to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Filipiny 15 dni Apo Reef, wraki, rekiny wielorybie

Filipiny – 15 dni – Apo Reef, wraki, rekiny wielorybie, dugonie, manty, jezioro z termoklinami.


filipiny-z-sasiadami.jpg

Poniżej przedstawiamy program zwiedzania Filipin na wodzie i pod wodą. Główną atrakcją podwodną jest Apo Reef, wraki oraz miejsca gdzie można spotkać rekiny, w tym rekiny wielorybie, dugonie oraz manty, a także jezioro z termoklinami.


Apo Reef Marine National Park na Morzu Południowochińskim jest jednym z najbardziej znanych miejsc nurkowych w Azji, jest na liście dziedzictwa UNESCO. Oferuje wyjątkowe ściany z fantastycznym życiem podwodnym. Podczas naszego pobytu mamy możliwość zobaczenia jednego z najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Na Apo Reef znajduje się park narodowy, który jest pod ścisłą ochroną. Liczba osób nurkujących jest kontrolowana i limitowana, aby ochronić to wspaniałe miejsce przed zniszczeniem. Miejsca nurkowe wokół Apo Reef, takie jak “Ego wall”, “Alladin” and “Hunters Rock” oferują ściany koralowe odwiedzane przez grey sharks oraz great barracudas. Często można spotkać także żółwie, whitetip reef sharks oraz kolonie snapperów. W silnych prądach przy Apo Reef można spotkać także hammerhead sharks, devil ray, great manta oraz eagle ray. Ponieważ ta rafa leży dosyć daleko od lądu, często na niej jest bardzo dobra widoczność.

wrak.jpgPo Apo Reef przemieścimy sie na Coron, Busuanga, gdzie będziemy mieli okazję nurkować na wspaniałych wrakach japońskich zatopionych podczas II wojny światowej.

Jest to jedno z najlepszych miejsc na świecie na nurkowanie wrakowe z powodu okazałych wraków oraz dosyć płytkiego położenia. Następnie będziemy próbowali spotkać się z krową morską zwaną dugoniem.


Podczas drugiej części wyjazdu będziemy nurkować w miejscu, gdzie jest najwięcej
rekinów rekin-wielorybi.jpgwielorybich na świecie – w Donsol, Sorsogon. Rekiny wielorybie są największymi rybami na świecie i osiągają długość 18 metrów. Woda przy Donsol jest bardzo bogata w plankton, który jest głównym pożywieniem whale shark. Z tego powodu grupy rekinów wielorybich przypływają na kilka miesięcy. Można podczas jednego dnia spotkać nawet 15 okazów.


Wokół wyspy
San Miguel będziemy mieli możliwość podziwiania świata makro, a na Ticao, w niesamowitym dryfcie na Manta Bowl bedziemy mieli możliwość spotkania z mantami, hammerheadami, thresher shark oraz koloniami tuńczyków. Podczas naszego wyjazdu w marcu 2008 roku na każdym nurkowaniu spotykaliśmy whale sharks, które podpływały do nas na odległość 1 metra.


Poniżej szczegółowy program:


Dzień 1

Wylot z Polski.


Dzień 2

Przylot do Manili, stolicy Filipin. Zakwaterowanie w hotelu Mabuhay Manor, 15 minut drogi od lotniska. Hotel serwuje świetną kuchnie, posiada także basen, można zamówić masaż na rozluźnienie po podróży. Jeżeli siły pozwolą, wieczorkiem można się wybrać na podbój miasta. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 3

Transfer na lokalne lotnisko i przelot do San Jose w Mindoro. Po trzech godzinach drogi busem i łodzią docieramy do wyspy Pandan Island. Po zakwaterowaniu i lunchu proponujemy pierwsze zapoznawcze nurkowanie przy Pandan Island. NNoc w hotelu.


pandan.jpg


Dzień 4

Wcześnie rano odbijamy od wyspy Pandan Island i rozpoczynamy naszą podróż do słynnej Apo Reef. Po dopłynięciu do Apo Reef zjemy lunch na łodzi i przygotujemy sie do następnego nurkowania przy Apo Reef. Jeżeli warunki pogodowe będą dobre, to spróbujemy wykonać trzy nurkowania na Apo Reef. Nocleg na łodzi.


mapa-filipin.jpg

Dzień 5

Trzy nurkowania na Apo Reef. Po porannym nurkowaniu odwiedzimy wyspę Apo Island i spotkamy rangersów, którzy pilnują okolicznych wód przed nielegalnym połowem ryb. Otoczenie jest przepiękne, będziemy mieli okazje podziwiać je ze szczytu latarni morskiej. Nocleg na łodzi.


Dzień 6

clubparadise_map.jpgWcześnie rano zanurkujemy na Apo Reef i popłyniemy w kierunku Coron, Busuanga i Dimakya Island. Zakotwiczymy przy przy Club Paradise Resort. Jeżeli warunki będą korzystne będziemy mogli spotkać dugonie i żółwie. Spragnieni odrobiny luksusu będą mogli skorzystać z basenu lub jacuzzi, bądź też zamówić zabieg w SPA. Planujemy wykonać nocne nurkowanie na house reef. Nocleg na łodzi.


Dzień 7

sangat_map.jpgPo śniadaniu wykonamy pierwsze nurkowanie wrakowe na Kyokusan Maru, 152-metrowym japońskim transportowcu. Widoczność waha się między 10 a 30m, przy silnych prądach jest słaba widoczność. Wrak leży na błotnistym podłożu, jest w dobrym stanie i dla osób, które posiadają specjalizację wrakową oferuje możliwość penetracji. W kabinach można znaleźć chińskie naczynia w nienaruszonym stanie, na wraku znajdują sie także samochody osobowe i ciężarowe. Po drugim nurkowaniu na Kyokusan Maru przemieścimy się na Sangat Island (transport m.in. jeepneyem – bardzo lokalna odmiana jeepa). Zakwaterujemy się Sangat Island Resort, w kameralnym resorcie na przepięknej wyspie (plik z filmem). Noc w resorcie.Dzień 8

Dwa nurkowania wrakowe w okolicach Sangat Resort. Noc w resorcie.


Dzień 9

barracuda_lake_map.jpgPlanujemy wykonać bardzo specjalne nurkowanie w Barracuda Lake, słynnym wulkanicznym jeziorze z trzema termoklinami. Aby dotrzeć do tego jeziora będziemy wspinać się i nieść nasz sprzęt nurkowy około 20 minut. Osoby, które nie nie chcą / nie mogą nosić, będą mogły wynając lokalnych tragarzy. Po tym ciekawym nurkowaniu rekomendujemy wzięcie udziału w wycieczce fakultatywnej canoe po okolicy z gorącymi źródłami i jaskiniami. Noc w resorcie.


Dzień 10

Opuszczamy resort, przejeżdżamy na lokalne lotnisko i wracamy (lot ok. 1 godziny) do Manili, noc spędzamy w znanym nam już Mabuhay Manor Hotel. Dla chętnych planujemy wypad na miasto. Sugeruję spacerek na lokalny bazar (5-10 minut od hotelu), wieczorem jest tam prawdziwe kłębowisko ludzi, można spróbować lokalnych przysmaków (w tym jajko z zygotą, nie wiem, jak smakuje, nikt z nas się nie odważył).


Dzień 11

whale-shark-spotter.jpgWczesny transfer na lokalne lotnisko, lot do Legaspi City twa około 50 minut. Z Legasipi czeka nas transfer 1 godzinę do słynnego na cały świat Donsol, miejsca, gdzie można spotkać rekiny wielorybie. Po odprawie jesteśmy gotowi na spotkania z rekinami wielorybimi, na które poświęcamy resztę dnia. W czasie poszukiwań rekinów wielorybich będziemy mieli na pokładzie 1-2 osoby poszukujące rekinów na powierzchni, podczas gdy whale sharks jedzą plankton. Po odnalezieniu rekinów wielorybich podpłyniemy na bliskie spotkanie z tymi największymi rybami na świecie. Nocleg w Donsol.


Dzień 12

manta1.jpgNa początek robimy wczesne nurkowanie na Manta Bowl, które jest zlokalizowane tylko 15 minut od resortu. Jest to dosyć trudne nurkowanie w dryfcie, gdzie mamy możliwość spotkania z dużymi grupami mant i tuńczyków. Jeśli będziemy mieli szczęście spotkamy także hammerheads i thresher sharks. Przy dobrych warunkach jest także możliwe nurkowanie z rekinami fish_diver.jpgwielorybimi na Manta Bowl, które przypływają do nurków z ciekawości. Po śniadaniu na łodzi odpoczniemy chwilę i wykonamy drugie nurkowanie. Trzecie nurkowanie zamierzamy zrobić w okolicach wyspy San Miguel, gdzie planujemy podziwiać przepiękne miękkie korale, a także świat fotografii makro. Noc w w ekskluzywnym resorcie Ticao Island Resort, w pokojach z klimatyzacja i prysznicami z gorącą woda. Noc w hotelu.


Dzień 13

Po opuszczeniu Ticao Island Resort wykonujemy nurkowanie na Manta Bowl i następnie wrócimy na powtórne spotkanie z rekinami wielorybimi w Donsol, nocleg w Donsol.


Dzień 14

Transfer na lotnisko w Legaspi, przelot do Manili i wylot z Manili do Polski.


Dzień 15

Przylot do Polski


mapa-filipiny.jpgCena pakietu pobytowego na Filipinach:


dla osób nurkujacych 1795 euro

dla osób nienurkujących 1655 euro


Cena zawiera:

Przeloty lokalne: Manila – San Jose, Busuanga – Manila, Manila – Legaspi, Legasipi – Manila

Zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4 osobowych

Pełne wyżywienie (śniadanie, lunch, kolacja, napoje dodatkowo płatne)

Transfery busami, jeepami i łodziami

Noclegi w hotelach

Safari na łodzi (lub pobyt w hotelu dla osób, które nie chcą uczestniczyć w safari)

Butle, balast, powietrze

Opiekę przewodników nurkowych

Opłaty za nurkowanie, w tym za snorkeling z whale sharks

Nurkowania – ok. 18 nurkowań

Opiekę rezydenta

Ubezpieczenie NNW, KL


Cena nie zawiera
: biletu lotniczego Warszawa – Manila – Warszawa z opłatami lotniskowymi (ok. 3100-5500 PLN), ubezpieczenia nurkowego (za dodatkową oplatą), dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, wycieczek fakultatywnych, opłat lotniskowych ok. 34  USD  w sumie – płatne na lotnisku, taksy wylotowej 750 peso).


manta-on-manta-bowl.jpgDodatkowe informacje:

W przypadku zainteresowania prosimy o szybkie zgłoszenia, gdyż niektóre z resortów, w których mieszamy mają tylko 10 pokoi i musimy za te noclegi zapłacić z góry z dużym wyprzedzeniem.

Podczas safari na Apo Reef mieszkamy na typowej filipińskiej łodzi, zwanej banca. Nocleg jest na sundecku pod gwiazdami, gdzie załoga przygotowuje codziennie przytulną sypialnię z materacami i osłaniała od wiatru. Na łodzi kucharz przygotowuje głównie posiłki ze świeżo złapanych ryb. Woda na łodzi jest limitowana.


Program może być zmieniony z różnych powodów – pogody, transportu itd. Nie możemy zagwarantować, że każdy zobaczy te same ryby – np. niektórzy widzą w czasie nurkowania 10 rekinów, a inni ani jednego – zależy w która stronę się patrzy i w którym momencie. Nie możemy także zagwarantować, że w miejscu, gdzie „zawsze” są np. manty, w danym dniu też będą. To żywe stworzenia żyjące na wolności i zdarza się, że nie przepływają dokładnie w tym momencie, w którym byśmy chcieli.

beach_3.jpgW ramach możliwości prosimy o spakowanie się w plecaki. Proszę wziąć pod uwagę, że limit bagażu na przelot lokalny wynosi 10 – 15 kg od osoby. Opłata za nadbagaż zależy od linii i wynosi zwykle 1 dolar za 1 kg.


Elektryczność – standard amerykański 220 V.

Temperatura wody około 28 stopni, wskazane są pianki 3-5 mm.

Podaj planowany czas wyjazdu, prześlemy aktualny stan miejsc oraz proponowane przeloty

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , , , , , ,