to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Safari Egipt St. John’s i Abu Fandera, czyli majówka z Polakami

dolphinsZapraszamy do aktywnego spędzenia weekendu majowego i wybrania się z nami na safari nurkowe w Egipcie. Taka forma wyjazdu jest ofertą dla nurków, którzy chcą maksymalnie wykorzystać czas spędzony na wyjeździe i uciec od zgiełku nadmorskich kurortów. Uczestnicząc w takiej wyprawie bez problemu można nurkować nawet 4 razy dziennie. My tym razem zapraszamy Was na przepiękne południe – rafy St. John’s i Abu Fendera.

Termin: 25.04 – 02.05.2015
Cena: 695 EUR/osoba + 1600 PLN/osoba przelot

Przelot na trasie Warszawa – Marsa Alam – Warszawa. Rozkład lotów jeszcze nie jest znany, zostanie podany na około miesiąc przed wylotem i potwierdzony na 2 – 3 dni przed datą wyjazdu.

Trasa tego safari nurkowego obejmuje najbardziej na południe wysunięte obszary egipskiego Morza Czerwonego. Łódź wyrusza z portu w okolicy Marsa Alam i dopływa do rozległego systemu raf St. John’s, gdzie znajduje się skupisko niewielkich, ale bardzo spektakularnych raf oferujących możliwość nurkowania wzdłuż ścian, wśród miękkich korali, gorgonii oraz wielu gatunków ryb. Często spotyka się tam również rekiny.

St John’s składa się z wielu małych „rafek”, uważanych za jedne z najlepszych miejsc nurkowych Morza Czerwonego. Na rafie Habili Ali znajdują się gigantyczne gorgonie i czarne korale, a po zachodniej stronie można spotkać żarłacze szare, srebrnopłetwe oraz całe stada rekinów młotów. Habili Gafaar to jedno wielkie skupisko miękkich korali zasiedlonych przez mnóstwo ryb, takich jak lucjany, chetoniki i barakudy. W toni można wypatrzyć manty, żarłacze białopłetwe, żarłacze szare i srebrnopłetwe. Gota Kebir to masywna rafa słynna z powodu licznych tuneli i południowego plateau, gdzie występują  ostroboki i barakudy, a czasem także manty. Tunele te to idealne miejsce dla nurków rozpoczynających właśnie przygodę z nurkowaniem jaskiniowym.

Abu Fandera znajduje się około 4 godziny żeglugi łodzią na południe od raf St. John’s. To najdalej wysunięte na południe rafy Egiptu, tuż pod granicą z Sudanem, na Zwrotniku Raka. Abu Fandera to 6 kilometrowy pas dziewiczych raf Sudanu, rzadziej uczęszczanych przez regularne łodzie safari pływające z Egiptu. Miejsce znane jest z często występujących tam rekinów młotów i ciekawych formacji raf. Właśnie ich kształt i bogactwo miękkich i twardych koralowców jest największą atrakcją nurkową tego miejsca.

ZAKWATEROWANIE na łodzi Jessica

Dane techniczne:
– 39 m długości
– 9 m szerokości
– 15 dwuosobowych kabin (2 koje w kabinie) z łazienką i klimatyzacją
– duża jadalnia z barem
– duży salon, w pełni wyposażony w multimedia (PC/DVD/CD duży ekran)
– shisha-bar, pokład słoneczny oraz strefa zacieniona na środkowym pokładzie
– duży SUN-DECK na najwyższym pokładzie
– pokład nurkowy i platforma w drewnie tekowym
– NITROX dla osób z uprawnieniami
– 2 kompresory powietrzne
– 2 kompresory NITROX-owe
– 2 Zodiaki
– 2 tratwy ratunkowe dla 50 osób
– 2 silniki
– 2 generatory
– radar, sonar, GPS, DSC, VHF.

Licencje:
– strefa 1 i 2 (obejmują one cały obszar Morza Czerwonego).

Termin: 25.04 – 02.05.2015
Cena: 695 EUR/osoba + 1600 PLN/osoba przelot

W cenie:
– przelot na trasie Warszawa – Marsa Alam – Warszawa
– transfer lotnisko – łódź – lotnisko
– zakwaterowanie na łodzi w klimatyzowanych kabinach
– trzy główne posiłki dziennie oraz przekąski, owoce, napoje bezalkoholowe (bez ograniczeń)
– do 4 nurkowań dziennie
– powietrze w butlach 12 l
– balast bez pasów
– opieka lokalnego przewodnika
– opieka polskiego instruktora
– NITROX dla osób posiadających uprawnienia.

Dodatkowe opłaty:
– wiza egipska – 25 USD/osoba
– obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne (KL 30000 EUR) – 15 EUR/osoba
– opłata za wstęp do parku morskiego – 18 EUR/osoba
– napiwki dla załogi – zwyczajowo ok. 30 EUR/osoba
– ewentualne wypożyczenie sprzętu
– obowiązkowe ubezpieczenie nurkowe (polecane DAN)
– ewentualna dopłata do butli 15 l
– inne osobiste wydatki.

Rafy, na których między innymi będziemy nurkować podczas safari:

CLAUDIA REEF
Słynna rafa, której powierzchnia jest przetkana szczelinami, jaskiniami i chodnikami, którymi można przepływać na głębokości 8 – 10m. Na północno-wschodnim obrzeżu piękne ogrody z mnóstwem samotnych pinakli.

SATAYAH
Na południu rafy DOLPHIN HOME, czyli duża szansa na spotkanie z delfinami. Wschodnia ściana opada prostopadle w dół, a na południu rozciąga się fantastyczny ogród na głębokości 5 – 15m. Jest tu labirynt koralowych bloków, skał i małych rafek. Często spotyka się mureny, napoleony, barakudy, rekiny i duże tuńczyki.

WHITE ROCK
Biała skała wystająca z wody, jej ściany opadają stromo do głębokości 15 metrów, następnie stopniowo do 40 metrów, Można tu podziwiać przepiękny, pełen życia ogród koralowy.

ST. JOHN’S REEF
Rozległy region samodzielnych raf i atoli, niemalże nietkniętych ludzką ręką. Swym charakterem przypomina już bardziej rafy sudańskie.

ABU BASALA
Podłużna rafa, dno leży na głębokości 18-20 metrów. Przepiękne korale – zwłaszcza w płytszych miejscach. Ściana rafy z jaskiniami i szczerbinami. Występuje tu dużo ryb i żółwi.

HABILI ALI (BIG)
Wyrasta z dużej głębokości z prostopadłymi ścianami, należy do najciekawszych raf. Można ją opłynąć w czasie jednego nurkowania. Płaski wierzchołek rafy podchodzi maksymalnie 2 – 4 metry pod powierzchnię i jest pięknie porośnięty koralowcami. Również tu można spotkać rekiny kilku gatunków oraz barakudy, tuńczyki, mureny oraz stada dużych papuzich ryb. Od wschodu olbrzymie gorgonie.

DANGEROUS REEF
Ściany opadają do 22 m, dalej piaszczyste zbocze. Z południowo-wschodniej strony przepiękne ogrody koralowe. Na tej rafie można przepływać przez tunele i jaskinie.

HABILI (SMALL)
Mała rafa w kształcie wieży z prostopadłymi ścianami i zaokrąglonym wierzchołkiem na głębokości 3-5 m. Rafę tę można opłynąć nawet kilka razy dookoła wynurzając się stopniowo. W głębinach można spotkać rekiny, powyżej przepływają stada większych ryb, a wokół wierzchołka krocie małych rybek.

BIG GOTTA
Z południowej strony znajduje się rozległa skalna półka na 30 m z mnóstwem jaskini w ścianie. Często obserwuje się tu rekiny, żółwie, napoleony, a czasami nawet manty.

SHAAB AID
Od południa piaszczyste zbocze z mnóstwem skalnych wieży i koralowych bloków wytwarzających labirynt. Północna ściana jest porośnięta koralowymi ogrodami. Spotykamy tu raje i żółwie.

SMALL GOTTA
Kolejna mała rafa wyrastająca z otchłani. Mnóstwo dużych wachlarzy gorgoni z zachodniej strony, od wschodu i południa wiele barwnych miękkich korali. W małej jaskini zawsze można spotkać odpoczywającego rekina (White Tip Shark).

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl