to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Bali – wyjazd grupowy 15-24 sierpnia

1

Indonezja – największy wyspiarski kraj świata.

Niepowtarzalna kultura, obyczaje, wulkany, dżungle, góry i jeziora.
A do tego jeden z najbardziej urozmaiconych ekosystemów podwodnych na świecie. Indonezyjską przygodę zaczniemy od Bali – „wyspy bogów” i pięknych plaż, a pod wodą słynny wrak USS Liberty oraz spotkania z mantami i mola mola!

Termin: 15 – 24.08.2014 (10 dni, 5 dni urlopu)

Cena: 1800 EUR + przelot
(ostateczna cena zależy od daty rezerwacji, możliwość kupienia przelotu we własnym zakresie; szacowana cena ok. 4500 pln)

Zniżki:
400 EURO – non diver

Cena obejmuje:
• przeloty na trasie:  Warszawa – Denpasar – Warszawa,
• transfery lotnisko – hotel – lotnisko,
• zwiedzanie wg programu,
• wstępy do zwiedzanych miejsc,
• opiekę lokalnego przewodnika,
• nurkowania wg programu,
• wypożyczenia butli, pasa balastowego i balastu,
• opiekę lokalnych instruktorów nurkowania,
• zakwaterowanie: hotele****, pokoje dwuosobowe,
• wyżywienie wg programu: śniadania, lunche w wybrane dni.
• opiekę polskiego instruktora podczas całego wyjazdu,
• ubezpieczenie KL i NNW obejmujące nurkowanie,
• lokalne podatki.

Cena nie zawiera:
• sprzętu nurkowego innego niż wymieniony (możliwość wypożyczenia na miejscu) i redukcji DIN – INT
• opłat wizowych, wjazdowych i wyjazdowych     (ok. 25 usd)
• napiwków
• posiłków innych niż wymienione i napoi alkoholowych
• dopłaty do pokoju jednoosobowego: 450 euro


Plan wyprawy

Dzień 1
Poranny wylot z Polski przez miasto europejskie do Azji.

Dzień 2
WITAJ NA BALI
Przylot na Bali przed południem. Powitanie na lotnisku przez polskiego przedstawiciela, transfer z lotniska do hotelu w Candidasa – Candi Beach Hotel (4* hotel położny przy plaży, z basenem, spa; pokoje dwuosobowe, z klimatyzacją). Czas wolny na aklimatyzację i odpoczynek po podróży.

Dzień 3
RAFTING
Śniadanie. Ok. godz. 12:00 transfer. Rafting w dół rzeki Ayung (2-3 stopień trudności), trasa przebiega przez głębokie doliny i wąwozy, tarasy pól ryżowych, a na koniec wpływa się do gęstego, tropikalnego lasu deszczowego. W czasie spływu można też obserwować wiejskie balijskie życie, które koncentruje się wzdłuż rzeki i słuchać odgłosów dobiegających z dżungli, które otaczają nas zewsząd. Lunch.

Dzień 4
GORĄCZKA MOLA MOLA – 2 NURKOWANIA
Śniadanie, transfer ok. 8:00. Crystal Bay to mała zatoka położona przy kanale Ceningan. Każdego roku, pomiędzy czerwcem a wrześniem pojawiają się tu niezwykłe, majestatyczne samogłowy: Mola Mola. Szanse na zobaczenie tej pięknej ryby w sezonie są bardzo wysokie. Bali to jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie można spotkać tę rzadką, osiągającą 3 metry i ważącą ponad 1,5 tony, rybę. Lunch.

Dzień 5
PARADA MANT –  2 NURKOWANIA
Śniadanie, transfer ok. 8:00. Manta Point – to żelazna pozycja programu każdego nurkowego wyjazdu na Bali. Położona na południu wyspy zatoczka, którą ograniczają przepiękne, usłane białym piaskiem plaże i strome piaskowcowe klify to widoki, które na długo pozostaną w pamięci. Brak prądów wodnych oraz mała głębokość to gwarancja, że każdy może cieszyć się tym niezapomnianym miejscem. Pewnym dyskomfortem może być temperatura wody, która w sezonie letnim potrafi spaść do 20 stopni. Ale widok mant, które gromadnie pojawiają się w tym czasie rekompensuje wszelkie niedogodności. Lunch.

Dzień 6
W GŁĄB BALI
Odbiór z hotelu o godz. 8:00. Dziś klimatyzowanym samochodem z anglojęzycznym balijskim przewodnikiem i polskim opiekunem rozpoczynamy podróż w głąb Bali. Lunch na trasie. Pura Goa Lawah (Bat Cave Temple) – Świątynia w jaskini nietoperzy. To święta dla Balijczyków jaskinia, zamieszkała przez tysiące nietoperzy, które wiszą tak ciasno jeden obok drugiego, że sklepienie wygląda jak oblepione drgającym błotem. Czasami zakrada się tutaj na ucztę pyton. Miejsce jest naprawę niezwykłe i nietrudno zrozumieć, czemu zostało uznane za święte. Świątynia ta odgrywa również, ważną rolę w rytuałach pokremacyjnych. Kintamani – widok na górę/wulkan oraz jezioro Batur. Na północnym-wschodzie Bali, w głębi wyspy majestatycznie zarysowuje się Gunung Batur, krater ma 1 717 m wysokości, 11 km średnicy i 180 m głębokości. Wulkan jest wciąż aktywny. Ze szczytu spływają do doliny wstęgi czarnej lawy. Według legendy Sziwa podzielił kiedyś świętą hinduską górę Makameru na dwie części i umieścił je na Bali jako wulkany Agung i Batur, otaczane na wyspie największą czcią. Batur symbolizuje pierwiastek żeński, a Agung – męski. Batur po raz ostatni uaktywnił się w 1994 r., ale od 1926 r. nie sprawił większych kłopotów. Na wschód od wulkanu, widać szczyt Gunung Abang, olbrzymiej góry liczącej 2 153 m wysokości. Matka świątyń – Pura Besakih We wschodniej części Bali, dominuje masyw potężnego, wciąż czynnego wulkanu Gunung Agung (Wielka Góra) – wznoszącego się na wysokość 3 142 m n.p.m. Wysoko na stromych zboczach wulkanu leży świątynia Pura Besakih, nazywana często „matką świątyń”, jest to, bowiem największe i najważniejsze miejsce kultu na wyspie. Składa się na nią w rzeczywistości rozległy kompleks wielu świątyń, w tym sanktuariów rodowych wszystkich  tutejszych wyznawców hinduizmu. Świątynia powstała, jako górska świątynia tarasowa najpóźniej w VIII w. n.e. W ciągu następnych stuleci była stopniowo rozbudowywana, aż osiągnęła obecny kształt, na który składa się 30 publicznych świątyń z setkami sanktuariów. Taman Tirtagangga – Królewski Park z łaźniami. To urocze zacisze, na które składają się baseny kąpielowe, zasilane źródlaną wodą tryskającą z posągów zwierząt i fontann. Obok znajdują się malownicze pola ryżowe. Można się tutaj wykąpać w wyselekcjonowanej do tego celu części łaźni.
Wieczorny przyjazd do hotelu. Pobyt w Tauch Terminal Resort and Spa Tulamben

Dzień 7
DO WRAKÓW Z DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ – NURKOWANIA NO LIMIT
Śniadanie. Pobyt w hotelu, gdzie znajduję się baza nurkowa, to tego dnia możliwość nielimitowanych nurkowań w rejonie Tulamben, w tym możliwe nurkowanie nocne. Główną atrakcją tego miejsca nurkowego jest wrak USS Liberty. Jest to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc na Bali, jest to raj dla fotografów. Tulamben to również najlepsze miejsce na nurkowania nocne oraz na niezapomniane nurkowania przy wschodzącym słońcu. Większość miejsc nurkowych jest osiągalna poprzez wejście z brzegu. Temperatura wody zwykle ma 27 – 28 st. C. 120 metrowy wrak USS Liberty z II wojny światowej, leżący na głębokości od 3 do 29 m, jest skarbem Bali i miejscem nurkowań na światowym poziomie. Koralowce, gorgonie, anemony i tysiące wielobarwnych ryb, czynią z tego miejsca wyjątkową atrakcję. To również dobre miejsca, aby zobaczyć ośmiornice, mątwy, skrzydlice, manty, barrakudy czy Riggerfish, Sweetlips, Midnight Snapper, Clownfish, Angelfish, Razorfish. Wrak amerykańskiego statku handlowego USS Liberty spoczywa tuż przy brzegu na północno-wschodnim krańcu wyspy Bali. Jednostka ta, zbudowana w czasie I wojny światowej została zestrzelona przez japońskie torpedy w 1942 roku u wybrzeży wyspy Lombok. Na szczęście nie ucierpiał nikt z załogi statku. Amerykańska marynarka miała zamiar przetransportować i naprawić statek w porcie Singaraja na północnej Bali, jednak okupacja portu przekreśliła te plany. Ostatecznie USS Liberty został rozładowany i porzucony na plaży w Tulamben. W 1963 roku wybuch wulkanu Gunung Agun zepchnął statek do morza, gdzie spoczywa do dziś..  Nocleg w Tauch Terminal Resort and Spa Tulamben

Dzień 8
DZIEŃ PEŁEN NIESPODZIANEK
Śniadanie.
Dzień zaczniemy od nurkowania niespodzianki, a wieczorem będziemy mieli możliwość wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu i ceremonii… :) Nocleg w Tauch Terminal Resort and Spa Tulamben

Dzień 9
POŻEGNANIE
Śniadanie, czas wolny. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 10
Przylot do Polski.

***Program może nieznacznie ulec zmianie ze względu na przeloty

PROPOZYCJE NA WYCIECZKI FAKULTATYWNE DLA OSÓB NIENURKUJĄCYCH:

Pływanie z delfinami
Uczestników zachęca się do przywiezienia sprzętu ABC dzięki czemu będą mogli oni pływać z delfinami w zbiorniku ze słoną wodą (pod stałym nadzorem obsługi parku). Po wizycie w basenie, goście zasiądą na słońcu, aby podziwiać pokaz wyczynowy tych niesłychanie inteligentnych zwierząt. Delfiny bawić się będą piłkami, skakać przez obręcze, tańczyć i oczywiście skakać wysoko w powietrzu. Na zakończenie wyprawy, uczestnicy mogą udać sie do parku zwierząt egzotycznych znajdującego sie niedaleko Lovina. W parku obserwować można m.in. małpy, niedźwiedzie, kangury i węże. W drodze powrotnej wycieczka zatrzyma sie w wiosce Banja gdzie znajduje się największy i jeden z najpiękniejszych balijskich klasztorów buddyjskich. Zbudowany w 1970 przez Braham Bhikku Giri Rakhita, klasztor ten przepełniony jest reliktami i ikonami Tajskimi z najstarszych czasów.
Wyjazd: 8:00. Powrót: 16:00. Koszt: ok. 65 euro
W cenę wliczono: przejazd, napoje, bilet wstępu do parków i lunch.

Dzień Słoni
Poznaj osobiście majestatycznie słonie w parku Bali Elephant. Safari w miejscu pełnym bujnej roślinności otoczonym przez park narodowy.
Park ten to więcej niż tylko uznane międzynarodowo sanktuarium dla tego zagrożonego gatunku – to jedyne w swoim rodzaju przeżycie dla każdego gościa. Wszyscy czworonożni mieszkańcy parku zostali uratowani z regionów odlesiania obejmujących wschodnią i południową Sumatrę. Park Bali Elephant Safari to świetna przygoda dla całej rodziny. Do rozrywek należy podróż na słoniu przez gęsty las Taro, mini -przejażdżki dla najmłodszych, którzy mogą nakarmić własnoręcznie słonie, sfotografować się z nimi oraz oglądać ich rozkoszne zabawy w wodzie. Doświadczeni przewodnicy parku opowiedzą wszystkim zainteresowanym o życiu, obyczajach i historii parku i jego mieszkańców. Gości zachwyci niesamowitą inteligencją tych delikatnych olbrzymów podczas pokazu na arenie parku gdzie obejrzą oni malujące słonie. Wizytę zakończyć można w muzeum historycznym wypełnionym artefaktami z regionu Azji południowo – wschodniej (takimi jak szkielety mamutów!).
Wyjazd ok: 7:30 Powrót do hotelu ok.19:00
Pobyt w parku: ok. 10 – 16 Cena wstępu: ok. 75 euro (bilet + dojazd)

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: