnością dużych głazów, między którymi trzeba zręcznie lawirować. Gęsty las deszczowy wzdłuż brzegów tej  wąskiej rzeki jest domem dla tukanów, kormoranów, zimorodków, wyjców, kolibrów i wielu innych gatunków zwierząt. Niestety, pięknu tego rejonu zagraża gwałtowny rozwój plantacji bananów. Lunch po zakończeniu raftingu, a następnie przejazd do San Jose i zameldowanie w hotelu Indigo. Reszta dnia wolna. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Dzień 15, 28 października 2016, piątek
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu czas wolny do momentu wyjazdu na lotnisko. Pożegnanie z miejscowym kontrahentem i przelot do Europy (z przesiadkami).

Dzień 16, 29 października 2016, sobota
Po przylocie do Warszawy pożegnanie i koniec imprezy.

Ceny:
– miejsce w kabinie standardowej + 2 noclegi w San Jose (obowiązkowe) – 5635 USD/osoba
– program pobytowy w Kostaryce (miejsce w pokoju dwuosobowym) – 715 USD/osoba
– przelot na trasie Warszawa – San Jose – Warszawa (w oparciu o ceny w roku 2015 i przelocie przez jeden z portów lotniczych w USA) – od ok. 4250 PLN/osoba.

W cenie pakietu podstawowego (bez przedłużonego pobytu w Kostaryce):
– transfer lotnisko – hotel w San Jose – lotnisko
– 2 noclegi ze śniadaniem (1 przed i 1 po safari) w hotelu Indigo w San Jose
– transfer hotel – łódź – hotel
– miejsce w kabinie standardowej
– pełne wyżywienie i napoje podczas rejsu (napoje bezalkoholowe oraz lokalne piwo i wino)
– do 4 nurkowań dziennie, w tym nocne (butle 12 l – TYLKO INT i balast, przewodnik)
– opieka instruktora Vertigo Diving (jedzie razem z grupą)
– ubezpieczenie turystyczne (KL 30 000 EUR).

W cenie pakietu pobytowego po safari:
– 1 nocleg ze śniadaniem w hotelu Arenal Paraiso w pokoju dwuosobowym
– wstęp do Parku Narodowego Wulkanu Arenal
– wizyta w gorących źródłach Tabcon z kolacją
– rafting na Rzece  Sarapiqui z lunchem
– opieka miejscowego przewodnika anglojęzycznego.

Dodatkowe opłaty:
– opłata za wstęp do parku Cocos Island – 490 USD/osoba (płatne na miejscu w gotówce)
– opłata za tzw. plan ewakuacyjny – 30 USD/osoba (płatne na miejscu w gotówce)
– opłata wylotowa z Kostaryki – 29 USD/osoba (płatne na lotnisku w gotówce)
– posiłki i napoje niewymienione w programie
– wypożyczenie butli 15 l – 90 USD/safari
– Nitrox (nielimitowany w trakcie safari) – 150 USD/osoba
– napiwki dla załogi
– ubezpieczenie nurkowe – zalecamy DAN
– inne osobiste wydatki.

Harmonogram wpłat za safari:
– przy rezerwacji pobierana jest bezzwrotna zaliczka w wysokości 300 USD/osoba
– do dnia 10 września 2015 bezzwrotna wpłata w wysokości 1000 USD/osoba
– do dnia 10 stycznia 2016 bezzwrotna wpłata w wysokości 1000 USD/osoba
– do dnia 10  kwietnia 2016 bezzwrotna wpłata w wysokości 1000 USD/osoba
– do dnia 10 lipca 2016 pozostała kwota w wysokości uzależnionej od wybranego programu.

Wykupienie biletów lotniczych musi nastąpić w momencie pojawienia się taryf lotniczych na październik 2016, czyli po listopadzie 2015. Przedstawimy możliwości przelotu zgodnie z zapotrzebowaniem (przez USA, Panamę i porty europejskie).

Wybrane miejsca nurkowe:
Alcyone
200 m długości podwodna góra, której wierzchołek znajduje się ok. 25 m pod powierzchnią. Zbierają się tu w ławice rekiny młoty, często przepływają manty i ryby pelagiczne, a także żaglice i marliny.

Big Dos Amigos
Przy tej niewielkiej wysepce, z południowo-wschodniej strony, znajduje się 15 m wysokości łuk i 20 m pinakiel. Schronienie znajdują tu homary, lucjany, łososie hawajskie. Rekiny młoty przepływają pomiędzy łukiem a pinaklem.

Bird Island, Chatham Bay
Nurkowanie rozpoczyna się od Chatham Bay, na południowy-wschód od Manuelity. Miejsce to zapewnia spotkania z wieloma gatunkami morskiej fauny, między innymi z żabnicowatymi, homarami, murenami, rajami, żarłaczami białopłetwymi i rekinami młotami. W miejscu tym znajduje się także stacja oczyszczania.

Dirty Rock
To duża wyspa, przy której rezydują ławice raj cętkowanych i rekinów młotów.

Lone Stone
Tu zbierają się w ławice raje cętkowane i mobule.

 Manuelita
Po północno-wschodniej stronie znajduje się urwista ściana, przy której zbierają się żarłacze białopłetwe, raje cętkowane i ławice ryb z gatunku strzępielowatych.

Ubing Rock, Wafer Bay
Ta 100-metrowej wysokości skała rozpoczyna się na ok. 6 m i opada na 33 m, do piaszczystego dna. Południowo-wschodni stok przyciąga ławice rekinów młotów.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl