to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Egzotyczne Bali wyprawa 29.04. – 10.05.2013

bali_nurkowanie-2Egzotyczne Bali
29.04. – 10.05.2013

Na majówkę przygotowaliśmy dla naszych nurków wyjątkową podróż w egzotyczno orientalnym klimacie. Bogaty program wyprawy da Wam możliwość zanurkowania w najlepszych miejscach nurkowych, które oferuje ta wspaniała wyspa. Będziecie mieli możliwość spróbowania różnorodnych nurkowań od raf koralowych po nurkowanie w prądzie, na wraku oraz poszukać najmniejszych i najbardziej uroczych mieszkańców dna morskiego. To wszystko podczas jednej wyprawy, dostępnej dla każdego. Zanurkujemy z rekinami na Shark Point, z mantami na Manta Point a także z legendą Bali – samogłowem (mola mola). Kolejnym punktem programu będzie nurkowanie wrakowe. Librety to wrak z okresu II wojny światowej, który leży u wybrzeża Tulamben dając możliwość penetracji również mniej zaawansowanym nurkom.
Spotkania z rekinami nie będą ograniczać się wyłącznie do Shark Point w rejonie Padangbai, ale również będą możliwe w Tulamben gdzie w coral garden oraz na drop off sa one równie częstymi gości.
Nurkowanie to nie jedyny powód kierunku naszej wyprawy. Bali jest swojego rodzaju mistyczną krainą kultu hindu,  usianą tajemniczymi świątyniami położonymi w wyjątkowo urokliwej okolicy. Typowym krajobrazem na Bali są bujnie zielone lasy, tarasy ryżowe i pola uprawne, nad którymi góruje święta Gunung Agung – symbol wyspy.

NITROX GRATIS
dla certyfikowanych nurków
w Tulamben

PROGRAM PODRÓŻY
1 – 2 DZIEŃ
Przelot na trasie Polska – Denpasar
2 DZIEŃ
Późny przylot do Denpasar i nocleg w hotelu w Kuta.
3 DZIEŃ
Rano zostaniemy przywitani przez naszych przyjaciół z Bali i zabrani z hotelu w Kuta prywatnym minibusem do naszego pierwszego miejsca pobytowego w Tulamben w Tauchterminal Tulamben Resort. Po drodze będziemy mieli już pierwszą okazję by podziwiać tutejsze krajobrazy i wkręcać się w klimat Bali. Po rejestracji, rozpakowaniu w pokojach i powitaniu z tutejszym zespołem zjemy kolację przy akompaniamencie i wtórach tradycyjnych balijskich tańców.
4 DZIEŃ
WOLNOŚĆ na wraku Liberty
nury non limit Tulamben | nurkowanie nocne | NITROX gratis
Nurkowanie na Bali nie było by pełne bez nurkowania na wraku! I to nie byle jakiego bo leżącego tuż przy plaży naszego ośrodka.  Tego dnia będziemy również nurkować na innych dostępnych z naszej plaży miejscach nurkowych gdzie będziemy oglądać piękny coral garden, ławice ryb oraz stworzenia makro. Będzie również możliwość nurkowania nocnego. NITROX gratis. Nocleg w Tauchterminalu
5 DZIEŃ
WIĘCEJ ROZMAITOŚCI – Kubu
2 nury z łodzi w Kubu | lunch
tylko 10 min jazdy łodzią od naszej plaży znajdują się inne warte zanurkowania miejsca na Kubu. Wykonamy 2 nurkowania, po których wrócimy na lunch i zaczniemy przygotowywać się do kolejnego nocnego nurkowania w Tulamben. Nocleg w Tauchterminalu.
6 DZIEŃ
MAKRO UCZTA
nury non limit Tulamben | nurkowanie nocne | NITROX gratis
Dzisiaj będziemy znów nurkować i eksplorować w bogatym rejonie Tulamben. Do naszej dyspozycji będzie wrak, drop off oraz coral garden.Występują tu między innymi rekiny rafowe, piękne korale oraz koniki pigmejskie – uważaj na czas denny bo można przy nich stracić poczucie czasu :) Noclegi w Tauchterminal.
7 DZIEŃ
BESAKIH – Mother of Temples
wycieczka za zwiedzaniem
Dzisiejszy dzień będzie okazją do jeszcze bardziej dogłębnego poznania tutejszej kultury. Ta wyjątkowa wycieczka będzie idealnym momentem do odpoczynku przed zmianą otoczenia i kolejnymi pasjonującymi nurkowaniami w rejonie Padangbai. Wykwaterowanie z Tauchterminal.
Odwiedzimy Pałac na wodzie Tirtaganga a także wioskę słynącą z manufaktury sarongów techniką batik – tradycyjną metodą malowania tkaniny woskiem. W planie również spacer w wiosce Sidaman wśród pól ryżowych a następnie wizyta w najważniejszej i najbardziej czczonej świątyni hindu na Bali, leżącej u stóp Mt. Agung w Besakih – Mother of Temple Besakih.
Wycieczka trwać będzie ok 8h.
Przejazd do Padangbai. Zostaniemy powitani w recepcji koktajlami. Check in w pokojach i odpoczynek przed kolejnym ekscytującym dniem nurkowym.
8 DZIEŃ
TANIEC Z REKINAMI
2 nury z łodzi na Shark Point | Padangbai | lunch
Po śniadaniu, pakujemy sprzęt i jedziemy do plaży w Padangbai gdzie będą czekały nasze łodzie nurkowe. Tutaj poznacie pozostałą część zespołu i wyruszamy na nurkowanie z rekinami! Nurkowania odbęda się na Mimpang Shark Point oraz Biaha Rocks w rejonie Candidasa, które znajdują się jedynie 10 min stąd. Na łodzi będziemy smakować pysznego lunchu. Po powrocie z Candidasa będzie czas na opalanie i snurkowanie w rejonie Blue Lagoon, które jest odległe jedynie 5 min od ośrodka. Nocleg w Padang Bai.
9 DZIEŃ
MOLA MOLA
2 nury z łodzi na Nusa Penida | Padangbai | lunch
Dzisiaj będziemy „polować” na legendardną Mola Mola (Sunfish, Samogłów). Ta wyjątkowa ryba, jest bardzo rzadko spotykana ale my będziemy jej szukać w grupie. Co kilka par oczu to nie jedna! Podróż do Nusa Penida i na Nusa Lembongan zajmie nam ok 30 min. Popołudnie typowo relaksacyjne. Nocleg w Padangbai.
10 DZIEŃ
MANTA
2 nury z łodzi na Manta Point | Padangbai | lunch
Monkey Forest Ubud | Shopping Market
Nurkowanie na Manta Point będzie punktem kulminacyjnym naszej wyprawy. Dzisiaj każdy będzie miał moralny obowiązek zanurkować na Manta Point wśród mant, bez wyjątku! ;) Poranne rytuały bez zmian czyli: pobudka, śniadanie, pakowanie, przejażdżka łodzią z małą różnicą, tym razem wcześniej bo musimy być gotowi już o 8.00. Miejsce nurkowe jest bardziej oddalone i czeka nas ok 45- 60 min podróży łodzią.
Pakujemy bagaże i jedziemy do Kuty. Zakwaterowanie w hotelu, wieczorem będzie jeszcze czas na skorzystanie z atrakcji i rozrywek, które oferuje Kuta, słynąca z pięknych plaż oraz najlepszych fal dla surferów.
11 DZIEŃ
Śniadanie i buszowanie po Kucie. Wieczorem transfer na lotnisko.
12 DZIEŃ
Przylot do Polski

Naszym Zdaniem
Egzotyczna wyprawa do mistycznej krainy hindu dla tych, którzy lubią bardzo aktywnie spędzać wakacje nurkowe. Program wyprawy obejmuje zwiedzanie wyspy, świątyń a także codzienne nurkowania na najlepszych miejscach nurkowych na Bali. Nurkujemy m.in. z rekinami, mantami, samogłowem (mola mola), na wraku i na rafach koralowych (ławice ryb, piękne coral garden oraz stworzenia makro np. koniki pigmejskie).

Ceny
Cena od: 8638 PLN
9 noclegów, 6 dni nurkowych, wszystkie transfery, zwiedzanie Ubud, Besakih, Tirtagangga, polski instruktor nurkowania, przelot
Cena za osobę nurkującą 1229 EUR
Cena za osobę nienurkującą 829 EUR
Dopłata do pokoju jednoosobowego 535 EUR
Cena zawiera:
– wszystkie transfery lądowe, włącznie z przejazdem z hotelu w Kuta i na lotnisko do Denpasar.
– powitalny koktajl oraz upominek
– 2 nocleg w Kuta po przylocie na Bali i przed wylotem do Polski
– 3 noclegi w pokojach dwuosobowych w Padangbai oraz 4 w Tauchterminal Tulamben, ze śniadaniami
– 6 dni nurkowych (4 dni nurkowe po 2 nury dziennie z łodzi: Nusa Penida, Shark Point, Manta Point, Kubu) i 2 dni non limit nurkowanie w Tulamben ( w tym nurkowanie nocne)
– butle, balast i przewodnik (opieka divemastera przez cały pobyt)
– 4 lunche z napojami podczas nurkowania z łodzi
– wieczór tradycyjnego tańca balijskiego
– Bezpłatny NITROX w rejonie Tulamben
Cena nie zawiera:
– przelotu na trasie Warszawa – Denpasar – Warszawa (ok. 3500pln)
– wizy indonezyjskiej 25 USD (płatne na lotnisku)
– wypożyczenia sprzętu nurkowego (75 EUR na całe safari)
– ubezpieczenia nurkowego (39 EUR od osoby)
– dodatkowych nurkowań (nie wymienionych w programie)

PŁATNOŚCI
I wpłata / potwierdzenie w momencie rezerwacji360 EUR
II wpłata / dopłata reszty kwoty do 18.03.2013

Nurkowanie
Nurkowanie jest oferowane na Bali w prawie każdym hotelu. Może się to jednak wiązać z bardzo długim czasem dotarcia do poszczególnych miejsc. Pozostająca pod ochroną wyspa Menjangan ze swoją piękną rafą na północno- zachodnim krańcu wyspy oferuje najlepsze miejsce makro na Bali, Secret Bay, usytuowana jest w pobliżu miasta portowego Gilimanuk. Pozostałe znane miejsca to wrak “Liberty” w Tulamben i strome skały w Amend w zachodniej części Bali. Południowe wyspy Nusa Penida i Nusa Lembongan oferują nurkowania w prądach na stromych skałach z możliwością spotkania dużych ryb. Wystepuje tu też rzadka moonfish.
Nurkowanie możliwe jest przez cały rok. Jednak najlepszy okres do nurkowania to miesiące od kwietnia do listopada. Temperatura wody wynosi od 27º C do 30º C. Pianka 3 do 5 mm powinna być wystarczająca. Wokół Nusa Lemnongan i Nusa Penida może być wyraźniej chłodniej.
Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, adapter INT i świadectwo zdrowia. Komora dekompresyjna znajduje się w Denpasar.

Indonezyjskie rafy należą do jednych z najlepszych miejsc nurkowych świata, są jednak nadal najmniej znane. Dopiero od kilku lat można nurkować także poza Bali. Mimo to nadal nurkuje się w zaledwie małej cząstce wszystkich raf. Niezliczone rafy zachwycają nurków przede wszystkim największą na świecie różnorodnością gatunków stworzeń morskich. Jakość poszczególnych baz nurkowych na Indonezji bardzo się różni. Wybrane przez nas bazy stoją na dobrym lub bardzo dobrym poziomie jak na indonezyjskie warunki. Zasadą jest, że kto chce nurkować na Indonezji powinien umieć to robić samodzielnie. W rejonach rzadko uczęszczanych przez turystów nadal praktykowane jest łowienie dynamitem.

Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, adapter INT i świadectwo zdrowia. Temperatura wody waha się w granicach 25ºC do 30ºC. Pianka o grubości 3 lub 5 mm będzie w zupełności wystarczająca.

Naszym zdaniem: Według nas jest to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie z niebywałą różnorodnością gatunków morskiego życia.

Pogoda i Klimat
Indonezja charakteryzuje się podzwrotnikowym klimatem o bardo dużej wilgotności. Temperatura waha się pomiędzy 25ºC a 32ºC. W nocy temperatura spada tylko nieznacznie.
Pory roku wyznaczane są przez wiatry i dzielą rok na porę suchą i deszczową. Deszcze to przede wszystkim ulewy, po których zaraz wychodzi słońce. Klimat różni się bardzo w zależności od wyspy.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: