to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Mega Filipiny wyprawa grupowa 22.03. – 05.04.2012

MEGA FILIPINY – 22.03 – 05.04.2012, brak miejsc, lista rezerwowa

Najlepszy z możliwych program – duże ryby, dużo atrakcji – przepiękny Palawan, jezioro Barrakuda Lake z termoklinami, wraki Coron, gorące źródła, kajaki, czas na zwiedzanie stolicy – Manili, Donsol – spotkania z rekinami wielorybimi, Manta Bowl – spotkania z mantami, rekiny, Ticao – wyjątkowe makro, przepiękne i jeszcze piękniejsze plaże, super jedzenie, tanie masaże, możliwy trekking na czynny wulkan, trudno w jednym nawet przydługim zdaniu opisać ten wspaniały program…

Dzień 1 wylot z Polski

Dzień 2 przylot na Filipiny, przelot na Palawan, pobyt 7 dni – Filipiny – Palawan – Coron pobyt na kameralnej wyspie.

Palawan jest dobrze znany ze swoich niespotykanych walorów krajoznawczych,
a wspaniale zachowane wraki z okolicy Coron są słynne na całym świecie. Polecamy wyjazd na jedną z najpiękniejszych i najciekawszych wysp na jakich mieliśmy przyjemność odpoczywać. Polecamy ją osobom szukającym wspaniałych, zróżnicowanych nurkowań, dodatkowych atrakcji (kąpiele w gorących źródłach, wspinaczka, kajakarstwo itd), a także spokoju.

Co można tam robić?
– leżeć na pięknej plaży
– lub w hamakach
– lub na wiklinowych leżakach
– popłynąć kajakiem na kąpiel w gorących źródłach
– nurkować z maską i fajką
– nurkować m.in. na wrakach i w Barrakuda Lake
– uprawiać trekking
– podglądać ptaszki w rezerwacie
– uprawiać sporty wodne, kajakarstwo lub windsurfing
– korzystać z fitness studia
– pograć w bilarda
– zamówić sobie masaż
– skorzystać z internetu, jak będzie wielka potrzeba

W cenie pakietu: 4 dni nurkowe (2 nurkowania dziennie)

Cena za dodatkowe nurkowania:
1 nurkowanie 40 USD
1 nurkowanie z twinsetem 54,50 USD
Dostępne także nurkowania na nitroksie, techniczne, na rebretherach…

Kyokusan Maru

Jeden z najsłynniejszych wraków na Filipinach – 152-metrowy japoński transportowiec jest położony blisko tej wyspy. Widoczność waha się miedzy 10 a 30m, przy silnych prądach jest słaba widoczność. Wrak leży na błotnistym podłożu, jest w dobrym stanie i dla osób, które posiadają specjalizacje wrakowa oferuje możliwości penetracji. W kabinach można znaleźć naczynia w nienaruszonym stanie, na wraku znajdują się także samochody osobowe i ciężarowe. Do zwiedzenia mamy mnóstwo innych wraków z II wojny światowej: http://www.coronwrecks.com/sites.htm

Proponujemy wykonać bardzo specjalne nurkowanie w Barrakuda Lake, słynnym wulkanicznym jeziorze z trzema termoklinami. Aby dotrzeć do tego jeziora trzeba wspinać się i nieść sprzęt nurkowy po skalach w gore. Oczywiście można wynająć lokalnych tragarzy, za niewielką opłata, co gorąco polecamy…

Dodatkowe wycieczki:
Coron Town
Hot Springs
Snorkeling, Hiking, Lunch on the beach
Culion Town
Museum, Church, Spanish Fort Remains
Waterfalls
Sangat Hotsprings
Sangat Gunboat – Snorkeling
Calauit Island – Game Reserve

Dzień 8 – transfer na lotnisko, przelot do Manili, popołudnie czas wolny na zwiedzanie Manili.

Dzień 9 – transfer na lotnisko, wczesny przelot do Legaspi, transfer do słynnego na cały świat Donsol, miejsca, gdzie można spotkać rekiny wielorybie.

Po odprawie jesteśmy gotowi na spotkania z rekinami wielorybimi. W czasie poszukiwań rekinów wielorybich będziemy mieli na pokładzie 1-2 osoby poszukujące rekinów na powierzchni, podczas gdy whale sharks jedzą plankton.

Po odnalezieniu rekinów wielorybich podpłyniemy na bliskie spotkanie z tymi największymi rybami na świecie.

Proponujemy pobyt w miejscu, gdzie jest najwięcej rekinów wielorybich na świecie – w Donsol, Sorsogon. Rekiny wielorybie są największymi rybami na świecie i osiągają długość 18 metrów. Woda przy Donsol jest bardzo bogata w plankton, który jest głównym pożywieniem whale shark. Z tego powodu grupy rekinów wielorybich przypływają na kilka miesięcy. Można podczas jednego dnia spotkać nawet 15 okazów.

Wokół wyspy San Miguel istnieje możliwość podziwiania świata makro, a na Ticao, w niesamowitym dryfcie na Manta Bowl mozna spotkać się z mantami, hammerheadami, thresher shark oraz koloniami tuńczyków. Między marcem a majem nurkowie spotykają manty i whale sharks ma prawie każdym nurkowaniu wokół Manta Bowl. To jest najlepszy termin w roku na tego typu wyjazd.

Dzień 10, 11, 12, 13

Pełne wyżywienie (śniadanie, lunch, kolacja).

Na początek proponujemy wczesne nurkowanie na Manta Bowl, które jest zlokalizowane tylko 15 minut od resortu. Jest to dosyć trudne nurkowanie w dryfcie, gdzie mamy możliwość spotkania z dużymi grupami mant i tuńczyków. Jeśli będziemy mieli szczęście spotkamy także hammerheads i thresher sharks. Przy dobrych warunkach jest także możliwe nurkowanie z rekinami wielorybimi na Manta Bowl, które przypływają do nurków z ciekawości. Będziemy także szukali thresher sharks wyskakujących nad powierzchnie wody.

W okolicach San Miguel możemy podziwiać przepiękne miękkie korale, a także świat fotografii makro.

Najbardziej popularne miejsca położone w pobliżu Manta Bowl i San Miguel Island:

R.A.C. Point
Ulubione miejsce nurków, RAC Point jest wspaniałą mieszanką formacji koralowych, piaszczystych oraz skalnych. Jest to ekscytujące miejsce do nurkowania ze względu na obecność wielu miejsc, w których można schować się przed prądami i oglądać rafę „w akcji”, czując się jak podczas seansu w kinie. Możesz napotkać ławice rybek rafowych takich jak między innymi: surgeons, fusiliers, butterfly fish i damsels. Jest to miejsce, w którym bardzo prawdopodobne jest spotkanie z płaszczkami.

Shark Apartment
Duże rekiny białopłetwe odpoczywają pośród głazów rozsianych na piaszczystym dnie. Powyżej pływają mniejsze rybki rafowe takie jak między innymi: banners i angels. Dzięki obecności głazów, obszar ten stał się rajem dla mieszkańców głębin takich jak np. groupers.

Tuna Alley
Ruchliwa autostrada dla barakud oraz tuńczyków. Jest ich tu tak dużo, że tworzą gruby mur rybek, który może ciągnąć się nawet na kilometr. Okoliczne drapieżniki są bardzo podekscytowane, gdy dostrzegą w pobliżu ławicę sardynek. Te zjawiska można przedstawić jako nieco skromniejszą wersję afrykańskiego „Sardine run”. Warto zobaczyć spektakl przedstawiający tuńczyki żywiące się sardynkami oraz rekiny rafowe pożerające tuńczyki.

Sweetlips Rock
Ujrzysz tutaj ławicę rybek sweetlips, które żyją pod skałą w kształcie grzyba. Rybki te zdają się całkowicie nieświadome obecności nurków. Niesamowite jest to, jak blisko można do nich podejść. Mniejsze, kolorowe rybki rafowe również można spotkać w pobliżu.

San Miguel Island
San Miguel zlokalizowana jest w północnej części głównej wyspy Ticao, około 45 minut łódką z Manta Bowl. Istnieje kilka różnorodnych miejsc nurkowych zlokalizowanych dookoła wyspy.

Parola
Znajduje się na cyplu wyspy San Miguel, gdzie spotykają się prądy, które mogą wahać się od średnich aż po silne. W związku z tym napotkać można rekiny oraz płaszczki. Rozkoszuj się różnorodnymi widokami w czasie odkrywania bogatego życia podwodnego, które zamieszkuje rafę na różnych głębokościach.

The Classroom
To osłonięty obszar po zachodniej stronie wyspy Ticao. Nazwa pochodzi od tego, że jest on miejscem idealnym do przeprowadzania kursów nurkowych oraz dla nurków początkujących. W pobliżu wyspy znajduje się duży obszar piaszczysty, jest to miejsce stanowiące mieszankę twardych i miękkich koralowców. Nie ma tu większych gatunków ryb, ale występują ławice mniejszych rybek rafowych. Piaszczysty obszar stał się domem dla takich gatunków jak między innymi gobis i sole fish.

The Point
Jest to druga strona wyspy San Miguel, gdzie występują gwałtowne prądy. W tym miejscu nurkowym pojawiają się rekiny, płaszczki oraz eagle rays. W porównaniu do Parola, w miejscu tym występują jaskinie, w których mieszkają między innymi homary, krewetki, rybki groupers.

Lapus Lapus East
W porównaniu do swego zachodniego bliźniaka, Lapus Lapus East posiada strome ściany, które sięgają głębokości 20m. Odpływając od ściany można dojrzeć gatunki rybek pelagicznych, takie jak tuńczyki czy rybki mackerel. W tym miejscu nurkowym spotyka się również ślimaki nagoskrzelne oraz gatunki bardziej zakamuflowane, takie jak np. frogfish.

Lapus Lapus West
Łagodnie nachylona ściana z miękkimi koralowcami. Ukryty między ścianą i koralowcami, masz dużą szansę znalezienia kałamarnic i jajeczek cuttlefish. Jeśli będziesz miał trochę szczęścia, zobaczysz kałamarnice i
rybki cuttlefish pływające w oceanie, nieświadome świata dookoła. Znajdziesz tu również dużo innych kolorowych stworzeń takich jak ślimaki nagoskrzelne oraz spanish dancers.

Tres Grace
Miejsce nurkowe, które znajduje się na krańcu nieskazitelnych białych piasków. Zaraz po wejściu do wody, zadziwi Cię różnorodność miękkich koralowców, tworzących piękną ścieżkę, przypominającą ogród kwiatowy. Duża część wyspy San Miguel jest zbudowana z wapieni, w Tres Grace masz szansę obserwowania formacji wapiennych pod wodą oraz przepływania przez mini jaskinie.

Dzień 14

DO WYBORU:

1. transfer na snorkeling w rekinami wielorybimi – ponowne spotkanie z tymi wspaniałymi stworzeniami.

lub

2. Transfer na trekking na wulkanie Mt Mayon – jest to wersja trekkingu „dla turystów”, mamy też w ofercie trekkingi 2-3 dniowe i dla wyjątkowych twardzieli, z przyjemnością przedstawimy propozycje dla chętnych.

Dla osób bardziej wygodnych proponujemy trekking na grzebiecie konia.

Nocleg w hotelu luksusowym hotelu Oriental Legazpi

Dzień 15

Transfer na lotnisko, powrót do Manili i wylot do Polski z jedną przesiadką w Amsterdamie

Dzień 16

Lądowanie w Polsce

 

Cena super pakietu za osobę w pokoju 2-osobowym: Na cały pobyt wycenione są pokoje standardowe, a na Sangat zakwaterowanie w bungalowach przy samej plaży lub 100 metrów od plaży – cena 2359 USD za osobę, osoba nienurkująca 1859 USD

Cena zawiera:
zakwaterowanie z prywatna łazienką w pokoju 2 osobowym na Sangat, wyżywienie wszystkie posiłki oraz kawę, herbatę i wodę na Sangat Island
transfer lądowy i wodny lotnisko – hotel lotnisko
wypożyczenie kajaków
zakwaterowanie w Manili
transfer lotnisko – hotel – lotnisko
zakwaterowanie w Ticao Island Resort oraz hotelu Oriental Legazpi ostatnia noc
w Ticao Island Resort śniadanie, lunch i kolacje
butelkowana woda podczas nurkowań
pakowany przekąski na trekking
wszelkie transfery busami, jeepami i łodziami
butle, balast, powietrze
opiekę przewodników nurkowych
16 nurkowań – 4 dni nurkowe – Coron, 4 dni nurkowe po 2 nurkowania dziennie podczas pobytu na Ticao (możliwe także 3 nurkowania dziennie za niewielką dopłatą)
1 lub 2 dni snorkeling na Donsol z whale sharks, opłaty WWF
w przypadku wybrania opcji z trekkingiem – przewodnika na trekking po Mt Mayon
opiekę rezydenta

Cena nie zawiera: biletów lotniczych, ubezpieczenia turystyczno-nurkowego (od 3,25 PLN za dzień), dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, wycieczek fakultatywnych, taksy wylotowej ok.750 peso.

CENA WSZYSTKICH PRZELOTÓW – ok. 4800 zł

 

Republika Filipin – państwo położone na Archipelagu Filipińskim na Oceanie Spokojnym. Od północy Filipiny oblewane są wodami cieśniny Luzon, od zachodu wodami Morza Południowochińskiego. Archipelag oddzielony od wyspy Borneo Morzem Sulu oraz Morzem Celebes od pozostałych wysp Indonezji. Od wschodu Filipiny otoczone są wodami Morza Filipińskiego. Położenie w strefie klimatu równikowego i pacyficznego pierścienia ognia powoduje, że Filipiny narażone są na częste tajfuny i trzęsienia ziemi, jednak czyni z nich także jeden z najbogatszych obszarów na świecie pod względem bioróżnorodności. Cały archipelag składa się z 7107 wysp, lecz najczęściej dzieli się go na trzy główne jednostki: Luzon, Visayas i Mindanao. Stolicą Filipin jest Manila. Z ok. 92 milionami mieszkańców Filipiny zajmują 12. miejsce pośród najbardziej zaludnionych państw świata. Dodatkowe 11 milionów Filipińczyków żyje poza granicami kraju. Wyspy charakteryzują się dużym zróżnicowaniem etnicznym i kulturowym. Jednymi z pierwszych, którzy osiedlili się na archipelagu w czasach prehistorycznych byli Negryci. Później przybyły na Filipiny ludy austronezyjskie, razem z którymi dotarły malajskie, hinduskie i islamskie wpływy kulturowe. Wraz z rozwojem handlu pojawiły się także chińskie wpływy kulturowe. Pojawienie się Ferdynanda Magellana w 1521 roku zapoczątkowało erę dominacji hiszpańskiej. Do końca XVI wieku niemal cały archipelag został podbity przez Hiszpanię i przekształcony w jej kolonię. Sukcesem zakończyła się chrystianizacja prawie całej ludność Filipin. Pod koniec XIX wieku nastąpiły w krótkim czasie po sobie powstanie antyhiszpańskie, wojna hiszpańsko-amerykańska i powstanie antyamerykańskie, które przyczyniły się do przejęcia kontroli nad Filipinami przez Amerykanów. W czasie II wojny światowej archipelag dostał się pod okupację japońską, która trwała do lipca 1945 roku, kiedy wojska Stanów Zjednoczonych ostatecznie wyparły Japończyków. W lipcu 1946 roku proklamowano niepodległość Filipin. Kilkudziesięcioletni okres dominacji amerykańskiej spowodował rozpowszechnienie języka angielskiego i kultury zachodniej. Po odzyskaniu niepodległości Filipiny doświadczyły kilku burzliwych wydarzeń, które prowadziły, np. do obalenia dyktatury Ferdinanda Marcosa w 1986 roku, ale także pokazywały słabość państwa, jak druga rewolucja EDSA w 2001 roku.

Zalecane szczepienia ochronne
Błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, WZW A, B.

Zagrożenia zdrowotne
Malaria: tylko 4 na 75 prowincji zostały uznane za wolne od malarii. Na pozostałych terenach występuje ona przez cały rok, we wsiach położonych poniżej 600 m n.p.m.

Biegunka podróżnych: ryzyko wysokie.

Inne choroby przenoszone drogą pokarmową: cholera, ameboza, biegunki bakteryjne, robaczyce, WZW A, E.

HIV/AIDS — sytuacja z końca 2001 r.: od początku epidemii odnotowano ok. 9,4 tys. zakażeń HIV, jednak dane te mogą nie odzwierciedlać stanu faktycznego. Niektóre źródła mówią o 26 tys. osób żyjących z wirusem. Zakażenia rozprzestrzeniają się głównie poprzez stosowanie narkotyków drogą dożylną.

Inne choroby: filariozy, gorączki krwotoczne, w tym denga, schistosomoza, japońskie zapalenie mózgu.

Ceny. Obowiązuje waluta Filipin – Peso (PHP). W miastach bez problemu znajdziemy bankomat czy bank. Operacje karta w większych sklepach nie stanowią problemu, na prowincjach tylko i wyłącznie gotówka.

1 GBP = 91 PHP (średni kurs wymiany z października 2008)

Wiza. Obywatele Polski mają prawo wjazdu i pobytu do 21 dni bez posiadania żadnej wizy, pod warunkiem okazania biletu wylotowego z Filipin. Niekoniecznie powrotny do miejsca z którego przylecieliście. Wystarczy, że będzie na nim że opuścicie terytorium Filipin przed upływem 21 dni. Jeśli nie wiecie jak długo zamierzacie zostać, polecam kupić najtańszy możliwy bilet na lotnisku w Manili, upewnijcie się tylko ze po przekroczeniu odprawy celnej będziecie go mogli zwrócić.

Ambasada i placówki dyplomatyczne.

Nie ma ambasady Filipin w Polsce. Właściwa – na Węgrzech.

Ambasada Republiki Filipin
H-1026 Budapest, Gábor Áron utca 58
tel. (0-0 36 1) 200 5523,
200 5524, 200 5526
tel. kom. (0-0 3630) 202 1760
fax (0-0 36 1) 200 5528
e-mail: phbuda[at]mail.datanet.hu
consular.ph[at]mail.datanet.hu

Konsulat Generalny RP w Manili
Konsul honorowy Generalny Fernando V. Lising (język angielski)
Plaza Santiago Bldg (United Philippine Lines, Inc. Bldg)
Sta. Clara Street Intramuros
Philippines
Tel.: (00-632) 527-15-82, 527-74-91
Faks: (00-632) 527-16-03
e-mail: mailadmin[at]uplines.net

 

WPŁATY: 30% jak najszybciej…- z tych cen w $, reszta do 1 lutego 2012

Bilety lotnicze po 1000 zł zaliczki – reszta 21 dni przed wylotem.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: