Victoria podpowiada...

toszczególnie ciekawa oferta

dlategobardzo ją polecamWyprawa nurkowa z Polakami 22.10-09.11, Malezja i Filipiny

tanie nurkowanie Malezja

Zapraszamy na ekscytującą wyprawę nurkową do Malezji i na Filipiny! W programie: safari nurkowe na Sipadan, nurkowanie stacjonarne w Dauin oraz nurkowanie z rekinami wielorybimi w Olsob, zwiedzanie Cebu i okolic.

Termin: 22.10.2016 – 09.11.2016

Można dołączyć jedynie na część safari lub na część Filipiny

Cena: safari Sipadan 1950 USD + Filipiny Dauin 442 USD + Olsob 280 USD
+ wstęp na Sipadan 14 USD/dzień + opłata portowa 3 USD
+ przeloty wyceniane w momencie zgłoszenia

II cześć MALEZJA – SIPADAN:

Safari nurkowe, przykładowy plan:

Dzień 1: niedziela – przylot na lotnisko w Tawau, transfer do portu, zaokrętowanie na łodzi
Dzień 2: poniedziałek – 2 – 3 nurkowania na SIPADANIE oraz Mabul
Dzień 3: wtorek – 3 – 4 nurkowania na SIPADANIE oraz Mabul
Dzień 4: środa – 3 – 4 nurkowania na SIPADANIE oraz Mabul
Dzień 5: czwartek – 3 – 4 nurkowania na SIPADANIE oraz Mabul
Dzień 6: piątek – 3 – 4 nurkowania na SIPADANIE oraz Mabul
Dzień 7: sobota – 2 – 3 nurkowania na SIPADANIE oraz Mabul, ostatnie nurkowanie do godziny 14-15 lub odpowiednio do lotu następnego dnia, aby zapewnić przerwę 24 godziny
Dzień 8: niedziela – wykwaterowanie o 06:30, transfer do Semporna, czas wolny.

Sipadan jest wśród nurków z całego świata uważane za jedno z najlepszych miejsc nurkowych. Z tego powodu miejsce odkryte przez Cousteau jest dziś mekką nurków z całego świata. Wyspa położona na morzu Celebes u wschodnich wybrzeży Malezyjskiej części Borneo w prowincji Sabah wyrasta z dna położonego na głębokości 600-900m. Małą odległość do morskich głębin z zimną wodą powoduje że spotykamy tu bardzo dużo rekinów white tip i innych gatunków potrzebujących zimnej wody. Rekiny rafowe białopłetwe (white tip) spotykamy na Sipadanie niemal wszędzie, można ich spotkać nawet kilkadziesiąt podczas jednego nurkowania.

Na Sipadanie spotykamy też olbrzymią ilości żółwi, jest ich jeszcze dwa razy więcej niż rekinów.

Bardzo atrakcyjne sa dla nurków ławice barrakud układające się w charakterystyczny pierścień, a także ławice bumphead parrotfishy i plataksów są widziane na każdym wyjeździe. Pojedyncze ogromne ostroboki, graniki, a czasami rekiny młoty, rekiny wielorybie, rekiny szare i inne duże rekiny dopełniają rybnego krajobrazu.

Wszystkie nurkowania są przy ścianach. Niektóre z nich mają wyraźne półki, przepływy i rozpadliny, tak więc miejscami mamy pod sobą niewielkie płaskie przestrzenie a nie tylko otchłań. Większość nurkowisk ma także minimalnie pochylone plateau na głębokości od zera do kilku metrów, doskonale nadające się na przystanek bezpieczeństwa dla nurków, oraz na snorkeling. Sipadan porośnięty jest zdrowymi, pięknymi koralami, które urzekają zwłaszcza na Hanging Garden i po całej wschodniej stronie.

Najlepsze miejsce to Barracuda Point. Wychodzący głęboko w morze podwodny cypel jest zwykle dotykany prądami morskimi przynoszącymi tutaj ławice ryb. Nieprawdopodobna ilość ryb od tych małych po podążające za nimi tuńczyki, barakudy, a w końcu rekiny zaskakuje nawet tych nurków, którzy już wiele widzieli w podwodnym świecie.

Sipadan mieści się w absolutnych czołówkach wszelkich rankingów nurkowisk, deklasując tak legendarne miejsca jak Galapagos, czy Australię. Jest to miejsce, które odwiedzenie musicie zaplanować w swoim kalendarzu podróży.

O łodzi Celebes Explorer:

Wygodna łódź o długości 29 metrów i szerokości 7,2 metra. Na pokładzie znajduje się 8 kabin dwuosobowych z pojedynczymi lub podwójnymi łóżkami, prywatną łazienką z ciepłą i zimną wodą, kabina posiada indywidualnie sterowaną klimatyzację. 2 kabiny są podwójnym łóżkiem, 6 kabin jest z górnymi pojedynczymi łóżkami, a dolnymi podwójnymi łóżkami.

W kabinach znajduje się garderoba, biurko, suszarki, do dyspozycji są także ręczniki oraz mydło.

Dla wygody gości do dyspozycji pokład z TV, Audio System i barem oraz duży sun deck z dużymi drewnianymi krzesłami, stołami, oraz materacami do relaksu.

Wyżywienie składa się ze szwedzkiego bufetu z dużym urozmaiceniem posiłków.

Część nurkowa składa się z dużego pokładu oraz prysznica do umycia sprzętu oraz miejsca na przechowywanie sprzętu i wywieszenie mokrego sprzętu, pianek itd.

Za dodatkową opłatą możliwe korzystanie z internetu.

II cześć FILIPINY:

Nurkowanie w Dauin:

Łącznie 9 niezapomnianych nurkowań.

Nurkowanie na Oslob:

W OSLOB będziemy nurkować w miejscu słynącym z rekinów wielorybich. Przeżycie niezapomniane! Ponadto czeka nas wycieczka do wodospadu Tumalog Falls. Na koniec możliwe jest alternatywnie: zwiedzanie Cebu lub snorkeling/oglądanie wielorybich.

Cena zawiera:

Zakwaterowanie na safari, w Dauin oraz w Oslob
Pełne wyżywienie na safari, śniadania w hotelach
Transfery wymienione w programie
Przewodników nurkowych, butlę, balast, pas balastowy
Wstęp na Sipadan, Opłata portowa dopisane na umowie
Ubezpieczenie organizatora turystyki
Podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL, NNW

Cena nie zawiera:
Przelotów
Napojów alkoholowych
Ubezpieczenia nurkowego
Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , , , ,