Sorido Bay Resort

raja-ampat-kri-island-9

Resort składa się z 7 domków (max 14 osób). Są one położone w bujnej, zielonej dżungli tuż przy plaży nad zatoką. Kilka metrów dalej znajduje się najsłynniejsze na świecie miejsce do nurkowań „Cape Kri”, gdzie Dr Gerry Allen odnotował 283 różne gatunki ryb podczas jednego nurkowania.

Resort oferuje dwa rodzaje oceanfront willi, które są bardzo przestronne i luksusowe: „Sentani” (65m2) i „Kaimana” (90 m2).

Wyspa Kri położona jest około 75 km na północny zachód od miasta Sorong. Wyspa ta należy do archipelagu Raja Ampat, leżącego na Pacyfiku u wybrzeży Papui Zachodniej, około 1,5 godziny podróży łodzią od miasta Sorong. Lotnisko w Sorong połączone jest z portami lotniczymi Jakarta, Bali i Monado.

Jest to niezwykle odludne miejsce, w którym bardzo słabo rozwinięta jest turystyka – nie znajdą tu Państwo w pobliżu żadnych barów, klubów czy centr handlowych. Natomiast jest idealnym kierunkiem dla osób zainteresowanych przyrodą, które lubią rejony zachowane w naturalnym, dziewiczym stanie.

Na wyspie Kri są tylko 2 resorty. Można wybrać między nimi lub dla urozmaicenia połączyć np. 7 nocy w jednym i 7 nocy w drugim. Można także korzystać z jednego pakietu nurkowego mieszkając w tych dwóch resortach.

1. Kri Eco – tradycyjny resort w lokalnej stylistyce, dla szukających lokalnych klimatów – sprawdź tutaj

2. Sorido Bay Resort – bardziej ekskluzywny resort, dla wielbicieli luksusu na końcu świata – OFERTA PONIŻEJ

ZAKWATEROWANIE Sorido Bay Resort

Został założony w 2004r. przez holendra Maxa Ammera. Jest to miejsce zbudowane przez nurków dla nurków, gdzie spotkać można ludzi zafascynowanych odkrywaniem Archipelagu Raja Ampat, jak również jest idealnym miejscem dla snorklerów i osób nienurkujacych.

W głównym budynku mieszczą się:
• Bar i Restauracja
• Biblioteka z Internetem
• Sklep z pamiątkami
• Recepcja i biuro właścicieli
• Rozległa jadalnia z widokiem na zatokę

Resort składa się z 7 domków (max 14 osób). Są one położone w bujnej, zielonej dżungli tuż przy plaży nad zatoką. Kilka metrów dalej znajduje się najsłynniejsze na świecie miejsce do nurkowań „Cape Kri”, gdzie Dr Gerry Allen odnotował 283 różne gatunki ryb podczas jednego nurkowania.

Resort oferuje dwa rodzaje oceanfront willi, które są bardzo przestronne i luksusowe: „Sentani” (65m2) i „Kaimana” (90 m2)

Każda willa posiada:

  • Klimatyzowane pokoje
  • Przestronne łazienki z ciepłą wodą
  • Łóżka z materacem
  • Telewizję satelitarną
  • Mini-bar, lodówkę
  • Stół do pracy ze zlewem i kontaktem 110/220V
  • Prywatną werandę
  • Zasilanie prądem 24h
  • Bezpłatny serwis pralniczy

Wyżywienie:

Przez cały dzień serwowane są woda, kawa, herbata i przekąski. Śniadania, obiady i kolacje serwowane są w formie bufetu. Za dodatkową opłatą można napić się zimnego piwa, wina, napoi bezalkoholowych i świeżych soków owocowych.

 

SORIDO BAY RESORT– CENY w Euro

SENTANI BUNGALOW KAIMANA VILLA
Nieograniczone nurkowania 7 noclegów 2880 2980
10 noclegów 3950 4080
14 noclegów 5349 5534
Bez nurkowania 7 noclegów 2050 2180
10 noclegów 2800 2940
14 noclegów 3807 4049

Cena zawiera:
zakwaterowanie w wybranym standardzie
transfery na pobyty 7/14 dni w niedzielę, 10 dni w niedzielę lub czwartek, w inne dni za dodatkową opłatą
pełne wyżywienie, posiłki oraz przekąski, woda, kawa, herbata
załatwienie listu podróżnego Surat Jalan
korzystanie z pralni, kosmetyki łazienkowe typu szampon, płyn do mycia itd.
sejf
mini bar
WI-FI bez ograniczeń
nielimitowane nurkowanie codziennie z jetty oraz 3 nurkowania dziennie z przewodnikiem z łodzi + 1 nurkowanie codziennie o zmierzchu / nocne (poza piątkiem popołudniu i sobotą), w tym opłaty za przewodników, nurkowania z łodzi, opłata paliwowa
butle, balast, pas balastowy
Nitrox dla osób z uprawnieniami
ubezpieczenie organizatora turystyki
podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL, NNW

Cena nie zawiera:
przelotu (wyceniany w trakcie zgłoszenia)
opłaty Marine Park 1.000.000 IRD = ok. 69 euro za osobę, płatne na miejscu
napojów alkoholowych
opłata za wizę i opłat wylotowych
ubezpieczenia nurkowego od 7,5 PLN za dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy)

NURKOWANIE:

Można rezerwować NIELIMITOWANE nurkowanie, można także rezerwować pakiety bez nurkowania + określoną liczbę nurkowań (np. 10 nurkowań po 47 euro – 470 nurkowań).

Nurkowania zawarte w pakiecie są nieograniczone dla miejsc nurkowych w obrębie 10km w promieniu ośrodka. Dopłynięcia do miejsc nurkowych zajmują ok. 5 – 15 minut. Za dodatkową dopłatą możliwe są także dalsze wypłynięcia.

– Manta sites – 1 wypłynięcie w cenie pakietu, kolejne ok. 25 euro za osobę (minimum 4 osoby)
– The Passage – 1 wypłynięcie w cenie pakietu, kolejne ok.65 euro za osobę (minimum 4 osoby)
– Wai Island – wrak samolotu, dopłata ok. 40 euro za osobę (minimum 4 osoby)
– FAM Islands – 75 euro za osobę (minimum 4 osoby)

PRZELOT I TRANSFER:

Standardowo oferujemy nasze pakiety z transferami na 7, 10, 14 nocy – 7 i 14 nocy od niedzieli do niedzieli, a 10 nocy od niedzieli do środy. W standardowe dni za transfer pobierana jest opłata 75 EUR w 1 stronę. Za dodatkową opłatą możemy zorganizować także pobyty i transfery w inne dni (oprócz transferu w soboty).

Przeloty zwykle organizujemy do międzynarodowych lotnisk w Jakarcie, na Bali lub Manado, a następnie do Sorong. Po przybyciu do portu lotniczego Sorong spotka się z Państwem osoba z naszej obsługi, która pomoże Państwu dotrzeć na wyspę Kri. Jeżeli będą Państwo musieli spędzić dzień w Sorong przed kontynuowaniem podróży możemy dla Państwa zorganizować nocleg w hotelu. Podroż łodzią z Sorong na wyspę trwa ok 1,5 – 2h. Transfer z Sorong na wyspę jest zazwyczaj o godzinie 09:00 i 13:00, w zależności od godzin przylotu, w razie opóźnień samolotów dolatujących do Sorong czekamy na gości. Transfer z powrotem wypływa o 05:30 lub 08:00 oraz 16:00 w zależności od przelotów. Możemy także zaproponować nocleg w Jakarcie 150 EUR/os/noc w pokoju SGL/DBL lub 55 EUR/os/noc w DBL lub 80 EUR/os/noc w SGL.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: ,