to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Raja Ampat – wyprawa w polskim towarzystwie

raja-ampat-nurkowanie5Wyspy Raja Ampat – Indonezja

mega safari –  listopad 2011

Dlaczego Raja Ampat?

Występuje tu największa ilość gatunków ryb na świecie – Dr. Gerry Allen zliczył ponad 600 różnych gatunków w czasie jednego nurkowania.  Krajobraz  tworzą tysiące maleńkich wysepek (o średnicy kilkuset metrów) z bajecznymi plażami. Dookoła zupełna dzicz i pustka; mało ludzi miejscowych i jeszcze mniej nurków – do końca lat 90-tych to było sekretne miejsce…

 

Wyspy Raja Ampat (po indonezyjsku Kepulauan Raja Ampat) – archipelag w Indonezji między morzem Seram i Oceanem Spokojnym na zachód od półwyspu Ptasia Głowa; administracyjnie wchodzi w skład prowincji Papua Zachodnia tworząc dystrykt Raja Ampat ze stolicą w Waisai; powierzchnia 46296 km²; około 30 tys. mieszkańców; główne wyspy Waigeo, Misool, Salawati, Batanta.

Porośnięte lasem równikowym; uprawa ryżu, palmy kokosowej, sagowca; rybołówstwo.

Raja Ampat to idealne miejsce do podziwiania tętniącego życiem oceanu. To jedno z najlepszych miejsc nurkowych na świecie. W 2002 roku Raja Ampat zostało wpisane na listę Światowego.

Wyspy Raja Ampat to “Czterej Królowie”, leżą w centrum tzw. Coral Triangle, obszarze o największej podwodnej bioróżnorodności na świecie. Park Narodowy Raja Ampat leży na północno-zachodnim krańcu indonezyjskiej części wyspy Papua (Irian Zachodni) i zajmuje obszar ponad 50 000 km². W jego skład wchodzą cztery duże wyspy:  Waigeo, Batanta, Salawati, Misool oraz setki mniejszych wysp wraz z otaczającym je morzem.

Nurkowania na Raja Ampat charakteryzują się ogromnym bogactwem podwodnych światów. Niektóre z nich oferują wspaniałe krajobrazy pełne miękkich korali i gorgonii, podczas innych las twardych korali ciągnie się po morski horyzont. Do niezapomnianych należą także nurkowania wśród morskich traw, płytkie rafy i ściany, jaskinie, nurkowania z prądem, czarny bądź biały piasek czy lasy namorzynowe na brzegu.

Do tego ogromna ilość ryb – w najróżniejszych kształtach, rozmiarach i kolorach. Cały morski łańcuch pokarmowy znajduje tu swoją reprezentację. Od mikroskopijnego pygmy seahorses do drapieżników ze szczytu piramidy. Korale dochodzą tu prawie do powierzchni wody sprawiając, że płytkie nurkowania są szczególnie piękne dzięki równikowemu słońcu, które wydobywa niezapomniane kolory.

Wyspy nie pozostają w tyle za otaczającym je morzem – są pokryte tropikalnym lasem, rzadkimi gatunkami roślin, a ich plaże zapraszają tysiące żółwi do składania jaj.

W rejonie wysp Raja Ampat możemy spotkać 1 223 gatunków ryb, w tym 25 endemicznych gatunków ryb, 600 gatunków korali twardych (10 razy więcej niż na całych Karaibach), 75% wszystkich znanych gatunków korali, 57 gatunków Mantis Shrimp, 13 gatunków morskich ssaków, 5 gatunków zagrożonych żółwi morskich.

M/S  – Raja Ampat Explorer

 

Type: Wooden Schooner
Length O.A: 33.52 meter
Beam: 7.50 meter
Draft: 2.10 meter
Main Engine: 300 hp Speed : 8 – 9 knots
Electricity: 220 V
Tenders: 2 Capacity max 8 divers per tender
Safety : 2 life – rafts, 4 life buoys,
50 life jackets 1 Cylinder of EmergencyOxygen First Aid Kit
Navigation : Furuno Radar 1932 K  Furuno Depth Sounder FCV – 612
Furuno GPS
HF SSB Radio

Facts • Services • Facilities

7 Air-Conditioned cabins for 14 persons with ensuite bathroom, hot shower, wash basin and toilet
Air-conditioned lounge with dining seating for fourteen
TV, CD / DVD Player Camera battery charging stations Camera work stations Satelite telephone
Sun deck
On dive platform shower
Coltri Sub Compressor
14 gear up stations, 20 scuba tank
European & Indonesian food

PLAN WYJAZDU: pobyt na łodzi – 4 – 15 listopad 2011, 11 nocy (12 dni), nielimitowana liczba nurkowań bezdekompresyjnych, 2 dni w HONGKONGU…

Cena: 4300 USD

Cena zawiera: safari na łodzi bez limitu nurkowań bezdekompresyjnych, hotel w Dżakarcie lub na Bali – jedna noc, transfery, opłaty parkowe, przelot z Bali lub z Dżakarty do Sorong.

Cena nie zawiera przelotu z Polski przez Hongkong – cena ok. 4000 PLN podawana w momencie rezerwacji

 

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: