Bali – wyprawa dla nurków z niepełnosprawnościami – 17.03-28.03.2018

Plaża, indonezyjskie wybrzeże skąpane słońcem

Termin: 17-28.03.2018

Cena: 2150 USD + przelot

Zapraszamy do udziału w pierwszej międzynarodowej wyprawie dla certyfikowanych nurków HSA!

Odwiedzimy Indonezję! Największy wyspiarski kraj świata. Niepowtarzalna kultura, obyczaje, wulkany, dżungle, góry i jeziora.
A do tego jeden z najbardziej urozmaiconych ekosystemów podwodnych na świecie. Bali – „wyspa bogów” i pięknych plaż, a pod wodą słynny wrak USS Liberty oraz spotkania z mantami!

Na wyjazd zapraszamy osoby samodzielne, które nie boją się wyzwań i miejsc nie do końca przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami. Zapraszamy również osoby towarzyszące – nurkujące, nienurkujące i takie, które chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem :)
Zanim podejmiecie ostateczną decyzję o zgłoszeniu na wyjazd pamiętajcie, że:
– lot na Bali trwa w jedną stronę łącznie ok. 24h, z przesiadkami;
– łódź nurkowa i busy w trakcie transferów i wycieczek nie są przystosowane dla osób poruszających się na wózkach, ale możecie oczywiście liczyć na pomoc lokalnej kadry.

Bali-HSA-2018.pdf 2017-07-21 15-49-10

Program:

 1. Dzień: Wylot na Bali.
 2. Dzień: Przylot na Bali. Transfer z lotniska do hotelu TAKSU SANUR, zakwaterowanie w pokojach
  jedno lub dwuosobowych. Czas wolny na aklimatyzację i odpoczynek po podróży. Wieczorem – w zależności od sił ;) wspólne wyjście na kolację i powitalnego drinka.
 3. Dzień: Śniadanie. 2 nurkowania z brzegu: Amed. Lunch. Wolne popołudnie, możliwość wspólnego wyjścia na kolację do lokalnych restauracji.
 4. Dzień: Śniadanie. 2 nurkowania z łodzi – Manta Point. Lunch. Wolne popołudnie, możliwość wspólnego wyjścia na kolację do lokalnych restauracji.
 5. Dzień: Śniadanie. 2 nurkowania z łodzi – Padangbai. Lunch. Wolne popołudnie, możliwość wspólnego wyjścia na kolację do lokalnych restauracji.
 6. Dzień: Śniadanie, 2 nurkowania z brzegu – przejazd na północ wyspy do Tulambn, gdzie znajduje się wrak USS Liberty. 120 metrowy wrak z II wojny światowej, leżący na głębokości od 3 do 29 m, jest skarbem Bali i miejscem nurkowań na światowym poziomie. Koralowce, gorgonie, anemony i tysiące wielobarwnych ryb, czynią z tego miejsca wyjątkową atrakcję. To również dobre miejsca, aby zobaczyć ośmiornice, mątwy, skrzydlice, manty, barrakudy czy Riggerfish, Sweetlips, Midnight Snapper, Clownfish, Angelfish, Razorfish. Wrak amerykańskiego statku handlowego USS Liberty spoczywa tuż przy brzegu na północno – wschodnim krańcu wyspy Bali. Jednostka ta, zbudowana w czasie I wojny światowej została zestrzelona przez japońskie torpedy w 1942 roku u wybrzeży wyspy Lombok. Na szczęście nie ucierpiał nikt z załogi statku. Amerykańska marynarka
  miała zamiar przetransportować i naprawić statek w porcie Singaraja na północnej Bali, jednak okupacja portu przekreśliła te plany. Ostatecznie USS Liberty został rozładowany i porzucony na plaży w Tulamben. W 1963 roku wybuch wulkanu Gunung Agun zepchnął statek do morza, gdzie spoczywa do dziś. Lunch. Na powrocie odwiedzimy: Pura Goa Lawah (Bat Cave Temple) – Świątynia w jaskini nietoperzy. To święta dla Balijczyków jaskinia, zamieszkała przez tysiące nietoperzy, które wiszą tak ciasno jeden obok drugiego, że sklepienie wygląda jak oblepione drgającym błotem. Miejsce jest naprawę niezwykłe i nietrudno zrozumieć, czemu zostało uznane za święte.
 7. Dzień: Śniadanie. 2 nurkowania z łodzi – Manta Point. Lunch. Wolne popołudnie, możliwość wspólnego wyjścia na kolację do lokalnych restauracji.
 8. Dzień: Śniadanie. Całodniowa Wycieczka po wyspie. Lunch. Wulkaniczny region Kintamani
  z imponującym wulkanem Batur oraz jeziorem Batur, zielone pola ryżowe, las małp w Ubud i świątynie, plantacja przypraw. Czas trwania wycieczki ok.8 – 10 godzin.
 9. Dzień: Śniadanie, czas wolny – relaks, odpoczynek, masaże. opcjonalnie: możliwość dobrania
  dodatkowych nurkowań, zrealizowania wycieczek fakultatywnych.
 10. Dzień: Śniadanie, czas wolny. O 14 wyjazd z hotelu – odwiedzimy słynny mokry targ rybi, najsłynniejsze plaże wśród surferów, oraz wspaniałą świątynie Uluwatu położoną malowniczo na klifach, gdzie zobaczymy pokaz hipnotyzującego, balijskiego tańca ognia Kecak. Kolacja pożegnalna.
 11. Dzień: Śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i wylot z Bali.
 12. Dzień: Przylot do Polski.

Bali-HSA-2018.pdf 2017-07-21 15-50-28

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie w hotelu TAKSU SANUR w pokoju dwuosobowym – 9 noclegów.
 • Śniadania, lunche w dni nurkowe i w dniu wycieczki, kolację pożegnalną.
 • Wysokie rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, KR obejmujące nurkowanie.
 • Pakiet 10 nurkowań (5 dni x 2 dzienne nurkowania) – wszystkie transfery na miejsca nurkowe, butle z powietrzem, pas balastowy, woda, indywidualny buddy / przewodnik nurkowy.
 • Transfery lotnisko – hotel – lotnisko (dotyczy Bali), wraz z pomocnikiem (pomoc z bagażem, pomoc przy wsiadaniu do busa i kwaterowaniu się w hotelu).
 • Wycieczki zgodne z programem, wszystkie bilety wstępu.
 • Opiekę instruktora HSA.

Cena nie zawiera:

 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (300usd).
 • Wypożyczenia sprzętu nurkowego innego niż wymieniony (15 usd / komplet / dziennie).
 • Posiłków niewymienionych w programie, napojów.
 • Napiwków.
Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl