Egipt – Safaga

W Safadze proponujemy nurkowania z polskimi oraz lokalnymi instruktorami i przewodnikami, poniżej cennik nurkowania. Nasza baza mieści się w centrum Safagi, w pobliżu hoteli i portu Safaga. Oferujemy niskie ceny, profesjonalną opiekę doświadczonego instruktora-przewodnika oraz indywidualne podejście do klienta. Dzięki nam spędzisz niezapomniane chwile w miłej atmosferze, wśród jednych z najpiękniejszych raf świata.

 

Wyszukaj pakiet hotel z przelotem lub zleć nam wyszukanie
lub zadzwoń 22 614 00 00.
Jeżeli nie znalazłeś poniżej odpowiadającej Ci oferty, odezwij się
Do wycieczki wybierz pakiet nurkowy, a my zajmiemy się resztą

 

Oferujemy nurkowania dzienne, nocne, nurkowanie z brzegu, pakiety nurkowe, nurkowania intro, kursy nurkowe, wyprawy na snorkling oraz wypożyczanie sprzętu nurkowego.

Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne kursy i pakiety nurkowania. Zarezerwuj pakiet, zadaj nam pytanie lub zadzwoń 22 614 00 00 odpowiemy natychmiast

Rodzaj nurkowania

Cena w euro

2 nurkowania (1 dzień)

40

4 nurkowania (2 dni)

80

6 nurkowań (3 dni) / 8 nurkowań (4 dni)

120/150

10 nurkowań (5 dni)

180

20 nurkowań (10 dni)

320

Intro I – nurkowanie próbne

45

Kurs OWD PADI (Open Water Diver) 4 dni

300

Kurs AOWD PADI (Advanced OWD) 2 dni

220

Wypożyczenie sprzętu – 1 dzień (BCD, automaty, pianka)

15

Nitrox 32 – butla 12l / 15l

4/6

Osoba towarzysząca na łodzi

15

Cena obejmuje:

  • dowóz z hotelu w Safadze do bazy, z Hurghady za dopłatą
  • butla aluminiowa z powietrzem 12l oraz balast
  • cena kursu OWD i AOWD obejmuje wypożyczenie materiałów i licencję, OWD także wypożyczenie sprzętu
  • lunch w formie szwedzkiego stołu, woda nieograniczona, cola do lunchu, nielimitowane napoje gorące (kawa, herbata)
  • opieka pod wodą
  • tax, pozwolenia i miejscowe opłaty

Cena nie obejmuje:

  • kursanci powinni posiadać książki do kursu, można je zakupić i przeczytać przed wyjazdem lub wypożyczyć na miejscu.
  • nurkowanie nocne: 30 euro plus 5 euro latarka
  • napiwków dla przewodników i obsługi – 10 Euro / os

Zarezerwuj jeden z pakietów lub zadaj nam pytanie, odpowiemy natychmiast.


Baza nurkowa

Zapewniamy transfer spod hotelu dla gości zarówno z Safagi, jak i Hurghady. Dla gości z Hurghady to świetna okazja by zobaczyć tutejsze piękne, niezniszczone rafy, których nie można porównać do jakichkolwiek innych. Dla osób, które jeszcze nie nurkowały oferujemy nurkowanie intro, w trakcie którego pod opieką doświadczonego instruktora mają okazję podziwiać piękno podwodnego świata.

Łodzie, którymi pływamy posiadają bardzo wysoki standard. Duża przestrzeń na sprzęt nurkowy, słoneczny taras, salon, łazienka i kuchnia… wszystko to sprawi, że będziesz się tu czuł komfortowo i bezpiecznie. Oferujemy też (dodatkowo płatny) wyśmienity obiad w formie bufetu z dużym wyborem ciepłych dań oraz napojów. Łódź wyposażona jest we wszystkie niezbędne elementy takie jak radio VHF oraz sprzęt do pierwszej pomocy.


Opis regionu

satelitarne.jpgMałe miasto położone 53 km na południe od Hurghady. Niepowtarzalnego charakteru przydają mu liczne, małe osady turystyczne oraz port. Dawniej niewielka wioska rybacka znana była jedynie jako port, z którego rzesze wiernych wyruszały na coroczną pielgrzymkę do Mekki. Obecnie miejscowość ta jest kurortem wypoczynkowym, rozciągniętym wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego. Wydmy oraz częściowo pokryte czarnym piaskiem plaże są wymarzonym miejscem na kąpiele słoneczne.
Ze względu na wiejące przez cały rok wiatry Safaga jest bardzo często odwiedzana przez miłośników surfingu – w 1993 r. była nawet gospodarzem Mistrzostw Świata w windsurfingu.
Safaga jest również świetnym miejscem startu jednodniowych wycieczek na Wschodnią Pustynię i do kamieniołomów granitu Mons Claudianus – znajdują się tam fascynujące ruiny rzymskiej osady, która przetrwała tam ponad dwa wieki (68-282 n.e.). W otoczeniu gór, spalona słońcem pustyni osada produkowała na potrzeby imperium rzymskiego wysokiej jakości kolumny oraz bloki z szarego granitu. Dziś możemy podziwiać te wspaniałe obiekty m.in. w Panteonie i Świątyni Wenus. Osada była jednocześnie domem dla blisko tysiąca osadników i żołnierzy. Wciąż można zobaczyć pozostałości fortec, mieszkań, warsztatów, stajni, łaźni, uszkodzonych kolumn granitowych, (z których największa – o wadze 209t – ma długość 16m i 2,4m średnicy!). Jest to miejsce, które z pewnością warto zobaczyć podczas pobytu w Safadze.


MIEJSCA NURKOWE

Shaab Saimen

Rafa zawierająca tzw „hard corals”, ciągnąca się wzdłuż wybrzeża, oddzielona wąskim, piaszczystym skrawkiem, wznosząca się od 2 do 20-30 metrów głębokoąci. Duże ławice takich gatunków jak lucjan (snapper), barbata, fusiliers oraz wiele innych żyjących przy rafach. Czasem można tu spotkać rekina rafowego (white tip reef shark). Formacje twardych korali nie ustępujące żadnym innym w Morzu Czerwonym.


Ras Abu Soma

Lekko opadająca rafa leżąca naprzeciw wybrzeża. Oferuje wiele znakomitych miejsc nurkowych. Znajduje się tam wiele jaskiń a w nich pstrążenice (sweepers), wiele różnych ławic i dość często płaszczki.


Tobia Arba

Nazywana także 7 pillars. Jest skupiskiem koralowych blokow, wynurzajacych sie z piaszczystego dna, ukazjąc fascynujący krajobraz miękkich korali, glassfish i gorgonii. Można tu również spotkać rozdymki (pufferfish), płaszczki i ośmiornice.


Tobia Kebira

Wyizolowana rafa wychodząca z płytkiego, piaszczystego miejsca. Oferuje interesujące miejsca nurkowe z ławicami ryb, murenami i strzępielami.


Tobia Soraya

Rozciągają się od Tobia Island , łańcuchem wieżyczek z piaszczystym dnem pomiędzy nimi. Spotkasz tu płaszczki, rogatnice oraz duże ławice banner fish, na dnie zaś gorgonie i acroporas.

ster.jpg
Gamul Soraya

Bardzo kolorowe miejsce z ławicami „zebr” (sweetlip shoals), banner fish i chetoników (butterfly fish). Jest to dość mały koralowy blok, możliwy do opłynięcia w około pół godziny.


Panorama Reef

Jedna z głównych atrakcji tego regionu. Duża formacja korali ze ścianami opadającymi do ok. 200m. Liczne groty i nawisy, gorgonie i miękkie korale. Karanksy (jackfish), barakudy i rekiny (reef sharks) często odwiedzają to  miejsce.


Middle Reef

Północna ściana rafy opada do 30m, po czym spada pionowo na znacznie większą głębokość. Ogrody twardych korali na wschodnim i zachodnim rogu, zawierają m.in. acroporas oraz brain corals i salat corals. Przyjemne nurkowanie na południowej stronie przez płytki labirynt jaskiń, tuneli i korytarzy. Występują tam m.in. strzępiele (groupers), puffers i ryby luszczowate (sweetlips).


Fellow Rocks

Dwie koralowe góry na głębokości od 2 do 25m. Rzadko odwiedzane z powodu złych warunków pogodowych na powierzchni oraz silnych prądów pod wodą.

z_samolotu.jpg
Abu Gafan

Prawdopodobnie najlepsze miejsce nurkowe w okolicach Safagi, 300-metrowa wąska bariera o cechach ‘plateau’ na północnym i południowym końcu. Znakomita ściana do nurkowania z miękkimi i czarnymi koralami oraz wielkimi gorgoniami. Częstymi bywalcami są karanksy (jackfish), barakudy, rekiny rafowe i czasami rekin młot.


Shab Sheer

Długa bariera tworzy tu płytka lagunę na południowej stronie i ogród twardych korali po stronie wschodniej i zachodniej. Są tu porites, acroporas, korale „fire coral” z ławicami karanksów (jackfish) i tuńczyków.


Wrak Salem Express

Prom przewożący pielgrzymów wracających z Mekki, zatopiony w 1991 po uderzeniu w rafę nocą. 300 ofiar jednej z największych tragedii naszych czasów. Wrak jest bardzo słabo zarośnięty i wiele ryb zajęło go jako swoją rezydencję. Wielu nurków unika tego miejsca, zważając na jego posępny charakter.
Zainteresowała Cię ta oferta?

zadzwoń 22 614 0000

napisz nurkowanie@victoriatravel.pl

Tagi: , ,