to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Wyprawa na Galapagos

wyprawa_galapagos-1

Wyprawa – Galapagos 2011

Termin: 5 – 20.11.2011

Zapraszamy na kolejną wyprawę w jedno ze zdecydowanie najbardziej fascynujących miejsc nurkowych na świecie – Galapagos, gdzie pod wodą czekają na nas gigantyczne rekiny wielorybie i rekiny młoty, manty, lwy morskie i pingwiny!

wyprawa_galapagos-2

Część lądowa dostarczy niewiele mniej wrażeń: wygrzewające się na skałach legwany, stuletnie żółwie lądowe, miliony ptaków, pustynne, księżycowe krajobrazy. Do tego Ekwador – wspinaczka na wulkan Cotopaxi – 5897 m npm., najwyższy czynny wulkan na świecie, wizyta w gorących źródłach i na indiańskich targach. A w Peru – słynne na cały świat Machu Picchu.

Data: 5 – 20.11.2011
Ilość osób: 13

wyprawa_galapagos-3

Plan wyprawy

Dzień 1 05.11

Wylot z Warszawy do Peru. Nocleg i kolacja w Limie.

Dzień 2 06.11

Śniadanie w formie lunchboxu w Limie. Przelot do Cusco. Zwiedzanie Ollantaytambo i Pisac Market. Ollantaytambo to inkaskie miasto, centrum wojskowe i kulturalne, siedziba władcy Inków Pachacuti. Forteca, ulokowana w najwyższym miejscu góry, chroniła niegdyś całą dolinę przed najeźdźcami. Widok z góry na miasto jest zachwycający, a imponujące akwedukty wodne do dziś są używane przez mieszkańców. Po lunchu przejazd do Pisac, uroczego miasteczka znanego z tradycyjnych wyrobów rękodzielniczych.

Dzień 3 07.11

Śniadanie w hotelu. Wycieczka do Machu Picchu. Przejazd pociągiem do stacji Aguas Calientes. Następnie transfer autobusem na szczyt góry, gdzie mieści się forteca Machu-Picchu – miasto, które powstało w XV wieku według kompleksowo opracowanego planu, opuszczone z nieznanych powodów przez mieszkańców ok. 1537 r. Zapomniane przez historię, zostało odkryte w 1911 roku przez amerykańskiego podróżnika Hirama Binghama. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót pociągiem do Cusco, nocleg w Cusco.

wyprawa_galapagos-4

Dzień 4 08.11

Śniadanie w formie lunchboxu. Przelot z Cusco do Quito (przez Limę). Zakwaterowanie w hotelu Sebastián. Zwiedzanie kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. (1605), oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo). Wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti Ñan, gdzie można zobaczyć zjawiska występujące tylko na linii równika oraz Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła).

Dzień 5 09.11

Śniadanie w hotelu. Wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi – 5897 m npm, najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podróż ok. 1.5 godziny, dojazd na parking (4500 m npm), po drodze obserwowanie laharów i roślinności typowej dla strefy paramo, jazda wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4800 m npm., trekking do lodowca (4800 m npm.), wycieczka wokół jeziora Limpiopungo (3800 mnpm), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6 10.11

Śniadanie w hotelu. Przelot na Galapagos – San Cristobal. Zaokrętowanie, początek safari. Kolacja na łodzi.

wyprawa_galapagos-5

Dzień 7-12 11-16.11

Safari- trasa obejmuje nurkowania przy wyspach archipelagu Galapagos (Wyspa Seymour, Bartolome oraz Wolf i Darwin) i wycieczki lądowe w głąb niezamieszkałych obszarów. Pod koniec przystanek na wyspie Santa Cruz – zwiedzanie Instytutu Darwina. Podczas przystanku na wyspie Santa Cruz obiad na łodzi nie będzie serwowany. Możliwość zjedzenie obiadu w lokalnej restauracji.

Dzień 13 17.11

Śniadanie na łodzi. Wyokrętowanie, przelot do Quito, transfer do hotelu. Kolacja w hotelu.

Dzień 14 18.11

Śniadanie w hotelu. Podróż do gorących źródeł w Papallacta – ok. 2 godziny po drodze asfaltowej. W czasie podróży obserwowanie różnych stref wysokościowych (klimat, roślinność) – od 600 m n.p.m. do 4200 m n.p.m. (droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny Antisana, Rezerwat Biologiczny Cayambe – Coca; przejazd przez Kordylierę wschodnią Andów na przełęczy 4200 m n.p.m.). Kąpiel w pięknym ośrodku w Papallacta,  u stóp wulkanu Antisana (3300 m n.p.m., temp. wody 30- 40°C). Po południu powrót do Quito. Kolacja pożegnalna i nocleg w hotelu.

wyprawa_galapagos-6

Dzień 15 19.11

Śniadanie w hotelu. Wylot do Warszawy.

Dzień 16 20.11

Przylot do Warszawy

** Program może nieznacznie ulec zmianie ze względu na przeloty

wyprawa_galapagos-7

Cennik

Cena: 7500 USD + 6500 PLN

CENA ZAWIERA:

* wszystkie przeloty: rejsowe i wewnętrzne
* transfery
* zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach 3 i 4*
* wyżywienie wg programu (Peru – śniadania i lunche, Ekwador – śniadania i obiadokolacje, pełne wyżywienie w czasie trwania safari z wyjątkiem obiadu w Santa Cruz).
* ośmiodniowe safari nurkowe (butla, pas balastowy, opieka lokalnych przewodników nurkowania)
* ubezpieczenie KL i NW obejmujące nurkowania
* lokalny przewodnik anglojęzyczny – część lądowa
* opieka polskiego instruktora nurkowania – w trakcie całego wyjazdu
* imprezy, wycieczki, bilety wstępu i zwiedzanie wg opisanego programu
* lokalne podatki
* opłatę za wstęp do Parku Narodowego Galapagos

CENA NIE ZAWIERA:

* sprzętu nurkowego innego niż wymieniony (możliwość wypożyczenia) i redukcji DIN-INT
* opłat wjazdowych i wyjazdowych – kwota łączna ok. 85 USD (na chwilę obecną nie obowiązują wizy do Ekwadoru i Peru, opłaty i przepisy mogą ulec zmianie w zależności od regulacji rządowych poszczególnych państw)
* napiwków drobnych i napiwku obowiązkowego dla załogi łodzi Aggressor: 100 USD
* posiłków innych niż wymienione, obiadu w lokalnej restauracji w Santa Cruz

wyprawa_galapagos-9

Nurkowania

Galapagos to – przede wszystkim – królestwo rekinów, włączając w to grupy rekinów młotów, lwów morskich, mant, rekinów wielorybich oraz innych gatunków pelagicznych. Zdecydowanie jest to miejsce dla miłośników „grubej ryby”. Do podwodnych atrakcji dołączyć można zwiedzanie wysp na powierzchni, spotkania z legwanami, żółwiami słoniowymi oraz snorkeling z pingwinami i iguanami morskimi.

Nurkowania na Galapagos uznawane są za trudne ze względu na występujące tam prądy oraz niską temperaturę. Słoneczne wyspy położone są na równiku, a jednak woda jest dość chłodna ze względu na prąd Humboldta, przynoszący zimną wodę z Antarktyki. Nocne nurkowania są zabronione przez Park Narodowy Galapagos ze względu na dużą falę (nurkowania na otwartym oceanie) w większości miejsc nurkowych.

Plan safari

Dzień 1

Przelot na San Cristobal, transfer na łódź. Przywitanie przez kapitana, krótka odprawa wstępna, pierwsze nurkowanie aklimatyzacyjne.

Dzień 2

Przepłynięcie w kierunku wysp Wolf i Darwin, po drodze przystanek na Mosquera, 2 nurkowania. Po południu wycieczka na North Seymour.

wyprawa_galapagos-10

Dzień 3

4 nurkowania wokół wyspy Wolf.

Dzień 4

4 nurkowania wokół wyspy Darwin.

Dzień 5

2 nurkowania przy wyspie Darwin, popołudniowe nurkowanie wyspa Wolf.

wyprawa_galapagos-11

Dzień 6

2 nurkowania przy Cousin Rocks, popołudniu wycieczka na wyspe Bartolomeo. Podczas spaceru można tam spotkać rzadki gatunek ptaków Blue-Footed Booby, oraz sławne olbrzymie iguany. Przewodnik opowie o tych unikalnych stworzeniach i zapozna z przyrodą wysp Galapagos.

Dzień 7

2 nurkowania na Gordon’s Rocks, wycieczka lądowa na wyspę South Plaza, po południu przystanek przy wyspie Santa Cruz, zwiedzanie hodowli żółwi, czas wolny na zakupy w Puerto Ayora. Po południu pożegnalne „coctail party” na pokładzie jachtu. O północy wypłynięcie do San Cristobal.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z łodzi, transfer na lotnisko, przelot do Ekwadoru.

Temperatura wody:
21-28 stopni w okresie Grudzień-Maj
16-24 stopni w okresie Czerwiec-Listopad (wtedy też pojawia się chłodniejsza termoklina)
Większość nurkowań odbywa się na głębokości 6-33m.
Przez cały rok zalecane grubsze pianki (5-7 mm lub suche skafandry z lekka bielizną)
Wszystkie nurkowania są dryftowe, często pojawiają się silne prądy.

Wyspa Santa Cruz – Plazas – piaszczyste dno, wody spokojne bez prądów, podczas nurkowań towarzyszą nam lwy morskie zamieszkujące tą wyspę.

Wyspa Santa Cruz – Rocas Gordon – słaby prąd, pod wodą można spotkać: rekiny młoty, manty, white tipped sharks, galapagos sharks, golden rays, żółwie oraz lwy morskie.

Wyspa Santiago – płaszczki, rekiny młoty, żółwie.
Wyspa Seymour – rekiny młoty, białopłetwe, manty, lwy morskie oraz foki.

Wyspa Wolf – często silny prąd oraz ławice rekinów młotów, manty, rekiny Galapagos, lwy morskie oraz foki.

Wyspa Darwin – silne prądy, ławice rekinów młotów, manty, żółwie oraz jest możliwość spotkania rekina wielorybiego!!!

wyprawa_galapagos-8

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl