Nurkowanie z Polakami na Galapagos: 28.09-09.10-2018

galapagos

Termin: 28.09-09.10.2018
Cena: od 5095 USD

WYSPY GALAPAGOS to prawdziwy nurkowy brylant, znajdują się w czołówce najlepszych nurkowisk na świecie. Nurkować będziemy ze stadami rekinów młotów, osiągających tu liczbę aż 1000 sztuk! Ponadto żarłacze galapagoskie, żarłacze jedwabiste, manty, orlenie, żółwie, lwy morskie, a na lądzie iguany i olbrzymie żółwie lądowe.

Wyspy te stosunkowo młode, zamieszkane są przez gatunki, które w jakiś sposób musiały się ze stałego lądu przedostać. Na początku przyleciały ptaki, a wraz z nimi nasiona roślin, następnie przypłynęły ssaki i gady. Na wyspach tych takie zwierzęta jak małpy, czy lisy nie występują. Jest to pod tym względem niezwykle ciekawe przyrodniczo miejsce na ziemi.

Występują tu całoroczne prądy, nurkowanie na Galapagos skierowane jest tylko do DOŚWIADCZONYCH NURKÓW.

hammerhead-shark-2

PROGRAM:

28.09: Wylatujemy z Polski do Ekwadoru.
29.09: Przylot do Quito lub Guayaquil. Nocujemy w hotelu.
30.09: Pobyt w Quito lub Guayaquil.
31.09: Lecimy na San Cristobal. Nocujemy w hotelu.
01.10: Zakwaterowanie na łodzi Humboldt Explorer. Po kontrolnym nurkowaniu wypływamy na safari nurkowe. UWAGA: Kolejność odwiedzanych wysp może się zmieniać, w zależności od ustaleń z National Park Foundation.
02.10: Punta Carrion- Bartoleme, trzy nurkowania z orleniami oraz lwami morskimi.
Wypływamy w kierunku Wysp Północnych.
03.10: Wyspa Wolf– Landslide, Shark Bay, Pinaculo. Dwa nurkowania z: rekinami młotami, orleniami, żarłaczami galapagoskimi oraz rekinami jedwabistymi. Nocujemy na kotwicy.
04.10: Wyspy Wolf i Darwin. Jedno nurkowanie na Wolf. Dwa nurkowania na Darwin. Rekiny młoty, red-lipped batfish, lwy morskie, orlenie, żarłacze galapagoskie i rekiny jedwabiste. Nocujemy na kotwicy.
05.10: Wyspa Darwina. Dwa nurkowania. Rekiny młoty, red-lipped batfish, lwy morskie, orlenie, Galapagos sharks, rekiny jedwabiste, żółwie.
06.10: Wyspa Wolf. Trzy nurkowania. Rejs w kierunku Cousin’s Rock.
07.10: Cousin’s Rock. Poranne nurkowanie makro. Koniki morskie, lwy morskie, orlenie. Rejs w kierunku Santa Cruz, gdzie czeka nas wycieczka do olbrzymich żółwi lądowych, zwiedzanie miasteczka Puerto Ayora oraz Centrum Darwina. Kolacja w miasteczku we własnym zakresie. Nocujemy na łodzi.
08.10: Przypłynięcie na San Cristobal. Wykwaterowanie z łodzi o 09:00. Wylatujemy koło 13:00. W międzyczasie będzie można pospacerować po miasteczku, odwiedzić plażę zamieszkiwaną przez lwy morskie i iguany. Wylatujemy z San Cristobal do Quito lub Guayaquil. Nocujemy w hotelu lub przesiadka i Wylatujemy do Polski.
09- 10.10: Przylot do Polski.

O Łodzi Humboldt Explorer:

Humboldt Explorer może pomieścić 16 osób w 8 komfortowych kabinach dwuosobowych z pełnowymiarowymi łóżkami pojedynczymi, które można przekształcić w łóżka podwójne. Wszystkie kabiny posiadają widok na ocean, klimatyzację, ciepłą wodę, TV / DVD. Posiada również jacuzzi, salon, bar, spory pokład nurkowy ze sporym stołem dla fotografów i sprzętem do czyszczenia kamer/aparatów.

Cena zawiera:
– 7 nocy/ 8 dni na łodzi Humboldt Explorer;
– 3 posiłki dziennie, przekąski;
– napoje alkoholowe i niealkoholowe;
– 2-3 nurkowania dziennie;
– butle, pasy balastowe;
– ubezpieczenie Signal Iduna NNW i KL;
– opiekę polskiego pilota i instruktora;
– transfery z/na lotnisko na San Cristobal.

Cena nie zawiera:
– transferów z/na lotnisko w Ekwadorze (Quito lub Guayaquil);
– pobytu i zakwaterowania w hotelach przed i po safari nurkowym: na San Cristobal, w Quito lub Guayaquil (cena za noc za 2- osobowy pokój koło 120- 180 Usd);

– wyżywienia poza safari nurkowym;
– przelotów (łączny koszt koło 6500 Pln);
– ubezpieczenia nurkowego;
– kolacji w ostatni wieczór na Galapagos;
– sprzętu nurkowego
– Nitroxu (150 Usd);
– napiwków dla załogi;
– napojów alkoholowych Premium;
– opłaty za Park Morski, po przylocie na Galapagos: 100 Usd**;
– opłaty paliwowej: 150 Usd**;
– karty turystycznej, płatnej na lotnisku: 10 Usd;
– opłaty za komorę dekompresyjną, płatne na pokładzie łodzi: 35 Usd.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , ,