to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Wyprawa Bali – Komodo

wyprawa_bali_komodo-1

Wyprawa Bali – Komodo

Indonezja – największy wyspiarski kraj świata. Niepowtarzalna kultura, obyczaje, wulkany,dżungle, góry i jeziora. A do tego jeden z najbardziej urozmaiconych ekosystemów podwodnych na świecie. Indonezyjską przygodę, zaczniemy od Bali – „wyspy bogów” i pięknych plaż. Następnie dotrzemy, aż na tajemnicze Komodo, gdzie żyją ostatnie na ziemi smoki. Pod wodą wrażenia będą równie silne, jak na powierzchni – słynny wrak USS Liberty oraz Park Narodowy Komodo!wyprawa_bali_komodo-2

Termin: 17.09-02.10.2011
(termin może ulec nieznacznym zmianom, ze względu na przeloty)

Ilość osób: 12

Cena: 2550 euro + 5000 PLN

Plan Wyprawy

Dzień 1
Wylot z Warszawy

Dzień 2
Witaj na Bali!

* Dojazd z lotniska do hotelu prywatnym mini busem drogą prowadzącą przez tropikalną scenerie na wschodnie wybrzeże do spokojnej zatoki Blue Lagoon Bay w regionie Padangbai.

* Oficjalne przywitanie gości przez divemasterów w hotelowej recepcji; zakwaterowanie.

* Dla zainteresowanych, nurkowanie na terenie hotelowych basenów w celu przypomnienia podstaw nurkowania.

* Noc w hotelu Blue Lagoon z oszałamiającym widokiem na zatokę Blue Lagoon Beach.

Dzień 3
Tańczący z Rekinami

* Po sycącym śniadaniu i przygotowaniu sprzętu, nurkowie udadzą się na plażę Padangbai (2 min. od hotelu). Na łodziach czekać na nich będzie reszta załogi, która zabierze ich na pierwsze spotkanie z rekinami tego dnia!

* Po ok. 10 minutach płynięcia łodzią, nurkowie zanurzą się w Mimpang Shark Point oraz Biaha Rocks w regionie Candidasa.

* Lunch oraz ciepłe i zimne napoje zostaną zaserwowane na łodzi.

* Dla osób nienurkujących – snorkeling. Istnieje możliwość pozostania w hotelu.

* Po dniu pełnym emocji, goście będą mogli spędzić popołudnie opalając się i pływając niedaleko plaży Blue Lagoon, zaledwie 5 minut spacerem od hotelu.

Dzień 4
Gorączka Mola-Mola

* Pora na kolejne ekscytujące spotkanie, tym razem z rybą Mola-Mola (Sunfish). Po kolejnym pysznym śniadaniu i przygotowaniu sprzętu, nurkowie dotrą do miejsc nurkowych Nusa Penida/ Nusa Lembongan Island w ok. 30 minut. Zależnie od prądu morskiego i warunków pogodowych nasz divemaster i kapitan zadecydują gdzie najlepiej zanurkować, aby zobaczyć Mola-Mola. (pamiętajmy, że to tylko lub „aż” ryba, więc przypłynie do nas lub nie, w zależności od nastroju)

* Na lunch zaserwowany będzie kurczak w sosie curry, miejscowa specjalność oraz zimne i ciepłe napoje.

*Po południu grupa zrelaksuje się na cudownych plażach w regionie Padangbai.

Dzień 5
Parada mant

* Wyjazd nie był by do końca udany bez nurkowania z mantami. Do stacji należy przyjechać wcześnie rano dlatego śniadanie podane będzie wcześniej niż zwykle. Grupa musi być na łodzi o punkt 8:00 rano. Podróż łodzią do wyznaczonego miejsca zajmie ok 45-60 minut.

* Po zakończeniu nurkowania, goście zostaną przetransportowani tradycyjnymi balijskimi drogami pośród pól ryżowych na północ wyspy, z widokiem na wulkan Mt. Agung. Po drodze do hotelu Tauch Terminal Resort Talamben przewodnicy pokażą grupie kilka tradycyjnych hinduskich świątyń i starożytnych pałaców.

* W hotelu goście zostaną przywitani wedle miejscowego zwyczaju przez obsługę hotelową i zostaną zaprowadzeni do swoich pokoi z widokiem na morze.

* Wieczorem goście będą mogli podziwiać balijskie tańce

Dzień 6
Do Wraków z Drugiej Wojny Światowej

* Nurkując na Bali koniecznie trzeba odwiedzić wrak USS Liberty z okresu drugiej wojny światowej, zatopiony kilka kroków od hotelowej plaży.
* W ciągu dnia nurkowie podziwiać będą mogli rafy Tulamben’s House, przepełnione koralami, rybami i innymi mieszkańcami rafy. Po wizycie na wraku, grupa przepłynie przez Ogród Koralowy i klif Tulamben.
* Na zakończenie tego ekscytującego dnia odbędzie się nurkowanie nocne!
* Nocleg w Tulamben.

Dzień 7
Rafa Kubu House”

* Rafa Kubu znajduje się 10 minut łodzią od hotelu w Tulamben.
* Po nurkowaniach na Kubu, grupa wróci na lunch do hotelu, aby odpocząć przed drugim nocnym nurkowaniem.
* Nocleg w Tulamben.

Dzień 8
Makro szalenstwo!

* Grupa będzie miała okazje zanurkować rano dwa razy z brzegu w otoczeniu makro mieszkańców morza.
* Następnie przejedzie na południe wyspy, gdzie nastąpi zaokrętowanie na łódkę safari Mermaid. Start safari.

Dzień 9- 14
SAFARI NURKOWE – dokładny opis poniżej

Dzień 15
ZAKOŃCZENIE SAFARI

*Powrót do portu na Bali rano. Po śniadaniu wykwaterowanie z łodzi. Czas wolny na zakupy. Wieczorem wylot do Polski. Kolacja w samolocie.

Dzień 16
Przylot do Polski

Cennik

CENA: 2550 euro + 5000 PLN

wyprawa_bali_komodo-8

Cena obejmuje:

* przeloty na trasie: Warszawa – Denpasar – Warszawa,
* zwiedzanie wg programu,
* wstępy do zwiedzanych miejsc,
* nurkowania wg programu,
* wypożyczenia butli, pasa balastowego i balastu,
* opieka lokalnych instruktorów nurkowania
* zakwaterowanie: hotele **** pokoje dwuosobowe, kajuty dwuosobowe,
* wyżywienie wg programu: Bali: śniadania, lunche w wybrane dni. Safari nurkowe – pełne wyżywienie,
* opiekę polskiego instruktora podczas całego wyjazdu,
* ubezpieczenie KL i NNW obejmujące nurkowanie,
* opłaty parkowe
* lokalne podatki.

wyprawa_bali_komodo-10

Cena nie zawiera:

* sprzętu nurkowego innego niż wymieniony (możliwość wypożyczenia) i redukcji DIN – INT
* opłat wizowych, wjazdowych i wyjazdowych (ok. 40 USD)
* napiwków (obowiązkowy na łodzi ok. 100 USD)
* posiłków innych niż wymienione i napoi alkoholowych

Opisy zwiedzanych miejsc

wyprawa_bali_komodo-12

Bali – USS Liberty

Wrak amerykańskiego statku handlowego USS Liberty spoczywa tuż przy brzegu północno-wschodnich krańców wyspy Bali. Jednostka ta, zbudowana w czasie I wojny światowej, została zestrzelona przez japońskie torpedy w 1942 roku u wybrzeży wyspy Lombok (na szczęście nie ucierpiał nikt z załogi statku). Amerykańska marynarka miała zamiar przetransportować i naprawić statek w porcie Singaraja (północna część Bali), jednak okupacja portu przekreśliła te plany. Ostatecznie USS Liberty został rozładowany i porzucony na plaży w Tulamben. W 1963 roku wybuch wulkanu Gunung Agun zepchnął statek do morza, gdzie spoczywa do dziś. 120 metrowy wrak leży na głębokości od 3 do 29 metrów, jest pięknie porośnięty koralami i stał się domem dla wielu gatunków ryb i innych podwodnych zwierząt.

wyprawa_bali_komodo-13

Bali
O zasadności tej nazwy przekonać się można poznając bogactwo świątyń, rytuałów i tradycyjnych dzieł sztuki. Na wyspie panuje radosny styl życia, a serdeczne nastawienie, głęboko zakorzenione wierzenia i kult zmarłych są cechami charakterystycznymi mieszkańców. Wyspa Bali oferuje doskonałe warunki dla turystów. Rozległe pola ryżowe pokrywające stoki górskie, wulkany wznoszące się ponad chmury, bujne lasy tropikalne, rozległe plaże, ciepłe morze oraz słońce, to tylko niewielka część atrakcji, które ta wyspa ma do zaoferowania.

Tulamben
Tulambento mała rybacka wioska, której nazwa pochodzi od balijskiego słowa batulambih, które oznacza „wiele kamieni”. Nazwa odnosi się najprawdopodobniej do dosięgających to miejsce erupcji wulkanu Gunung Agung – świętej góry Balijczyków.

Ubud
Tradycyjna balijska miejscowość, w której można zaobserwować jak żyją prawdziwi Balijczycy, a przy okazji jest to „zakupowy raj” jeśli chodzi o tradycyjne wyroby balijskie, głównie rzeźbę. W Ubud zobaczymy świątynię Goa Lawah, która jest domem tysięcy nietoperzy, które w dzień odpoczywają u sufitu świątyni. Następnie udamy się do Goa Gajah – świątyni słoni, której wejście zdobią fantazyjne płaskorzeźby oraz Monkey Forest, gdzie własnoręcznie będzie można nakarmić małpy bananami. Zwiedzanie zakończymy na targu wyrobów rękodzielniczych.

PROPOZYCJE DLA OSÓB NIENURKUJĄCYCH:

Wycieczki fakultatywne

wyprawa_bali_komodo-15Pływanie z delfinami

W zaledwie 20 minut samochodem dojechać można do miejscowości Lovina, gdzie na uczestników wyprawy czeka niezapomniane przeżycie: pływanie z przyjaznymi delfinami!

Uczestników zachęca się do przywiezienia sprzętu ABC dzięki czemu będą mogli oni pływać z delfinami w zbiorniku ze słoną wodą (pod stałym nadzorem obsługi parku). Po wizycie w basenie, goście zasiądą na słońcu, aby podziwiać pokaz wyczynowy tych niesłychanie inteligentnych zwierząt. Delfiny bawić się będą piłkami, skakać przez obręcze, tańczyć i oczywiście skakać wysoko w powietrzu. Na zakończenie wyprawy, uczestnicy mogą udać sie do parku zwierząt egzotycznych znajdującego sie niedaleko Lovina. W parku obserwować można m.in. małpy, niedźwiedzie, kangury i węże.

W drodze powrotnej wycieczka zatrzyma sie w wiosce Banja gdzie znajduje się największy i jeden z najpiękniejszych balijskich klasztorów buddyjskich. Zbudowany w 1970 przez Braham Bhikku
Giri Rakhita, klasztor ten przepełniony jest reliktami i ikonami Tajskimi z najstarszych czasów.

Wyjazd: 8:00
Powrót: 16:00
Koszt: ok. 65 euro
W cenę wliczono: przejazd, napoje, bilet wstępu do parków i lunch.
Uwaga: Nie zapomnij przynieść kostiumu / stroju do pływania.

wyprawa_bali_komodo-16

Dzień Słoni

Poznaj osobiście majestatycznie słonie w parku Bali Elephant. Safari w miejscu pełnym bujnej roślinności otoczonym przez park narodowy.
Park ten to więcej niż tylko uznane międzynarodowo sanktuarium dla tegozagrożonego gatunku – to jedyne w swoim rodzaju przeżycie dla każdego gościa.

Wszyscy czworonożni mieszkańcy parku zostali uratowani z regionów odlesiania obejmujących wschodnią i południową Sumatrę. Park Bali Elephant Safari to świetna przygoda dla całej rodziny. Do rozrywek należy podróż na słoniu przez gęsty las Taro, mini – przejażdżki dla najmłodszych, którzy mogą nakarmić własnoręcznie słonie, sfotografować się z nimi oraz oglądać ich rozkoszne zabawy w wodzie. Doświadczeni przewodnicy parku opowiedzą wszystkim zainteresowanym o życiu, obyczajach i historii parku i jego mieszkańców.

Gości zachwyci niesamowitą inteligencją tych delikatnych olbrzymów podczas pokazu na arenie parku gdzie obejrzą oni malujące słonie. Wizytę zakończyć można w muzeum historycznym wypełnionym artefaktami z regionu Azji południowo – wschodniej (takimi jak szkielety mamutów!).

Wyjazd z bazy Tauch: 7:30
Powrót do hotelu: 19:00
Pobyt w parku: ok. 10 – 16
Cena wstępu: ok. 75 euro (bilet + dojazd)

wyprawa_bali_komodo-17

Spływ rzeką na pontonach (rafting)

Rzeka Ayung klasy II & III (poziom łagodny do średnio-silnego) płynie poprzez wydrążoną dolinę otoczoną wodospadami i klifami z czasów prehistorycznych.

Cienie rzucane przez dżunglę opadają na migoczącą wodę, podkreślając dziewiczość otaczających ją lasów. Miejcie oczy szeroko otwarte! Na każdym centymetrze trasy otaczać Was będą gęste lasy i wygrzewające się na głazach jaszczurki.

Po wycieczce uczestnicy wyprawy mogą skorzystać z czystych ręczników i bambusowego prysznica oraz zjeść posiłek na werandzie pobliskiej restauracji.

Wyjazd: 7:30
Powrót: 17:00
Koszt: ok. 80 euro
W cenie wliczono: dojazd, lunch, napoje, opiekę przewodnika.
Uwaga: proszę przynieść ubranie na zmianę!

Nurkowania

Safari Komodo

SAFARI 2 DZIEŃ

Nasza wspólną przygodę rozpoczniemy od nurkowań w przejrzystych wodach anielskiej rafy (Angel Reef) w okolicy wyspy Moyo. Po lunchu w okolicznej wiosce – zanurkujemy ponownie, tym razem na rafie Panjang, gdzie będziemy poszukiwać koników morskich (pygmy seahorses). Kolejne dwie godziny zajmie nam rejs na wyspę Satonda, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć tysiące nietoperzy, wylatujących na łów po zachodzie słońca. Po nocnym nurkowaniu i kolacji – czeka nas całonocny rejs ku wyspie Sangeang, znajdującej się na północ od wybrzeża Sumbawa.

SAFARI 3 DZIEŃ

Nurkowania w okolicy wyspy Sangeang znane są ze spotkań z karłowatymi konikami morskimi. Są tu także podwodne gorące źródła, dzięki którym zaistniało unikatowe życie podmorskie. Następnie rejs w kierunku Gili Banta, gdzie znajdują się dwa wyjątkowe miejsca nurkowe: Tanduk Rusa słynące z niezwykłych korali i dużych ryb, zaś GPS Point jest doskonałym miejscem do obserwacji tak bardzo oczekiwanych przez wszystkich nurków – rekinów i ryb pelagicznych. Wizyta w Parku Narodowym Komodo i nurkowanie nocne w Gili Darat South Passage. Obecność śpiących żółwi morskich, kolorowych szkaradnic, czy hiszpańskich tancerek (spanish dancer) sprawia, że jest to idealne miejsce na nurkowanie nocne.

SAFARI 4 DZIEŃ

W pobliżu Taka Toko Gili Lawalaut nurkowanie w poszukiwaniu szarych rekinów rafowych i delfinów (o ile pozwoli na to oczywiście stan wody). Będziemy też mieli możliwość zanurzenia w szybkim prądzie z rybami pelagicznymi i wielkimi, majestatycznymi mantami w okolicy Lighthouse Reef lub Old Passage. Kolejny przystanek to okazja spotkań z napoleonami (znanymi też jako wargacze maoryskie), rekinami, żółwiami morskimi i mantami w Crystal Rock. Następnie ruszymy na południe, gdzie znów będzie można zanurkować nocą w pobliżu Pink Beach, niedaleko wejścia do Parku Narodowego Komodo

SAFARI 5 DZIEŃ

Dzień rozpoczniemy wycieczką do Parku Narodowego Komodo i spotkaniem z waranami – największymi jaszczurki żyjącymi na ziemi. Relaksujący rejs na wyspę Horseshoe Bay Rinja i nurkowanie w miejscu zwanym Cannibal Rock, które znane jest na całym świecie z niezwykłego bogactwa podwodnej fauny. W tym spokojnym miejscu łódź pozostanie na noc, gdzie po raz kolejny zanurkujemy w nocy.

SAFARI 6 DZIEŃ

Przystanek na  trasie rejsu  to Wyspa Padar –  rafy pełne rekinów,  pokolców i diabłów morskich. W Takat Makasar (musicie nam uwierzyć na słowo, że oznacza to Aleję Mant:) ) zobaczycie  całe ich stada krążące majestatycznie tuż pod powierzchnią wody. Batu Bolung jest z kolei matecznikiem napoleona, żółwi morskich, tuńczyków błękitnopłetwych. Poza Parkiem Narodowym Komodo, czeka nas nurkowanie w Gili Banta z rekinkiem marmurkowym, a nocą rejs z powrotem w kierunku wyspy Satonda.

SAFARI 7 DZIEŃ

Przed zawinięciem do portu Benoa na Bali, jeszcze dwa fantastyczne nurkowania na wyspach Satonda i Moyo i możliwość zobaczenia muren wstążkowych, żółwi morskich i mątw.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl