to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Filipiny Tubbataha i Malapascua

beach_3.jpgPodczas tego wspaniałego wyjazdu będziemy mieli możliwość spotkania kilku gatunków rekinów, żółwi i mant. Rafa Tubbataha oferuje wspaniałe miękkie twarde i miękkie korale oraz spektakularne ściany. Okolice Malapascua to unikalne miejsca nurkowe w skali światowej. Możemy tu spotkać między innymi hammerheads oraz threshersharks.


Malapascua

W okolicy Gato Island, Kimod Shoal oraz Monad Shoal wszystko jest możliwe, mamy okazję spotkać whitetip reefsharks, coral catsharks, threshersharks, great mantas oraz devilrays. Kolorowe soft corals w kombinacji z różnymi formacjami skalnymi oraz jaskiniami tworzą niezapomniane wspomnienia. Do rzadkości należy nie spotkanie podczas tych nurkowań nie spotkanie rekinów oraz węży morskich.

Dla fanów makro proponujemy spotkania z Mandarin fish i małymi konikami morskimi na zewnętrznych częściach Malapascua. Jednym z najpiękniejszych wraków w tej okolicy jest wrak Doná Marilyn.


Tubbataha

diver_cam_cliff.jpgPodczas safari z centrum w Sulu Sea gdzie leż Tubbataha reef national park, który został uznany jako dziedzictwo światowe przez międzynarodową konwencję w roku 1993. To poświadczyło, że jest to jedno z najlepszych miejsc nurkowych w świecie.

Sulu Sea jest położone w południowe-wschodnim regionie Azji, zwanym jako Coral Triangle. Położenie pośrodku morza gwarantuje unikalne środowisko i wspaniałą widoczność oraz dużą różnorodność życia podwodnego.

Tubbataha składa się z dwóch atoli rozdzielonych kanałem o szerokość 8 km. Te tropikalne atole zwane Północną i południową Tubbatahą, oferują niespotykaną różnorodnością życia, w tym żółwi, many i Eagle rays oraz kilkoma rodzajami rekinów. Dane zgromadzone z różnych badań pokazują, że morze Sulu posiada 450 gatunków korali i czyni to miejsce jednym z 50 największych w świecie ekosystemów.


Proponowany program:

Dzień 1 Wylot z Polski

Dzień 2 Lądowanie w Cebu, transfer do miłego hotelu, gdzie można się zrelaksować I odpocząć po trudach podróży

Dzień 3 Wykwaterowanie z hotelu, podróż 4 godziny klimatyzowanym busikiem do Maya, położonej w północnej części wyspy Cebu, gdzie nasza łódź będzie nas oczekiwała, żeby zabrać nas na rajską wyspę Malapascua. Zakwaterujemy się w resorcie Sunsplush, gdzie zamierzamy wykonać pierwsze nurkowanie przy wyspie Malapascua.

sharks_in_cave.jpgDzień 4 Planujemy wykonać aż do 4 nurkowań. Pierwsze jest nurkowaniem o bardzo wczesnym poranku w Monad Shoal, gdzie będziemy szukać słynnych thresher shark, mant oraz devilray. Po porannym nurkowaniu wracamy na Malapascua, gdzie zjemy poranne amerykańskie śniadanie. Potem planujemy trzy nurkowania. Noc w resorcie.

Dzień 5 Planujemy wykonać 2 nurkowania tego dnia I jeżeli warunki pogodowe nam na to pozwolą to zrobimy dwa wspaniałe nurkowania wrakowe. Noc w resorcie.

Dzień 6 Planujemy zrobić do 4 nurkowań. Pierwsze bardzo wczesne nurkowanie na Monad Shoal, będziemy szukać słynnych thresher shark, mant oraz devilrays gdzie będziemy poszukiwać słynnych thresher sharks, mant oraz devilray. Po śniadaniu planujemy trzy nurkowania. Noc w resorcie..

Dzień 7 Planujemy wykonanie 2 nurkowań po śniadaniu. Noc w resorcie.

Dzień 8 Relaks na pięknej wyspie Malapascua przed wyruszeniem do Cebu. Transfer do Cebu, zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

Dzień 9 Planujemy wczesne wyruszenie w drogę na Tubbataha reef. Rozpoczynamy trasę klimatyzowanym busem, a następnie samolotem do Puerto Princessa i start safari nurkowego. Docieramy do Tubbataha podczas nocnego płynięcia.

fish_diver.jpgDzień 10 Całodzienne nurkowanie na wspaniałych rafach Tubbataha. Miejsca nurkowe są uzależnione od warunków pogodowych.

Dzień 11 Całodzienne nurkowanie na wspaniałych rafach Tubbataha. Miejsca nurkowe są uzależnione od warunków pogodowych.

Dzień 12 Całodzienne nurkowanie na wspaniałych rafach Tubbataha. Miejsca nurkowe są uzależnione od warunków pogodowych.

Dzień 13 Całodzienne nurkowanie na wspaniałych rafach Tubbataha. Miejsca nurkowe są uzależnione od warunków pogodowych.

Dzień 14 Jedno nurkowanie na Tubbataha reef. Po nurkowanie transfer do Puerto Princessa.

Dzień 15 Przylot do Puerto Prinsesa, transport na lotnisko międzynarodowe w Cebu, wylot do Polski.

Dzień 16 Lądowanie w Polsce i początek miłych wspomnień o Filipinach, które będą nas dopadały przez baaaardzo wiele dni.

ray_2.jpgCena pakietu pobytowego na Filipinach:1895 euro


Cena zawiera:

Przeloty lokalne w dwie strony: Cebu – Puerto Princessa,
Zakwaterowanie w hotelu i na safari
Prom do Malapascua
Pełne wyżywienie na Tubbataha (śniadanie, lunch, kolacja, napoje dodatkowo płatne), na reszcie pobytu śniadania
Transfery
Safari na łodzi
Butle, balast, powietrze
Opiekę przewodników nurkowych
Opłaty za nurkowanie
Około 30 nurkowań, w zależności od warunków pogodowych
Opiekę rezydenta
Ubezpieczenie NNW, KL

Cena nie zawiera: biletu lotniczego Warszawa – Manila – Warszawa z opłatami lotniskowymi (ok. 3100-3600 PLN), ubezpieczenia nurkowego (za dodatkową opłatą), dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, wycieczek fakultatywnych, taksy wylotowej ok. 750 peso.


Dodatkowe informacje:

splash.jpgMinimalna ilość uczestników – 8 osób, maksymalna ilość uczestników – 16 osób na 1 łodzi. Proszę wziąć pod uwagę, że niektóre hotele położone bardzo dogodnie względem miejsc nurkowych mają tylko 15 pokoi, wskazana jest rezerwacja ze sporym wyprzedzeniem. Podczas safari na Apo Reef będziemy mieszkać na typowej filipińskiej łodzi, zwanej banca. Będziemy spali na sundecku pod gwiazdami, gdzie załoga będzie nam przygotowywała codziennie przytulną sypialnię z materacami i osłaniała nas od wiatru. Na łodzi kucharz będzie przygotowywał głównie posiłki ze świeżo złapanych ryb. Woda na łodzi jest limitowana, prosimy nie oczekiwać luksusowej łazienki.

Program może być zmieniony z różnych powodów – pogody, transportu itd. Nie możemy zagwarantować, że każdy zobaczy te same ryby – np. niektórzy widzą w czasie nurkowania 10 rekinów, a inni ani jednego – zależy, w która stronę się patrzy i w którym momencie. Nie możemy także zagwarantować, że w miejscu, gdzie „zawsze” są np. manty, w danym dniu też będą. To żywe stworzenia żyjące na wolności i zdarza się, że nie przepływają dokładnie w tym momencie, w którym byśmy chcieli.

Wymagany stopień nurkowy – AOWD lub równorzędny. Można zrobić kurs AOWD podczas safari.

W ramach możliwości prosimy o spakowanie sie w plecaki. Proszę wziąć pod uwagę, że limit bagażu na przelot lokalny wynosi 10kg od osoby. Opłata za nadbagaż zależy od linii i wynosi zwykle 1 dolar za 1 kg.

Elektryczność – standard amerykański 220 V.

Temperatura wody około 28 stopni, wskazane są pianki 3-5 mm.

Gorąco polecam tę wyprawę, chętnie opowiem osobiste doświadczenia z wyprawy na Filipiny.

Victoria Iwanowska

Podaj planowany czas wyjazdu, prześlemy aktualny stan miejsc oraz proponowane przeloty

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , ,