Kenia – Diani Beach

nurkowanie_kenia_diani_beach-22.jpgZapraszamy Państwa na nurkowanie w rejonie Diani Beach.

Diani Beach to przede wszystkim nieskończenie długa, szeroka plaża pokryta drobnym piaskiem, położona w cieniu palm kokosowych na południe od Mombasy. Panują tu rewelacyjne warunki do pływania, nurkowania, windsurfingu a nawet wędkowania na pełnym morzu.

Przyroda i krajobraz nieustannie się tu zmieniają i zadziwiają przybyszy dzięki przypływom i odpływom. Właśnie podczas odpływów można wybrać się na przechadzkę do rafy koralowej. Warto zabrać ze sobą maskę i rurkę, które pozwolą obserwować, badać i podziwiać podmorską, bajeczną krainę. Zapewne mało kto z Państwa miał przyjemność aż tak bliskiego obcowania z kolorowymi ławicami tropikalnych ryb i ogromnych muszli. Rafa ta stanowi pewnego rodzaju wał ochronny dzięki czemu wody oceanu stają  się całkowicie bezpieczne, a co najważniejsze ciepłe. Wszystko to sprawia, że Państwa wakacje staną się niezapomnianym przeżyciem i na stałe zapadną w pamięci.

CENY

1 nurkowanie 90 €
1 wycieczka łodzią 109 €
2 wycieczki łodzią 205 €
3 wycieczki łodzią 302 €
4 wycieczki łodzią 395 €
5 wycieczek łodzią 475 €
2 nurkowania z instruktorem 145 €
Tygodniowy pakiet z nielimitowaną liczbą nurkowań 565 €
Pool review (ostatnie nurkowanie ponad rok wcześniej) 35 €
No show 20 €
Osoby towarzyszące nurkom na łodzi 20 €

Cena zawiera: sprzęt, transport do bazy, wykwalifikowanego przewodnika nurkowego, owoce, kawę/herbatę. 10% zniżki dla osób z własnym sprzętem (15% zniżki dla osób dokonujących wcześniejszej rezerwacji przez internet oraz posiadających własny sprzęt)

CENA KURSÓW PADI

Padi Discover Scuba Diving – 165 €

Padi Open Water Diver – 495 €

Padi Advanced OWD – 380 €

 

Przykładowe miejsca nurkowe:

Alpha Funguo Wreck: Trawler rybacki celowo zatopiony  w 2002 roku u wybrzeża Diani Beach. Przeznaczony do nurkowania rekreacyjnego. Wrak ten osadzony jest na głębokości 28 metrów i przyciąga wiele gatunków dużych ryb.

Baobab: Główna duża rafa rozciąga się w wzdłuż południa, a szczyt rafy zaczyna się na głębokości 9m.

Aleja Rekinów: Rafa została nazwana na cześć słynnych „rekinów gitarowych (guitar sharks)” i białych rekinów rafowych. Zaczyna się na głębokości 7 m, i schodzi do maksymalnej głębokości 24m.

Maisha Marefu: Jest to mała indywidualna rafa koralowa rozłożona ponad piaszczystym dnem przy południowym wybrzeżu. Szczyt rafy zaczyna się na głębokości 8 m, opadając w kierunku maksimum  26 m w piaszczystych obszarach. Jest to dobre miejsce dla rekinów wielorybich.

Kinondo: Prawdopodobnie najlepsze miejsce do nurkowania. Szczyt głównej rafy zaczyna się na głębokości 10 m i schodzi do 31m zarówno przy łagodnych zboczach jak i stromych ścianach, w zależności od obszaru rafy. Miejsce to jest idealnym siedliskiem dla wielu gatunków stworzeń morskich.

New Place: Jest o obszar dobrze znany i kochany przez nurków. Rafa rozciąga się na długości 1.8 km. Zbocza rafy zaczynają się na głębokości 6 m i schodzą w dół maksymalnie na 21 m. Podczas nurkowania istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo spotkania żółwi morskich

Tiwi: Miejsce to oferuje niesamowite nurkowania ścienne. Szczyt rafy obejmuje dużą płaską powierzchnię znajdującą się na głębokości 6m. Początkujący nurkowie mogą cieszyć się pięknymi widokami,podczas gdy bardziej doświadczeni mogą kontynuować nurkowanie do głębokości 27 m.  Z uwagi na wpływającą do Oceanu rzekę Tiwi widoczność może być częściowo ograniczona, niemniej jednak imponująca ściana zaprasza do nurkowania przez cały czas. Najlepszym okresem do nurkowania jest czas przypływu.

WAA (wrak): W 1945 statek H.M.S. Hildasay został wezwany do udzielenia pomocy bliźniaczemu statkowi i podczas tego działania osiadł na mieliźnie. Obecnie wrak leży na głębokości 17-24m. W miejscu tym można spotkać manty, płaszczki oraz rekiny rafowe. Zalecane dla doświadczonych nurków

WAA Coral: Doskonałe miejsce dla początkujących i makro maniaków. Szczyt rafy zaczyna się na głębokości 6 m, z maksymalnym zejściem na 22 m.

Wyprawy realizowane przez bazę

Dolphin Sea-Safari
Zapraszmay Państwa na niesamowitą wyprawę po terenach Parku Narodowego Kiste Marine na pokładzie eleganckiej i prestiżowej łodzi Maischa. Nasz rejs rozpoczniemy z Diani Beach w godzinach porannych.  Będą Państwo mieli wyjątkową okazję, oglądania kenijskiego wybrzeża od morza, z dużym prawdopodobieństwem zobaczenia ogromnych i nieszkodliwych rekinów wielorybich.
Podczas rejsu odwiedzimy dziewiczą wysepkę koralową Wasini. Polecamy ją szczególnie miłośnikom nurkowania –  wyspę otacza jedna z najpiękniejszych raf w Kenii, będąca rajem dla ryb i najróżniejszych gatunków stworzeń morskich.  Ale nie tylko nurkowie znajdą tu coś dla siebie – rajska plaża i krystaliczna woda zachęcają do beztroskiego wypoczynku. Na Wasini zjedzą Państwo lunch złożony z owoców morza i dużych krabów królewskich.

Całodniowa wycieczka, podczas której dla nurków przewidziane jest 1 nurkowanie. Wycieczka realizowana na zamówienie. Wymagane jest minimum 8 osób dla zrealizowania programu. Cena zawiera opłatę za wstęp na teren Parku Narodowego Kiste Marine oraz sprzęt nurkowy

Pemba Island Sea Safari
Zapraszamy na dwudniowe safari na  wyspę Pemba. Pemba uznawana jest za jedno z najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Wokół wyspy znajdują się piękne rafy koralowe oraz bardzo malownicze strome ściany. Nurkowania odbywają się przeważnie po zachodniej stronie wyspy – osłoniętej od otwartego oceanu. Na płyciznach wokół wyspy panują doskonałe warunki dla snorkelerów. Istnieje tu wiele punktów, w których mogą nurkować nawet początkujący nurkowie – jeśli pozwalają na to pływy i prądy morskie. Jeśli jesteś już doświadczonym nurkiem, pobyt na wyspie jest świetną okazją do polepszenia swoich umiejętności, np. poprzez nurkowanie w prądzie. Noc spędzą Państwo w hotelu Manta Reef Lodge z którego można podziwiać niesamowite wschody i zachody słońca nad Oceanem Indyjskim.

Dwudniowa wycieczka obejmuje 4 nurkowania, sprzęt nurkowy, nocleg w Manta Reef Lodge, pełne wyżywienie oraz napoje. Wycieczka realizowana na zamówienie. Wymagane jest minimum 8 osób dla zrealizowania programu. Cena nie zawiera opłat portowych oraz wizy do Tanzanii.

Chale Island Whale Shark spotting
Naszą wyprawę rozpoczniemy od rejsu wzdłuż wybrzeża Kenii  z ciepłym powitaniem na jednej z łodzi Diani Marine. Będziemy odbywać rejs w kierunku południowym oferując piękne widoki na południe od Diani Beach w kierunku wyspy Chale. Chale to niewielka wyspa na Oceanie  Indyjskim. Znaczną część wyspy zajmuje rezerwat przyrody z lasem namorzynowym i unikalnym słonym jeziorem. Wyspę otaczają niesamowite rafy koralowe, gdzie  bardzo często można spotkać rekiny i delfiny. Po dopłynięciu do wyspy będą mieli Państwo wystarczająco dużo czasu na relaks, nurkowanie, snorkling, kąpiel w ciepłych wodach oceanu lub też spacer po wyspie. Powrót z rejsu planowany jest w godzinach popołudniowych.

Całodniowa wycieczka, podczas której dla nurków przewidziane jest 1 nurkowanie. Wycieczka realizowana na zamówienie. Wymagane jest minimum 12 osób dla zrealizowania programu. Cena zawiera sprzęt nurkowy

 

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , ,