to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Komodo – wyprawa nurkowa 9 – 23.09.2014

Park Narodowy Komodo to jeden z 50 parków narodowych na terenie Indonezji. Został utworzony w 1980 roku w celu ochrony endemicznego gatunku warana, znanego jako smok z Komodo. W 1991 roku park znalazł się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Podwodny ekosystem należy do jednych z najbogatszych na Ziemi, co sprawia, że miejsce to znajduje się na liście jednych z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Warunki są tu bardzo zróżnicowane – od spokojnych nurkowań w ogrodach miękkich koralowców, po nurkowania w prądach, zdarza się, że bardzo silnych, nawet do 8 węzłów, co z kolei podnosi szanse na spotkanie dużych gatunków ryb pelagicznych. Manty w stadach po kilka, kilkanaście sztuk nie są rzadkością, zdarzają się także spotkania z rekinami wielorybimi. Niektóre z miejsc to raj dla miłośników critters – różnorodnych niewielkich i kosmicznie wyglądających wręcz stworzeń, ci, którzy lubią podziwiać rafę, też nie będą rozczarowani – zachwycające kolory twardych i miękkich koralowców, gąbek, wielokolorowych rozgwiazd i ślimaków nagoskrzelnych tworzą prawdziwą feerię barw. Do tego ławice kolorowych ryb rafowych, mątwy, rekiny rafowe, mureny, barrakudy, nadymki, papugoryby. W wielu miejscach dno pokrywa czarny, wulkaniczny piasek, od którego tym mocniej odcinają się kolorowe koralowce. Na powierzchni na odwiedzających czekają wzgórza, porośnięte płowymi trawami, zaciszne zatoczki z plażami z białym piaskiem i, oczywiście, smoki, zamieszkujące Komodo, Rinca i jeszcze kilka wysp w tym rejonie.

Cena za osobę dorosłą: 2990,00 EUR/osoba + przelot międzynarodowy od ok. 3750,00 PLN/osoba

Proponowane przeloty liniami Singapore Airlines i Garuda Indonesia:
09 września:  Warszawa – Kopenhaga   06:15 – 07:35
Kopenhaga – Singapur    12:30 – 06:25 + 1 (lądowanie następnego dnia)
10 września:   Singapur – Denpasar       09:35 – 12:00
22 września:   Labuanbajo – Denpasar  10:20 – 11:45
Denpasar – Singapur      20:05 – 22:35
Singapur – Kopenhaga     23:50  – 06:25 + 1
23 września:  Kopenhaga – Warszawa      08:20 – 09:40

Ramowy program wyjazdu:

Dzień 1, 09 września 2014, wtorek
Spotkanie na lotnisku w Warszawie, przelot do Kopenhagi i dalej do  Denpasar z przesiadką w Singapurze.

Dzień 2, 10 września 2014, środa
Przylot do Denpasar. Transfer do hotelu Harris Hotel Tuban http://tuban-bali.harrishotels.com/ i zakwaterowanie. Czas na odświeżenie się i odpoczynek po podróży. Reszta dnia wolna na poznawanie okolicy. Posiłki we własnym zakresie, nocleg w hotelu.

Dzień 3, 11 września 2014, czwartek
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu transfer  do portu i zakwaterowanie na łodzi Ambai. Drink powitalny, prezentacja łodzi i zapoznanie z załogą. Sklarowanie sprzętu i wypłynięcie. Nawigacja w kierunku Wyspy Sumbawa. Dzień bez nurkowania. Posiłki i nocleg na łodzi.

Dzień 4,  12 września 2014, piątek
Posiłki i napoje na łodzi. Dopłynięcie do Moyo Satonda około południa. Nurkowania sprawdzające przy Moyo, 1 nurkowanie przy Satonda, Północna Sumbawa. Wieczorem wypłynięcie w kierunku Wyspy Sangean i nawigacja w nocy.

Dzień 5, 13 września 2014, sobota
Posiłki i napoje na łodzi. Wyspa Sangean, na południowy wschód od Sumbawa. 3 nurkowania: Hot Rocks, Dry River i nurkowanie nocne. Nurkowanie z critters, czarny piasek na dnie, miękkie i czarne koralowce. Nocleg na łodzi.

Dzień 6, 14 września 2014, niedziela
Posiłki i napoje na łodzi. Wpłynięcie na teren Parku Narodowego Komodo. 3 nurkowania w północnej części, niedaleko Gililawatdarat – Castle Rock, Cristal Rock, Light House i nocne nurkowanie w tym samym rejonie – Gili Aquarium. Nocleg na łodzi.

Dzień 7, 15 września 2014, poniedziałek
Posiłki i napoje na łodzi. Wycieczka na Wyspę Rinca na spotkanie ze smokami z Komodo. Wspinaczka na punkt widokowy, z którego roztacza się wspaniały widok na okolicę. Nurkowania przy Batu Bolong, Karang Makasar (manty) i nocne nurkowanie przy Pink Beach. Nocleg na łodzi.

Dzień 8, 16 września 2014, wtorek
Posiłki i napoje na łodzi. Dzień na południu Wyspy Rinca – Horseshoe Bay. 3 nurkowania: Cannibal Rock, Orchard Dive, Pyramid. Nocne nurkowanie w zatoce. Fantastyczne miękkie koralowce, i critters, ale UWAGA: woda może być zimna, ok. 220C. Nocleg na łodzi.

Dzień 9, 17 września 2014, środa
Posiłki i napoje na łodzi. Dzień przy South Komodo. 4 nurkowania: Langkoi Rock, The Alley, Tanjung Lo Sera i nurkowanie nocne. Nocleg na łodzi.

Dzień 10, 18 września 2014, czwartek
Posiłki i napoje na łodzi. Dzień przy Wyspie Padar. Nurkowania przy Tiga Dara, Wyspa Payung, Pilaarsteen. Nocleg na łodzi.

Dzień 11, 19 września 2014, piątek
Posiłki i napoje na łodzi. Nurkowanie przy Wschodnim Komodo: Loh Namu, Indilang, Batu Tiga i nurkowanie nocne. Nocleg na łodzi.

Dzień 12, 20 września 2014, sobota
Posiłki i napoje na łodzi. Dzień przy Północnym Komodo. Nurkowania: Gililawalaut, Tatawa Kecil, Darat Passage South. Nocne nurkowanie. Nocleg na łodzi.

Dzień 13, 21 września 2014, niedziela
Posiłki i napoje na łodzi. 2 nurkowanie przy Północnym Komodo: Castle Rock, Crystal Rock. Czas na plażowanie po południu, następnie wpłynięcie do portu w Labuanbajo. Wieczór i noc w Labuanbajo. Nocleg na łodzi.

Dzień 14, 22 września 2014, poniedziałek
Śniadanie na łodzi. Po śniadaniu opuszczenie kabin i transfer na lotnisko. Pożegnanie z miejscowym kontrahentem, odprawa biletowo – bagażowa.
10:20 – 11:45 – przelot Labuanbajo – Denpasar. Po przylocie na miejsce złożenie bagaży w przechowalni i czas na zwiedzanie okolicy. Posiłki  we własnym zakresie. Późnym popołudniem powrót na lotnisko.
20:05 – wylot do Singapuru i dalej do Kopenhagi.

Dzień 15, 23 września 2014, wtorek
Po przylocie do Kopenhagi przesiadka do samolotu do Warszawy. Po przylocie na miejsce pożegnanie i koniec imprezy.

Zakwaterowanie
MV Ambai rozpoczęła rejsy w lipcu 2012. Została zaprojektowana i zbudowana od podstaw jako łódź nurkowa z drewna drzewa żelaznego i innych twardych gatunków drzew tropikalnych. Mieści się na niej komfortowo 16 nurków w 8 kabinach. Każda z kabin posiada indywidualnie sterowaną klimatyzację i własną łazienkę. Części wspólne to przestronna mesa, duży zadaszony pokład i pokład do opalania.

Dla fotografów podwodnych przystosowano pomieszczenie do przygotowywania i przechowywania aparatów fotograficznych i kamer oraz duży ekran w salonie.
Przestronny pokład nurkowy przedłużony o platformę, z której wygodnie wchodzi się na trzy pomocnicze łodzie, służące do nurkowania.

Dane techniczne:
Długość: 32 m
Szerokość: 7,5 m
Silnik: Mitsubishi 600 Hp
Generatory: 3 x Yanmar 36 kW, 28 kW, 16 kW
Woda: 15 ton + odsalarka 5000 l/dzień
Kabiny: w sumie 8 – 6 na dolnym pokładzie i 2 na górnym pokładzie;
klimatyzowane, z łazienkami z gorącą wodą.
Kompresory: 2 + membrany do Nitroxu
Przewodnicy: 4
Kierownik rejsu/instruktor: 1
Załoga: 14 osób.

Cena za osobę dorosłą: 2990,00 EUR/osoba + przelot międzynarodowy od ok. 3750,00 PLN/osoba

W cenie:
– przelot na trasie Warszawa – Denpasar – Warszawa
– przelot na trasie Labuanbajo – Denpasar
– transfery
– 1 nocleg ze śniadaniem w hotelu Harris Hotel Tuban w Denpasar
– 11 noclegów na łodzi Ambai w dwuosobowych kabinach z łazienkami
– 3 posiłki i przekąski na łodzi
– woda, napoje, kawa, herbata na łodzi
– nurkowania zgodnie z programem (butle, balast) – minimum 32 nurkowania
– 4 miejscowych przewodników nurkowych + 1 instruktor
– opieka instruktora (leci razem z  grupą)
– ubezpieczenie turystyczne AXA.

Dodatkowe opłaty:
– napoje alkoholowe na łodzi
– opłata za wstęp do Parku Narodowego Komodo – 40,00 EUR/osoba
– Nitrox – 50,00 EUR/osoba/rejs
– butla 15 l – 30,00 EUR/osoba/rejs
– zwyczajowe napiwki
– inne osobiste wydatki.

 

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , ,