Nurkowanie wrakowe na Filipinach z Polakami: 19-29.09.2017

Coron_-_Kayangan_Lake

Termin: 19-29.09.2017

Cena: od 1890 USD za osobę

Miłośników nurkowania wrakowego zapraszamy na wyprawę do Palawan, leżącego w zachodnich Filipinach. Od zachodu prowincja oblewana jest przez Morze Południowochińskie, zaś od wschodu przez Morze Sulu. W północnej części prowincji dziewięćdziesiąt wysp tworzy Grupę Calamian, której trzy największe to BUSUANGA, CULION i CORON. Palawan z Grupą Calamian na czele to jeden z najlepiej zachowanych ekosystemów na całych Filipinach. Wyspy otoczone rajskimi plażami, pokryte bujną dżunglą, pod wodą kryją wspaniałą rafę.

Wyspy Calamian w roku 1944 były miejscem akcji wojennej między siłami powietrznymi Stanów Zjednoczonych, a japońską marynarką wojenną. Atak poprzedziło zbombardowanie przez amerykańskie siły piętnastu statków floty japońskiej stacjonujących w Zatoce Manila. Aby uratować resztę floty, japońscy żołnierze wysłali ocalałe statki właśnie na Wyspy Calamian. Zatrzymały się w Zatoce Coron, gdzie Amerykańskie siły szybko je wykryły. 24 września 1944 roku zbombardowano 11 japońskich statków. Były to jednostki bojowe oraz dostawcze.

Dzisiaj Zatoka Coron kryje w sobie 11 wspaniałych wraków japońskiej floty wojennej. Porośnięte rafą koralową wraki, podobnie jak w przypadku Laguny Truk, przyciągają miłośników nurkowania wrakowego, chcących zobaczyć na własne oczy ten wycinek historii II Wojny Światowej.

Pobyt organizujemy na wysepce SANGAT, w pobliżu Busuangi, w klimatycznym resorcie położonym nad samym morzem. Sangat to dzika, rajska wyspa pokryta wapiennymi górami. Porośnięta jest lasem tropikalnym i otoczona białymi, piaszczystymi plażami. Znajduje się w sercu Zatoki Coron z zatopioną flotą z czasów II Wojny Światowej.

PROGRAM:

19.09: Wylot z Polski.
20.09: Przylot do Manili. Nocleg w hotelu.
21.09: Przelot na wyspę Busuanga. Transfer na wyspę Sangat. Zakwaterowanie w bajecznym resorcie Sangat Island Dive Resort, w tradycyjnych domkach na palach, położonych na piaszczystej plaży.
22- 26.09: Pięć dni nurkowych. Dwa nurkowania dziennie. Nurkować będziemy głównie na wrakach japońskiej floty z II Wojny Światowej. Nie zabraknie nurkowania rafowego.
Na wyspie oprócz nurkowania będzie można pływać kajakami pośród malowniczych wapiennych skał i turkusowego morza, udać się na trekking po górzystej wyspie, wykąpać się w gorących źródłach.
27.09: Jednodniowa wycieczka na wyspy Coron i Culion. Na wyspie Coron odwiedzimy dwa piękne jeziora Kayangan i Barracuda, z krystalicznie czystą słodką wodą, otoczone wapiennymi skałami, porośniętymi dżunglą. Na wyspie Culion zwiedzimy historyczne miasto Culion, fort, muzeum, stary kolonijny kościół.
28.09: Wylot z Busuangi do Manili. Przesiadka w Manili. Wylot do Europy.
29- 30.09: Powrót do Polski.

Cena zawiera:

– 7 nocy z wyżywieniem FB (3 posiłki dziennie) w resorcie Sangat w dwuosobowym bungalowie;

– 2 noce w hotelu w Manili w dwuosobowym pokoju;

– pakiet 10 nurkowań;

– transfery z/na lotnisko w Busuandze;

– ubezpieczenie podróżne KL i NNW;

– opiekę polskiego pilota i instruktora nurkowego.

Cena nie zawiera:

– wyżywienia i transferów w Manili;

– ubezpieczenia nurkowego;

– opłat wizowych;

– przelotów.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , , ,