to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Galapagos – wyprawa z Polakami 6 – 13.08.2015

S A F A R I – G A L A P A G O S, czyli… wyprawa życia!!!

Podwodna fotografia – kursy i sprzęt na czas wyjazdu w cenie!

Archipelag Galapagos to magiczny świat, do którego wkroczycie już po pierwszych krokach po wyjściu z samolotu!
Zachwyt wyspami Galapagos na pewno będzie trwać przez cały pobyt. Galapagos jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest drugim co do wielkości morskim rezerwatem na świecie. Przewodnik na statku podzieli się z uczestnikami wiedzą na temat Galapagos i wysp wulkanicznych. Zwiedzimy trzy wyspy. Pomiędzy nurkowaniem możemy snurklować i obserwować ptaki. Galapagos Aggressor I i II oferuje niezapomniane nurkowanie z rekinami na odległej wyspie Wolf i Darwin. Wspaniała widoczność, cała gama niepowtarzalnych rekinów wliczając rekina młota. Wyspy Galapagos leżą na Pacyfiku, 1000 km od zachodniego wybrzeża Ekwadoru. Archipelag jest najbardziej znany dzięki teorii ewolucji Karola Darwina. Wyspy Galapagos położone są w strefie klimatu subtropikalnego. Do niedawna wyraźnie można było rozróżnić dwie pory suche i dwie deszczowe, ale zjawiska takie jak El Nino spowodowały znaczne zaburzenia tego cyklu i dzisiaj pogoda jest niestety dużo mniej przewidywalna.

W okresie od sierpnia do listopada jest największe prawdopodobieństwo spotkania rekinów wielorybich i ten okres uważa się za najlepszy do nurkowania na Galapagos. Nurkowanie na Galapagos to niepowtarzalne przeżycie i okazja spotkania przede wszystkim gatunków paleologicznych: ławic rekinów młotów, rekina wielorybiego, orleni, delfinów, mant, lwów morskich, a nawet pingwinów oraz morskich jaszczurek. Zdecydowanie jedno z najbardziej fascynujących miejsc nurkowych na świecie.

Dodatkowe opcje:
Zakupy na Otavalo Market, zwiedzanie miasta Quito
Dodatkowe rozrywki w czasie safari:
Wspinaczka i wycieczki na lądzie
Fotografia podwodna
Filmy / DVD / CD
Obserwacja gwiazd

Warunki nurkowania:
Poziom umiejętności – od średniozaawansowanych do zaawansowanych
Wszystkie nurkowania z pontonu
Głębokość nurkowania: 6-33m
Temperatura wody: 25-28°C
Na tej łodzi można zrobić wiele kursów nurkowych, w tym fotografii
podwodnej i filmowania.

OPIS PÓR ROKU NA GALAPAGOS:
Na Galapagos występują 2 pory roku: sucha – zimniejsza i deszczowa – cieplejsza.
Rekiny młoty – znak rozpoznawczy Galapagos można spotkać przez cały rok.
Zwykle pora deszczowa trwa od grudnia do maja/czerwca, w trakcie tej pory jest zwykle mniej wietrznie, można także cieszyć się słońcem, ale występują częściej przelotne deszcze. W tym okresie woda jest cieplejsza między 21 a 30°C, zwykle między 21 a 25°C. W niektórych miejscach nawet w tym okresie jest chłodno i zalecane są cieplejsze pianki i kaptur.
W tym czasie spotyka się więcej rekinów młotów, mant i ogończy.

Pora sucha trwa zwykle od maja/czerwca do listopada, jest wtedy mniej deszczowo, ale woda jest zimniejsza, między 16 a 24°C, zwykle między 19 a 23°C. Ten czas jest uznany za najlepszy okres do spotkania rekinów wielorybich ze szczytem od sierpnia do listopada.

PRZELOTY:
Przeloty mogą być zakupione przez USA, ale nie muszą… (muszę mieć info czy każdy ma wizę USA).
Przylot i wylot organizujemy do Guayaquil lub Quito, skąd odlatują samoloty lokalne do Baltry.
Zakwaterowane na lodzi jest w czwartek 6 sierpnia o godzinie 13, wykwaterowanie z lodzi w czwartek 13 sierpnia o godzinie 8 rano. Dodatkowo możemy sobie przedłużyć wyjazd i np. zostać kilka dni w USA…Wszystko jest do ustalenia w terminie późniejszym.

SAFARI i ŁÓDŹ:
Każda kabina posiada prywatne TV/DVD, stereo CD player, schowek, termometr i klimatyzację. Statek wyposażony jest w jacuzzi, salon, łóżka pokładowe, częściowo ocieniony słoneczny, hamaki, prywatne zamykane szafki na sprzęt. Do dyspozycji jest komputer z możliwością wysyłania maili oraz telefon satelitarny za dodatkową opłatą. W kabinach i salonach jest zakaz palenia, można palić jedynie na Sun decku.

Galapagos Aggressor I
Długość: 30m
Pokład: 6.5m
Prędkość: 10 węzłów
Zasięg: 2,000 mili morskich
Rok produkcji: 1992
Odnowiony: 2006
Liczba Kabin: Osiem
Liczba Pasażerów: 16

Opis kabin:
Kabina Master – 4 kabiny (nr 5 – 8) na górnym pokładzie, są większe i posiadają podwójne łóżko lub dwa pojedyncze, prywatną łazienkę z prysznicem i suszarką do włosów, toaletka, TV/DVD, indywidualnie sterowana klimatyzacja Kabina Deluxe – 4 kabiny (nr 1 – 4) na dolnym pokładzie posiadają dwa pojedyncze łóżka, prywatną łazienkę z prysznicem i suszarką do włosów, toaletka, TV/DVD, indywidualnie sterowana klimatyzacja.
Jak na wszystkich łodziach z floty Aggressor, obsługa jest na najwyższym poziomie. Na tych łodziach hasło przewodnie to „Drink, Eat and Dive”, czyli jedz, pij i nurkuj. Ogromna ilość jedzenia, przekąsek, napoje bez ograniczeń, średnio uczestnicy robią 3 nurkowania dziennie, a po nurkowaniach spożywają gratisowe piwo i wino . Obsługa Aggressorów lubi rozpuszczać uczestników safari i dbać, żeby im niczego nie brakowało.
Pokład nurkowy jest bardzo przestronny, a drabinki bardzo wygodne do wychodzenia z wody. Po nurkowaniu możecie się opłukać w słodkiej wodzie, będą na Was czekały ciepłe ręczniki do wytarcia się. Do dyspozycji zbiorniki z wodą do płukania sprzętu oraz specjalny stół dla fotografów i filmowców.
Elektryczność: Gniazdka w standardzie amerykańskim. Na statku prąd 110 i 220 volt i jest non-stop.
Waluta: Lokalna waluta to dolar amerykański USD
Kuchnia: Na jachcie oferowana jest urozmaicone wyżywienie w tym grill i kuchnia lokalna.
Śniadanie – świeże owoce, soki, ciepła przekąski, płatki śniadaniowe.
Lunch – stół szwedzki (ciepłe zupy, domowy chleb, sałatki, przystawki, kanapki)
Kolacja – różnorakie posiłki każdego dnia (owoce morza, mięso, deser)
Prosimy o wcześniejsze uprzedzenie o specjalnych wymaganiach dietetycznych.
Napoje: Napoje bezalkoholowe, herbata, kawa oraz lokalne piwo i wino jest w cenie rejsu.

Naszym zdaniem:
Jak na wszystkich łodziach z floty Aggressor, obsługa jest na najwyższym
poziomie. Na tych łodziach hasło przewodnie to „Drink, Eat and Dive”, czyli jedz, pij i nurkuj.

FOTO SAFARI:
Tego typu safari są specjalnie zorganizowane dla miłośników fotografii. Nie trzeba robić kilometrów pod wodą… wszyscy mają jeden cel – udane zdjęcia. Możesz pogadać o swoim hobby i podzielić się doświadczeniami z uczestnikami safari a także z doświadczonymi instruktorami fotografii podwodnej, którzy są do Twojej dyspozycji. Kurs oraz indywidualne konsultacje jest wliczony w cenę safari.
Mike Haber i Mike Mesgleski są właścicielami Jim Church School of Underwater Photography. Podczas tych kilku dni będziesz mógł wziąć udział w organizowanych przez nich zajęciach z kursu fotografii podwodnej.

Mike Mesgleski uczy podwodnej fotografii od ponad 22 lat, pomagając studentom tworzyć setki pięknych zdjęć naszego podwodnego świata. Od 1988 pracował przy naprawianiu wyposażenia do podwodnych zdjęć. Wśród jego nagród, jest między innymi odbiorcą
prestiżowego certyfikatu SSI Platinum Pro.
Mike Haber, to również kwalifikowany instruktor i profesjonalista w robieniu zdjęć nad jak i pod wodą. Jego baza operacyjna znajduje się w Miami i rozrasta się na całym świecie.
Tematyka i zdjęcia natury odzwierciedlają szeroki wachlarz umiejętności i kreatywności Mika. Jest dumny z bycia członkiem Board of Directors of the Marine Life Preservation Society.

Dołącz do zabawy!

Tyle zabawy ile możesz sobie wyobrazić! Wspaniałe nurkowania, relaksująca atmosfera i mnóstwo zabawy. Wszystko to połączone w kursie podwodnej fotografii. Przyjemne, połączenie nauki, której nie możesz przegapić i nie zapomnisz jej przez wiele lat. Kurs fotografii podwodnej dla początkujących Mike & Mike to najbardziej cierpliwi i wyrozumiali instruktorzy, których kiedykolwiek spotkałeś. „To jest przód kamery” , tak zaczną swoją mowę. Będą upraszczać wszystkie numery i terminy z przykładami łatwymi do zapamiętania. Ten kurs jest dla Ciebie.
Kurs fotografii podwodnej dla doświadczonych
Opanuj nowe elementy sprzętu i rozwiń nową technikę z Mikiem i Mikiem, Twoimi przewodnikami podczas drogi. Będziesz mógł wraz z innymi doświadczonymi fotografami, dzielić się informacjami, radami oraz pomysłami.

Promocyjna cena: 5895 USD – kto pierwszy, ten lepszy (standardowa cena 5995 USD)
Dodatkowe Koszty przeloty międzynarodowe i lokalne (ok. 4000 zł + 550 USD)
Cena zawiera:
Warsztaty fotograficzne, Transfer lotnisko – łódź – lotnisko w dniu rozpoczęcia i zakończenia rejsu, Zakwaterowanie na statku w wybranej
kabinie, maksymalnie 4 nurkowania dziennie, 2 rano i 2 popołudniu oraz 2 nurkowania nocne, 2 wycieczki lądowe, butle, balast, opiekę
przewodników nurkowych. Wszystkie posiłki i przekąski (specjalna dieta na zamówienie), napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe
Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW.

Zaliczka: 500 USD lub 1500 PLN
Druga rata: dopłata do 50% do 1 stycznia 2015
Trzecia rata: dopłata do 100% do 1 kwietnia 2015

 

Info o warsztatach: w najlepszych terminach w roku sa organizowane warsztaty foto i wideo z wybitnymi specjalistami.

Zdjęcie Termin Łódź Trasa Cena Link do oferty
2015-08-06 do 2015-08-13
7 dni
Galapagos Aggressor I
Każda kabina posiada prywatne TV/DVD, stereo CD player, schowek, termometr i klimatyzację. Statek wyposażony jest w jacuzzi, salon, łóżka pokładowe, częściowo ocieniony słoneczny, hamaki, prywatne zamykane szafki na sprzęt. Do dyspozycji jest komputer z możliwością wysyłania maili oraz telefon satelitarny za dodatkową opłatą. W kabinach i salonach jest zakaz palenia, można palić jedynie na Sun decku.

Naszym zdaniem: Jak na wszystkich łodziach z floty Aggressor, obsługa jest na najwyższym poziomie. Na tych łodziach hasło przewodnie to „Drink, Eat and Dive”, czyli jedz, pij i nurkuj.

Foto safari Galapagos Islands
Tego typu safari są specjalnie zoorganizowane dla miłośników fotografii. Nie trzeba robić kilometrów pod wodą…  wszyscy mają jeden cel – udane zdjęcia. Możesz pogadać o swoim hobby i podzielić się doświadczeniami z uczestnikami safari a także z doświadczonymi instruktorami fotografii podwodnej, którzy są do Twojej dyspozycji. Kurs oraz indywidualne konsultacje jest wliczony w cenę safari.
STANDARDOWA CENA 5995 USD TERAZ TYLKO 5885 USD
PROMOCJA
Więcej…

 

Najczęściej zadawane pytania:

1. Gdzie leży Galapagos?
Wyspy Galapagos leżą na Pacyfiku, 1000 km od zachodniego wybrzeża Ekwadoru. Archipelag jest najbardziej znany dzięki Teorii Ewolucji Karola Darwina.
2. Jakie usługi zawarte są w cenie rejsu?
Nocleg na pokładzie jachtu, nurkowania, butle, balast, opieka przewodników nurkowych, transfer z lotniska w czwartek, posiłki i przekąski, napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe
3. Czy muszę wykupić przeloty z Ekwadoru na Galapagos razem z safari?
Tak, te przeloty trzeba obowiązkowo kupić razem z rezerwacją safari. Przelot do Ekwadoru można kupić na własną rękę lub za naszym pośrednictwem. Safari wypływa z Baltry.
4. Ile dni trwa rejs i ile znurkowań mogę zrobić w ciągu dnia?
Czas trwania rejsu na Galapagos Aggressor wynosi 7 dni, od czwartku po południu do czwartku rano, pięć i pół dnia to czas na nurkowania. Większość gości schodzi pod wodę do 3 razy dziennie. Nurkowania zaczynają się od czwartku po południu i kończą w środę około południa.
5. Kiedy powinienem przyjechać do Ekwadoru?
Sugerujemy zaplanować nocleg przed w Guayaquil lub Quito, aby mieć pewność zdążenia na lot na Galapagos. W przypadku samodzielnej rezerwacji przelotów prosimy wcześniej o kontakt w celu ustalenia terminu wylotu na Galapagos.
6. Czy istnieją dodatkowe opłaty niewliczone w cenę?
Tak. Każdy gość jest zobowiązany zapłacić 100 USD opłaty do Parku Narodowego oraz Control Visitor Card,10 USD. Te opłaty będą pobierane na koniec tygodnia podczas regulowania rachunków.
41 USD to podatek wyjazdowy, który płaci się na lotnisku w Quito, a 26 USD na lotnisku w Guayaquil.
Będzie on pobierany na lotnisku w formie gotówki. Do ceny zakupów na łodzi dodawane jest 12% podatku od sprzedaży .
7. Czy potrzebuję paszport?
Tak. Przybywający muszą mieć aktualny paszport ważny, przez co najmniej 6 miesięcy od momentu
przekroczenia granicy, wizę oraz odpowiednią ilość pieniędzy i bilet powrotny.
8. Jak dostanę się na Galapagos I i Galapagos II Aggressor w dniu wyjazdu?
Po przybyciu na lotnisko w Galapagos należy uiścić opłatę na Park Narodowy. Nasz przedstawiciel
wita uczestników lotnisku. Transfer na jacht. Prosimy o zaznaczenie bagażu etykietką Aggressor I lub
Aggressor II.
9. Gdzie cumuje Galapagos Aggressor?
Galapagos Aggressor I i II wypływa z San Cristobal przez cały rok. Z lotniska transfer trwa 5-10 minut.
10. Cóż specjalnego jest w nurkowaniu w Galapagos?
Nurkowanie na Galapagos to niepowtarzalne przeżycie i okazja spotkania przede wszystkim gatunków paleologicznych: ławic rekinów młotów, rekina wielorybiego, orleni, delfinów, mant, lwów morskich a nawet pingwinów oraz morskich jaszczurek. Zdecydowanie jedno z najbardziej fascynujących miejsc nurkowych na świecie.
11. jakie jest nurkowanie na Galapagos?
Przez cały rok nurkowanie na Galapagos jest nieco trudniejsze, niż w innych regionach z powodu prądów i nieco chłodniejszej temperaturze. Nurkowanie z pontonów jest zaletą, ale może być trudnym wyzwaniem dla niektórych. Warto podjąć ten trud, aby mieć możliwość spotkania dużej ilości rekinów podczas każdego nurkowania oraz innych dużych osobników.
12. Jaka jest temperatura wody? Czy potrzebuję piankę?
Temperatura wody waha się od 21-28°C. Temperatura sięga do 28-30°C od grudnia do maja, spada do 16- 24°C od czerwca do listopada. Zaleca się piankę 5-7mm z kapturem i butami przez okrągły rok.
13. Czy jest nurkowanie z pontonu?
Tak, wszystkie nurkowania są z pontonu.
14. Czy są jakieś wycieczki lądowe?
Tak, w czasie safari organizowane są wspaniałe wycieczki na ląd wraz z doświadczonym przewodnikiem.
15. Jaki typ topografii występuje na Galapagos?
Wyspy są pochodzenia wulkanicznego. Wciąż jest czynnych kilka wulkanów.
16. Czy jest zwyczajem dać załodze napiwek?
Wierzymy, że napiwki są czysto dobrowolnym darem, które bazuje na jakości obsługi, jaką załoga oferuje. Kiedy uregulujecie końcowy rachunek Kapitan będzie mieć kopertę, do której można włożyć napiwek. Napiwek będzie rozdzielony po równo między załogę.
17. Co jest zaplanowane w środę po południu po przypłynięciu do portu?
W środę po południu Galapagos Aggressors I lub II cumuje w Puerto Ayora, Santa Cruz. Goście odwiedzą stacje badawczą Karola Darwina. Załoga Galapagos Aggressor organizuje pożegnalną koktajl party przy zachodzie słońca w środę wieczorem. Kolacja w środę wieczorem to jedyny posiłek, który nie jest wliczony w cenę rejsu. Załoga proponuje lokalną restauracje i organizuje transport, proszę przygotować gotówkę, większość sklepów i restauracji nie akceptuje kart. Około północy jacht płynie do portu w Baltrze.
18. O której jest wyokrętowanie na jachcie?
Wyokrętowanie jest o godzinie 8:30 w czwartek rano. Goście są przetransportowani na lotnisko.
19. Gdzie znajduje się najbliższa komora dekompresyjna?
Najbliższa komora jest w Puerto Ayora, Santa Cruz, Galapagos.
20. Czy są pobierane dodatkowe opłaty za osobę podróżującą samotnie?
Tylko jeżeli chcesz zajmować kabinę samodzielnie, wtedy cena jest wyższa o 50% od regularnej ceny rejsu.
21. Z kim będę dzielić pokój i z kim będę nurkować, jeśli zarezerwuję wycieczkę jako osoba samotnie podróżująca?
Uczestnik podróżujący sam będzie przydzielony do osoby tej samej płci. Generalnie bardzo wiele osób podróżuje samotnie, więc nie ma powodów do obaw.
22. Co muszę zabrać na wycieczkę?
Paszport, bilety samolotowe, sprzęt nurkowy, adaptery do butli i kontaktów, certyfikat nurkowy, logbook, karty kredytowe i trochę dolarów w gotówce, zegarek z alarmem lub budzik, okulary przeciwsłoneczne, czapkę z daszkiem lub chustkę na głowę, olejek do opalania, kostium kąpielowy, ręcznik, sandały na miękkiej podeszwie lub inne sportowe buty, podstawowe leki i plaster, szczoteczkę do zębów i pastę, ładowarki do aparatów fotograficznych i innych sprzętów, koszulki z krótkim rękawem, bluzę lub sweter, długie spodnie, krótkie spodenki ewentualnie spódniczkę, jeśli jesteś kobietą.

Przykładowy plan safari:

Thursday: Baltra Airport Afternoon Greeting by Crew, Bus Transfer to the Dock (Muelle) and Boarding.
Welcome, and Orientation Dive at North East Coast of Baltra Island.

Friday: 2 Morning dives; Punta Carrion (Santa Cruz Island) and Bartolome Punta. 1 afternoon dive at
Bartolome Punta and hike to Bartolome Summit.

Saturday: 5 Dives at Wolf; 2 morning, 2 afternoon and 1 night dive.

Sunday: January to May: 2 morning dives at Darwin and 2 afternoon dives at Wolf.
June to December: 5 dives at Darwin; 2 morning, 2 afternoon and 1 night dive.

Monday: January to May: 5 dives at Cabo Marshall; 2 morning dives, 2 afternoon and 1 night dive.
June to December: 2 morning dives at Darwin; 2 afternoon dives at Wolf.

Tuesday: 2 morning dives at Cabo Douglas and 2 afternoon dives at Punta Vicente Roca.

Wednesday: 1 morning dive at Cousins Rock.
Wednesday afternoon the Galapagos Aggressor will arrive at Itabaca Channel. After lunch guests will disembark at 1 pm to go ashore for a private bus tour to see the beautiful Highlands of Santa Cruz Island. This will include Los Gemelos (The Twins, two enormous sinkholes), Scalesia Forest for a scenic view over Santa Cruz, a Tortoise Reserve to see giant tortoises, and Lava Tubes.
After the hike, guests can walk through town, shop and visit the tortoise-breeding center Fausto Llerena at the Charles Darwin Research Station. Guests will have dinner ashore at a local restaurant of their choice (only meal not included in the cruise). The Galapagos Aggressor will move from Itabaca Channel to Puerto Ayora. At 10 pm, the boats will depart for Baltra.

Thursday: Guests will have a full breakfast then check out and depart to the Baltra Airport.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: ,