to jest oferta archiwalna

... ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli specjalnie dla Ciebie nową, podobną ofertę. Napisz albo zadzwoń, a na pewno pomożemy!

Egipt – wyprawa z nurkowaniem z Polakami 21 – 28.03.2015

1Marsa Alam
miejscowość wypoczynkowa w południowo- wschodniej części Egiptu położona nad Morzem Czerwonym. Ok. 60 km na północ od miejscowości znajduje się Port lotniczy Marsa Alam, a 20 km na południe Park Narodowy Wadi Dżimal. W okolicy znajduje się sporo hoteli oraz zaplecze wypoczynkowo-nurkowe i sportowo-rekreacyjno – rozrywkowe.

Termin: 21 – 28.03.2015
Cena za osobę od 1285 euro

Plan wyprawy

Dzień 1 – 21 marzec
Wylot z Warszawy lub Katowic do Marsa Alam. Zakwaterowanie w 4* hotelu Moon Resort (hotel położony przy plaży, z basenami, Spa, z formułą żywieniową All inclusive).

Dzień 2 – 22 marzec
Wypłynięcie na Dolphine House. 2 nurkowania, lunch na łodzi, powrót do hotelu późnym popołudniem.

Dzień 3 – 23 marzec
Dla zaawansowanych nurków 2 nurkowania na Elphinstone. Dla początkujących nurków 2 nurkowania na Abu Dabab, powrót na lunch do hotelu. Nocne nurkowanie z brzegu.

Dzień 4 – 24 marzec
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Campu, około 30 minut jazdy od Marsa Alam, wypłynięcie szybką łódką na 2 nurkowania. Po powrocie zakwaterowanie w małych, skromnych domkach beduińskich na pustyni. Lunch. Nocne nurkowanie, a następnie kolacja, beduińska herbatka, shisza i opowieści dziwnej treści przy ognisku

Dzień 5 – 25 marzec
Poranne nurkowanie, śniadanie, transfer do parku Narodowego Wadi El Gamel, gdzie można podziwiać Lasy Mangrowe. Snorkeling, relaks, opalanie, lunch, herbatka beduińska, shisza i powrót na kolację do hotelu Moon Resort

Dzień 6 – 26 marzec
Boxy śniadaniowe na wynos i wczesny wyjazd z hotelu. Zwiedzanie Edfu, Asuanu, Wysokiej Tamy oraz Świątyni Izydy w File. Lunch i kolacja, nocleg w hotelu w Asuanie.

Dzień 7 – 27 marzec
Śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko, powrót do Polski. Program może nieznacznie ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe i godziny przelotów

Zakwaterowanie w Hotelu Moon Resort

Obiekt Moon Resort usytuowany jest pomiędzy piaszczystymi górami i Morzem Czerwonym, 2 km od miasta Marsa Alam. Na miejscu Goście mają do dyspozycji basen, prywatną plażę oraz klub odnowy biologicznej.

Wszystkie pokoje i apartamenty w obiekcie Moon Resort Marsa Alam posiadają balkon z widokiem na basen lub Morze Czerwone. Każdy z nich wyposażony jest również w szafę, minibar oraz telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej. W apartamentach znajduje się ponadto przestronny salon. Łazienki dysponują prysznicem, suszarką do włosów i szlafrokiem.

W restauracji Gardenia codziennie oferowany jest bufet z międzynarodowymi specjałami, którymi można się delektować, podziwiając jednocześnie widok na Morze Czerwone. Na terenie obiektu działa również włoska restauracja,w której serwowane są dania do wyboru z karty.

Miłośnicy tańca mogą spędzić wieczór w pubie „Black and White”. Zaplecze spa Moon obejmuje szereg udogodnień relaksacyjnych, takich jak: sauna, wanna z hydromasażem i łaźnia parowa.

Termin: 21 – 28.03.2015
Cena za osobę od 1285 euro

W cenie:
– Przelot Warszawa – Marsa Alam – Warszawa lub Katowice – Marsa Alam – Katowice;
– Transfery: lotnisko – hotel – lotnisko w Marsa;
– Zakwaterowanie w hotelu Moon Resort w pokoju dwuosobowym
– 5 noclegów (możliwość zakwaterowanie w pokoju jedno osobowym za dopłatą);
– Wyżywienie all inclusive w Moon Resort;
– Pakiet 9 nurkowań : w tym 2 nocne, 2 na Elphinstone (wypłynięcie łodzią w miarę warunków pogodowych)
– lub Abu Dabab dla osób z podstawowymi uprawnieniami; 2 na Dolphinehouse (wypłynięcie łodzią, lunch); transfery na miejsca nurkowe, butle z powietrzem, balast, opieka lokalnych przewodników nurkowych;
– ubezpieczenie KL, NNW, obejmujące nurkowanie;
– opieka polskiej kadry instruktorskiej;
– nocleg w hotelu w Asuanie, śniadanie, lunch, kolacja;
– nocleg w Campie niedaleko Marsa Alam, śniadanie, lunch, kolacja;
– zwiedzanie wg program u wraz z biletami wstępu i polskojęzycznym przewodnikiem

Cena nie zawiera:
– Wizy: 25 usd
– Napiwków

Dopłaty:
– Pokój jednoosobowy: 150 euro
– Wypożyczenie kompletu sprzętu nurkowego: 77 euro (zgodnie z programem)
– Wypożyczenie elementu sprzętu nurkowego: 23 euro (zgodnie z programem)

Zniżki:
– Stały klient: 30 euro
– Osoba nienurkująca: 250 euro
– Pobyt bez wyjazdu do Abu Simbel i Asuanu: 165 euro
– Rodzinna: 10 euro każda osoba

Zniżki się sumują!

Ras Samadai (dolphinehouse)
Ta pełna życia rafa w kształcie podkowy jest miejscem, w którym mamy szanse na spotkania z delfinami.Pierwsza rafa jest złożoną strukturą z tunelem i system dziur. Spotkamy tu mureny, płaszczki, strzępiele i rekiny. We wschodniej części znajduje się drop-off, sięgający 80 metrów głębokości.

Marsa Abu Dabab
Szeroka zatoka z dużym pasmem trawiastej łąki, gdzie pojawiają się w dużych ilościach żółwie, a niekiedy –przy odrobinie szczęścia -diugonie. Na północnej stronie zatoki roztacza się przepiękny ogród koralowy

Elphinestone
Miejsce nurkowe odpowiednie tylko dla zaawansowanych nurków. Przepiękna rafa z platformami po obu stronach może być zdradliwa ze względu na silne prądy. Tutaj możemy zaobserwować parę gatunków rekinów, żółwi, ośmiornic itp. Na południowym krańcu rafy na głębokości 60 metrów wielki łuk (big arch), który możemy zobaczyć już z głębokości 30 – 35m dzięki doskonałej przejrzystości wody. Legendamówi, że znajduje się tam ukryty sarkofag nieznanego Faraona.

Park Narodowy – Wadi el – Gemal
Obszar chroniony Wadi el – Gemal, czyli Dolina Wielbłądów, rozciąga się na 60 km wybrzeża Morza Czerwonego i obejmuje wyspy Wadi Gemal, rafy koralowe, skupiska trawy morskiej oraz namorzyny, a także górę Gebel Hamata (1977 m), na której wciąż można spotkać kozły skalne i gazele. Wadi el – Gemal to doskonały region na piesze wycieczki, nurkowanie i obserwowanie ptactwa. Trawa morska stanowi pożywienie dla zagrożonych wyginięciem diugoni i żółwi zielonych, chelonia mydas, zakładających gniazda na wybrzeżu i na wyspach. Przy ujściu Wadi Gemal płynący strumień słodkiej wody miesza się z wodą morską, tworząc moczary oniskim zasoleniu, porastane przez trzciny i palmy Dôm.

Edfu
Miasto w południowym Egipcie na zachodnim brzegu Nilu. Stolica nomu, ośrodek produkcji rolniczej, nadgraniczne centrum handlowe. W czasach Starego Państwa pełniło rolę strażnika tzw. „bramy elefantyjskiej”, chroniącej południową granicę państwa. Zamożność miasta wynikała z jego położenia na szlaku handlowym przez Pustynię Arabską nad Morze Czerwone i bliskości południowej granicy, oraz do Doliny Królów gdzie został pochowany Faraon Tutenchamon

Asuan
Miasto na południu Egiptu i zarazem stolica gubernatorstwa o tej samej nazwie. Miasto położone jest na wschodnim brzegu Nilu, przy pierwszej katarakcie i jest z tego powodu celem wycieczek oraz ważnym centrum lokalnej turystyki. Na Nilu w pobliżu Asuanu, znajdują się dwie duże wyspy – Elefantyna oraz Wyspa Kitchenera. Na Elefantynie znajduje się hotel Oberoi oraz wioski nubijskie, a Wyspa Kitchenera stanowi jako całość ogród botaniczny.
Asuan to jedno z najbardziej suchych zamieszkanych miejsc na świecie. Z tego powodu w większości osad nubijskich po prostu nie ma dachów.

Wysoka Tama
Jedna z dwóch tam na Nilu, w pobliżu miasta Asuan w Egipcie.Wysoka Tama ma długość 3600 m, szerokość u podstawy 980 m i 40 m u szczytu oraz wysokość 111 m. Do jej zbudowania użyte zostały 43 miliony m³ materiału. Maksymalna przepustowość tamy wynosi 11 000 m³/s.

Moc elektrowni wodnej Wysokiej Tamy wynosi około 2,1 gigawatów (12 generatorów po 175 megawatów każdy). W okolicy zachodniego końca tamy, znajduje się wieża w kształcie kwiatu lotosu. Wybudowana została jako pomnik przyjaźni egipsko – radzieckiej, dla upamiętnienia pomocy ZSRR przy budowie Wysokiej Tamy.

Abu Simbel
Położona niegdyś nad Nilem, teraz nad Jeziorem Nasera, w Dolnej Nubii, około 300 km na południe od Asuanu. W starożytności miasto rozwijało się prężnie dzięki znajdującym się w okolicy pokładom sjenitu (czerwonego granitu), miedzi i kamieni szlachetnych. W Abu Simbel znajduje się kompleks świątynny złożony z dwóch świątyń zbudowanych przez faraona Ramzesa II

Świątynie zbudowano w XIII wieku p.n.e., prawdopodobnie w latach 1274 – 1250 p.n.e., w czasie panowania Ramzesa II. Miały one ukazywać potęgę Egiptu przybyszom z Nubii. Świątynie zostały odkryte w 1813 roku przez szwajcarskiego podróżnika Johanna Ludwiga Burckhardta, a w roku 1817 odkopane z piasków i zbadane przez Giovanniego Battistę Belzoniego. Przeniesienie świątyń na pobliskie wzgórze uratowało je przed zalaniem po wybudowaniu wysokiej tamy. Jednym z projektantów był polski archeolog – profesor Kazimierz Michałowski.

Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl