Kri Eco Resort

raja-ampat-kri-island-9

Składa się z trzcinowych chatek zbudowanych na palach, które oferują tradycyjne papuańskie wyposażenie z wyśmienitym jedzeniem i miłą, przyjazną atmosferą.

Resort otwarto w 1994 i był on jednym z pierwszych na Archipelagu Raja Ampat. Został on zbudowany przez mieszkańców, którzy dziś w większości wchodzą w skład zespołu zarządzającego.

Wyspa Kri położona jest około 75 km na północny zachód od miasta Sorong. Wyspa ta należy do archipelagu Raja Ampat, leżącego na Pacyfiku u wybrzeży Papui Zachodniej, około 1,5 godziny podróży łodzią od miasta Sorong. Lotnisko w Sorong połączone jest z portami lotniczymi Jakarta, Bali i Monado.

Jest to niezwykle odludne miejsce, w którym bardzo słabo rozwinięta jest turystyka – nie znajdą tu Państwo w pobliżu żadnych barów, klubów czy centr handlowych. Natomiast jest idealnym kierunkiem dla osób zainteresowanych przyrodą, które lubią rejony zachowane w naturalnym, dziewiczym stanie.

Na wyspie Kri są tylko 2 resorty. Można wybrać między nimi lub dla urozmaicenia połączyć np. 7 nocy w jednym i 7 nocy w drugim. Można także korzystać z jednego pakietu nurkowego mieszkając w tych dwóch resortach.

1. Kri Eco – tradycyjny resort w lokalnej stylistyce, dla szukających lokalnych klimatów – OFERTA PONIŻEJ

2. Sorido Bay Resort – bardziej ekskluzywny resort, dla wielbicieli luksusu na końcu świata – sprawdź tutaj

ZAKWATEROWANIE Kri Eco Resort

Składa się z trzcinowych chatek zbudowanych na palach, które oferują tradycyjne papuańskie wyposażenie z wyśmienitym jedzeniem i miłą, przyjazną atmosferą.

Resort otwarto w 1994 i był on jednym z pierwszych na Archipelagu Raja Ampat. Został on zbudowany przez mieszkańców, którzy dziś w większości wchodzą w skład zespołu zarządzającego.

Każdy bungalow oferuje:

  • wentylator elektryczny 24h
  • łóżko w stylu zachodnim i materace
  • moskitierę
  • elektryczność 24h
  • świeżą wodę pitną
  • mydło, chusteczki i ręczniki
  • stanowisko do ładowania aparatów z kontaktami
  • wi-fi do 250 MB na tydzień
  • bezpłatne pranie
  • bezpłatne wypożyczenie kajaków (bez przewodnika)

Różnica między domkami:
PAPUAN Water Cottage – położone na wyspie, najbliżej natury, wspólne łaźnie typu ‚Mandi”, toalety w zachodnim stylu, prysznic jest w formie „hot mandi” – opłukuje się samodzielnie wodą z miski z ciepłą wodą po nocnym nurkowaniu
SUPERIOR Water Cottage – prywatny dostęp do wody, zejście drabinką z domku, wspólne łazienki z toaletą w zachodnim stylu i prysznicem z ciepłą wodą
DELUXE Water Cottage – prywatne tarasy z widokiem na morze, bezpośrednio na plaży przy samej tafli wody, prywatne łazienki z toaletą i prysznicem z ciepłą wodą

KRI ECO RESORT – CENY w EURO

UWAGA: można rezerwować NIELIMITOWANE nurkowanie, można także rezerwować pakiety bez nurkowania + określoną liczbę nurkowań (np. 10 nurkowań po 50 euro – 500 euro).

PAPUAN
WATER COTTAGE
SUPERIOR
WATER
COTTAGE
DELUXE
WATER COTTAGE
Bez nurkowania 7 noclegów 890 1089 1357
10 noclegów 1210 1471 1834
14 noclegów 1610 2026 2520
Z pakietem 10 nurkowań 7 noclegów 1390 1589 1857
10 noclegów 1710 1971 2334
14 noclegów 2110 2526 3020
Nieograniczone nurkowania 7 noclegów 1667 1875 2134
10 noclegów 2310 2581 2944
14 noclegów 3155 3462 3963

Cena zawiera:
zakwaterowanie w wybranym standardzie
transfery na pobyty 7/14 dni w niedzielę, 10 dni w niedzielę lub czwartek, w inne dni za dodatkową opłatą
pełne wyżywienie, posiłki oraz przekąski, woda, kawa, herbata
załatwienie listu podróżnego Surat Jalan
korzystanie z pralni, kosmetyki łazienkowe typu szampon, płyn do mycia itd.
WI-FI (250 MB na tydzień)
nielimitowane nurkowanie codziennie z jetty oraz 3 nurkowania dziennie z przewodnikiem z łodzi + 1 nurkowanie codziennie o zmierzchu / nocne (poza piątkiem popołudniu i sobotą), w tym opłaty za przewodników, nurkowania z łodzi, opłata paliwowa
butle, balast, pas balastowy
Nitrox dla osób z uprawnieniami
ubezpieczenie organizatora turystyki
podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL, NNW

Cena nie zawiera:
przelotu (wyceniany w trakcie zgłoszenia)
opłaty Marine Park 1.000.000 IRD = ok. 69 euro za osobę, płatne na miejscu
napojów alkoholowych
opłata za wizę i opłat wylotowych
ubezpieczenia nurkowego od 7,5 PLN za dzień
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% wartości imprezy)

NURKOWANIE:

Można rezerwować NIELIMITOWANE nurkowanie, można także rezerwować pakiety bez nurkowania + określoną liczbę nurkowań (np. 10 nurkowań po 47 euro – 470 nurkowań).

Nurkowania zawarte w pakiecie są nieograniczone dla miejsc nurkowych w obrębie 10km w promieniu ośrodka. Dopłynięcia do miejsc nurkowych zajmują ok. 5 – 15 minut. Za dodatkową dopłatą możliwe są także dalsze wypłynięcia.

– Manta sites – 1 wypłynięcie w cenie pakietu, kolejne ok. 25 euro za osobę (minimum 4 osoby)
– The Passage – 1 wypłynięcie w cenie pakietu, kolejne ok.65 euro za osobę (minimum 4 osoby)
– Wai Island – wrak samolotu, dopłata ok. 40 euro za osobę (minimum 4 osoby)
– FAM Islands – 75 euro za osobę (minimum 4 osoby)

PRZELOT I TRANSFER:

Przeloty zwykle organizujemy do międzynarodowych lotnisk w Jakarcie, na Bali lub Manado, a następnie do Sorong. Po przybyciu do portu lotniczego Sorong spotka się z Państwem osoba z naszej obsługi, która pomoże Państwu dotrzeć na wyspę Kri. Jeżeli będą Państwo musieli spędzić dzień w Sorong przed kontynuowaniem podróży możemy dla Państwa zorganizować nocleg w hotelu. Podroż łodzią z Sorong na wyspę trwa ok 1,5 – 2h. Transfer z Sorong na wyspę jest zazwyczaj rano i wczesnym popołudniem, w razie opóźnień samolotów dolatujących do Sorong czekamy na gości. Transfer z powrotem wypływa zwykle wcześnie rano 05:30 lub 08:00 oraz 16:00 w zależności od przelotów. Możemy także zaproponować nocleg w Sorong 40 euro za osobę w pokoju 2os lub w Jakarcie 75 EUR za osobę w pokoju 2os.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: ,