Honduras – wyspa Roatan i Gwatemala

Termin: 10-22 kwiecień 2017

Roatan jest jedną z trzech i zarazem największą z wysp archipelagu Bahia w Hondurasie. Oblewają ją wody otoczone przez największą rafę koralową Morza Karaibskiego. Urzekają one różnorodnością flory i fauny, oraz doskonałą przejrzystością. Wspaniała willa, miejsce, w którym na Roatanie będziemy mieszkać, z całą pewnością zapiszemy w naszej pamięci po stronie tych przeżyć, o których zapomnieć się nie da. Poza nurkowaniem czas wykorzystamy na pływanie w morzu, kajaki, a nawet leniuchowanie z drinkiem przy basenie. Do tego wszystkiego przygotowaliśmy wspaniały, kilkudniowy pobyt, połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszych i najciekawszych miejsc Gwatemali i Hondurasu. Zobaczymy wpisane na listę UNESCO, barokowe miasto Antigua, zwiedzimy też największe i najciekawsze pozostałości cywilizacji Majów: ruiny Copan.
1

PROGRAM:
10.04 Dzień 1: Przelot do Gwatemala City, transfer do położonego w środkowej Gwatemali miasta Antigua, nocleg w uroczym hotelu Menson di Maria.
11.04 Dzień 2: Dzień przeznaczamy na zwiedzanie i spacery po brukowanych uliczkach, placach ozdobionych fontannami, podziwiamy liczne kościoły
i panoramę górujących nad miastem trzech wulkanów. Wszystko utrzymane
w stylu hiszpańskiego baroku i dzięki swym zabytkom wpisane na listę UNESCO. Nocleg Menson di Maria.
12.04 Dzień 3: Kolejny dzień w uroczym miasteczku Antigua to min. wizyta
w muzeum czekolady, będąca jedyną i doskonałą okazją do własnoręcznego wyprodukowania swojej własnej tabliczki tego wspaniałego przysmaku. Odwiedzimy też jedną z lokalnych plantacji kawy. Nocleg Menson di Maria.
2
13.04 Dzień 4: Wymeldowanie z hotelu, całodzienny przejazd do Copan
w Hondurasie, zakwaterowanie w znakomitym hotelu Marina Copan.
14.04 Dzień 5: Zwiedzanie Copan i odkrywanie uroków jednego z najciekawszych kompleksów ruin antycznego miasta Majów, w którym najlepiej zachowały się: Akropol, Dziedziniec Schodów Hieroglificznych, oraz Wielki Plac. Popołudnie to czas wolny, lub dla chętnych krótka wizyta w ośrodku zajmującym się rehabilitacją papug, oraz absolutnie niezapomniane przeżycie, jakim jest conopy, czyli zjazdy na linach. Adrenalina i wspaniała zabawa gwarantowane. Hotel Marina Copan.
3
15-20.04 Dzień 6-11: Około 7 godzinny przejazd do La Ceiba na prom, którym popłyniemy na wyspę Roatan. W czasie pobytu tutaj, mieszkać będziemy
w północno – zachodniej części wyspy. Do naszej wyłącznej dyspozycji mieć będziemy bajecznie zlokalizowane i wyposażone wille. Każda posiada prywatny basen, z przepięknym widokiem na ocean.
4

5

6
Cisza, spokój i wieczorny drink przy zachodzie słońca zachwyci każdego. Posiłki przygotowane będą specjalnie dla nas, z lokalnych produktów, ryb i owoców morza, przez nasze prywatne kucharki, według tajnych miejscowych przepisów i receptur. Na miejscu korzystać też będziemy z 2 samochodów, którymi wybierzemy się na zwiedzanie odleglejszych zakątków wyspy. Czas wolny wykorzystamy na czytanie książek i wycieczki kajakiem.
W trakcie naszego pobytu na Roatanie, zrealizujemy pakiet 10 nurkowań. Nurkować będziemy we wschodniej części Roatanu, gdzie nie spotkamy wielu innych nurków. Przepłyniemy też na południową stronę wyspy. Choć życie podwodne nie jest na Roatanie aż tak bujne, jak np. w Egipcie, to z pewnością zachwycą nas przepiękne ściany i wspaniałe, nie zniszczone rafy.


21.04 Dzień 12:
Przelot do Gwatemala City, wylot do Polski
22.04 Dzień 13: Powrót do kraju, zakończenie wycieczki

Cena: 2480$ (osoba nienurkująca 2190$), zawiera:
– zwiedzanie Gwatemali własnym busem, według programu
– zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych ze śniadaniem
– bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji
– pobyt na Roatanie w prywatnej willi, pokoje 2 osobowe
– wyżywienie: 3 posiłki dziennie
– pakiet 10 nurkowań w tym transport, butle i ołów
– wycieczki po wyspie, kajaki itp.
– ubezpieczenie turystyczne.
7

Cena nie zawiera:
– kosztu przelotów do Gwatemali i na Roatan ok. 3500-4500zł
– wyżywienia innego niż wymienione
– wizyty w centrum papug i conopy w Copan ok. 50$
– napojów na Roatanie
– opłat lotniskowych, bagażowych, wizowych, o ile niezbędne
– napiwków
– sprzętu nurkowego, można wypożyczyć za ok. 60$ za 5 dni
– ubezpieczenia nurkowego.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , , , , ,