to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Filipiny wyjazd grupowy na majówkę

filipiny_majowka-1

Wyprawa Filipiny 2011

Przełom kwietnia i maja-czyli majówka-to idealny termin na wyrwanie się z pracy w celach nurkowo – poznawczych:)

Serdecznie zapraszamy na kolejną z pionierskich wypraw!
Czekaja na nas – nurkowania na Tubbattaha Reefs – rezerwat morski
wpisany na listę UNESCO – dziewicze rafy, duże pelagiczne ryby,
barrakudy,makrele, tuńczyki, karanksy. Miejsce odwiedzane przez rekiny wielorybie i manty. Ogromne gąbki, przepiękne pióropusze gorgonii.

filipiny_majowka-2

Zwiedzanie: wyspa Palawan z unikalnymi formami krasowymi, spływ
podziemną rzeką Puerto Princessa, wyspa Bohol i słynne Czekoladowe
Wzgórza; park, w którym spotkać można małpkę karłowatą Tarsier Monkey; Hong-Kong oraz wodospady Estrella Falls.

PLAN WYPRAWY 30 kwietnia – 13 maja

filipiny_majowka-3

Dzień 1 – 30 kwietnia

Poranny wylot z Warszawy, przez miasto europejskie do Azji (posiłki w samolotach).

Dzień 2 – 1 maja

Poranny przylot do Hongkongu. Śniadanie, odpoczynek i krótkie zwiedzanie, czas wolny na zakupy.

Dzień 3 – 2 maja

Poranny wylot z HGK do Manilli. Przylot na Bohol po południu. Zakwaterowanie w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży, w pokojach dwuosobowych. Czas wolny, spotkanie organizacyjne i impreza powitalna.

Dzień 4 – 3 maja

Śniadanie. Zwiedzanie Bohol (min. słynne Wzgórza Czekoladowe oraz Park z Filipińską Karłowatą Małpką – Tarsier Monkey). Lunch. Powrót do hotelu ok. godziny 17 – czas wolny.

Dzień 5 – 4 maja

Śniadanie w formie lunchboxu. Przepłynięcie promem na wyspę Cebu, przelot na wyspę Palawan, przyjazd około południa do resortu z bezpośrednim dostępem do plaży. Czas wolny.

Dzień 6 – 5 maja

Śniadanie. Zwiedzanie Palawan (Park Narodowy Rzeki Podziemnej Puerto Princessa). Lunch. Czas wolny.

Dzień 7 – 6 maja

Śniadanie. Czas wolny (opcjonalnie wycieczka).

Początek safari (pełne wyżywienie w trakcie pobytu na łodzi).

Dzień 8-11 – 7- 10 maja

Safari. Tubbattaha Reefs, park morski wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Możliwość zrealizowania 19 nurkowań.

Dzień 12 – 11 maja

Koniec safari, zejście z łodzi, czas wolny lub opcjonalnie wycieczka do miasta Puerto Princessa – późnym popołudniem wylot do Manilli.

Dzień 13 – 12 maja

Śniadanie. Zwiedzanie Manilli. Lunch. Wylot do Polski wieczorem (posiłki w samolotach).

Dzień 14 – 13 maja

Przylot do Polski w godzinach przedpołudniowych.

*Plan może ulec zmianie ze względu na przeloty.

Cennik

CENA:

3650 usd + 5500pln

W cenie:

* przeloty główne samolotami rejsowymi,
* przeloty wewnętrzne pomiędzy wyspami,
* przepłynięcie promem pomiędzy wyspami,
* zwiedzanie wg programu,
* wstępy do zwiedzanych miejsc,
* zwiedzanie Hongkongu (przewodnik anglojęzyczny, śniadanie), zakwaterowanie w pokoju 2osobowym
* nurkowania wg programu – safari nurkowe (możliwość zrealizowania ok. 19 nurkowań)
* wypożyczenie butli z powietrzem i balastu,
* zakwaterowanie: hotele 4*, pokoje i kajuty dwuosobowe.
* wyżywienie: wg programu (śniadania w części lądowej, lunche w trakcie wycieczek, pełne wyżywienie w trakcie safari),
* opieka polskich instruktorów nurkowania podczas całego wyjazdu,
* opieka lokalnego przewodnika anglojęzycznego podczas zwiedzania,
* opieka lokalnych instruktorów nurkowania w trakcie safari,
* ubezpieczenie KL i NNW obejmujące nurkowanie
* lokalne podatki
* wypożyczenie z CTP sprzętu nurkowego (skafander, jacket, automat)
* napiwki w części lądowej

Cena nie zawiera:

* opłat wizowych, wjazdowych i wyjazdowych (na chwilę obecną ok. 50usd)
* napiwku dla załogi łodzi: ok. 50 usd

Opcjonalnie:

* posiłki dodatkowe w hotelach, w których będziemy zakwaterowani – pakiet ok. 100usd,
* wycieczek opcjonalnych na Palawan ok. 70 usd

Info

Bohol − wyspa i prowincja w Filipinach. Krajobraz wyżynny, wokół rafy koralowe. Na wyspie znajdują się Wzgórza Czekoladowe mające kształt stożków lub półkulistych pagórków stojących w grupach. Porośnięte są szorstką trawą, która w porze suchej brązowieje.

Wzgórza Czekoladowe – pasmo wzgórz wznoszących się na filipińskiej wyspie Bohol należącej do archipelagu Visayan. Nazwę swą wzgórza zawdzięczają kolorowi jaki tworzy się w okresie suchej pory trwającej od lutego do maja. Przypiekające w tym okresie słońce zmienia zabarwienie trawy na kolor czekoladowy. Zbudowane są z wapiennych wzgórz na skutek wietrzenia skał przez okres wielu milionów lat. Złożone są ze stożków bądź półkulistych pagórków stojących w grupach. Porośnięte są szorstką trawą, gdzieniegdzie przedzielane małymi krzewami lub drzewkami. Na całym obszarze znajduje się 1268 regularnych kopców osiągających wysokość od 30 do 100 metrów wysokości. Jedną z ciekawostek jest całkowity brak na tym terenie jaskiń, zwykle powstających w takich warunkach. Historia powstania wzgórz wiąże się z miejscową legendą, w której to w wyniku walki dwóch zwaśnionych ze sobą olbrzymów rzucało w siebie skałami. W innej legendzie olbrzym Arogo zakochał się w śmiertelniczce, dziewczynie o imieniu Aloya porywając ją do siebie. Ona odrzucała jego zaloty i w krótkim czasie zachorowała, po czym umarła. Zrozpaczony Arogo płakał za nią, a z kapiących łez utworzyły się wzgórza.

Palawan – Wyspa o bardzo wydłużonym (425 km), wąskim (do 40 km) kształcie, powierzchnia górzysta (Mt. Matalingahan 2084 m n.p.m.). Magazyn National Geographic Traveler ogłosił wyspę najlepszym celem turystycznym wschodniej i południowowschodniej Azji w 2007, kiedy docenił ją za niesamowicie piękne krajobrazy i zachwycającą biologiczną różnorodność, zarówno na lądzie jak i w wodzie.

Puerto Princesa – port nad morzem Sulu; stolica prowincji Palawan; Rozciąga się na długości 106 km przez całą szerokość wyspy, przez środek przebiega łańcuch górski o wysokości do ok. 1000 m.

Jedno z najpiękniejszych miast kraju, o starannie przemyślanym planie rozwoju, z uwzględnieniem wszelkich warunków ekologii i zachowania piękna krajobrazu. W 1996 roku zwyciężyło w konkursie na najbardziej czyste i zielone miasto Filipin; zdobyło wiele innych nagród w podobnych kategoriach. Wolne od ciężkiego przemysłu, jest ośrodkiem turystycznym, handlowym, rolniczym, kulturalnym i administracyjnym.

Założone 4 marca 1872 r. przez Hiszpanów i nazwane Puerto de la Princesa na cześć księżniczki Eulalii de Asis de la Piedad, córki królowej Izabeli II. Z uwagi na korzystne warunki geograficzne i pokojowe nastawienie krajowców utworzono tu bazę dla floty, która warunkowała rozwój osady.

Park Narodowy Rzeki Podziemnej Puerto Princesa – jeden z obiektów listy światowego dziedzictwa UNESCO, położony na wyspie Palawan (Filipiny). Obejmuje pasmo górskie „Św. Pawła” i sąsiaduje z zatoką o tej samej nazwie na północy oraz z rzeką Babuyan na wschodzie. Wejście do parku znajduje się od strony miasteczka Sabang.

Najważniejszą częścią parku jest podziemna i żeglowna rzeka o długości 8,2 km, powstała w wyniku procesów krasowych w wapiennych skałach. Na jej ścianach znajdują się liczne stalaktyty, stalagmity, istnieją również duże komory. Część rzeki znajduje się pod oddziaływaniem pływów morskich. Aż do odkrycia w 2007 podziemnej rzeki na Jukatanie rzeka Puerto Princessa była uważana za najdłuższą na świecie.

Oprócz form geologicznych na uwagę zasługują formacje leśne, które tworzą tu 8 typów z 13 znanych w tropikalnej części Azji. Swoje siedliska ma tu 800 gatunków roślin. Z fauny najliczniejsze są różne gatunki ptaków (165 odmian).

Park Morski Tubbatahha Reef – wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jedyny na terenie Filipin park morski, dom jednej z najpiękniejszych na świecie rafy koralowej. Dom licznych gatunków pelagicznych, w tym rekinów.

Najlepszy czas na przyjazd tutaj, to od polowy marca do połowy czerwca.

Ekologia – rafę zamieszkuje ponad tysiąc gatunków zwierząt; większość z nich znajduje sie na liście gatunków zagrożonych wymarciem. Do mieszkańców tych należą płaszczki, skrzydlice, żółwie morskie, amfipriony (clownfish) oraz kilka gatunków rekinów.

Ponad dwie trzecie powierzchni pokryte jest różnobarwną,  tętniącą życiem rafą koralową. Nurkowie porównują Tubbataha z australijską Great Barrier Reef ze względu na podobny ekosystem składający się z 350 gatunków koralowców i 500 gatunków ryb. W czerwcu 2009 roku zaobserwowano na rafie wzmożoną aktywność rozgwiazdy korona cierniowa, która potencjalnie wpłynie na zmianę tego ekosystemu.

Tubbatha to nie tylko sanktuarium życia podwodnego. Region ten znany jest również jako raj dla ptaków, które żyją obficie dzięki stałemu dostępowi do pokarmu. Przy południowym krańcu atolu zbudowano latarnię morską na małej wysepce, która stała się ulubionym miejscem dla ptaków morskich w okresie godowym. Aby zapobiec nadmiernemu rozwojowi populacji, filipińska straż przybrzeżna uważnie monitoruje ilość ptaków zamieszkujących te tereny.

Zabiegi konserwacyjne – park narodowy Tubbatha znajduje się w morzu Central Sulu. Założony 11 sierpnia 1988 roku, park składa się z ogromnej rafy koralowej pokrywającej obecnie ponad 968 km2 dzięki ingerencji prezydent Glori Macapagal, która w 2006 roku wprowadziła w życie zarządzenie aby zwiększyć obszar ochronny o 200 procent. Tubbatha jest strzeżona 24 godziny na dobę przez uzbrojonych pracowników parku. W grudniu 1993, park dołączył do list zabytków UNESCO. Od tamtej pory jest on również pod ochroną DND – filipińskiej obrony narodowej. Park Tubbatha znajduję sie również na liście kandydatów Siedmiu Naturalnych Cudów Świata.

Geologia i geografia – Tubbatah znajduje się 181 km na południowy wschód od miasta Puerto Princessa w prowincji Palawan. Rafa składa się z dwóch atoli oddzielonych 8-kilometrowym kanałem. Południowy Atol ma długość pięciu i szerokość trzech kilometrów. Większy Północny Atol rozciąga się na aż 16 km! Obydwa atole mają po środku małe bezludne wysepki, wystające ponad powierzchnię wody. Parę razy do roku, miejscowi rybacy osiedlają sie na tych wysepkach na czas połowu. Podróż łodzią z Puerto Princesa zajmuje turystom ok. 12 godzin.

Łódka safari – łódź zbudowana w latach osiemdziesiątych, ostatnie przebudowy: w latach 2005-2007. Ilość pasażerów: 18. Kajuty dwuosobowe, klimatyzowane, z łazienkami. Na łodzi znajdują się: prysznice na pokładzie nurkowym, salon z TV/DVD, dobrze wyposażony bar, biblioteka pełna książek, magazynów i filmów DVD, telefon satelitarny.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl