safari z Polakami na polskiej łodzi – Egipt – 02-09.11.2017

egipt

Termin: 2-9.11.2017

Cena: od 840 EUR

„Złoty Trójkąt” to kompilacja najlepszych miejsc nurkowych Morza Czerwonego, łącząca Wyspy Braci, Dedalus Reef oraz położoną w rejonie Marsa Alam Elphinstone Reef. Rejs rozpoczynamy z Portu Marsa Galib lub Marsa Alam. Po przybrzeżnym nurkowaniu sprawdzającym w rejonie Marsa Shouna, przepływamy na kolejne nurkowanie do Marsa Moubarak, skąd po nurkowaniu nocnym łódź rusza w liczący 6 godzin rejs na pełne morze, docierając nad ranem do Wysp Braci. Pozostajemy w tym rejonie przez 2 dni, nurkując pierwszego dnia przy Dużym Bracie na wrakach „Aida” i „Numidia”, a w drugim dniu – w towarzystwie rekinów – wśród wachlarzy gorgonii, porastających ściany Małego Brata. Zwiedzimy również latarnię morską i wraz z latarnikiem zapalimy sziszę. Nocą popłyniemy dalej na południe docierając do Dedalusa, owalnej rafy o średnicy pięciuset metrów, oznakowanej latarnią morską. Dedalus słynie z częstych spotkań z rekinami młotami, których stado zamieszkuje północną część rafy. Spotyka się tu również oceaniczne rekiny białopłetwe patrolujące przybrzeżne płycizny. W drodze powrotnej odwiedzimy słynną Elphinstone Reef, podłużną rafę o długości 300 metrów, opadającą pionowymi ścianami, pełnymi grot i przewieszek oraz pokrytą wspaniałą szatą miękkich i twardych korali. Miejsce to odwiedzają rekiny białopłetwe, manty i delfiny.

Wymagania: stopień: OWD/P1 lub wyższy, staż: 20 nurkowań.

Ramowy plan safari:

Dzień 1- Przylot z Polski Transfer na łódź do portu Marsa Galib lub Marsa Alam
Dzień 2 – wypłynięcie z portu, check dive Marsa Shouna nurkowanie II, nurkowanie nocne Marsa Moubarak
Dzień 3 – Big Brother – 3 nurkowania
Dzień 4 – Small Brother – 3 nurkowania
Dzień 5 – Dedalus Reef – 3 nurkowania
Dzień 6 – Dedalus Reef – 2-3 nurkowania
Dzień 7 – Elphinstone – 2 nurkowania
Dzień 8 – transfer na lotnisko, wylot

O łodzi Star Jet:

Wygodny, przestronny, metalowy jacht motorowy przeznaczony dla 26 nurków. Mocna konstrukcja i wysoka dzielność morska gwarantują bezpieczeństwo rejsu z dala od brzegu. Safari prowadzone przez Polaków!

Estetyczne wykończenie wnętrz, przestronne kajuty, tekowy pokład i ergonomiczne rozplanowanie pokładu nurkowego zapewniają komfortowy pobyt oraz dużą swobodę w przygotowaniu do nurkowania. ”Star Jet” oferuje 13 klimatyzowanych, dwuosobowych kabin, każda z własną łazienką oraz dwoma rozdzielonymi łóżkami. Do dyspozycji gości są  pokład słoneczny, jadalnia, klimatyzowany salon wyposażony w sprzęt audio i DVD. Pościel i ręczniki w cenie.

Łódź posiada licencję na wszystkie trasy safari realizowane w Egipskiej części Morza Czerwonego. Załoga „Star Jet” składa się z 10 osób. W jej skład wchodzą: kapitan, mechanik, kucharz, steward, 6 marynarzy. Na łodzi znajduje się kompresor 2 x Coltrisub 190l/min, butle aluminiowe 12 l z zaworami DIN, twinsety na zamówienie, system mieszania NITROKSU oraz sprzęt nurkowy na zamówienie.

Szczególnie polecamy osobom, które nie znają języków obcych, ze względu na to, że safari prowadzone są przez Polaków. Organizowane są również warsztaty fotograficzne.

Cena zawiera:

transfer lotnisko – łódź – lotnisko
lunch-box (kanapka, jabłko, sok) w przypadku długiego transferu na trasie Hurghada- Marsa Alam
7 noclegów z czego pierwszy lub ostatni może odbyć się w hotelu
trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski. W pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem.
polski przewodnik
butle 11l (oraz ich napełnianie), balast (bez taśm lub kieszeni balastowych)
napoje: kawa, herbata, napoje gazowane
2-3 nurkowania pierwszego dnia, 3-4 nurkowania w dniach 2-5, 2 nurkowania 6 dnia
Podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL, NNW, SIGNAL IDUNA uwzględniające wypadki nurkowe

Cena nie zawiera:

przelotu na trasie WAW-HRG/RMF-WAW ok. 1550 PLN
opłata za wizę (od 1 maja 2014) – 25 USD
opłat parkowych podczas rejsów do Parków Morskich: 80 EUR
napiwku dla załogi – 30 EUR
dodatkowych posiłków poza łodzią
pozostałego sprzętu nurkowego
opłatę Reef Protection Fee -15 EUR
ubezpieczenia nurkowego od 7,5 PLN za dzień

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl