Kreta

mapa-bazy-kreta.jpgNa Krecie możesz nurkować w jednej z naszych trzech baz: w Agia Pelagia, Amoudara – Heraklion i Malia. Nasze centra nurkowe są otwarte od kwietnia do połowy listopada.

Dojazd: Ze wszystkich hoteli, w miejscowościach pomiędzy Sissi i Fodele, jest możliwość bezpłatnego dojazdu do bazy i z powrotem do miejsca zakwaterowania naszymi busami.

ZAPYTAJ O OFERTĘ przelot + hotel, do wycieczki wybierz pakiet nurkowy, my zajmiemy się resztą

silverfish.jpgAgia Pelagia – baza położona jest 20 km na zachód od Heraklionu w pięknej miejscowości Agia Pelagia, która jest jednym z najlepszych miejsc nurkowych na Krecie. Miasteczko to posiada wspaniałą plażę z pełnym wyposażeniem. Jest tu wiele restauracji, tawern, barów i dyskotek. W okolicy znajdują się również mniejsze, spokoje plaże. W Agia Pelagia jest sporo udogodnień dla amatorów podwodnych wrażeń.

Miejsca nurkowe: Jaskinia El Greco – Rafa El Greco – Przylądek Stavros – Mononaftis – Wielka Kotwica – Błękitna Jaskinia – Daedalos – Wrak Messerschmitta – Wyspa Dia

Transport: Pomiędzy miejscowościami Sissi i Fodele oferujemy bezpłatny transport do/z naszych centrów. Goście są zabierani rano, a odwożeni do hotelu między 17:00 a 18:00, w zależności od położenia danego hotelu. Nurkowie zatrzymujący się w Agia Pelagia, Fodele lub Amoudarze mogą zostać odwiezieni do hotelu o godz. 13:00, po pierwszym zanurzeniu, jeśli mają takie życzenie.

Odległości od miast położonych na wschód i zachód od Centrum Nurkowego w Agia Pelagia:

odleglosci-kreta.jpg

Na wschód:

Pelagia
Heraklion: 23 km
Knossos: 25 km
Ammoudara: 12 km
Kokini Hani: 30 km

Gouves: 36 km

Hersonissos: 48 km

Malia: 53 km

Sissi: 55 km

Agios Nikolaos: 80 km

Na zachód:

Fodele: 7 km
Bali: 20 km
Panormo: 30 km
Rethymno: 55 km

Chania: 110 km

Malia – od 2007r. nasze centrum nurkowania Malia znajduje się w hotelu Sirens Beach, 30 km od Heraklionu. Malia jest małym miasteczkiem, jednym z najpiękniejszych miejsc na Krecie. Jest tam wiele uroczych, piaszczystych plaży, a także jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych na Krecie. Malia jest idealnym punktem wypadowym do wycieczek po Krecie oraz cieszy się bogatym życiem nocnym.

Nurkowanie:
Wybraliśmy kilka różnych miejsc położonych na wschód i na zachód od naszego centrum, pomiędzy Hersonissos i Milatos. Morska flora i fauna, którą można tam spotkać to m.in. anemony, gąbki, korale, rozgwiazdy, ośmiornice, mureny czy homary. Dodatkowo, można się tam natknąć na stare, zatopione kotwice i fragmenty starożytnych amfor.

Miejsca nurkowe: Wrak Messerschmitta – Wyspa Dia – Kori – Agios Georgios – Agia Varvara – Port Sissi – Dolina Kotwic – Milatos

Odległości od miast położonych na wschód i zachód od Centrum Nurkowego w Malii:

odleglosci-kreta.jpg

Na wschód od Malii:
Sissi: 8 km

Na zachód od Malii:
Kokini Hani: 20 km
Gouves: 15 km
Analipsis: 12 km
Anissaras: 8 km
Hersonissos: 5 km
Stalis (Sadlida): 2 km

Amoundara – od 2005r. nasze centrum nurkowania znajduje się na terenie hotelu Appollonia Beach, który jest jednych z najlepszych hoteli w okolicy. Amoudara leży tylko 8 km od Heraklionu i cieszy się piękną plażą, gdzie można skorzystać z leżaków. Jest tam także wiele wypożyczalni samochodów, restauracji, tawern, sklepów, kin, kafejek, barów, dyskotek i przystani pływackich, gdzie można uprawiać sporty wodne.

Nurkowanie w Amoudarze:
Mimo że Amoudara jest idealnym miejscem na wakacje na Krecie, piaszczyste i płytkie (2 do 3 m) dno nie pozwala na nurkowanie. Dlatego też nasi goście przewożeni są do naszego centrum Agia Pelagia, które oddalone jest tylko o 10 km.

Ceny nurkowań w naszych bazach:

Nurkowanie z łodzi

EURO

1 Nurkowanie z łodzi – Butla i ciężarki / Pełny sprzęt

40/60

2 dni / 4 nurkowania – Butla i ciężarki / Pełen sprzęt

140/190

3 dni / 6 nurkowań – Butla i ciężarki / Pełen sprzęt

198/273

5 dni / 10 nurkowań – Butla i ciężarki / Pełen sprzęt

300/400

Programy

EURO

Discover Scuba Bubblemaker (dzieci od 8 lat)

50

Discover Scuba Diving (dzieci od 10 lat)

75

Discover Scuba Diving Plus (Plaża)

Discover Scuba Diving Plus (Łódź)

120

140

Wycieczka łodzią

Kursy PADI

EURO

Scuba Diver * -Pełne wyposażenie

265

Open Water Diver *  – Pełne wyposażenie

395

Advanced Open Water Diver *  – Pełne wyposażenie

365

* Ceny kursów nie zawierają podręcznika.

Open Water Diver Manual

60

Piękne otoczenie i warunki panujące w centrum nurkowym sprawią, że oddawanie się podwodnym przyjemnościom, stanie się niezapomnianym przeżyciem.

Bazy oferują ponad 30 różnych miejsc nurkowych. Naszym gościom proponujemy: nocne zejścia pod wodę, kursy PADI i CMAS oraz NITROX, kurs dla początkujących, jak również rejsy morskie łodzią połączone z pływaniem w masce z fajką lub po prostu dla relaksu.

Nasze centra nurkowe jest otwarte od kwietnia do połowy listopada.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , , ,