to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Egipt – luksusowe safari z polska grupa 23-30.05.2015

3Zapraszamy do wzięcia udziału w unikalnym projekcie nurkowo- badawczym „Oddysey”. Odwiedź z nami najpiękniejsze rafy oraz wraki Morza Czerwonego.  Nasza wyprawa odbędzie się na pokładzie najbardziej luksusowej łodzi pływającej po egipskich wodach. Niesamowite podwodne doznania, luksusowe kajuty i wieczory w jacuzzi to tylko część atrakcji czekających na Ciebie.
Dołącz do projektu już dzisiaj i weź udział w tworzeniu nowych standardów safari nurkowego.

Kierunek:  Brothers Island +
Termin: 23 – 30 Maja 2015
Cena za osobę dorosłą: 1190 EUR + przelot

Projekt „Oddysey” – plan ekspedycji:

Dzień 1 – Przylot z Polski. Transfer na łódź do portu w Hurghadzie.
Dzień 2 – wypłynięcie z portu, check dive, 1 nurkowanie, nurkowanie nocne przepłynięcie na Brothers Islands.
Dzień 3 – Big Brother – 3 nurkowania.
Dzień 4 – Small Brother – 3 nurkowania.
Dzień 5 – Thisselgorm – 3 nurkowania + nurkowanie nocne.
Dzień 6 – Rosalie Moller, Giannis D , Carnatic – 3 nurkowania + nurkowanie nocne.
Dzień 7 – Dolphin House i 1-2 nurkowania w drodze do portu w Hurghadzie.
Dzień 8 – Zakończenie projektu i powrót do Polski.

M/Y Oddysey Platinium

Rok budowy: 2012
Długość: 40 m.
Kabiny: 13 klimatyzowanych dwuosobowych kajut z łazienką(Prysznic/WC) z czego 5 kajut kapitańskich na górnych pokładach (te kajuty wyposażone są w łóżka małżeńskie). Pozostałe 8 kajut posiada dwa oddzielne łóżka.

Salon: Przestronny klimatyzowany salon połączony ze strefą wypoczynku, do dyspozycji gości: DVD, Video/TV/Radio/Fax/Internet oraz system  audio.

Bezpieczeństwo: 2 tratwy ratunkowe, kamizelki ratunkowe, zestaw tlenowy oraz apteczka pierwszej pomocy
Komunikacja: VHF, DSC radio, HF radio, 4xVHF portable, GMDSS, Satellite and GSM phone, Fax /Internet connection, WIFI marin satellite system
Silniki: 2 x Man V12 21000CC, 1100hp@2100 rpm
Kompresory: 1 x Pouwer 600 l/min / 2 x Coltry 250 l/min
Zodiac: 2 zodiaki

Kierunek:  Brothers Island +
Termin: 23 – 30 Maja 2015
Cena za osobę dorosłą: 1190 EUR + przelot

Podstawowa opłata członkowska w Projekcie „Oddysey” obejmuje:
– 7 noclegów w luksusowej klimatyzowanej kabinie 2 os,
– pełne całodzienne wyżywienie,
– wodę oraz inne napoje bezalkoholowe,
– pakiet nurkowy ( 2 – 4 nurkowania dziennie)*,
– NITROX**,
– podstawowe ubezpieczenie KL + NNW,
– transfer lotnisko – Oddysey – lotnisko,
– opiekę lokalnych przewodników oraz polskich instruktorów PADI,
– nieograniczony czas w jacuzzi na górnym pokładzie,
– wspaniałą zabawę przez 7 dni.

* Udział w projekcie „Oddysey” możliwy jest tylko dla nurków posiadających certyfikat min. PADI AOWD lub równoważny z innej organizacji oraz 30  zalogowanych nurkowań
** tylko dla nurków z certyfikatem Nitrox ( istnieje możliwość zrobienia kursu podczas wyprawy)

Koszty udziału w Projekcie „Oddysey”:
– opłata członkowska – 1190 EUR
– dopłata do kajuty kapitańskiej – 200 EUR za całą kajutę
– przelot Polska – Egipt – Polska – ok. 1350 PLN (ostateczna cena gwarantowana przy wpłacie zaliczki)
– dodatkowe ubezpieczenie nurkowe  – w zależności od wybranego wariantu od 60 do 150 PLN (ubezpieczenie nurkowe obowiązkowe!)
– opłaty parkowe – 65 – 90 EUR ( w zależności od wybranej trasy)
– wiza egipska – 25 USD
– butla 15l stalowa – 35 EUR
– napiwki na łodzi – zwyczajowo ok. 50 EUR
– istnieje możliwość wypożyczenia elementów wyposażenia nurkowego, wycena na zapytanie. Konieczne jest zgłoszenie zapotrzebowania podczas rezerwacji.
– nieobowiązkowe ale zalecane jest wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (ok. 3-3,5%wartości umowy)

WYSPY BROTHERS
Brothers  Islands to dwie małe wyspy leżące blisko 70 kilometrów od linii brzegowej, w samym sercu Morza Czerwonego. Nurkowie, którzy odwiedzili te dwie koralowe wyspy, twierdzą że należą one do ścisłej czołówki światowych miejsc nurkowych. Podkreślają wspaniały stan rafy koralowej, zamieszkałej przez wiele gatunków ryb i bezkręgowców, a także cenią sobie, obecność dwóch, pięknie porośniętych rafą, wraków.
Nurkowania odbywają się często w  zmiennych i silnych prądach obmywających pionowe ściany Brothersów. Ze względu na prądy oraz możliwość spotkania żerujących rekinów nurkowania nocne są tutaj niemożliwe.
Wyspy Braci, to jedno z tych miejsc nurkowych w Egipcie, gdzie mamy szanse na spotkanie przedstawicieli kilku gatunków rekinów patrolujących tutejsze wody. Widuje się tutaj żarłacze oceaniczne białopłetwe (longimanusy), rekiny młoty, kosoogony, rekiny jedwabiste i szare rekiny rafowe.
Częste są spotkania z murenami, napoleonami, żółwiami, barakudami czy tuńczykami oraz niezliczoną ilością innych morskich  stworzeń. Miłośnicy wraków nie będą jednak rozczarowani, gdyż znajdują się tu dwa transportowce.

Przy zachodnim brzegu Wielkiego Brata spoczywa wrak 75-metrowego transportowca „Aida”, który zatonął w 1957 roku po zderzeniu z wyspą podczas silnego sztormu. Jego dziób zatrzymał się na koronie rafy, a reszta zsunęła się do podstawy ściany i ostatecznie spoczęła na głębokości od ok. 27 do blisko 70 metrów. Po ponad pięćdziesięciu pięciu latach pod wodą”Aida” stała się integralną częścią rafy, na której spoczywa, jednak kształt i szczegóły kadłuba są doskonale zachowane. Wrak porastają przepiękne miękkie i twarde korale we wszystkich możliwych barwach. W zakamarkach można spotkać czerwone, groźnie wyglądające strzępiele.

Drugi z wraków, „Numidia”, spoczywa przy północno-zachodnim krańcu wyspy. Jest to potężny 137-metrowy brytyjski  transportowiec,  który  osiadł na  rafie  w  roku  1901.  Szczątki  uszkodzonego  dziobu, wrośnięte w rafę koralową można znaleźć już na 8 metrach głębokości, jednak pozostała część kadłuba spoczywa od około 20 do 80 metra głębokości. Statek leży idealnie na stępce na północnym cyplu wyspy i bardzo często omywają go silne prądy, dlatego nurkowania tutaj muszą być bardzo dokładnie zaplanowane. Wrak porastają gęsto twarde i miękkie korale, zamieszkują go ławice ryb. Często spotkać tu można duże strzępiele, stada tuńczyków i szare rekiny rafowe. Dodatkową atrakcją pobytu przy  Dużym  Bracie  jest  możliwość zwiedzenia  XIX-wiecznej  wiktoriańskiej latarni morskiej zbudowanej przez Brytyjczyków. Jej światło widać z odległości 40km od wyspy. Po wejściu na szczyt latarni i wykonaniu pamiątkowych zdjęć z widokiem na Małego Brata można wypalić fajkę wodną i napić się egipskiej herbaty w  towarzystwie latarników. Dla chętnych istnieje możliwość zakupu pamiątkowej koszulki.

Po nurkowaniach przy Dużym Bracie, łódź cumuje do brzegu, położonego około 1km na południe, Małego Brata. Jego bujnie porośnięta koralami zachodnia ściana wygląda niczym ogród, a nurkowanie wzdłuż ściany wschodniej daje okazję zobaczenia okazałych szeregów  potężnych gorgonii, wśród których pływają ławice kolorowych ryb. Poranne nurkowania na północnym plateau są nie powtarzalną okazją do spotkań z szarymi rekinami rafowymi, majestatycznie wypływającymi do nurków z granatowej toni. Nurkowania na Wyspach Braci, to niepowtarzalna przygoda dająca okazję poznania przepięknego zakątka Błękitnego Kontynentu oraz zdobycia nowych, wspaniałych doświadczeń nurkowych.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl