Victoria podpowiada...

toszczególnie ciekawa oferta

dlategobardzo ją polecamGalapagos – Ekwador – Peru – wyprawa i safari z Polakami 29.10–11.11.2016

1796409_10151980758672916_1427648731_nJuż po raz szósty zapraszamy na wyprawę w jedno ze zdecydowanie najbardziej fascynujących miejsc nurkowych na świecie – GALAPAGOS! To tam czekają na nas gigantyczne rekiny wielorybie i olbrzymie stada rekinów młotów, do tego manty, lwy morskie i pingwiny! Zdecydowanie jest to miejsce dla miłośników „grubej ryby”.
Część lądowa dostarczy równie silnych wrażeń: wygrzewające się na skałach legwany, stuletnie żółwie lądowe oraz pustynno-księżycowe krajobrazy. Do tego EKWADOR – wspinaczka na wulkan Cotopaxi – 5897 m npm., jeden z najwyższych czynnych wulkanów na świecie, wizyta w gorących źródłach, na indiańskich targach i oczywiście na … równiku :) A dodatkowo dla chętnych „wisienka na torcie” czyli słynne na cały świat Machu Picchu w PERU.

Data wyprawy: 29.10–11.11.2016 (samo safari 01-11 listopada, wersja z Peru 25.10-11.11)
Cena: 7700 USD + przelot

Plan wyprawy

Dzień 1, 29.10.2016
Wylot  z  Warszawy i przylot do Quito. Transfer do hotelu, położonego w centrum nowego Quito (przejazd 15-20 minut). Kolacja powitalna i nocleg w hotelu w centrum Quito

Dzień 2, 30.10.2016
Śniadanie w Hotelu. Podróż do dżungli amazońskiej,  najpierw  Panamericana do Ambato i stamtąd drogą Ambato-Baños-Puyo.  Po  drodze  zwiedzanie  hacjendy  La  Cienega  (typowa  hacjenda  z  XVII  w.),  przystanek przy  jeziorku  Yambo,  w  parku  Juan  Benigno  Vela  w Ambato, w wiosce Indian Salasaca (targ wyrobów indiańskich) i miejscowości Baños, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, gorące źródła, kaskady; kosztowanie  typowych  wyrobów z trzciny cukrowej. Po południu  przejazd  tarabita  (rodzaj  kolejki  linowej) przez rzekę Pastaza, zejście do wodospadu Pailón del Diablo  (Diabelska  Patelnia) i przejście po wiszącym moście. Kolacja i nocleg w hotelu w Puyo.

Dzień 3, 31.10.2016
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie orchidarium w dżungli wtórnej i pierwotnej (około 300 gatunków orchidei, 60 gatunków helikonii i kilkadziesiąt gatunków bromelii, rośliny lecznicze i użytkowe, drzewa użytkowe), warsztatu wyrobów  z  drzewa  balsa  i    zwiedzanie  Tarqui –centrum odzyskiwania zwierząt żyjących w Amazonii.  Podróż powrotna do Quito. Kolacja i nocleg w hotelu w centrum Quito.

Dzień 4, 01.11.2016
Śniadanie w hotelu. Wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi  –5897 m npm, jednego z najwyższych czynnych wulkanów na świecie. Podróż ok. 1.5 godziny po drodze asfaltowanej i godzina po utwardzonej, dojazd na parking (4500 m npm), po drodze obserwowanie laharow, roślinności typowej dla strefy paramo, jazda wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4800 m npm, trekking do lodowca (4800 m npm), wycieczka wokół jeziora Limpiopungo (3800 m npm), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni. Kolacja i nocleg w hotelu Sebastián

Dzień 5, 02.11
Śniadanie w Hotelu Sebastián. Zwiedzanie nowej części miasta (pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, obserwowanie panoramy Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, Kongres z fasadą gdzie w kamieniu są wykute sceny z historii Ekwadoru, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne) i kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. (1605), oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo). Po południu wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti  Nan, gdzie  można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku oraz  Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła); możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie. Kolacja i nocleg w hotelu Sebastián.

Dzień 6 -12, 03 -09.11.2016
Safari -trasa obejmuje nurkowania przy wyspach archipelagu Galapagos (Wyspa  Seymour, Bartolome oraz Wolf i Darwin) i wycieczki lądowe w głąb niezamieszkałych obszarów. Pod koniec przystanek na wyspie Santa  Cruz – zwiedzanie Instytutu  Darwina.  Podczas  przystanku na wyspie Santa Cruz obiad na łodzi nie będzie serwowany. Możliwość zjedzenie obiadu w lokalnej restauracji.

Dzień 13, 10.11.2016
Śniadanie na łodzi. Wyokrętowanie, przelot do Quito, transfer do hotelu. Kolacja w stylowej restauracji w centrum Quito

Dzień 14, 11.11.2016
Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko wylot do Polski

Dzień 15, 12.11.2016
Przylot do Warszawy

*Program może nieznacznie ulec zmianie ze względu na przeloty


Plan Safari

Dzień 1
Przelot na San Cristobal, transfer na łódź. Przywitanie przez kapitana, krótka odprawa wstępna, pierwsze nurkowanie aklimatyzacyjne.

Dzień 2
Przepłynięcie w kierunku wysp Wolf i Darwin, po drodze przystanek na Mosquera, 2 nurkowania.Po południu wycieczka na North Seymour.

Dzień 3
4 nurkowania wokół wyspy Wolf.

Dzień 4
4 nurkowania wokół wyspy Darwin.

Dzień 5
2 nurkowania przy wyspie Darwin, popołudniowe nurkowanie wyspa Wolf.

Dzień 6
2 nurkowania przy Cousin Rocks, popołudniu wycieczka na wyspe Bartolomeo. Podczas spaceru można tam spotkać rzadki gatunek ptaków Blue-Footed Booby, oraz sławne olbrzymie iguany. Przewodnik opowie o tych unikalnych stworzeniach i zapozna z przyrodą wysp Galapagos.

Dzień 7
2 nurkowania na Gordon’s Rocks, wycieczka lądowa na wyspę South Plaza, po południu przystanek przy wyspie Santa Cruz, zwiedzanie hodowli żółwi, czas wolny na zakupy w Puerto Ayora.  Po południu pożegnalne „coctail party” na pokładzie jachtu. O północy wypłynięcie do San Cristobal.

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z łodzi, transfer na lotnisko, przelot do Ekwadoru.


Data wyprawy: 29.10–11.11.2016 (samo safari 01-11 listopada, wersja z Peru 25.10-11.11)
Cena: 7700 USD + przelot

CENA ZAWIERA:
– Przeloty samolotami rejsowymi na trasie Warszawa–Quito-Warszawa,
– Rozszerzone ubezpieczenie KL obejmujące nurkowania, NNW, KR, BP, SS, OC,
– opiekę polskiego instruktora nurkowania – w trakcie całego wyjazdu.

EKWADOR:
– transfery lotnisko
– hotel – lotnisko
– zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelu 4* Sebastian (możliwość dopłaty do SNG)
– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
– opiekę lokalnego przewodnika polskojęzycznego
– prywatny transport w czasie wycieczek
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
– kolację pożegnalną

GALAPAGOS
– przelot Quito-San Cristobal-Quito
– pełne wyżywienie w czasie trwania safari z wyjątkiem obiadu w Santa Cruz.
– ośmiodniowe safari nurkowe (butla, pas balastowy, opieka lokalnych przewodników nurkowania)

CENA NIE ZAWIERA:
– opłaty za wstęp do Parku Narodowego Galapagos 120 usd
– pakietu nitroksowego
– sprzętu nurkowego innego niż wymieniony (możliwość wypożyczenia na łodzi) i redukcji DIN-INT
– opłat wjazdowych i wyjazdowych
– kwota łączna ok. 85 usd (na chwilę obecną nie obowiązują wizy do Ekwadoru i Peru, opłaty i przepisy mogą ulec zmianie w zależności od regulacji rządowych  poszczególnych państw)
– napiwków drobnych i napiwku obowiązkowego dla załogi łodzi Aggressor: 300 – 500 USD
– posiłków innych niż wymienione, obiadu w lokalnej restauracji w Santa Cruz

Nurkowania:
Galapagos  to – przede wszystkim -królestwo rekinów, spotkamy tu grupy rekinów młotów, lwów  morskich,  mant, rekinów  wielorybich oraz innych gatunków pelagicznych

Zdecydowanie jest to miejsce dla miłośników „grubej ryby”. Do podwodnych atrakcji dołączyć  można zwiedzanie wysp na powierzchni, spotkania z legwanami, żółwiami słoniowymi oraz snorkeling z pingwinami i iguanami morskimi.

Nurkowania na Galapagos uznawane są za trudne ze względu na występujące tam prądy oraz niską temperaturę. Słoneczne wyspy położone są na równiku, a jednak woda jest dość chłodna ze względu na prąd Humboldta, przynoszący zimną wodę z Antarktyki.

Nocne nurkowania są zabronione przez Park Narodowy Galapagos ze względu na dużą falę (nurkowania na otwartym oceanie) w większości miejsc nurkowych.

Temperatura wody:
21 -28 stopni w okresie Grudzień -Maj
16- 24 stopni w okresie Czerwiec-Listopad (wtedy też pojawia się chłodniejsza termoklina)
Większość nurkowań odbywa się na głębokości 6-33m.
Przez cały rok zalecane grubsze pianki (5-7 mm lub suche skafandry z lekka bielizną)
Wszystkie nurkowania są dryftowe, często pojawiają się silne prądy.

Wyspa Santa Cruz – Plazas:
Piaszczyste dno, wody spokojne bez prądów, podczas nurkowań towarzyszą nam lwy morskie zamieszkujące tę wyspę.

Wyspa Santa Cruz:
Rocas Gordon – słaby prąd, pod wodą można spotkać: rekiny młoty, manty, rekiny białopłetwe, rekiny Galapagos, płaszczki, żółwie oraz lwy morskie.

Wyspa Santiago:
Płaszczki, rekiny młoty, żółwie.

Wyspa Seymour:
Rekiny młoty, białopłetwe, manty, lwy morskie oraz foki.

Wyspa Wolf:
Często silny prąd oraz ławice rekinów młotów, manty, rekiny Galapagos, lwy morskie oraz foki.

Wyspa Darwin:
Silne prądy, ławice rekinów młotów, manty, żółwie oraz jest możliwość spotkania rekina wielorybiego!!!

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , , , ,